Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 12:05:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 378 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 13.12.2006 @ 18:01:08 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2006 @ 21:39:27
Posty: 103
Lokalizacja: Streamwood, IL
Fayri pisze:
ja wegetuje na Ursynowie....
w tych akademikach kilku matolow by sie znalazlo:)))
moze nawet jakis opentany....haha!
To Ty zwerbujesz kilku z wiejskiej, ja poszukam w akademiku i zobaczymy czyj matol sie lepiej nadaje:))))


pewnie po jednych pieniadzach sa... zadnej roznicy nie znajdziemy...

ale swoja droga, to chyba odbieglismy od tematu totalnie?? miala byc sobie zwykla sekta a teraz juz egzorcyzmy planujemy odprawiac...

_________________
Nie myl nieba z gwiazdami odbitymi na powierzchni stawu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.12.2006 @ 23:24:07 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.09.2003 @ 19:22:00
Posty: 79
Lokalizacja: Narrenturm.
Przepraszam, jeśli przerywam dyskusję, chciałam wtrącić swoje 3 grosze na temat ulubionej postaci ;)

A jest nią Rixa. Urocza szelma w męskim stroju, raz fascynująca i kobieca, innym razem zabawna. Może kojarzyła mi się ciut ze swego rodzaju wiedźminką (czarująca wojowniczka) i wiem, że są zdania że AS nie zdążył ładnie, wyczerpująco nakreślić tej bohaterki, przy czym wygląda jakby wszystko upchnął do jednego worka, jednak chyba domyślam się o co mu chodziło... Rixa kojarzy mi się też z pewną postacią z innej książki, może też stąd podświadoma sympatia do niej... Tylko imie jakoś mi nie pasuje ;)

_________________
sprzedaję łobrazki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.12.2006 @ 0:15:07 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2006 @ 21:39:27
Posty: 103
Lokalizacja: Streamwood, IL
Sol pisze:
Przepraszam, jeśli przerywam dyskusję, chciałam wtrącić swoje 3 grosze na temat ulubionej postaci ;)

A jest nią Rixa. Urocza szelma w męskim stroju, raz fascynująca i kobieca, innym razem zabawna. Może kojarzyła mi się ciut ze swego rodzaju wiedźminką (czarująca wojowniczka) i wiem, że są zdania że AS nie zdążył ładnie, wyczerpująco nakreślić tej bohaterki, przy czym wygląda jakby wszystko upchnął do jednego worka, jednak chyba domyślam się o co mu chodziło... Rixa kojarzy mi się też z pewną postacią z innej książki, może też stąd podświadoma sympatia do niej... Tylko imie jakoś mi nie pasuje ;)


A zapraszamy do dyskusji - bedzie weselej ;)

Mnie tez sie Rixa podoba, o czym juz pisalem wybierajac ja na partnerke Reynevana... Ciezko byloby mi opisac dlaczego ja lubie, ale tak to juz czasami jest z powodu bez powodu ;)

_________________
Nie myl nieba z gwiazdami odbitymi na powierzchni stawu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.12.2006 @ 18:31:47 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.12.2006 @ 17:55:07
Posty: 2
Lokalizacja: Włocławek
Ja osobiście lubiłem Łukasza Bożyczko, trochę wrednawy, ale postać ciekawa. Szkoda, że zginął w głupi sposób. Jeszcze bardziej szkoda, że jak się później okazało współpracował z Rixą. Taki "team" agentów to niezły materiał na osobną książke.

_________________
Rycerz błędny, ale praktyczny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.12.2006 @ 18:44:39 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2006 @ 21:39:27
Posty: 103
Lokalizacja: Streamwood, IL
Reynart pisze:
Ja osobiście lubiłem Łukasza Bożyczko, trochę wrednawy, ale postać ciekawa. Szkoda, że zginął w głupi sposób. Jeszcze bardziej szkoda, że jak się później okazało współpracował z Rixą. Taki "team" agentów to niezły materiał na osobną książke.


No, to chyba efekt juz opisany przez forumowiczow - AS jakos tak zaczal usmiercac postaci bez finezji i sensu... Mi go szkoda sie zrobilo jak sie okazalo ze byl szpiegiem korony polskiej :P

_________________
Nie myl nieba z gwiazdami odbitymi na powierzchni stawu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Cos cos...
Post: 21.12.2006 @ 15:46:38 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 20.12.2006 @ 21:17:47
Posty: 19
Lokalizacja: Kaer Mohren
Fakt :) Ale trzeba przyznac, ze same postacie AS kreuje niepowtarzalnie ;) A szczegolnie te wrednawe i zloślwie :) Rixa (choc troche niedorobiona). Szarlej, Bożyczko, ale do samego Reynevana tez odczuwam pewien sentyment... no... pewien duzy ;D lubie ta postac.

W sumie ciekawe, czy jeszcze cos usłyszymy o nim... cos ... cos jak cos sie konczy cos zaczyna... :)

_________________
Jeden z Jeźdźców rozwarł wrota. By spojrzeć prosto w otwór lufy praskiej rucznicy.
- Pochwalony - przywitał go Szarlej.
I wypalił mu między oczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cos cos...
Post: 21.12.2006 @ 17:06:20 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2006 @ 21:39:27
Posty: 103
Lokalizacja: Streamwood, IL
Hen-ichaer pisze:
Fakt :) Ale trzeba przyznac, ze same postacie AS kreuje niepowtarzalnie ;) A szczegolnie te wrednawe i zloślwie :) Rixa (choc troche niedorobiona). Szarlej, Bożyczko, ale do samego Reynevana tez odczuwam pewien sentyment... no... pewien duzy ;D lubie ta postac.

W sumie ciekawe, czy jeszcze cos usłyszymy o nim... cos ... cos jak cos sie konczy cos zaczyna... :)


Hehe to samo pisalem w innym poscie - milo by bylo poczytac jeszcze cos o perypetiach Reinevana & Co.

Co do postaci... Szczerze mowiac nie czytam duzo fantastyki (musze zaczac, ale z czasem kiepskawo...) wiec ciezko powiedziec czy postaci sa orygianlne czy nie, natomiast Rota Smierci strasznie mi sie kojarzy z Nazgulami z Wladcy... I nawet podobne motywy sie pojawiaja - pierwsza czesc: tajemniczy i nie do zajechania; w czesci trzeciej padaja jak muchy...

_________________
Nie myl nieba z gwiazdami odbitymi na powierzchni stawu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.12.2006 @ 15:44:41 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 27.12.2006 @ 12:41:02
Posty: 158
Lokalizacja: Kraków
Zaczynając czytać trylogie byłam pewna że postacie będą odpowiednikami bohaterów z Wiedźmina: Reynevan -taki pseudo Geralt, Adela - Yennefer, Szarlej - taki niby Jaskier.
Oczywiście było to odczucie złudne i błędne.
Szarlej i Samson są OK, Reynevan z miłości do Jutty zrobił się trochę ciotowaty, ale mimo to wydaje się sympatyczny.

Moją ulubioną postacią żeńską jest Rixa, a męską Horn.

Rixa, bo pod przykrywką szpiega okazuje się normalną dziewczyną. Jest odważna i świetna z niej kumpela w podróży. I chociaż nie rozumiem do końca jej postępowania i żałuje, że jej wątek nie został rozbudowany i wpleciony w wątek Reynevana, to ta bohaterka bardzo mi się spodobała.

Horn..., bo tak :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.12.2006 @ 20:32:37 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 12.10.2005 @ 19:46:41
Posty: 39
Lokalizacja: Pszczyna
Cytuj:
Rixa i Bożyczko stosują starą zasade - dobry i zły glina :D

Ja osobiście lubiłem Łukasza Bożyczko, trochę wrednawy, ale postać ciekawa. Szkoda, że zginął w głupi sposób. Jeszcze bardziej szkoda, że jak się później okazało współpracował z Rixą. Taki "team agentów to niezły materiał na osobną książke

_________________
Z wódką nie wygrasz Ty ją w mordę a ona Cię na ziemię


Ostatnio zmieniony 27.12.2006 @ 21:58:05 przez Namek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cos cos...
Post: 08.02.2007 @ 0:47:30 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.02.2007 @ 19:13:47
Posty: 6
Lokalizacja: Kraków
Hen-ichaer pisze:
Fakt :) Ale trzeba przyznac, ze same postacie AS kreuje niepowtarzalnie ;) A szczegolnie te wrednawe i zloślwie :) Rixa (choc troche niedorobiona).


Hm, mam wrażenie, że one są wszystkie wrednawe i trochę złośliwe. Za to je kocham - Rixa jest świetna, ale najbardziej lubię Szarleja i jego egzorcyzmy z Narrenturmu. Umierałam przy nim ze śmiechu.

_________________
"Tedy jedno, co można poradzić to modlić się. Modlić się żarliwie i bez przerwy. Ale w duchu, cicho, by podczas spółkowania małżonka nie urazić, bo urażanie małżonka podczas spółkowania to nie tylko grzech, ale i chamstwo!"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.02.2007 @ 17:20:09 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 16.02.2007 @ 21:01:19
Posty: 4
Tak, egzorcyzmy były czymś pięknym ;~).
Czytając któryś z kolei raz Narrenturm zwróciłem uwagę na Zawiszę. I przyznam, że bardzo podoba mi się ten krótki epizod z podróży Sulimczyka z Reynevanem :). I mimo tego, że Zawisza pojawia się na bardzo krótko, jest chyba jednym z moich ulubionych bohaterów tej ksiązki ;p. Pan Sapkowski bardzo fajnie go tu wykreował.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.04.2007 @ 21:15:30 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.04.2007 @ 20:29:21
Posty: 3
Lokalizacja: N'Awlins
Witam :)

Nikt chyba jeszcze nie wspomniał Vogelsangu. Mi najbardziej podobali się Rzehors i Bisclavret. Mordercy, szpiedzy i diabli wiedzą co jeszcze, ale uroczy. A scena, kiedy Reynevan widzi zmasakrowane zwłoki Francuza, chwyta za gardło. Zwałszcza motyw z nową kurtką, którą Bisclavret 'niedawno sonie sprawił i którą każdemu kazał podziwiać'. W tym momencie staje się bardziej ludzki, tyle ze już za późno. W ogóle wykończenie Vlka i Vogelsangu w momencie, kiedy człowiek się do nich przywiązał to IMO lekkie przegięcie.

_________________
GUY FAWKES - the only person to enter Parliament with honest intentions


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.04.2007 @ 23:51:32 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.06.2005 @ 16:28:29
Posty: 2847
Lokalizacja: spod samiućkich Tater/Krk
Le Beau pisze:
Witam :)


Witaj.
Tematem, w którym nowi użytkownicy mogą się przywitać, jest Fresh Meat .

_________________
A pogledaj što sam našao
prevrćući raj i pakao
Divlje kose, tamna oka dva
cvijet bez korijena, ples je sve što zna

Tko te k' meni poslao
da mi anđelima kvariš posao?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.04.2007 @ 17:15:30 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.04.2007 @ 20:29:21
Posty: 3
Lokalizacja: N'Awlins
sorry :( jakoś mi to umknęło

mam nadzieję że nie jest to duże wykroczenie

_________________
GUY FAWKES - the only person to enter Parliament with honest intentions


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.06.2007 @ 10:45:18 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 23.05.2007 @ 18:05:19
Posty: 62
Trudno mi jednoznacznie określic swojego ulubionego bohatera, ale myślę, że w końcu zdecydowałabym się wybrać Szarleja. Wytłumaczyć, dlaczego tak, a nie inaczej sprawia mi niejaką trudność.
Z postaci kobiecych polubiłam Weronikę, choć większej roli nie odegrała.
Bardzo lubię też pana Bielawę, co chyba oczywiste ;)
No i Pomurnik, który także jest jedną z moich ulubionych postaci z Trylogii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 378 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group