Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 14:42:11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 378 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26
Autor Wiadomość
Post: 26.01.2010 @ 21:56:37 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 26.01.2010 @ 21:26:15
Posty: 1
A ja uwielbiam Szarleja jak większość z Was i to głównie za te egzorcyzmy i "cios prosto w nos" (xD) całkiem skuteczny zresztą bo miałem okazję wypróbować go na żywo (ale w formie a'la eksperymentu - nikt nie został poszkodowany i atakowany wcześniej wiedział o tym ruchu :) )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.02.2010 @ 16:25:45 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 23.03.2009 @ 23:35:00
Posty: 14
A ja chcę zwrócić uwagę na Kundrie, żywiołaczkę, która przygarnęła małego Birkarta Grellenorta. Polubiłam ją za zdroworozsądkowy i mocno prześmiewczy stosunek do magii i rzeczy nadprzyrodzonych, które wszak znała z pierwszej ręki (jej drwiąca reakcja na Pomurnikowe rewelacje o napotkaniu astralnego bytu...he, he, biedny Birkarcik). Spotkałam się z opiniami, że jest w Sadze zbędna, że do "Lux perpetua" AS nawtykał za dużo magii, i jest w tym sporo racji, ale akurat Kundrie mi pasuje. Zgrabnie wyjaśnia, czemu Pomurnik, mimo swoich wielkich mocy magicznych, popełnia błędy, ponosi klęski, nie daje rady np. złapać od razu Reynewana czy Jutty. Po prostu, jest tylko człowiekiem, błądzić - rzecz ludzka, a największe sukcesy odnosił, kiedy mamusia pomagała, pilnując przy tym, by zaczynał od logicznego myślenia. Wyobrażam sobie, jak musiała się uśmiać, gdy (jeśli w ogóle) Birkart opowiedział jej o nieudanej próbie rzucenia uroku na odległość. Pamiętacie, wtedy, kiedy on trudził się z gołębiami i kościotrupem w podziemiach kościoła, a Reynevan z Malevoltem magicznie ustalali miejsce pobytu Jutty - pamiętając, żeby nie wchodzić w astral bez zabezpieczenia. Ciekawe, swoją drogą, czemu Pomurnik nie spróbował ponownie. Zniechęcił się?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.09.2010 @ 14:43:21 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 12.03.2009 @ 22:51:25
Posty: 8
Samson Miodożerca!
Genialna postać, która jest po prostu dobra. Urzekł mnie swoją prawością, jak na archanioła przystało :P
Jego poczucie humoru, opanowanie no i Dante, idealna wprost mieszanka :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 378 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group