Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 12:29:05

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Jaka postać została najlepiej zagrana?
Geralt 28%  28%  [ 59 ]
Yennefer 3%  3%  [ 7 ]
Jaskier 15%  15%  [ 32 ]
Borch Trzy Kawki 20%  20%  [ 41 ]
Ciri 2%  2%  [ 5 ]
Nenneke 23%  23%  [ 48 ]
Calanthe 1%  1%  [ 3 ]
Eithne 0%  0%  [ 0 ]
Karczmarz w Novigradzie [od.13, heheh, nie mogłem sie powstrzymać] 5%  5%  [ 10 ]
Inna postać [?] 2%  2%  [ 4 ]
Liczba głosów : 209
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 28.01.2008 @ 14:32:01 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Fajny awatar. A jakbyś go trochę zsunęła... ;))

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28.01.2008 @ 14:38:01 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Tark, kultury trochę. Nie 'zsunęła', tylko 'zoptymalizowała'. ;)

A Jaskier, to był fajny, ale w grze. W filmie tak jakoś odbiega od opisu, dość znacznie. :)

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28.01.2008 @ 19:08:43 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.01.2008 @ 15:48:17
Posty: 25
Lokalizacja: Kraków
O wy mężczyzny przebrzydłe! :P A nie zsunę nic ! :P

E tam Jaskier całkiem spoko dla mnie, mogłobyć gorzej :P Mnie się podoba, o! W sensie podobania dopasowanego of kors:P. A tak w ogóle to postać Jaskra mi się kojarzy z osłem ze Shreka :D, szczególnie jak przeszkadza Geraltowi :P.

_________________
,,A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.09.2009 @ 18:32:41 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2002 @ 15:26:37
Posty: 5182
Lokalizacja: Rezydencja Nowodwory, Wielkie Księstwo Powiśle
Dzisiaj obejrzałem siódmy odcinek i stwierdziłem, że jedna postać jest bezbłędna. Żeby nie było: nie jest to Geralt, Jaskier, Dudu ani nawet Diaboł. Chodzi o babkę. Moim zdaniem najlepiej zagrana postać w całym szczerbialu.
Woydzio

_________________
Ja tu tylko sprzątam
Twoja zajebistość ma tyle komponentów, że trudno spamiętać - J. W.
Jestem już ojcem nie tylko dla dwóch kotów ale także dla Michała Piotra


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.09.2009 @ 19:36:32 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2004 @ 11:19:42
Posty: 754
Lokalizacja: Poznań
Jaskier? - Jak dla mnie to rubaszny hulaka i cudzych żon.. ten, no... CHĘDOŻYCIEL (a, co!) bardziej zapadł mi w pamięć niż elfom podobny gładysz. No bo w końcu żeby tyle kobitek z nim poszło, to wcale nie musiał być śliczny i piękny, nie musiał w sobie mieć tego CZEGOŚ. Wystarczy IMHO odpiowiednia determinacja, wytrwałość w dążeniach, zorientowanie na cel ;-). Zresztą z chwilą gdy usłyszałem, że Freddie Mercury też "coś w sobie ma" - zaprzestałem prób ogarnięcia rozumem kobiecych preferencji oraz systemów wartościowania. I dlatego wersja proponowana przez Zamachowskiego odpowiadała mi jak najbardziej (za wyjątkiem być może wyznania miłosnego uczynionego Geraltowi, ale to już spier*olił dialogopisarz-scenarzysta, a nie pan Zbyszek). Zpewnością jeden z faworytów tej ankiety.

Nenneke? - Lubię i cenię p. Annę jako aktorkę, ale nie uważam, żeby ta rola była powalająca - dobrze wykonana, ale zbyt statyczna (rola, nie p. Ania) IMO, żeby naprawdę BŁYSNĄĆ.

Borch/Villentrettenmerth? (wybaczcie możliwą pomyłkę w spellingu, ale piszę z pamięci, kilka lat już opowiadania nie czytawszy) - jest to jedna z nielicznych postaci w filmie, u której nie mam żadnych zastrzeżeń co do gry. Zwłaszcza dotyczy to dykcji, tempa mowy, intonacji, itp. w rozmowie z Geraltem i Yen po całej rozróbie ze smokiem. Naprawdę ładny klimat zbudował A.Chyra kilkoma zaledwie zdaniami. Ale znowu: troszkę za mało, żeby go zaznaczyć w ankiecie, skoro there can be only one.

Ciri? - hmmm... Moja córka ucząc się j. angielskiego miała do przerobienia piosenkę "I'm a red robot - tell me what to do?". Sposób wokalizy korespondował z tematyką utworu. Nie wiem dlaczego akurat teraz mi się to przypomniało...

Strzyga? - Wygrałaby w konkurencji na rolę, która najbardziej mną wstrząsnęła. Ostatnio podziwiałem na Youtub'e intro z gry, a zaraz potem kliknąłem na link do fragmentu filmu o walce ze strzygą. Wstrząsające przeżycie. Naprawdę. Spróbujcie sami.

Geralt? - TAK. I to nawet nie za to, że potrafił uratować postać tak debilnie zaplanowaną w scenariuszu. Bo nie uratował. Nie można uratować postaci, która mówi "naucz mnie dobrego oddychania" i takie tam - po prostu się nie da. Nie odpowiadał mi czasem również sposób mówienia p. Michała: wiele z jego wypowiedzi rozumiałem dopiero po chwili. Zapominał, że pomiędzy "Jestem wiedźminem" a "Odejdź" była kropka? Tego zlepiania zdań było tam więcej.
Nieee - wybieram Geralta za pierwsze wrażenie. Pamiętam pierwsze fotki jakie pojawiły się w internecie. Pierwsze zajawki filmu - pojedyńcze sceny pozwalające skoncentrować się na samej postaci, nie wciągając jeszcze (chwała Bogu) w zawiłości akcji. I powiem szczerze: zgodna z wyobrażeniami czytelników i autora, czy też nie zgodna - nieważne. Uważam, że można postać Geralta Żebrowskiego bez żadnych poprawek wrzucić do najbardziej rozbuchanej megaprodukcji na miarę "LOTR" Jacksona i wstydu nie przyniesie.

_________________
Dlaczego tu, na dole, tak dużo wolnego miejsca?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.12.2009 @ 0:17:33 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2009 @ 21:00:41
Posty: 54
Lokalizacja: Warszawa\Szczytno
Widzę że oceny w ankiecie są podobne do moich. Borch Trzy Kawki- dobrze zagrana rola i do tego w zgodzie z książką, chyba ta część filmu\serialu w ogóle wypadała nieźle. Nenneke-trafny wybór aktorki odpowiedni wygląd i zachowanie, jedyna postać która rzutuje na moje wyobrażenie sagi.
Geralt...hmm, jak dla mnie za cichy, sprawiał dość dobre wrażenie mimo wszystko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.02.2010 @ 12:30:14 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 12.02.2010 @ 17:43:09
Posty: 6
Jaskier zagrany dobrze, ale źle ''zekranizowany''


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.02.2010 @ 13:19:11 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Nie bądź taki wylewny w swych opiniach ;>

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.09.2011 @ 18:46:28 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.09.2011 @ 9:41:04
Posty: 1
Lokalizacja: Kraków
To postacie które najbardziej utkwiły mi w pamięci po oglądnięciu serialu:

Geralt / Żebrowski - dobrze ale mogło być lepiej, nie wczuł się w tą rolę zbytnio Pan Michał trochę za sztywno momentami

Jaskier / Zamachowski - b.dobra rola, on naprawdę potrafi śpiewać dlatego pasuje na barda trochę gorzej na takiego świszczypałe :) jakim był Jaskier ale i tak Z.Z. sprawdził się bardzo dobrze w tej roli

Yenefer / Grażyna Wolszczak - b.dobrze dobrana aktorka do postaci, piękne kruczo czarne włosy

Falwik/ ś.p. Kozłowski - krótka ale genialna rola, dokładnie tak wyobrażałem sobie książkowego Hrabiego Falwika


reszta aktorów ogólnie dobrze, dziewczynka grająca Ciri rzeczywiście trochę drętwa


ah gdyby tak P.Jackson zabrał się za ekranizację Wiedźmina to by było !!

Bywaj !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.12.2011 @ 15:53:46 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2011 @ 16:07:03
Posty: 21
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka/ Wrocław
Zaznaczyłem Nenneke, bo chyba była najbliższa oryginałowi. Chociaż muszę przyznać, że Borch też był zagrany dobrze. O Ciribocie nawet mówić szkoda, bo leżącego się nie kopie. Żebrowski z Zamachowskim dobrzy, ale bez rewelacji. Reszta w porywach do średniego poziomu. Może z wyjątkiem Kozojeda;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.12.2011 @ 22:38:22 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
No i strażniku brodu- aka Marianie Paździochu :)

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.12.2011 @ 17:53:57 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2011 @ 16:07:03
Posty: 21
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka/ Wrocław
Też prawda:D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.01.2014 @ 22:46:32 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 19.01.2014 @ 21:13:09
Posty: 5
Kocham szczegóły, jednym z nich jest to, że skoro przyjmiemy, ze świat wiedźmiński jest w przybliżeniu obiciem czasów powiedzmy późnego średniowiecza, to trzeba zaznaczyć, że wówczas nie znano zwyczaju z lat 90 wieku XX- z planety Ziemia. Kobiety mianowicie nie goliły sobie okolic organów płciowych.
http://www.youtube.com/watch?v=mePmF3ePWz0 (8:10)

Oj nieładnie pani Karolino. Trzeba było się przygotować do realiów epoki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.01.2014 @ 22:57:23 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
A jest (odbiciem średniowiecza)? Bo generalnie nie mieli wtedy chyba smoków, nie znali genetyki itede. Sapkowski wykorzystał przydatne mu elementy średniowiecza, filmowcy poszli trochę tym tropem, ale zdaje się, że golenie czegokolwiek to najmniejszy problem w filmie. Pomijając już nawet fakt, że depilacja ma korzenie w starożytności.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23.01.2014 @ 10:30:39 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
AFAIK golenie bobra nie jest novum rozpoczętym w latach 90. XX wieku, a wręcz sięga czasów przedchrystusowych :) Kwestia indywidualnych upodobań.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group