Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 09.05.2024 @ 16:05:59

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 378 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 05.01.2003 @ 22:31:08 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 20:49:36
Posty: 2406
Lokalizacja: Warszawa
Mam wrażenie, że otaczają mnie sami chłopcy (wyraźnie młodsi ode mnie przedstawiciele płci męskiej), a ja w dodatku chadzam z torebką , a często i w kapeluszu więc spodziewam się, że stanowię niejaki kontrast w stosunku do reszty czytajacych.

Do czytania IMHO najfajnijesze sa Empiki w centrach handlowych, bo mają na wyposażeniu takie rozkoszne okrągłe kanapki, a w Megastore trzeba siedzieć na tym stołku z kółkami.

_________________
<b><i>Magdalaena</i></b>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.01.2003 @ 22:49:43 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
<i>Jestem oburzona i z góry uprzedzam, że udawaniać powyższego nie będę ;-PPPPP</i>

Eeee,tam,oburzona jakby było o co :)) Poza tym,podoba mi się twój tok rozumowania,ale nie o to mi chodziło.Po prostu rozśmieszył mnie ten kontrast "piętnastoletni chłopcy - dziesięć lat STARSZA PANI" :)) teraz paniała? :))

Tark

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.01.2003 @ 23:06:36 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 20:49:36
Posty: 2406
Lokalizacja: Warszawa
<i>Eeee,tam,oburzona jakby było o co :)) Poza tym,podoba mi się twój tok rozumowania,ale nie o to mi chodziło.Po prostu rozśmieszył mnie ten kontrast "piętnastoletni chłopcy - dziesięć lat STARSZA PANI" :)) teraz paniała? :))</i>


eee no niech ci będzie, że uznaję, że mnie nie obraziłeś !
Ale na przyszłosć uważaj !
;-))))))

_________________
<b><i>Magdalaena</i></b>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.01.2003 @ 23:07:42 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
<i>Do czytania IMHO najfajnijesze sa Empiki w centrach handlowych, bo mają na wyposażeniu takie rozkoszne okrągłe kanapki, a w Megastore trzeba siedzieć na tym stołku z kółkami.</i>

15-latkom to nie przeszkadz i siadaja na podlodze, ale starszej, 25-letniej Pani to nie uchodzi :P

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.01.2003 @ 23:11:45 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 20:49:36
Posty: 2406
Lokalizacja: Warszawa
<i>15-latkom to nie przeszkadz i siadaja na podlodze, ale starszej, 25-letniej Pani to nie uchodzi :P</i>

torebka się brudzi od stawiania na podłodze ;-)

_________________
<b><i>Magdalaena</i></b>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.01.2003 @ 12:21:50 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
<i>tak ja też czytam w Empiku - jak zobaczycie wśród 15 letnich chłopców - panią 10 lat starszą jak czyta komiksy - to właśnie ja ;-))</i>

Apropos, te empiki są duże? W takich miastach jak Wrocław czy Warszawa? Ciekawi mnie porównanie, w Tuluzie np FNAC w centrum zajmował 3 piętra. To tam pierwszy raz zobaczyłem te tłumy siedzące na podłogach i czytające, głównie komiksy (Francuzi przepadają za komiksami i wybór jest przeogromny, zarówno tematycznie jak i ilosciowo, i nie tylko w takich FNACach, ale tez w małych sklepikach - a jak jest u nas w dużych miastach? Pytam, nie zarzucam - kwoli ścisłości).

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.01.2003 @ 12:30:56 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
Empik Megastore na Marszalkowskiej jest chyba najwiekszy w Polsce. Generalnie to zajmuje tak mniej wiecej polowe jednego z bylych Domow Towarowych Centrum (obecnie Galeria Centrum). Ksiazki/komiksy i Multimedia maja kazde do swojej dyspozycji po pietrze sporej wielkosci, ale i tak bardzo czesto zdarza sie ze mniej popularnych tytulow nalezy szukac gdzie indziej, szczegolnie jezeli chodzi o plyty.

Pamietam swoja wizyte we FNACu na La Defense w Paryzu i w jakims Virgin Megastore, tez w Paryzu, ale Empik w ogole nie ma porownania. Nawet warszawski Megastore jest maly.

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.01.2003 @ 12:53:24 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
<i>Empik Megastore na Marszalkowskiej jest chyba najwiekszy w Polsce. Generalnie to zajmuje tak mniej wiecej polowe jednego z bylych Domow Towarowych Centrum (obecnie Galeria Centrum). Ksiazki/komiksy i Multimedia maja kazde do swojej dyspozycji po pietrze sporej wielkosci, .</i>
Czyli podobnie jak FNAC w Tuluzie, tam książki były na jednym piętrze, na 2 pozostałych były kasety/plyty wszelkiej maści (nawet boxy z Star Trek, tylko cholera po francusku...) oraz osobno sprzęt wszelkiej maści tyż

<i>Pamietam swoja wizyte we FNACu na La Defense w Paryzu i w jakims Virgin Megastore, tez w Paryzu, ale Empik w ogole nie ma porownania. Nawet warszawski Megastore jest maly.</i>

Znaczy, nasz Empik mniejszy? Jeszcze nie czas znaczy...

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.01.2003 @ 12:57:22 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
<i>Pamietam swoja wizyte we FNACu na La Defense w Paryzu i w jakims Virgin Megastore, tez w Paryzu, ale Empik w ogole nie ma porownania. Nawet warszawski Megastore jest maly.</i>

Znaczy, nasz Empik mniejszy? Jeszcze nie czas znaczy...</i>

Tak, tyle ze FNAC na La Defense generalnie byl poooootezny a i Virgin Megastore tez nie byl zwyczajnie duzy. Tyle tylko ze Paryz ma z 7 milionow mieszkancow a Warszawa 2. Plus Paryz odwiedza 20 milionow tyrustow rocznie a Warszawe 200,000. No i dochodza roznice w zarobkach. Nie wiem jaki byl ten twoj FNAC, ale pewnie zblizony wielkoscia do Empiku.

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.01.2003 @ 13:11:14 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
<i>Tak, tyle ze FNAC na La Defense generalnie byl poooootezny a i Virgin Megastore tez nie byl zwyczajnie duzy. Tyle tylko ze Paryz ma z 7 milionow mieszkancow a Warszawa 2. Plus Paryz odwiedza 20 milionow tyrustow rocznie a Warszawe 200,000. No i dochodza roznice w zarobkach..</i>

Od razu widać, że nie jesteś rodem z Wawy, rodowici warszawiacy pewnie nigdy by czegoś takiego nie napisali :) Ale nie kontynuujmy tego wątku, bo się jeszcze wydarzy to co zwykło się wydarzać na forum Onetu: wielki konflikt Wawa vs reszta kraju, z wybuchami nienawiści i pogardy z obu stron...choć na tym tu forum coś takiego chyba by się nie wydarzyło :)

<i>Nie wiem jaki byl ten twoj FNAC, ale pewnie zblizony wielkoscia do Empiku.</i>

Bywałem kiedyś w DT w Wawie i wychodzi, że jeden z tuluzańskich FNACów, ten w centrum przy Place Jeanne D'Arc, był właśnie tej wielkości

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.01.2003 @ 18:16:49 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 20:49:36
Posty: 2406
Lokalizacja: Warszawa
<i>Empik Megastore na Marszalkowskiej jest chyba najwiekszy w Polsce. (...) bardzo czesto zdarza sie ze mniej popularnych tytulow nalezy szukac gdzie indziej, szczegolnie jezeli chodzi o plyty.</i>

W Empikach koszmarna zwykle jest obsługa - co sie kogoś zaoytam to zachowuje sie jakby był pierwszy dzień w pracy i zniechęcającym głosem mówi "Musiałabym/musiałbym sprawdzić w komputerze ..."

_________________
<b><i>Magdalaena</i></b>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.01.2003 @ 18:26:35 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
<i>W Empikach koszmarna zwykle jest obsługa - co sie kogoś zaoytam to zachowuje sie jakby był pierwszy dzień w pracy i zniechęcającym głosem mówi "Musiałabym/musiałbym sprawdzić w komputerze ..."</i>

To i tak lepiej niz zwykle "Nie wiem". W tych ich komputerach to ja sobie sam sprawdzam, czy cos jest czy nie, bo przewaznie trafiam na jakis kretynow, ktorzy chyba nie wiedza w jakim dziale pracuja.

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.01.2003 @ 21:08:06 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.10.2002 @ 18:41:06
Posty: 1391
Lokalizacja: Wrocław
<i>Pamietam swoja wizyte we FNACu na La Defense w Paryzu i w jakims Virgin Megastore, tez w Paryzu, ale Empik w ogole nie ma porownania. Nawet warszawski Megastore jest maly.</i>

Pamiętam swoje wizyty w sklepie Virgin na Times Square - trzy piętra muzyki. Trochę pieniędzy tam zostawiłem. Najwiękasz księgarnia: Barnes&Noble też New York. Cztery piętra. plyty zajmowały mniej niż pół parteru. Fantastyka była na czwartym. W innym sklepie Barnes&Nobel obsługa była tak miła, że pozwalała nawet spać z książką w rękach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.01.2003 @ 21:52:05 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 20:49:36
Posty: 2406
Lokalizacja: Warszawa
latem 1997, kiedy dopiero zaczynałam podejrzewać, że jestem w stanie czytać ksiażki in English , odwiedziłam w Londynie ksiegarnię (średniej wielkości) i czułam cos jakby dar prorokowania - widziałam ksiażki które już są napisane a dopiero za jakiś czas się u nas ukażą
Teraz pluję sobie w brodę, że nic wtedy nie kupiłam ;-(((

_________________
<b><i>Magdalaena</i></b>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.01.2003 @ 22:49:07 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
<i><i>Pamietam swoja wizyte we FNACu na La Defense w Paryzu i w jakims Virgin Megastore, tez w Paryzu, ale Empik w ogole nie ma porownania. Nawet warszawski Megastore jest maly.</i>

Pamiętam swoje wizyty w sklepie Virgin na Times Square - trzy piętra muzyki. Trochę pieniędzy tam zostawiłem. Najwiękasz księgarnia: Barnes&Noble też New York. Cztery piętra. plyty zajmowały mniej niż pół parteru. Fantastyka była na czwartym. W innym sklepie Barnes&Nobel obsługa była tak miła, że pozwalała nawet spać z książką w rękach.</i>

Cholera mnie bierze,jak czytam takie wspominki :OOOO Ech,mieć w mieście sklep z płytami pokroju Virgin Megastore,chyba umarłbym z wrażenia :)) Od lat poluję bezskutecznie na soundtracki z hammer horrorów.W londyńskim Megastore nabyłbym soundtracki razem z wizją ;)))) U nas na hasło "Hammer Horror" patrzą dziwnie albo odsyłają do rapu :))) Co do książek to we wrocławskim Megastorze jest IMO obsługa miła i kompetentna.Podkreślam - w części książkowej.Część płytowa to bajzel i koszmar,wszystko muszę pokazać paluchem,bo panienka za ladą nie odróżnia Pinkflojda od zdechłego kraba.Pocieszam się myślą,że oni muszą zapieprzać świątek piątek,ale ja bym chociaż z nudów zainteresował się co sprzedaję.Nie mówię o książkach,tam to bym chyba zginął rozkoszną śmiercią.Czy można się zaczytać na śmierć? :))) Chętnie bym spróbował ;))

Tark

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 378 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 26  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group