Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 15:39:53

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 30.12.2013 @ 20:28:07 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2008 @ 11:35:15
Posty: 2084
Lokalizacja: Las pod kontrolą Rady Puchaczy
Arggggh! Moje synapsy nerwowe.
Unikać Tele5! Właśnie leci tam szczerbial!
Poleciałem przypadkiem po kanałach, szukając czegoś, i taki cios znienacka....

_________________
U-hu, U-hu, U-hu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.01.2014 @ 22:33:46 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 19.01.2014 @ 21:13:09
Posty: 5
Na początku pragnę się przywitać, me internetowe miano to Tanaris, a prywatnie jestem studentem historii. (Nie zauważyłem wątku powitalnego, jeśli takowy jest, to przenieście te 2 linijki).

Najpierw spójrzmy na całą sprawę realistycznie, mam na myśli to, iż sama Polska finansowo nie poradziła by sobie z realizacją. Dowodem jest gniot z 2001 roku, Wikipedia podaje 18 820 000 zł kosztów. Jest to za mało, lecz i tak z taką kwotą można by zrobić wówczas coś lepszego.

Przechodząc do konkretów.:

Współpraca z innymi państwami.
Polski moim zdaniem jak już powiedziałem nie stać na dobry film. Remedium na powyższe jest kooperacja. Sądzę, że najlepiej pracowało by się z następującymi krajami: Czechy, Słowacja, Litwa, Rosja. W tych krajach przetłumaczono najwięcej z tomów, te kraje są nam kulturowo, i etniczne najbliższe, tam też jest najwięcej fanów.

Kraje celtyckie, germańskie i romańskie odpadają, Wiedźmin ma słowiański klimat, wybaczyło by się litewską domieszkę bałtyzmu, ale inne europejskie kręgi etniczno kulturowe niech się trzymają z daleka.

Przykład? LOTR jest głównie germański, no może germańsko-celtycki i został zrealizowany w anglosaskiej Nowej Zelandii.

Inne kraje dały by krajobrazy do filmu, Karpaty mogą być górami Kaedwenu, wraz z Kaer Moren. Jakieś rosyjskie pustkowie zagrało by pustynię Korath, Syberyjska tundra scenę z Wieżą Jaskółki, o sceny nadmorskie zadbać by mógł fragment z całego pasa Bałtyku, od Odry po Niemen... itd.

Kwestia aktorów, i znowu: Polska ma ich za mało, i są oni w dużej mierze niezbyt utalentowani. (Choć przyznam, że widziałbym np. Moro jako królową Lyrii, Adamczyka jako któregoś z elfów...)

Mieszanie aktorów z innych krajów, aby było sprawiedliwe, winno być proporcjonalne. Jeśli by film realizowały 4 państwa każde państwo daje po ćwiartce.

Na najważniejsze postacie wprowadził bym kasting, w którym udział mógłby wziąć każdy, (+moja ulubiona drugoplanowa Angouleme ).

Co do rozmiaru, w mojej wizji pominął bym nakręcenie opowiadań, zostały one tragicznie przedstawione w gniocie, zabrałbym się jedynie za Sagę. Jak bym realizował? szedłbym drogą pośrednią między Jacksonem a ślepym realizmem tzn. nakręcił cały pięcioksiąg skracając ewentualnie zbyt długie dialogi czy drobne epizodyczne sceny, gdzieniegdzie ubogacając dialogi które brzmią zbyt ''sucho''.

Końcowy rezultat zdecydował by, czy wyszedł by serial albo film, ale z pewnością bym nie powtórzył głupstwa Sczerbica.

Muzykę mogli by nagrać ci goście, co nagrali ścieżkę do gry.
http://www.youtube.com/watch?v=tFIbVqHOOIU
Zaiste, Boska muzyka...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.03.2014 @ 19:29:20 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 10.03.2014 @ 19:27:07
Posty: 10
jak na temte lata oceniam 8/10


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.05.2015 @ 16:29:53 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 26.10.2013 @ 23:18:10
Posty: 110
Tanaris pisze:
Kraje celtyckie, germańskie i romańskie odpadają, Wiedźmin ma słowiański klimat, wybaczyło by się litewską domieszkę bałtyzmu, ale inne europejskie kręgi etniczno kulturowe niech się trzymają z daleka.

Należy więc zmienić imię głównego bohatera, przecież jest germańskie.

_________________
Ire lokke, ire tedd
Ghart ess lláev aep Cáermewedd!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.05.2015 @ 23:45:51 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Tanaris pisze:
Kraje celtyckie, germańskie i romańskie odpadają.


ROTFL.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.05.2015 @ 12:34:57 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Co do romańskich Wiedźmin odniósł całkiem niezły sukces (książki, nie piszę tu o grze) w romańskich Hiszpanii i Francji. Oraz germańskiej Szwecji też się przyjął ;) U Anglosasów też jest ponoć coraz lepiej (mówię o książkach, a nie grze).
Fun fakt: za granicą co mnie szokuje szczerial jest odbierany całkiem nieźle... Z tymże np. w Czechach tłumacz (ten sam co opowiadania i powieści) kompletnie wywalił "innowacje" Michała Szczerbica i po prostu przepracował listy dialogowe tak, żeby jak najwięcej z oryginalnych dialogów z opowiadań zostało (taki czeski Wierzbięta? ;)). Z tego co wiem serial dość podoba się fanom Wiedźmina z Kanady i USA :O

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.05.2015 @ 16:24:52 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
To chyba działa tak, jak są fani kiczowatego kina klasy C. Nie wierzę, że może być inaczej :)

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.05.2015 @ 20:25:44 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Poznałem ostatnio faceta, który fanom z USA i Kanady pomagał dotrzeć do serialu. On też tego nie rozumie ;) Miał teorię, że to działa mechanizm "z Europy, poschizowane, więc musi być wartościowe". Chodziło o fanów, którzy wkręcili się w gry, potem w książki, potem komiksy Dark Horse. I postanowili dopaść serial:) Szczerze pisząc jak się popatrzy na YT to fanom ASa z Rosji serial też całkiem się podoba. Zastanawiam się jak wiele po prostu poginęło w przekładzie w takim razie. Z drugiej strony może jednakowoż sztuczka tłumacza czeskiego, który tak przerobił listy dialogowe, żeby było jak najwięcej Sapkowskiego z opowiadań pokazuje, że mogę się mylić ;-)

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.05.2015 @ 15:28:43 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
https://www.youtube.com/watch?v=vp-n2iajgII

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.05.2015 @ 19:27:28 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2008 @ 11:35:15
Posty: 2084
Lokalizacja: Las pod kontrolą Rady Puchaczy
Niebieski pisze:
https://www.youtube.com/watch?v=vp-n2iajgII

Ach, te gumowe potwory ;)
I jest tam WUNSZ! ;D
Obawiam się że ten WUNSZ jeszcze długo będzie mnie śmieszył.

_________________
U-hu, U-hu, U-hu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.05.2015 @ 20:00:47 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Tak więc ;)

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.05.2015 @ 1:31:01 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Zagraniczny fan gry na 99% nie czytał książek, to i szczerbial mu się podoba.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.05.2015 @ 10:27:28 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Budżet "super low". Pamiętacie, że serial + film kinowy miały wtedy coś czwarte miejsce w Polsce pod względem wysokości budżetu? :D A teraz ktoś chce robić "Dywizjon 303" za niecałe 6 milionów euro... <facepalm> "Dziki Gon" to budżet wyższy niż kinowe i serialowe "Quo Vadis". Ładna ilustracja tego gdzie w relacji Polska/ świat jest nasza branża gier, a gdzie kino ;)

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.05.2015 @ 13:58:22 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Ja bym tak nie przesadzał, bo CDPR stosuje w Wiedźminie przestarzałe rozwiązania i na dobrą sprawę poza walką, fabułą i muzyką to tam rewolucji wielkiej nie ma. No i crunch był taki, że panie sprzątaczki kod napieprzały. Były głosy na E3, że gra w sumie istnieje tylko w formie pokazowej - potem delay i kolejne głosy, ze na konsolach będzie płacz.

I jest - mimo, że ostatnio Badowski nakłamał u Eurogamera, że zewsząd słyszą głosy o wspaniałej optymalizacji gry. Co jest oczywistą nieprawdą - nawet na moim potworze muszę zrobić lock na 40 fps, bo w 60 nie da się grać. Na konsolach nie ma stałego 30. Wszyscy piszą, że kolejny raz CDPR nie umie zoptymalizować gry (mimo, że był delay), a ci płyną ze wspaniałą optymalizacją. :D

Pomijając budżet, to 90% sukcesu tej gry bazuje na wiernej bazie fanów, która przymyka oko na wszystkie babole. Ta gra ma rozwiązania, które Rockstar stosował przy okazji premiery Red Dead Redemption (maj 2010) i wyłożyli się dokładnie na tych samych elementach, na których wyłożył się Rockstar. Czyli problemy z kolizjami obiektów, masakryczny lag w sterowaniu oraz zabugowane questy. Wystarczy spojrzeć na progres w GTAV i wzorować się na tym.

Szacun, że to ich pierwszy sandboks i nie jest źle (inaczej, nie jest tak fatalnie jak sądziłem, że będzie). Szacun, że gra ma loadingi tylko przy przechodzeniu między hubami i przy początkowym ładowaniu stanu gry. To jest prawdziwy przełom.


BTW, nie mogę oglądać streamów gości z USA i np. UK - paczę i mam ochotę krzyknąć: Co ty robisz, gościu? Wiedźmina nie czytałeś? Matko, znakiem go, a potem mieczem. Nie,nie tym... A idź pan w człona! :D I też wspominali o filmie. I też się podobało. :)

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group