Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 1:13:02

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 216 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 22.09.2005 @ 17:38:32 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.12.2003 @ 13:46:37
Posty: 1670
Lokalizacja: Warszawa, mniej lub bardziej
Alakhai pisze:
bardzo_czarny_kot pisze:
Czy ty wogóle czytałeś Bediera? <ciach> Czy ty wogóle rozumiesz ten dowcip?!

A czy ty w ogóle czytałaś słownik ortograficzny? :->
Ha, słownik to teraz u mnie na półce przy kompie stać musi, Nazgule moje drogie, ale czasem coś mi się wypsnie. Chyba zgłoszę wniosek, aby w forum wbudować automatyczne sprawdzanie pisowni, takie jak w Wordzie. ;)

_________________
For six months I couldn't sleep. With insomnia, nothing's real. Everything is far away. Everything is a copy of a copy of a copy.
~ Fight Club

Nowe miejsce w sieci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.09.2005 @ 18:22:15 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.04.2005 @ 18:27:02
Posty: 2816
Lokalizacja: duchem wciąż znad morza
Tylko czym wtedy żywiłyby się Nazgule? ;)

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.09.2005 @ 18:29:48 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.12.2003 @ 13:46:37
Posty: 1670
Lokalizacja: Warszawa, mniej lub bardziej
Taaak... Tylko że ja sobie nerwy nadwyrężam i mózgownicę też, starając się nie popełniać moich "ulubionych" błędów... "Po prostu" razem... "Na prawdę" oddzielnie... Kiedyż napisałam nawet "warzywa" przez "ż"! Szkoda, że nie robiłam sobie badań, może jestem dysortografikiem? Ci to na każdym egzaminie mają chody! (a może "hody"? =)

_________________
For six months I couldn't sleep. With insomnia, nothing's real. Everything is far away. Everything is a copy of a copy of a copy.
~ Fight Club

Nowe miejsce w sieci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.09.2005 @ 18:38:33 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.04.2005 @ 18:27:02
Posty: 2816
Lokalizacja: duchem wciąż znad morza
bardzo_czarny_kot pisze:
dysortografikiem

<nazgul mode on> dysortografem, jeśli już ;) </off>

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.09.2005 @ 18:45:24 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.12.2003 @ 13:46:37
Posty: 1670
Lokalizacja: Warszawa, mniej lub bardziej
<Trzymając oburącz nóż, wbity w pierś po samą gardę>

Aaaargh... Zabijasz mnie...

Ale z drugiej strony to raczej dowód, że ja NAPRAWDĘ potrzebuję taryfy ulgowej... Np. pół godzinki więcej na maturze pisemnej z polskiego...

_________________
For six months I couldn't sleep. With insomnia, nothing's real. Everything is far away. Everything is a copy of a copy of a copy.
~ Fight Club

Nowe miejsce w sieci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.09.2005 @ 19:32:33 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
semper_malus pisze:
Potrafię i oglądałem i bardzo mi sie podobał. Tyle tylko, że nie widzę za ardzo związku.

To mnie zaskoczyło.
A że nie widzisz związku - z kolei - nie stanowiło już dla mnie zdziwienia. Bynajmniej nie z tej przyczyny, że go nie ma, bowiem jest. Zresztą syntetycznie opisany przeze mnie w mojej wcześniejszej wypowiedzi.

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.10.2005 @ 0:36:39 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 20.07.2005 @ 2:54:59
Posty: 75
Za pomocą kilku demagogicznych sztuczek możnaby wykazać analogię między maladiami a starym testamentem albo biblii Szatana ale nie o to chodzi.

Kłopot w tym, że nie wiem czemu ścierpieć nie możesz faktu, że opowiadanie sapkowkiego uważam za bardzo złe- dlaczego już powiedziałęm , więc dziwi mnie dlaczego ty piszesz, że się nie dziwisz, choć w gruncie rzeczy jest niewiele reczy na tym świecie, które obchodziły by mnie mniej niż twój brak zdziwienia.

_________________
"Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.10.2005 @ 8:22:23 
Offline
Bloede Blath aen Laeke Dhromchla

Rejestracja: 17.10.2002 @ 11:59:59
Posty: 13943
Lokalizacja: ze stajenki
Ty z tymi maladiami to tak specjalnie? Czy też nie wiesz, że tytuł pochodzi od fhrąsuskiego la maladie (czyt. la maladi, z akcentem na i) - choroba. Bo nie znam Cię i nie wiem, kiedy żartujesz, a kiedy wykazujesz sie tylko swoją niewiedzą.

_________________
ggadem lub emalią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.10.2005 @ 11:57:45 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.06.2003 @ 19:39:10
Posty: 12936
Lokalizacja: Wrocław
Jakby przeczytał opko, to by wiedział. Może nie czytał? :>

_________________
PCR, when you need to detect mutations
PCR, when you need to recombine
PCR, when you need to find out who the daddy is
PCR, when you need to solve a crime


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.10.2005 @ 16:15:09 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.07.2003 @ 21:22:53
Posty: 1416
Lokalizacja: Wrocław
Nie maltretujcie chłopaka. Zamsowany atak forumowiczów na niego :) Inna sprawa, że Maladie uważam za jedno z najlepszych opowiadań ASa, toteż argumentacji zupełnie nie rozumiem.

_________________
vino pellite curas


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.10.2005 @ 17:04:30 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 @ 21:19:33
Posty: 4505
Bo jest beznadziejna:> Porównywanie opka do kupy i stwierdzenie, że na niektóre dzieła Sapkowskiego nie nadaje się zużyty papier toaletowy to poziom późnej podstawówki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.10.2005 @ 17:49:45 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
semper_malus pisze:
Kłopot w tym, że nie wiem czemu ścierpieć nie możesz faktu, że opowiadanie sapkowkiego uważam za bardzo złe

Mój drogi Użytkowniku, jako że mi się nie chce oraz mam bardzo wiele dużo ważniejszych obowiązków przynajmniej dzisiaj, to tylko napiszę, że
1 Sapkowskiego pisze się z dużej litery, bo to nazwisko;
2 To czy jakies opowiadanie ty akutar uważasz za dobre, czy złe obchodzi mnie zapewne niepomiernie mniej niż ciebie mój brak zdziwienia. Konstrukcja logiczna trochę skomplikowana, ale wierzę, że sobie poradzisz (najwyżej powiem w duchu o sobie: "o sancta simplicitas")

Dopełniwszy części obowiązków przewidzianych na dzisiejszy wieczór wobec powyższego proponuję powrócić do argumentów wyjściowych, czyli do pierwszego twojego posta, oto on:
Cytuj:
"Nuda nic sie nie dzieje" tak w skrócie mógłbym określić maladie, ale zdaję sobie sprawę iż po pierwsze niektórym może się to podobać (ludzie są nieobliczalni), bo drugie każdemu może się zdarzyć iż wyjdzie mu spod pióra gniot ;-), po za tym zdaje się iż AS ma pewną słabośc co do mitu aruriańskiego więc w moich oczach jest usprawiedliwiony mimo, że się mi nie podobało...

Od razu zaznaczam, że moje paralele dotyczące odbioru "Pikniku..." odnosiły się w szczególności do pierwszego z argumentów, czyli: "Nuda nic sie nie dzieje". Nie zawsze musi być wszystko widoczne na pierwszym planie, żeby "się działo. Tak jak w przypadku "Pikniku..."
Po pierwsze, zgodzę się że w warstwie fabularnej trudno uznać, że "Maladie" jest szczególnie sensacyjnym opowiadaniem z zaskakującymi zwrotami akcji itd. Jednakże zwracam uwagę, że zacytowane stwierdzenie jest nieuprawnione i - IMO - dowodzi braku zrozumienia intencji Autora w tym zakresie. Stoję na stanowisku, że "Maladie" nie jest opowiadaniem sensacyjnym, lecz studium pewnej nielueczalnej czasami tragicznej, czasami najwspanialszej "choroby" - prawdziwej, nie zwodniczej miłości. Aczkolwiek miłości w kilku z jej jakże wielu odsłon. Miłości tęskniącej, miłości bardzo trudnej, potwornie bolesne, uzależniającej, cichej i która "cierpliwa jest, łaskawa jest" aż do największego poświęcenia, którym czasem jest powiedzieć, że żagiel jest biały. Wreszcie także miłości nieśmiałej, zdziwionej, zaskoczonej tym, że jest. A także potężnej sile.
W istocie "ludzie są nieobliczalni".
Jest to także opowiadanie traktujące o tym, że miłość, która stworzyła "Tristana i Izoldę" nie da się zepchnąć do roli eksponatu rozbieranego na części pierwsze na lekcji języka polskiego, bowiem naiwnością jest sądzić, że komukolwiek uda się "nie pozwolić, aby coś takiego jak miłość tych dwojga mroczyło w przyszłości umysły, przeznaczone do wyższych spraw. By osłabiało ramiona, których zadaniem jest łamać i zabijać. By miękczyło charaktery, które muszą dzierżyć władzę w stalowych cęgach. (...)"
Odnośnie "gniota" - najmniej "gniotliwy" manifest (bo tym także w istocie jest "Maladie") jaki czytałam w życiu.
Odnośnie słabości ASa do mitu arturiańskiego - wiedza powszechnie dostępna.
Odnośnie do "mi się nie podobało" - oświadczenie to nie zdradza cech argumentu.

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.10.2005 @ 22:16:03 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.07.2003 @ 21:22:53
Posty: 1416
Lokalizacja: Wrocław
Wszelkie powyższe argumenty pewnie tyle przyniosą, co groch rzucony o ścianę. No ale przecież nie wszyscy muszą lubić dobrą literaturę.

_________________
vino pellite curas


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.10.2005 @ 8:14:09 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 @ 21:19:33
Posty: 4505
Bo nasz miły kolega ma specyficzny sposób pojmowania dobrej i złej literatury. Niby przyznaje nam łaskawie prawo do swojego zdania, ale zaraz potem rozwodzi sie na temat, jakiż to z Maladie jest straszny kał. Nie umie dostrzec obiektywnych walorów opowiadania (konstrukcja, język). Jemu się nie podoba, czyli jest beznadziejne. Ja uważam, że aby coś można było określić jako beznadziejne, musi ono faktycznie nie rokować nadziei, pod żadnym względem. Dlatego (o ile się nie zapomnę;P) nie mówię tak nawet o książkach Eriksona, które są IMO nudne i pretensjonalne, doceniam jednak konsekwencję w kreowaniu świata i panowanie autora nad jego skomplikowaniem.
Gdyby kolega nasz drogi napisał: ok, wam się podoba, mnie zupełnie, ponieważ nie trafia w mój gust, no literacko dobre, ale treściowo nie moja para kaloszy - nie ma sprawy. W momencie kiedy pisze - nie podoba mi się, bo jest beznadziejne, po prostu nie ma racji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.10.2005 @ 15:36:14 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 20.07.2005 @ 2:54:59
Posty: 75
Vespa pisze:
Gdyby kolega nasz drogi napisał: ok, wam się podoba, mnie zupełnie, ponieważ nie trafia w mój gust, no literacko dobre, ale treściowo nie moja para kaloszy - nie ma sprawy. W momencie kiedy pisze - nie podoba mi się, bo jest beznadziejne, po prostu nie ma racji.

Ok wam się podoba, mnie nie zupełnie, ponieważ nie trafia w mój gust , biegłość z jaką As posługuje się polszyzną fenomenalna.

Nie podoba mi się i dla mnie osobiście jest to beznadziejne .

Wam, się podoba i uważacie że jest zajefajne-

no to kto rozpala stos?

_________________
"Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 216 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group