Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 09.05.2024 @ 1:48:08

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 16.01.2003 @ 0:35:36 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 22:26:02
Posty: 3269
Adsumus: <i><... ciach...> AS lubi łamać schematy a po drugie tym pomysł bardziej szalony tym ma większe szansę się sprawdzić</i>

A wtedy niektórzy krzyknęliby, że AS jest przewidywalny i że się powtarza... :-)

Myślałam o jakiejś "wielkiej, spiskowej teorii dziejów", za którą stałby Pomurnik i reszta, rzeczy, o których nie śniło się filozofom ;-) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.01.2003 @ 21:31:31 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 20:49:36
Posty: 2406
Lokalizacja: Warszawa
Ale własnie myśl o Wielkiej Spiskowej Teorii narzuca się sama gdy czytamy o pomurnikach, a AS zawsze próbował łamać stereotypy.

Tak jak Białe Zimno, które z pocżątku wydawało się masową klęską,
która nastapi najdalej w III tomie.

A wczoraj przyszła mi do głoy dośc przewrotna myśl - a moze Samson jest krewnym (synem) Ciri ?
albo może ma część jej podobnych jej zdolności - jest przecież Wędrowcem, przemieszcza się miedzy światami i tylko przypadek zablokował go w świecie narrenturm ?

_________________
<b><i>Magdalaena</i></b>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.01.2003 @ 0:59:59 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
<i>A wczoraj przyszła mi do głoy dośc przewrotna myśl - a moze Samson jest krewnym (synem) Ciri ?
albo może ma część jej podobnych jej zdolności - jest przecież Wędrowcem, przemieszcza się miedzy światami i tylko przypadek zablokował go w świecie narrenturm ?</i>

Motyw Wędrowca... Hmm, coś w tym jest, ale nie łączyłbym obu cykli. Niewykluczone, że AS puści do nas oko jakimś nawiązaniem do Sagi, ale imho to będzie bardziej gra sytuacji i cytatu niż łączenie obu opowieści. Choć byłoby miło, gdyby np. ktoś z tłumu w 'Bożych Bojownikach' powiedział: 'Wcale ładny ku*wa, domek' lub 'Foremny zameczek' ;))

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.01.2003 @ 3:05:39 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
Oj, ludzie, ludzie... Takie puszczone oko już jest, i to niejedno. Dwa przykłady:

1. "Lasciate ogni speranza - zgodził się spokojnie Samson." ("Narrenturm" 583) - "Po chwili jednak przemówił stalwart. Lasciate ogni speranza, powiedział, a Trzeci Poziom zmienił się w dantejskie piekło." (CsKCsZ, "Battle Dust", s.206).

2. "Rozpada się w gruzy turris fulgurata, wieża trafiona piorunem." ("Narrenturm" 143 i 550) - "Wieża, rażona piorunem, u Starszych Ras symbol chaosu i destrukcji..." (WJ 138).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.01.2003 @ 8:38:40 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
<i>Oj, ludzie, ludzie... Takie puszczone oko już jest, i to niejedno. Dwa przykłady:

1. "Lasciate ogni speranza - zgodził się spokojnie Samson." ("Narrenturm" 583) - "Po chwili jednak przemówił stalwart. Lasciate ogni speranza, powiedział, a Trzeci Poziom zmienił się w dantejskie piekło." (CsKCsZ, "Battle Dust", s.206).</i>

No wiesz, pewnie wiesz, że to nawiązanie do Dantego? :)

<i>2. "Rozpada się w gruzy turris fulgurata, wieża trafiona piorunem." ("Narrenturm" 143 i 550) - "Wieża, rażona piorunem, u Starszych Ras symbol chaosu i destrukcji..." (WJ 138).</i>

Kurcze, ciekawe skąd to się wzięło? Tarot?

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.01.2003 @ 15:18:09 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 27.12.2002 @ 20:29:16
Posty: 18
Lokalizacja: Szczecin
Jeśli już mówimy o dziwnych myślach...
Czytał ktoś może album Thorgala Korona Ogotaia był tam taki zakon strażników czasu ( ci z przyszłości) używali wędrowców do podróży w czasie
Może AS tu szukał inspiracji a Samson Miodek to ich mistrz
( w końcu niewiemy jak wyglądał po tamtej stronie)

_________________
Po co istnieje życie ?
Aby istniało


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.01.2003 @ 15:59:15 
Offline
Rębacz z Crinfrid

Rejestracja: 08.01.2003 @ 16:36:24
Posty: 1139
Lokalizacja: o, stamtąd!
A tu moja myśl:
Kto, Waszym zdaniem, zakosił kasę na Ściborowej Polanie ? I czy przypadkiem ta forsja jeszcze nie wypłynie w dalszej akcji ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.01.2003 @ 17:14:30 
Offline
Adept

Rejestracja: 27.12.2002 @ 17:51:55
Posty: 483
Lokalizacja: Gliwice
Te, jonatan? Dobrze myslisz.... :) Moim zdaniem w oparciu o ta skradziona kase bedzie napisany II tom.... A co do Miodka... byc moze... Sapek ma rozne inspiracje. Raz sie nawet doszukalem z trylogii Sienkiewicza... :)

_________________
"I am the wizard of a thousand kings [...]"
/blind guardian/

...::Cognosce te ipsum::...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.01.2003 @ 17:16:37 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 27.12.2002 @ 20:29:16
Posty: 18
Lokalizacja: Szczecin
Problem był już rozważany na tym szanownym forum
Ale z tego co pamiętam nie miałem okazji się wypowiedzieć :)
Jako wielki zwolennik teorii spiskowej ( zakonu pomurników ) myślę że mają oni nadzieję wywołać jak największy chaos i pożoga
A pozatym pieniądze nie śmierdzą :)


PS. Myślę że mogli tu przesadzić i powinie im się noga (po prostu przesadzili )

_________________
Po co istnieje życie ?
Aby istniało


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.01.2003 @ 17:35:16 
Offline
Adept

Rejestracja: 27.12.2002 @ 17:51:55
Posty: 483
Lokalizacja: Gliwice
No i wlasnie dlatego, ze pieniadze nie smierdza odegraja idtotna role... :D Sapek rzadko zostawia nierozwiklane watki... Chyba ze znowu nas zaskoczy....

_________________
"I am the wizard of a thousand kings [...]"
/blind guardian/

...::Cognosce te ipsum::...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.01.2003 @ 17:42:17 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
<i>Oj, ludzie, ludzie... Takie puszczone oko już jest, i to niejedno. Dwa przykłady:

1. "Lasciate ogni speranza - zgodził się spokojnie Samson." (...)

No wiesz, pewnie wiesz, że to nawiązanie do Dantego? :)

2. "Rozpada się w gruzy turris fulgurata, wieża trafiona piorunem. (...)

Kurcze, ciekawe skąd to się wzięło? Tarot?</i>

Właśnie. Nie chodziło mi o cytaty użyte tu i tu, ale o tekst, czy motyw żywcem wzięty z Sagi i użyty w cyklu 'N'. Np. chłop o imieniu Chodak :))

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.01.2003 @ 17:48:57 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
<i>A tu moja myśl:
Kto, Waszym zdaniem, zakosił kasę na Ściborowej Polanie ? I czy przypadkiem ta forsja jeszcze nie wypłynie w dalszej akcji ?</i>

Nie wiem, ale cała ekipa która otworzyła wózek z dziewczynami w środku zachowała się jak d*py, a nie fachowcy (tak zbójcerze, jak i Renevan, Szarlej <zwłaszcza on> i Samson). Co szkodziło zapytać dziewczyn skąd się wzięły w tym wozie? Kto je tam wpakował? Wydaje mi się, że bardzo pomogłoby to w odnalezieniu prawdziwych złodziei. A ci nic, tylko na sianko i już. Z takim podejściem, to ja się nie dziwię, że nic im nie wychodzi :))

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.01.2003 @ 18:36:34 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
[quote="Vramin"]<i>A tu moja myśl:
Kto, Waszym zdaniem, zakosił kasę na Ściborowej Polanie ? I czy przypadkiem ta forsja jeszcze nie wypłynie w dalszej akcji ?</i>

Nie wiem, ale cała ekipa która otworzyła wózek z dziewczynami w środku zachowała się jak d*py, a nie fachowcy (tak zbójcerze, jak i Renevan, Szarlej <zwłaszcza on> i Samson). Co szkodziło zapytać dziewczyn skąd się wzięły w tym wozie? Kto je tam wpakował? Wydaje mi się, że bardzo pomogłoby to w odnalezieniu prawdziwych złodziei. A ci nic, tylko na sianko i już. Z takim podejściem, to ja się nie dziwię, że nic im nie wychodzi :))[/quote]

Wiesz jak jest, pewnie myśleli wg schematu, jak nie wychodzi, to lepiej wchodzić na sianku niż ptaszek w garści..ee chyba mi sie przysłowia pomieszały..;)

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.01.2003 @ 20:33:11 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 22:26:02
Posty: 3269
[quote="Blaireau"] <i>Wiesz jak jest, pewnie myśleli wg schematu, jak nie wychodzi to lepiej wchodzić na sianku niż ptaszek w garści..ee chyba mi sie przysłowia pomieszały..;) </i>

Robota trudna, brudna i niepewna, bo kto wie, ile człek pożyje, to i po co tracić czas na zbędne konwersacje... ;>>>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.01.2003 @ 0:25:57 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
<i>1. "Lasciate ogni speranza - zgodził się spokojnie Samson." ("Narrenturm" 583) - "Po chwili jednak przemówił stalwart. Lasciate ogni speranza, powiedział, a Trzeci Poziom zmienił się w dantejskie piekło." (CsKCsZ, "Battle Dust", s.206).

No wiesz, pewnie wiesz, że to nawiązanie do Dantego? :)</i>

Wiem - w końcu Poziom zmienił się w <b>dantejskie</b> piekło :-)

A tak naprawdę to dowiedziałem się dopiero dwa miesiące temu od nieocenionego Marka Szyjewskiego. Wcześniej nie przyszło mi to jakoś do głowy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group