Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 20:22:23

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 763 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51

Co było lepsze?
Filmiszcze 41%  41%  [ 77 ]
Szczerial 59%  59%  [ 110 ]
Liczba głosów : 187
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 09.01.2008 @ 21:44:20 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.01.2008 @ 23:30:40
Posty: 62
no, to prawda, ale odgrywał postać całkiem dobrze. Najbardziej, to ja się zawiodłem (poza Ciri oczywiście) na Yarpenie Zigrinie. Mało go było, nic nie powiedział, co miał powiedzieć a i wygladał jakoś tak... jak pan policjant z "Rodziny zastępczej" :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.08.2008 @ 0:18:20 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.01.2008 @ 23:30:40
Posty: 62
tak jeszcze ostatnio doszedłem do wniosku, że szczerial dużo lepiej i znośniej "wchodzi", kiedy łaskawie pominie się i zignoruje pierwsze trzy zupełnie bezsensowne odcinki. Pierwszy ma jeszcze jakąś tam rację bytu, bo pomimo, iż ukazanie Geralta jako dzieciaka nie było konieczne, to ze względu na sam zarys ukazania Falwicka jako głównego schwarzcharakteru serialu, którego postać przewija się cały czas przez ekranu - pokazanie jego pierwszej zbrodni było w sumie na miejscu. Poza tym całkiem fajne okazały się te małe wilczki (słodziaki, naprawdę).

Drugi odcinek był nudny i spartaczony zupełnie, chociaż dawał przecież tak duże pole do popisu, by ustami wiedźminów opowiedzieć coś o świecie, o zamieszkujących go stworzeniach... jedynie wszędy sławione cycki ratowały ten odcinek.

Szczytem żenady jest jednak odcinek trzeci. Po pierwsze marne dialogi i najwięcej absurdów fabularnych. Po drugie kilka lat młodsza Renfri w ogóle nie podobna do swojej starszej o kilka lat i odcinków postaci naprawdę psuje klimat. A najbardziej śmieszne i żałosne zarazem były te zwisające i drące się gnomy...

Jak dotąd uważam, że najbardziej znośne odcinki, to "Smok" i "Dolina Kwiatów". Ten pierwszy byłby w sumie idealny, gdyby nie brak niektórych tekstów z oryginału, zwłaszcza w wykonaniu Yarpena Zigrina.
"Dolina" naprawdę świetna i lubią ją sobie jeszcze czasem obejrzeć, ale IMO mogli zrobić z tego dwa osobne odcinki "Wieczny Ogień" i "Kraniec Świata", bo spajając je w jedno znacznie spłycono i skrócono ten piwerszy. Poza tym odcinek połączony z akcji dwóch nowel razi trochę brakiem klarowności. Mogli to podzielić kosztem tych pierwszych trzech, zupełnie nietrafionych odcinków, które nie dość, że mocno odbiegały od wizji ASa, to jeszcze same sobą nie przedstawiały (niemal) nic godnego uwagi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KONIEC!!!
Post: 18.09.2008 @ 10:56:16 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2008 @ 11:35:15
Posty: 2084
Lokalizacja: Las pod kontrolą Rady Puchaczy
W życiu ! W żaden sposób tego się nie da oglądać, ani serialu ani filmu.Do tej pory na samo wspomnienie tych potworków moje synapsy i zakończenia nerwowe skwierczą i zwijają się w trąbkę.
Byłem na premierze kinowej (pewnie jak wielu z forumowiczów) i to był pierwszy i zresztą jedyny do tej pory film kinowy na którym głośno komentowałem swoje niezadowolenie, pomimo kuksańców miłej siedzącej obok i syków z innych rzędów(chociaż podejrzewam że te syki to były również syki doświadczanego w tym momencie bólu).

_________________
U-hu, U-hu, U-hu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KONIEC!!!
Post: 12.04.2009 @ 21:22:09 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.05.2006 @ 11:16:01
Posty: 16
Lokalizacja: spod Wrocka
Puchacz pisze:
W życiu ! W żaden sposób tego się nie da oglądać, ani serialu ani filmu.Do tej pory na samo wspomnienie tych potworków moje synapsy i zakończenia nerwowe skwierczą i zwijają się w trąbkę.

Prawda. To coś powinno być aplikowane na wojskowych przesłuchaniach celem złamania przesłuchiwanego. Takiego stężenia bezsensu i głupot nikt długo nie wytrzyma.
Mnie to boli w dwójnasób - jako bibliofil i fan wszelkiej maści dobrych książek a zarazem człek z natury dobrze nastawiony do wszystkiego co żyje liczyłem, że uda się naszym dzielnym filmowcom tego nie spartaczyć. A najlepsze jest to, że wierzyłem im w ciemno, bo kiedy serial i film powstawały jeszcze nie przeczytałem z Wiedźminserii praktycznie nic. I nawet mimo nieznajomości oryginału zrobiło mi się sakramencko źle na widok całego tego szajsu.
A najlepsze przyszło jakiś rok temu, kiedy już wszysto miałem przeczytane. W TV leciał film, a ja wróciwszy z imprezy stwierdziłem, że rzucę okiem. Rzuciłem więc i jak to malowniczo ująłby Zoltan poczułem ból nawet w rzyci. Chyba tylko bania alkoholowa poimprezowa uchroniła mnie od śmierci wtedy (sami wiecie jak to wykrzywia percepcję ;p).
Szkoda, bo materiał na alkiem niezły film jest przedni. Cóż, stało się.

_________________
Miłość nie istnieje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KONIEC!!!
Post: 29.10.2013 @ 21:21:02 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 29.10.2013 @ 13:17:42
Posty: 179
Lokalizacja: Uniwerum Star Wars
A pamięta ktoś akcję z pierwotnym scenariuszem serialu? Gdzieś to się wala po sieci, a chętnie bym wrócił, bo tam były takie cuda, że serial z filmem się chowają.

EDIT: Jest kurde! Ba, i to na tej samej stronie co my teraz. http://www.sapkowski.pl/film/zasoby/sce ... _stary.php

"Geralt w geście niemocy zatyka uszy rękoma. Pochyla głowę. Z tyłu nadjeżdżają konni, są w nieostrości, zbliżają się. Geralt nie reaguje. Otwiera oczy w momencie jakiegoś mignięcia za nim. Wali się głową w piach. Ciemność"

Ręcyma zakrywa uszy, a jezdni w nieostrości. Ale tylko do momentu jakiegoś mignięcia. Piękne. Ciemność.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KONIEC!!!
Post: 29.10.2013 @ 21:32:08 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
To w tej wersji oni się wachlowali uszyma?

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KONIEC!!!
Post: 29.10.2013 @ 21:33:06 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2011 @ 20:06:04
Posty: 57
Lokalizacja: SSV Normandia SR-1
Mi sie rzucil w oczy poczatek "Piękny brzozowo-dębowy las, pełen powietrza i światła."
No piekne, po prostu piekne:)

_________________
Adama: Captain Adama and Colonel Tigh are working on the plan now and I need some serious "out-of-the-box" thinking.
Starbuck: "Out-of-the-box" is where I live.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KONIEC!!!
Post: 29.10.2013 @ 21:42:31 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 29.10.2013 @ 13:17:42
Posty: 179
Lokalizacja: Uniwerum Star Wars
Ala pisze:
To w tej wersji oni się wachlowali uszyma?


W tej, właśnie dlatego ją zapamiętałem. Swoją drogą - jak Szczerbic sobie to wyobrażał? Tak praktyczno-realizacyjnie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KONIEC!!!
Post: 29.10.2013 @ 21:46:17 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Co ciekawe, kilka lat później ten sam facet pisze scenariusz do "Róży". Dobry scenariusz. Szok osobowościowy?

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KONIEC!!!
Post: 29.10.2013 @ 21:50:44 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 29.10.2013 @ 13:17:42
Posty: 179
Lokalizacja: Uniwerum Star Wars
Scenariusz do Wiedźmina był pisany ewidentnie na siłę i w pośpiechu. Podobno nawet Szczerbic nie czytał książki. "Zróbże scenariusz, no dalej"- krzyczał Rywin dźgając go cygarem.

"Róży" nie widziałem, ale, jeżeli rzeczywiście jest lepszy, może po prostu pisał coś co mu pasuje? Nasi filmowcy nie są od fantasy, wyobraźni i tak dalej, oni potrafią robić tylko dramaty. I to też nie zawsze (nowa generacja twórców i ich dzieła mnie przerażają :()


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KONIEC!!!
Post: 29.10.2013 @ 22:03:55 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Ale że co, "Płynące jeżowce" ci się nie podobały? ;) Ze Szczerbicem pewnie było tak, jak piszesz, pośpiech. I producent.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KONIEC!!!
Post: 29.10.2013 @ 23:28:50 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 29.10.2013 @ 13:17:42
Posty: 179
Lokalizacja: Uniwerum Star Wars
Andrzej Sapkowski pisze:
Justus: Jak się Panu podoba Żebrowski jako Wiedźmin?
Andrzej Sapkowski: Who's Żebrowski?


Andrzej Sapkowski pisze:
Iris: Hmm... pewnie zauważył Pan, że jest wręcz czczony w niektórych kręgach... co Pan o tym sądzi i jak to się ma do Pańskiego stosunku do fanów?
Andrzej Sapkowski: Wolę mieć fanów, niż ich nie mieć. Chociaż bywają- sorry, proszę nie brać do siebie- okropnie upierdliwi. Dam przykład: Co Pan myśli o Żebrowskim?


Takie tam zapisy z czatu sprzed lat dziesięciu ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KONIEC!!!
Post: 10.03.2014 @ 19:30:12 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 10.03.2014 @ 19:27:07
Posty: 10
ksiązka i tak lepsza. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 763 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group