Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 18.04.2024 @ 17:15:11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Skąpstwo?
Post: 30.08.2003 @ 12:51:17 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.07.2003 @ 21:22:53
Posty: 1416
Lokalizacja: Wrocław
Zauważyliście, że zarówno w filmie, jak i w serialu pominięto opowiadania, które wymagałyby większego nakładu pracy, a co za tym idzie, większej ilości wydanych pieniędzy? Pominięto wątek księżniczki Sh'eenaz, bo ciężko byłoby 'zrobić' syrenkę. Pominięto też obłożonego klątwą Nivellena i jego przyjaciółkę bruxę, bo trzeba by się namęczyć. Nie zapomnijmy tez o opowiadaniu 'Ostatnie życzenie'. Resztę potwornie okrojono (z wspaniałego 'Wieczego ognia' zrobiono nic nie znaczący epizod, a strzyga wglądała jak wielki smerf).
A może lepiej, że nie zrobiono tych opowiadań? Krócej męczyliśmy sie w kinie.
Może jeszcze kiedyś ktoś weźmie się za 'Wiedźmina', ale tak jak trzeba. Czas pokaże.

_________________
vino pellite curas


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.08.2003 @ 13:18:11 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.06.2003 @ 22:54:26
Posty: 2244
Dla mnie osobiście zarowno film i serial wogóle nie wiele miały wspólnego z opowiadaniami Sapkowskiego, oprócz kilku postaci i poprzekręcanych wątków. Jedyne co można uznać za "coś" to niektóre sceny walki:-)Poza tym dno. Dodawanie następnych wątków z opowiadań byłoby męczarnią i torturami dla widza.

_________________
The Anthem
"From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same "


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.08.2003 @ 13:28:57 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.07.2003 @ 21:22:53
Posty: 1416
Lokalizacja: Wrocław
Swoją drogą fajnie byłoby gdyby wziął się za to ktoś z sercem do Wiedźmina...

_________________
vino pellite curas


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.08.2003 @ 15:03:09 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 23.07.2003 @ 12:44:54
Posty: 23
Lokalizacja: smoczygród
To ten serial miał cos wspólnego z prozą ASa?

Trochę zartuję, ogladałam go teraz po raz pierwszy i nadziwic się nie mogę. Najlepsza była Calanthe na kolanach, łkająca...
Boszszsz, Ty widzisz i nie grzmisz? A może współczesne afery w Polsce to kara za filmiszcze i szczerbial, jak tu lubia mówić. Bo jakaś kara powinna być.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.08.2003 @ 15:08:42 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.07.2003 @ 21:22:53
Posty: 1416
Lokalizacja: Wrocław
Więc może wypiszmy najbardziej absurdalne fragmenty filmu?
Dla śmieszne zawsze były opaski na czołach elfów. Aen Seidhe oznakowane niby Żydzi w getcie warszawkim!

_________________
vino pellite curas


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.08.2003 @ 16:10:15 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.06.2003 @ 11:52:07
Posty: 6520
Lokalizacja: spod mostu
no co wy tu mowicie? nie podobaly wam sie te perfekcyjne gumowe straszydla? te plonace zamki. przeciez to tyle kasy pochlonelo!!!

_________________
- Pani to zrobiła jak Ewa z Adamen. Kusiła aż się skusiłem.
- Tak, to jedna z wielu cech pani Martyny.

42


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.08.2003 @ 16:22:12 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.07.2003 @ 21:22:53
Posty: 1416
Lokalizacja: Wrocław
Taa, szczególnie Gumowy-Smerf-Śmigający-Po-Korytarzach, czyli księżniczka Adda.

_________________
vino pellite curas


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.08.2003 @ 16:24:34 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.06.2003 @ 11:52:07
Posty: 6520
Lokalizacja: spod mostu
co tam, odkurzacze jako potwory byly lepsze. od tego czasu nasz nazywa sie kikimora:)

_________________
- Pani to zrobiła jak Ewa z Adamen. Kusiła aż się skusiłem.
- Tak, to jedna z wielu cech pani Martyny.

42


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30.08.2003 @ 16:31:13 
Ja mysle ze nie ma co porownywac ksiązek Andrzeja Sapkowskiego do Filmu Brodzkiego! Po pierwsze jedynym podobienstwem pomiedzy dwiema historiami jest postac Wiedzmina Geralta ktorego nie ma sie co oszukiwac przyzwoicie zagrał Żebrowski. Cala reszta to poplątanie z pomieszaniem wymyslone przez tego pana na SZ. ktory wymyslił scenariusz do filmu. Poza tym wyrazając mije zdnie na ten temat budzet filmu Wiedzmin był poprosty załosny!!!! Porywając sie na ekranizacje ksiązki fantasy trzeba sie liczyc z kosztami efektow specjalnych itp. Natomiast w filmie jedynym efektem specjalnym był gumowy bazyliszek, strzyka która wyglądała jak z filmu "Walka o Ogień" oraz naprawde amatorsko zrobiony złoty smok! O boze jak ja sie zachwycałem filmem "Le Pact Des Loups" czyli po Polskiemu "Braterstwo Wilków" ten klimat, pięknie ukazane widokioraz naprawde profesjonalne efekty specjalne czemu ktos nie mogł zrobic Wiedzmina na wzor Francuskiego Filmu!! No ok teraz ktos mi powie ze budzet filmu o wiedzminie to 7 ml dol (chyba?? nie jestem pewny) natomiast Braterstwo Wilkow nakręcono za chyba cos ok 50 mln zielonych! a wiec ja odpowiem !! To po co jeden z drugim bierze sie za krecenie filmu ktory bedzie jednym wielkim pośmiewiskiem? załosną parodią dzieła stworzonego przez Sapkowskiego?? Czemu pan rezyser i producenci nie poczekali jakis czas i nie zebrali wiecej kasy?? ja wiem dlaczego!! Bo akurat w tamtym czasie na proze Sapka był najwiekszy Boom, kazdy chciał czytac opowiadania i sage wiec dlatego co by oni nie nakręcili i jak by to nie było beznadziejne ludzie i tak poszliby na to bo kazdy wiezył ze zobaczy to co miał w głowie czytając niesamowite historie Sapkowskiego a co otrzymalismy?? Własnie co? kazdy sobie odpowie na to pytanie!!


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30.08.2003 @ 16:45:01 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.07.2003 @ 21:22:53
Posty: 1416
Lokalizacja: Wrocław
Powiedziano tu o niejakim aktorze Żebrowskim. Przedstawię, więc co ja sądzę o grze poszczególnych aktorów.
Geralt - Żebrowski może i zagrał to nie najgorzej, ale reżyser się nie przyłożył, oj nie! Nasz wiedźmin jest cały czas jakby zniesmaczony, zniecierpliwiony, a gdy już sie śmieje to jakoś nie bardzo to wychodzi.
Jaskier - może i Zamachowski nie bardzo pasuje do książkowego opisu, ale mi się podobał.
Yennefer - Grażyna Wolszczak, to ten sam przypadek co Żebrowski, niezła gra, ale źle wykreowano całą jej postać
Nenneke - Dymna zagrała to przyzwoicie, no i nie mogę się powstrzymać od komentarza, co do kiepskiej reżyserii
Ciri - pożal się Boże, skąd sie biora takie dzieci, mówiła jak jakiś cybor, a jeszcze ta masochistyczna maseczka...
Pomijam wiele postaci, ale co trzeba przyznać - aktorzy nie grali źle! Np. nei wyobrażam sobie kogo innego jako Borcha niż p. Chyrę. Ale padła reżyseria i scenariusz, a bez tego dobrego filmu sie nie zrobi.

_________________
vino pellite curas


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31.08.2003 @ 17:36:21 
kiepski film=klapa
po prostu i tyle....


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31.08.2003 @ 19:14:55 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Widać, żeście nowi na forum. Jak serial leciał, co tydzień odchodziły takie dyskusje, że hej. Szkoda, że to już przepadło :(

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31.08.2003 @ 19:20:22 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.07.2003 @ 21:22:53
Posty: 1416
Lokalizacja: Wrocław
Co tydzien, to co tydzień, dziś to dziś. Może potrzeba było troche czasu by spojrzeć na film ze świeżej perspektywy?

_________________
vino pellite curas


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01.09.2003 @ 19:53:55 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 11:40:47
Posty: 2087
Lokalizacja: Miauczyn, Miauczystan
Ze świeżej perspektywy, to ja nawet patrzeć na to paskudztwo nie mogę... Jeszcze bardziej mi, cholerstwo, obrzydło...
Ps. Też nie wyobrażam sobie nikogo innego na Borcha. :)

_________________
Wiem. :)

Okazało się, że wielki, zły, wredny wampir Woydzio jest dla niektórych miłym i sympatycznym kotem Patem. - P.W.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01.09.2003 @ 19:57:40 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
No cóż, może i nowi patrzą z nowej perspektywy ale komentarze mają takie same jak ci starzy. Jest więc nadzieja że Wiedźmin nie stanie się klasycznym serialem wakacyjnym jak "Czterej pancerni" albo "Stawka większa niż picie". :)

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group