Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.04.2024 @ 9:57:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 466 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 08.02.2003 @ 9:31:35 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 20:49:36
Posty: 2406
Lokalizacja: Warszawa
Nie chcę się wypowiadać jak stary dinozaur, ale naprawdę te wszystkie kwestie zostały już 10 x przewałkowane w trakcie emisji serialu, co możecie łacno sprawdzić czytając archiwalne zapisy.
Zarówno Vanin, ja i większość forum, która podówczas pisała, nie mogła znależć słow dość nędznych na ocenienie szczerbalu. Tym bardziej miło było nam zauważyc coś co odbiegało na plus od ogólnego poziomu . I taki właśnie był Zamachowski - STOSUNKOWO NAJLEPSZY !

_________________
<b><i>Magdalaena</i></b>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.02.2003 @ 13:50:17 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Cintryjka: strona wizualna, zwłaszcza w filmie to na pewno NIE tylko 10%.
Można dyskutować, czy 50%, ale nie 10%. Bez przesadyzmu. A. Bąk? No przecież napisałem, że to kandydatura ekstremalna, nie?
Magdalaena:jak to za drapieżny? Jako zawołany qrwiarz, to chyba powinien taki być? Poza tym Jaskier jest elastyczny i potrafi przybierać różne pozy. Tak więc drapieżność nie wydaje mi się wadą. Młody Stuhr? Tyż piknie, jak mawiają górale.
I na koniec-Breja: Tak, Z.Z TOTALNIE MIJA SIĘ Z MOIM WYOBRAŻENIEM JASKRA. Temat uważam za zamknięty ;-))

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.02.2003 @ 18:05:08 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
ESSta ESSta pisze:
Przeczytałem, zobaczyłem. Tocząca się tutaj dyskusja na temat gry aktorskiej oraz tego czy pan Zbigniew Zamachowski pasuje do tej roli czy nie, jest gorsząca i niedorzeczna.


Hmm... w moim rankingu ta wypowiedź jest w pierwszej piątce najbardziej kretyńskich postów na tym forum. Co w tym jest niedorzecznego i gorszącego? Może jeszcze hańbiącego?

ESSta ESSta pisze:
Zgadzam się z wypowiedzią Brei. Ktoś kto czytał opowiadanie ma jedynie powierzchowną wiedzę na temat sagi. Wypowiedzi Vanina, chciałbym żeby były poparte takąż wiedzą ale niestety jakoś tego nie widzę, nie słyszę, a co najgorsze mam wizje komiksowego przerysoVania postaci.


Aaaaahh... Moje biedne serce... Co za cios.... Przypominam mimo wszystko, że film jest na motywach opowiadań i chociaż bohaterowie są ci sami co w sadze, to jednak jest różnica. No i nie mówiąc już po raz tysięczny o tym, że trailer i szczerbial są "na motywach opowiadań". Jeżeli nie wiesz co to znaczy "na motywach", to sugeruję skonsultować się ze słownikiem.

ESSta ESSta pisze:
W sadze dokładnie w tomie 3 o tytule Chrzest Ognia, nasz kochany muzykant ma długie włosy, jest szczupły(żeby nie mówić chudy), oraz często mylony jest z elfem. Z całym szacunkiem Zbiguś jest osobą diametralnie odmienną, osoba Zbigusia natomiast pasuje idealnie do komiksowej wersji.


A co to ma za znaczenie jak opisany był Jaskier na 178 stronie CO? Albo na 213? To jest film nie książka i jako taki rządzi się swoimi prawami. Zamachowski był jednym z niewielu, jeśli nie jedynym jasnym punktem filmu i serialu.

ESSta ESSta pisze:
Przykro mi tylko, że "większość" przychylna jest grubkowatej wersji tanich kosztów dobrego jedynie aktorstwa. Nie jestem w stanie na siłe w tym momencie wyobrażać sobie takiego Jaskra skoro w książce jest zupełnie inny.


Spróbuj zrozumieć, że filmu nie kręcono dla 50,000 fanów Sapkowskiego tylko dla 4 milionów ludzi. A to bardzo istotna różnica, bo zdanie garstki fanów nie ma najmniejszego znaczenia. Gdybyś to ty kupił prawa do ekranizacji opowiadań, to mógłbyś sobie zażyczyć kogo byś chciał do tej roli, pod warunkiem, że byłoby cię na to stać.
Tu nic nie trzeba sobie wyobrażać na siłe, bo wszystko jest podane jak na tacy.
O tanich kosztach to bym raczej nie wspominał, bo Zamachowski do tanich polskich aktorów nie należy.

ESSta ESSta pisze:
Właściwie to może lepiej już książek nie czytać.


Może. Szczególnie w nadmiarze, bo niektórym to szkodzi.

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.02.2003 @ 18:07:39 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 14.01.2003 @ 15:27:26
Posty: 231
Lokalizacja: Stamtąd gdzie słońce nie wschodzi
Aaaa hahahhaha. Panie Vanin jestem po pana stronie (niespecjalnie to pocieszające, ani podbudowujące, ale zawsze)

_________________
Był kiedyś taki człowiek, który powiedział wiele mądrych słów.
Ale to niestety nie byłem ja :-(((


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.02.2003 @ 21:10:42 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wątpię, aby definicja "filmu na motywach" znalazła się w jakimś słowniku, a jeśli już to w 'Marku Hendrykowskim':> Najlepiej jednak poczytać sobie książkę "Niedoskonałe odbicie – o sztuce scenariusza filmowego” – Macieja Karpińskiego. Nie chce mi się po raz setny pisać o przenoszeniu materiału literackiego na filmowy:>

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2003 @ 1:34:46 
Offline
Dziad Rogaty
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 16:29:00
Posty: 19480
Lokalizacja: Wyspa
mozna wykrecici niezlego ROTFLa jak sie to czyta....

primo - temat przewlkowny w te i na zad na tym i nie tylko forum (stare niebieski i zielone filmowe)

secundo - moze i wygaldem Zamachowski do opisu ksiazkowgo nie pasuje, ale nie musila, poza tym jego postura i chrakteryzacja IMHO idealnie pasuje do chrakteru postaci - opoja, chulaki, kobieciarza i ....poety ;)

szczerze mowiac opis ksiazkowy mniej pasuje do jego charakteru niz postac filmowa...
i jest to jeden z bardzo nielicznych plusow szczerbalu

_________________
Hagar skończył się na Kill 'Em All


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2003 @ 1:53:44 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 13.10.2002 @ 14:39:12
Posty: 181
Lokalizacja: wawa
Jejku jej ale tu wesoło, a jużem myślał że wątek szczerialowy umarł śmiercią naturalną:))

_________________
Pierwszy losznik nazgulstwa w rezerwie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2003 @ 14:24:54 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Hagar:<i>chulaki</i>

Hmm... 13 godzin i nikt nie poprawił? :))

PS. 'hulaki', jeśli już :)

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2003 @ 15:29:07 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 21.12.2002 @ 0:06:34
Posty: 549
Lokalizacja: Legnicaaa
Vramin pisze:
Hagar:<i>chulaki</i>

Hmm... 13 godzin i nikt nie poprawił? :))

PS. 'hulaki', jeśli już :)


Ja w temacie drórzynowo-nazgulowego konfliktu na bieżąco nie jestem, ale widzę, że faktycznie Drórzyna się nawraca. Albo chce wspomóc NO albo jeszcze co innego...;)))))

_________________
"Często przebywam sam ze soba. Lubię towarzystwo ludzi inteligentnych"
[Nemer Ibn Barud]

Niech żyje skromność!!! ;))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2003 @ 17:11:49 
Offline
Myszowór

Rejestracja: 22.09.2002 @ 22:31:15
Posty: 903
Lokalizacja: z końca świata
Wirus Ortografii najwidoczniej został już uwolniony (kiedy? przez kogo? - ups, coś przeoczyłam...) i rozpoczął zgubne dla Błędów i ich czcicieli działanie :)

_________________
podpisano:
Nazgul Założyciel, chwilowo w stanie hibernacji


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2003 @ 22:19:09 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
To tylko pozory. Nasgólom też się od czasu do czasu byki zdarzają :)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.02.2003 @ 12:33:15 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
Aena pisze:
Vramin pisze:
Hagar:<i>chulaki</i>

Hmm... 13 godzin i nikt nie poprawił? :))

PS. 'hulaki', jeśli już :)


Ja w temacie drórzynowo-nazgulowego konfliktu na bieżąco nie jestem, ale widzę, że faktycznie Drórzyna się nawraca. Albo chce wspomóc NO albo jeszcze co innego...;)))))


Bo Dróżyna tak naprawdę walczy o swobode wypowiedzi :)
Nie słyszałem, żeby Vramin się do niej zapisywał :)
A co do NO, nie k tórzy nie potrafią odpuścic, co? ;)

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.02.2003 @ 5:04:51 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 08.01.2003 @ 20:35:35
Posty: 18
Lokalizacja: Bielawa & Wrocław
Wracajac do roli Zamachowskiego: zupelnie inaczej sobie Jaskra wyobrazalem, co nie zmienia faktu, ze Zamachowski dobrze zagral powierzona mu role. Powiem wiecej - to byla jedna z najlepiej zagranych rol szczerbialu (Dymna jako Neneke byla najlepsza jakby mnie kto pytal).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.02.2003 @ 5:16:58 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 08.01.2003 @ 20:35:35
Posty: 18
Lokalizacja: Bielawa & Wrocław
Breja pisze:
Strona wizualna jest BARDZO WAŻNA.
Przykład?
Filavandrell grany przez Daniela O.
Z tym musicie sie zgodzić.

Nic nie musimy ;)
Jesli chodzi o Filavandrella granego przez Olbrychskiego, to fakt, ze Olbrychski nie wyglada juz zbyt mlodo specjalnie mi tej roli nie obrzydzil. Natomiast fakt, ze Olbrychski zagral, za przeproszeniem, jak dupa wolowa, owszem. Szanuje tego aktora bardzo i uwazam, ze ta rola zrobil z siebie szmate - zagral duzo ponizej swoich mozliwosci. To, ze dialogi sa rozpisane beznadziejnie, scenografia i charakteryzacja sa tandetne jeszcze nie oznacza, ze mozna olac jakas role. A wielu dobrych aktorow tak chyba wlasnie podeszlo do sprawy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.02.2003 @ 14:11:53 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.02.2003 @ 1:23:01
Posty: 31
Lokalizacja: Łódź
jeśli choodzi o Anne Dymną to absolutnie nie mam zamiaru sie sprzeczać.
Bardzo dobra aktorka,bardzo dobrze zagrana rola i dobrze dopasowana fizycznie.

Aster

"Jesli chodzi o Filavandrella granego przez Olbrychskiego, to fakt, ze Olbrychski nie wyglada juz zbyt mlodo specjalnie mi tej roli nie obrzydzil. Natomiast fakt, ze Olbrychski zagral, za przeproszeniem, jak dupa wolowa, owszem. Szanuje tego aktora bardzo i uwazam, ze ta rola zrobil z siebie szmate - zagral duzo ponizej swoich mozliwosci. To, ze dialogi sa rozpisane beznadziejnie, scenografia "

A mnie własnie wygląd jego bardzo pomarszczonej,naznaczonej "kurzymi łapkami" twarzy oraz "kostium" najbardziej obrzydziły.Dosłownie obrzydziły.Jak wiemy "wiek elfa można poznać tylko po oczach".
W takim razie strona wizualna(pomijam gre aktorską która również pozostawiała WIELE do życzenia) Filavandrela to był chyba jeden wielki żart.
Żart i "szpila" wymierzona w fanów.
Czy jest tu ktoś kto mi sensownie wytłumaczy te zmarszczki,kurze łapki i worek po kartoflach Filavandrela?????????

_________________
They swallow the world around me , ale im sie nie daje :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 466 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group