Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 2:11:55

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 02.01.2007 @ 18:00:22 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Robią, robią. I z rzadka takie filmy nawet do nas trafiają.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.01.2007 @ 22:10:03 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.12.2006 @ 17:39:11
Posty: 88
Lokalizacja: Lancre, na urlopach Ankh-Morpork
Tarkus pisze:
Lu Tzy pisze:
@ arien
Oczywiscie Peter Jackson. Quasi-animowany film Bakhsiego to perelka. A on wlasnie kassy nie mial.

Miał i to całkiem sporo. I to od tego Samego Saula Zaentza. Nawet scenariusz miał podobny. To tak w kwestii formalnej :P

A co do reżyserów, których wymieniłeś, to z całym szacunkiem, ale Wenders i Kolski wypuściliby w świat nudę tak potworną, że widzowie by w ekran cegłami rzucali. A Altman nie zyje :> Ostatni w miarę oglądalny film przed śmiercią nakręcił dobre 10 lat temu. Loach? A gdzie u ASa haczyk na lewaka, którym Loach jest? Michałkow...od bidy. Od wielkiej bidy, jakby nikogo wartościowego nie udało się znaleźć ;))


Ze Altman nie zyje, to ja wiem i zalobe nosze. Temat to czysta fantazja, wiec mozna chyba pomarzyc, co? ;)
Ze Kolski i Wenders nudni... well, it's a matter of taste, my dear. Zgadzam sie, ze Wenders trafia w sedno w polowie swoich filmow tylko, lecz gdy trafia, jest swietny. Kolski ma celnosc 99.98%. A Altman... 10 lat temu tez tak myslalem. Juz nie mysle.

Nie bardzo rozumiem tekst o haczyku. Mozesz rozwinac?
Jesli Nikita Michalkow n i e jest wartosciowy, mimo tej swojej nieszczesnej nacjonalistycznej czkawki, to kto jest? Ja ostatnio stracilem wiare nawet w mistrza kina klasy b++: Scorsese, po tym, jak obejrzalem jego ostatnie dzielo. Tytulu nie pamietam; szlaja sie tam Di Caprio w roli szuwaksa do specjalnych poruczen.

Wybieram rezyserow ze scislej czolowki swiatowego kina, bo czemu by nie poszalec?

Co do Bakshiego. Tej kasy nie starczylo jednak na calosc produkcji przeciez. O to mi szlo. Nie chcialem sugerowac, ze on ten film w garazu zrobil :).

Mam jeszcze jeden typ, oby mniej kontrowersyjny: Luc Besson.

_________________
While shepherds watched their flocks by night
All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
And mutton rained around.

'Carol',by Saki, 1870-1916.11.14


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.01.2007 @ 22:34:53 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Lu Tzy pisze:
my dear

Po pierwsze, chłopcze, nie mów tak do mnie.

Po drugie Wendersowi nie udało się "trafić" od chyba "Buena Vista...", a tam i tak przede wszystkim obroniła sie muzyka, bo pomysłu w tym filmie było zero. O celności Kolskiego litościwie zamilczę, jedno "Jasminum" nie czyni wiosny. Loach to lewak - u ASa nie ma wiele lewackości, więc Loach nie znajdzie tam zaczepienia - "haczyka". Michałkow....

Wskaż mi z łaski swojej wśród powyższych "ścisłą czołówkę światowego kina". Z wymienionych przez ciebie rezyserów tylko Scorsese zasługuje na to okreslenie.

Bakshi miał kasę na całość produkcji. Tylko publiczność powiedziała "bankowy", a znajdź mi producenta, który dobrowolnie utopi miliony papiera w projekt, który na bank przyniesie stratę. To, że Mel Brooks zrobił film na takim własnie pomyśle, o niczym nie świadczy :D

Co interesującego nakręcił ostatnio Besson? Czy może coś mi umknęlo.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.01.2007 @ 22:43:19 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Tarkus pisze:
Co interesującego nakręcił ostatnio Besson? Czy może coś mi umknęlo.

Nie martw się, nic ci nie umknęło. Nie nakręcił nic interesującego, nad czym boleję, bo to jeden z moich ulubionych reżyserów. Ale niestety ostatnio wyżywa się głównie produkując bzdety:(

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.01.2007 @ 22:55:34 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
No właśnie się zastanawiałem, czy poza fafdziesiątą częścią Taxi i tą chałą Angel-A coś jeszcze zrobił. A nie, sorewicz, jest jeszcze ta kreskówka.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.01.2007 @ 23:00:08 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Taa, kreskówska mnie nie pociesza:]

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.01.2007 @ 0:08:05 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
A może takie kandydatury?

Szarlej - Krzysztof Majchrzak
Urban Horn - Andrzej Chyra
Zawisza Czarny - Bogusław Linda
Konrad - Marek Kondrat
Dorota Faber - Joanna Liszowska
Dzierżka - Anna Dymna
Rupilius - Henryk Talar
Adela - Magda Kielar (taka modelka)
Wilk - Peter J. Lucas

Aha, i nie widziałbym tego jako film. Raczej jako wysokobudżetowy serial, jedna seria na każdy tom.

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.01.2007 @ 0:12:48 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 @ 21:19:33
Posty: 4505
O tak. Chyra jako Horn. Nie przyszło mi to do głowy, ale opcja bardzo ok.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.01.2007 @ 0:28:12 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.12.2006 @ 19:24:27
Posty: 164
Lokalizacja: Dno głębokiej i wyschniętej studni
Majchrzak w roli Szarleja - pasuje na 100%

a Anna Dymna jako Dzierżka?? hahahaha ... jako Nenneke wypadła wprost... ekhm ... fenomenalnie ;) ... jednak Dzierżka powinna mieć nieco zgrabniejszy tył- ... w końcu hoduje najlepsze konie na całym Śląsku, no nie?

_________________
Nach dem Spiel
ist vor dem Spiel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.01.2007 @ 1:42:52 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.12.2006 @ 17:39:11
Posty: 88
Lokalizacja: Lancre, na urlopach Ankh-Morpork
Tarkus pisze:
Lu Tzy pisze:
my dear
Po pierwsze, chłopcze, nie mów tak do mnie.

No comment.
Tarkus pisze:
Po drugie Wendersowi nie udało się "trafić" od chyba "Buena Vista...", a tam i tak przede wszystkim obroniła sie muzyka, bo pomysłu w tym filmie było zero.

Zrobil angeliczny dyptych. Zrobil "Paris, Texas" i "Bagdad Cafe". Ze rzezbi w g... od jakiegos czasu: fakt. Co nie zmienia jego dokonan. I Bergman ma nie same genialne rzeczy na rozkladzie.
Tarkus pisze:
O celności Kolskiego litościwie zamilczę, jedno "Jasminum" nie czyni wiosny. .

Rozumiem, ze "Jancio Wodnik", "Cudowne miejsce", "Pograbek", "Popielawy", to jest nic? Taste again, ale juz wiemy, ze temat gustu Cie irytuje ;].
Tarkus pisze:
Loach to lewak - u ASa nie ma wiele lewackości, więc Loach nie znajdzie tam zaczepienia - "haczyka". Michałkow....

Kiedy Loach nie zastanawia sie za bardzo nad ideolo, a zdarza mu sie to czesto, jest swietnym filmowcem. Nota bene, akurat w jego przypadku zgadzam sie z zasadnoscia mocno naduzywanego terminu "lewak".
Lec bodaj napisal, ze wielokropek maskuje maloslowie ;>.

Tarkus pisze:
Wskaż mi z łaski swojej wśród powyższych "ścisłą czołówkę światowego kina". Z wymienionych przez ciebie rezyserów tylko Scorsese zasługuje na to okreslenie.

Mr Martin jest bardzo dobry, a i jemu kicha czasem schodzi z postprodukcji (To taka uwaga do Wendersa).

Co do Bakshiego: przyznaje Ci racje. Mam nadzieje tylko, ze przynajmniej zal Ci, jak mnie, tej zmarnowanej szansy.

Besson: nie mam pojecia, co on teraz robi. Smiecie, jak przypuszczam. Jednak jego wczesniejsze filmy dowodza klasy.

_________________
While shepherds watched their flocks by night
All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
And mutton rained around.

'Carol',by Saki, 1870-1916.11.14


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.01.2007 @ 8:32:33 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2005 @ 20:47:37
Posty: 3223
Lokalizacja: mansarda
Film Narrentum powinien być kinem akcji a Kolski pewnie zrobiłby z tego misterium w stylu Bressona.

_________________
Brak emoticonów niekoniecznie oznacza, że powyższą wiadomość należy traktować poważnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.01.2007 @ 20:32:47 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.12.2006 @ 17:39:11
Posty: 88
Lokalizacja: Lancre, na urlopach Ankh-Morpork
Az tak zle by nie bylo. Kolski ma wlasny styl. Ze misteryjny - racja.
Pare lat temu powstal film "Pol serio". Nazwisk nie pamietam. Komedia, oparta na pomysle pokazywania w postaci krotkich filmikow mozliwie absurdalnego polaczenia dwoch styli robienia kina. Moj faworyt to krotkometrazowka pt. "Osma Pieczec", czyli "Star Wars" by Ingmar Bergmann. Powala.

Ja rzucilem celowo absolutnie nierealne propozycje. Jednak to, moim zadaniem, interesujace: jak by wygladal cykl husycki, albo saga wiedzminska, albo inna, dostatecznie dobra literacko powiesc fantasy, gdyby udalo sie sklonic ktoregos z tych rezyserow do zrobienia z niej kina akcji. Taka myslowa wprawka. Jestem przekonany, ze kazdemu z nich udaloby sie stworzyc film mniej przygniatajacy patosem, a zarazem bardziej monumentalny, niz - jako ze o Zebralcie (rany, jak mi sie to slowo podoba!) mowic nawet nie warto - Petera Jacksona "LOTR". Oczywiscie, kosztem "akcyjnosci".

O "Obsadzie"
Chyra - swietnie.
Dymna - no, ktos sie ze mna zgadza :}. Tyl to ona miala swietny ze 40 kilo temu. Pokaz mi, raven_mole, kogokolwiek, kto dobrze zagral w nieszczesnym serialu. Tego sie po prostu nie dalo zrobic!

P.S. Przyszedl mi na mysl calkiem realny tandem tworcow. Scenariusz do zrobienia dac Lucasowi, za kamera postawic Rona Howarda. Tych dwoch popelnilo swego czasu "Willow". Mnie sie wciaz podoba, choc za kazdym razem dusze sie ze smiechu na dzwiek imienia Bardzo Zlej Czarownicy. Kto pamieta, niech sie tez posmieje;).

_________________
While shepherds watched their flocks by night
All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
And mutton rained around.

'Carol',by Saki, 1870-1916.11.14


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.01.2007 @ 21:13:23 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 27.12.2006 @ 12:41:02
Posty: 158
Lokalizacja: Kraków
Co do obsady, Anna Dymna nadaje się do roli Dzierżki. Może by schudła parę kilo do czasu ekranizacji?

A Linda zupełnie nie pasuje mi do roli Zawiszy. NO nie wiem ani w te ani wewte.

Do pozostałych również mam wątpliwości...

_________________
"... nie liczę godzin i lat, to życie mija nie ja..."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.01.2007 @ 21:36:43 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.12.2006 @ 19:24:27
Posty: 164
Lokalizacja: Dno głębokiej i wyschniętej studni
nie bój, nie bój.. to tylko taka karykatura ekranizacji była.

ale nie daj Boże aby taki koszmar się ziścił.

_________________
Nach dem Spiel
ist vor dem Spiel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.01.2007 @ 21:41:53 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Lu Tzy pisze:
Scenariusz do zrobienia dac Lucasowi, za kamera postawic Rona Howarda.

Za kamerą staje operator, nawet nie autor zdjęć, reżyser za to naprawdę rzadko:). To ulubiony zwrot filmowego serwisu Onetu- za kamerą postawić nie wiem po co reżysera.

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group