Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 13:25:00

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 08.06.2005 @ 0:26:30 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 08.06.2005 @ 0:23:10
Posty: 2
meadwyn pisze:
Hus Jan
/ok.1369 - 1415/

Czeski reformator religijny, urodzony w Husincu w Czechach, studiował na uniwersytecie w Pradze.

[ciach]

Sources: dr Andrzej Buzek, "Historia Kościoła", Wydawnictwo "Strażnica Ewangeliczna", Warszawa 1957
http://www.luteranie.pl/www/biblioteka/ ... zek/11.htm
http://www.leksykony.pl/sredniowiecze/ramki1.htm
http://www.opoka.org.pl/slownik/ltk/husyci.html

Chcialbym koniecznie wiedziec, na ile te informacje sa prawdziwe? pisze b wazny referat nt "Husyci w Polsce" i nijak nie umiem sie za niego zabrac.
Jesli mozecie, napiszcie, gdzie jeszcze moglbym znalezc cos do mojej pracy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.06.2005 @ 0:30:28 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
W tym tekście, co to go cytujesz, tam są źródła, na samym dole. Myślę, że ich wiarygodności nic nie można zarzucić:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.06.2005 @ 0:35:29 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 08.06.2005 @ 0:23:10
Posty: 2
ala pisze:
W tym tekście, co to go cytujesz, tam są źródła, na samym dole. Myślę, że ich wiarygodności nic nie można zarzucić:)

Tak Kolezanko:), tyle, ze sposrod owych zrodel jedno juz wygaslo, drugie jest szczatkowe, w trzecim znajde cos dla siebie, lecz nie do konca jest ono akyrat nt mojej pacy- Husyci w Polsce. Mam b wazna sprawe- praca musi byc zrobiona na godzine 9:00 rano. Gdzies o 1 ide spac, wstaje o 5 i mam zamiar to napisac. Tyle, ze bedzie to niemal fizycznie niemozliwe, dlatego tez chcialbym jakies nowe zrodla dot Husytow, ale wylacznie ich dzialalnosci na terenach Polski. Czy moze mi ktos pomoc:)?

A tak btw, skoro juz pisze. Ciekawe to forum nawet:). Wiem, ze nie powinienem teraz tracic czasu na przegladanie go, ale jaos tak nie mgoe sie powstrzymac.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.06.2005 @ 0:44:29 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
http://www.sapkowski.pl/forum/viewtopic.php?t=2451

Poszukaj tam, może coś znajdziesz. Na forum jest sporo odnośników do stron historycznych, ale aby je przejrzeć trzeba jednak czasu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.06.2005 @ 11:22:34 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Proszę bez offtopów tutaj... Temat chwilowo leży, ale jednak proszę z takimi problemami do kramu, ewentulanie do ogólnego tematu w companionie.

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.04.2007 @ 19:37:10 
Offline
Vesemir

Rejestracja: 02.04.2003 @ 8:49:50
Posty: 879
Lokalizacja: Puławy/Lublin
Ponieważ nie sprecyzowano (albo mi umknęło), czy wpisywać tylko postacie historyczne, to zawiadamiam, że ostatnio rzuciło mi się w oczy na pewnej półce "Urban (...) Horn". Po dokładnej lustracji okazało się, że jest to książka:
Aleksander Kaszowski, Zbigniew Urbanyi, "Eurosem" na Horn (Wydawnictwo Morskie, Gdańsk 1975, jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.10.2007 @ 21:32:06 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 27.04.2003 @ 10:00:21
Posty: 32
Lokalizacja: Góry koło Tarnowa
Urban Horn był nazwany w pierwszej częście Bernardem Rothem, a Bernard Roth to postać jak najbardziej udokumentowana źródłowo, choć nie wiadomo czy historyczna, bo pojawia sie tylko w jednym źródle, mianowicie u Jana Długosza. Ów Roth miał jakoby być dowódcą z ramienia Zygmunta Korybutowicza w Gliwicach i wydać Twierdzę katolikom. ot tyle na ten temat ;]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group