Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 22:14:34

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 08.09.2005 @ 21:22:29 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 30.08.2005 @ 14:35:15
Posty: 7
Havrena pisze:
Humor jest sztubacki w Twojej opinii. Owszem, masz prawo ją wyrazić, ale, na bogów, racz zauważyć, że to jedynie Twoja opinia. I tyle.

Podobnie jak Twoja opina - racz zauważyć - to jedynie Twoja opinia :->
Chemik pisze:
Tarantoga pisze:
BTW - możemy zrobić jakiś pojedynek kto rozumie więcej nawiązań :->

Owszem. Tylko sensu nie widzę; tak jak nie widzę sensu gry przykładowo Agassiego z Przysiężnym ;->>

Wnioskuję, że siebie widzisz w roli Agassiego... Nie ma jak dobra samoocena.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.09.2005 @ 21:30:24 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Jedyne lepsze niewiedźmińskie opko ASa to "Maladie" (ale to chyba w ogóle najlepsze opko ASa). "W leju po bombie" jest znakomite. Jego siłą są między innymi bardzo zabawne, niewymuszone i inteligentne nawiązania, ale nie tylko. Cała otoczka, że tak powiem polit - punkowa. To jest po prostu odjazd wyobraźni. Do tego fajna konstrukcja. Świetny tekst.

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Ostatnio zmieniony 08.09.2005 @ 21:35:18 przez Zamorano, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.09.2005 @ 21:32:04 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2004 @ 15:45:18
Posty: 1766
A tak w ogóle, to ja swojej opinii na temat opowiadania będącego przedmiotem dyskusji nie wyraziłam, zaznaczyłam jedynie, że do stwierdzenia typu "Humor jest sztubacki. I tyle" należałoby dodać "moim zdaniem". No ale cóż, złośliwośc niekiedy przyćmiewa umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Swoją opinię wyraże namiast teraz - Zamorano ma rację :)

_________________
وأنا؟ أنا كقطة سيامية في جوف راحتيه


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.09.2005 @ 21:38:57 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Chemik pisze:
Tarantoga pisze:
BTW - możemy zrobić jakiś pojedynek kto rozumie więcej nawiązań :->

Owszem. Tylko sensu nie widzę; tak jak nie widzę sensu gry przykładowo Agassiego z Przysiężnym ;->>

Masz problem z ego, czy po prostu nie lubisz rozmawiać z inteligentniejszymi od siebie? :D

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.09.2005 @ 10:37:22 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 30.08.2005 @ 14:35:15
Posty: 7
Havrena pisze:
A tak w ogóle, to ja swojej opinii na temat opowiadania będącego przedmiotem dyskusji nie wyraziłam, zaznaczyłam jedynie, że do stwierdzenia typu "Humor jest sztubacki. I tyle" należałoby dodać "moim zdaniem".

To chyba oczywiste, że wyrażam opinie własne a nie poglądy gospodyń domowych z Gdańska.
Havrena pisze:
No ale cóż, złośliwośc niekiedy przyćmiewa umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Moja ty niezłośliwa dyskutantko...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.09.2005 @ 10:42:35 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 @ 21:19:33
Posty: 4505
Tarantoga pisze:
To chyba oczywiste, że wyrażam opinie własne a nie poglądy gospodyń domowych z Gdańska.

Niewątpliwie. Czasem jednak "IMO" wypada dodać przez kulturę i szacunek dla współdyskutantów. Pokazujesz w ten sposób, że szanujesz cudze opinie. I tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.09.2005 @ 10:44:01 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 30.08.2005 @ 14:35:15
Posty: 7
Zamorano pisze:
Jedyne lepsze niewiedźmińskie opko ASa to "Maladie" (ale to chyba w ogóle najlepsze opko ASa). "W leju po bombie" jest znakomite. Jego siłą są między innymi bardzo zabawne, niewymuszone i inteligentne nawiązania, ale nie tylko. Cała otoczka, że tak powiem polit - punkowa. To jest po prostu odjazd wyobraźni. Do tego fajna konstrukcja. Świetny tekst.


Problem w tym, że jak AS sam przyznał, opowiadanie pisane było na zamówienie, co widać. Nawiązania są wymuszone i większość z nich za parę lat będzie niezrozumiała.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.09.2005 @ 12:02:39 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Tarantoga pisze:
Nawiązania są wymuszone i większość z nich za parę lat będzie niezrozumiała.
No więc moim zdaniem nawiązania są NIEWYMUSZONE, wręcz przeciwnie. Są podane bardzo lekko a zarazem błyskotliwie. To opowiadanie jest utkane z nawiązań między innymi, a lekkość tegoż tekstu świadczy o tym , że są podane w sposób niewymuszony. Nie wiem co za parę lat będzie zrozumiałe z tego opka. Wiem, że ja je bardzo lubię i dla mnie jest jak najbardziej zrozumiałe. Nie przypuszczam, żeby nawiązania do Martina Luthera Kinga, "buntu" Żeligowskiego itp. były na przykład niezrozumiałe za parę lat.

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Ostatnio zmieniony 03.04.2006 @ 20:01:22 przez Zamorano, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.09.2005 @ 15:04:06 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
Tarantoga pisze:
To chyba oczywiste, że wyrażam opinie własne a nie poglądy gospodyń domowych z Gdańska.

No niekoniecznie, niekoniecznie. Telewizja poucza: "nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie" ;););)

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.09.2005 @ 15:32:09 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.04.2005 @ 18:27:02
Posty: 2816
Lokalizacja: duchem wciąż znad morza
vespa pisze:
Tarantoga pisze:
To chyba oczywiste, że wyrażam opinie własne a nie poglądy gospodyń domowych z Gdańska.

Niewątpliwie. Czasem jednak "IMO" wypada dodać przez kulturę i szacunek dla współdyskutantów. Pokazujesz w ten sposób, że szanujesz cudze opinie. I tyle.

Dokładnie. A rzeczy, które piszesz nie są niepodważalnymi faktami, jedynie subiektywnymi opiniami. Tymczasem Ty, używając takich zwrotów, jak "jest bardzo niedobrym opowiadaniem", "Humor jest sztubacki. I tyle." sugerujesz, iż jesteś nieomylny i w ogóle to co piszesz, jest niekwestionalne.

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.09.2005 @ 20:03:08 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 30.08.2005 @ 14:35:15
Posty: 7
Anya pisze:
Dokładnie. A rzeczy, które piszesz nie są niepodważalnymi faktami, jedynie subiektywnymi opiniami.

Zgadza się, juz o tym pisałem.
Anya pisze:
Tymczasem Ty, używając takich zwrotów, jak "jest bardzo niedobrym opowiadaniem", "Humor jest sztubacki. I tyle." sugerujesz, iż jesteś nieomylny i w ogóle to co piszesz, jest niekwestionalne.

"I tyle" było - uwaga, trudne słowo - trawestacją wypowiedzi niejakiego Chemika, który w kolejnym ze swoich postów dał mi (w jakże subtelny sposób) do zrozumienia, że do pięt mu nie dorastam. BTW - ciekawe czyim ego przejął się Tarkus?

P.S. Dziękuję Murderatorowi (?) za poprawienie skaszanionych przeze mnie cytowań.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.09.2005 @ 21:08:00 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Tarantoga pisze:
BTW - ciekawe czyim ego przejął się Tarkus?

Tarkus pisał tę wypowiedź przed zmianą skaszanionych cytowań, więc się domyśl...

Tarantoga pisze:
Problem w tym, że jak AS sam przyznał, opowiadanie pisane było na zamówienie, co widać. Nawiązania są wymuszone i większość z nich za parę lat będzie niezrozumiała

Uwaga, trudne słowo- konkretnie proszę. Które nawiązania są 'wymuszone'? Co o tym świadczy, względnie- czemu tak uważasz?

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.09.2005 @ 16:23:46 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.12.2003 @ 13:46:37
Posty: 1670
Lokalizacja: Warszawa, mniej lub bardziej
Jeśli opoko było na zamówienie, tym bardziej podziwiam ASa - nie każdy potrafi pisać na każdy temat, jaki mu się zada. Zresztą, zamówienie, czy, legendy arturiańskie (a legendę o Tristanie i Izoldzie do takowych można zaliczyć, jakoże Tristan był rycerzem Okrągłego Stołu) są, jak się AS do tego przyznawał wielokrotnie, jego pasją. Może więc było w tym jednak więcej serca, niż się Tarantodze wydaje?

_________________
For six months I couldn't sleep. With insomnia, nothing's real. Everything is far away. Everything is a copy of a copy of a copy.
~ Fight Club

Nowe miejsce w sieci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.09.2005 @ 17:03:53 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 22:50:54
Posty: 726
Lokalizacja: Z lasu, gdzie stoi tabliczka "Beware the Jabberwock!"
psst, tu rozmowa idzie o "W leju po bombie", a nie "Maladie". Chyba, że we "W leju..." są jakieś nawiązania do Tristana, o których nie wiem ;)

_________________
Lower than the stars
There is nothing to
Stare at


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.09.2005 @ 17:08:43 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.12.2003 @ 13:46:37
Posty: 1670
Lokalizacja: Warszawa, mniej lub bardziej
Przepraszam, taki tyci offtopek to był.

A jeśli chodzi o "W leju..." (ech, głupoty gadam, przecież tu w ogóle o to opowiadanie chodzi =) touwielbiam zakończenie ze sparafrazowanym Martinem Luthrem Kingiem. Brrr! Pozytywnie okropne było (w sensie niepokojącego i to mocno).

_________________
For six months I couldn't sleep. With insomnia, nothing's real. Everything is far away. Everything is a copy of a copy of a copy.
~ Fight Club

Nowe miejsce w sieci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group