Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 27.04.2024 @ 9:59:04

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1061 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 03.09.2005 @ 21:07:39 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
Bardzo mi przykro, naprawdę bardzo ale
Richtchofen pisze:
ortografi

pisze się przez -ii na końcu (jak poucza słownik ortograficzny)
a z kolei

Richtchofen pisze:
Pozatym

pisze się rozłącznie.

To tak jeśli już sobie uparcie chcemy wytykać rażące błędy :)

Swoją drogą to nie wiem, po co ja to piszę... Al chyba ma podobnie, tylko jeszcze bardziej, ale On też - zdaje się - nie potrafi wytłumaczyć tego fenomenu ;) Jeśli o mnie chodzi, to wiem, że czasem mnie napada mania, a potem przechodzi :)
Ostatecznie przecież chyba niczyim zamiarem nie było nikogo obrażać.

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.09.2005 @ 21:25:15 
Offline
Adept

Rejestracja: 04.07.2004 @ 21:27:03
Posty: 332
Lokalizacja: Nie wiem, zgubiłem się
Nocta pisze:
Bardzo mi przykro, naprawdę bardzo ale
Richtchofen pisze:
ortografi

pisze się przez -ii na końcu (jak poucza słownik ortograficzny)
a z kolei

Richtchofen pisze:
Pozatym

pisze się rozłącznie.

To tak jeśli już sobie uparcie chcemy wytykać rażące błędy :)

Swoją drogą to nie wiem, po co ja to piszę... Al chyba ma podobnie, tylko jeszcze bardziej, ale On też - zdaje się - nie potrafi wytłumaczyć tego fenomenu ;) Jeśli o mnie chodzi, to wiem, że czasem mnie napada mania, a potem przechodzi :)
Ostatecznie przecież chyba niczyim zamiarem nie było nikogo obrażać.

Niewcisneło mi się na klawiaturze jedno i i jedna spacja:):)
Ja wam niczego nie wytykałem. Zrobiłem błąd, przyznałem się do tego :). Nie macie umiaru Kobiety i tyle :)

Oti pisze:
Zdecydowanie za późno

Dlaczego ? Moim zdaniem w odpowiednim momencie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04.09.2005 @ 0:30:26 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Dajcie sobie siana, to tylko "Achaja" :)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04.09.2005 @ 9:03:19 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Richthofen, a slyszales ty o czyms takim, jak zacinajaca sie klawiatura? Albo klawiatura bezprzewodowa gubiaca zasieg? Wtedy robia sie takie wlasnie literowki, jakie ty mi pieknie wytklnales w swojej tolerancji, bo przeciez ty jestes tolerancyjny i sie nie czepiasz, prawda? To tylko moja domena... Ja widze powazna roznce miedzy taka literowka a ortografem. Literowki sie czasem zdarzaja, czasem nie. A ortografy robia osoby, ktore nie znaja zasad pisowni i nie zamierzaja ruszyc tylka, zeby je poznac. jakby siegniecie po slownik ortograficzny bylo takim strasznym wyczynem.

Poza tym, czesc bledow wytknietych przez ciebie to brak polskich liter. I co, jestesmy przeciez w internecie, nie musze ich uzywac.

To moja ostatnia dyskusja z toba. W jakimkolwiek watku.
Sexbeer pisze:
Dajcie sobie siana, to tylko "Achaja" :)

A komu tu chodzi o "Achaję"?:)

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04.09.2005 @ 10:17:28 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 22.05.2003 @ 18:43:57
Posty: 571
Richtchofen pisze:
Nie no Ziemiański pisać umie. Achaja mu trochę nie wyszła, szczególnie w końcówce (pewnie się spieszył (czytelnicy i wydawca poganiali).

Mnie sie zawsze kojarzyło, że wtedy akurat robił habilitację, tak przynajmniej twierdził w jakimś wywiadzie. Tylko, że IMHO to żadne usprawiedliwienie. Albo się ma "ucho" do dialogów, albo nie. A dialogi to niestety w dwójce najsłabsza część (do ostatniego tomu nie miałem odwagi usiąść).
Richtchofen pisze:
Idąc twoim tokiem myślenia trzeba by odrzucić twórczość Sapkowskiego bo kiedyś pisywał do WW (czym się nie bardzo dziś chce chwalić).

Nie wiem, jakoś nie kojarzę żeby specjalnie się wypierał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04.09.2005 @ 10:26:59 
Offline
Adept

Rejestracja: 04.07.2004 @ 21:27:03
Posty: 332
Lokalizacja: Nie wiem, zgubiłem się
arien pisze:
ciach

To moja ostatnia dyskusja z toba. W jakimkolwiek watku.

Mówiłem :) Jesteś nietolerancyjna i protekcjonalna :) i nawzajem pa.

Keithe-re pisze:
Nie wiem, jakoś nie kojarzę żeby specjalnie się wypierał.

Wypierać się nie wypiera ale dumny z tego nie jest, przynajmniej ciężko zeznaje na ten temat w wywiadach które czytałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.09.2005 @ 20:13:57 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 16:07:39
Posty: 250
Lokalizacja: zainteresowanych proszę na pw :))
Haletha pisze:
Bo pomysł na "Achaję" faktycznie nie był taki zły. Autor chciał opisać sztampową fantastyczną historię w sposób realistyczny i nie oszczędzając bohaterów. Jak mu wyszło, to już inna para kaloszy i rozwodzić się nad tym po raz kolejny też nie będę. Przypuszczalnie nigdy nie wezmę już do ręki książki sygnowanej nazwiskiem 'Ziemiański', choćby krążyły o niej najlepsze opinie.

Zupełnie szczerze - pierwszym tomem byłam zachwycona; bradzo ale to bardzo podobał mi się świat i "niebajkowe" losy księzniczki, historia chłopa który stał się księciem..... zgrzyt pojawił się gdzy piękna księżniczka zadała się z kotami. Pocieszałam się jednak, że może w kolejnym tomie autor jakos to naprawi.... drugi tom był nijaki, na tyle nijaki, ze nie pamiętam co sie w nim działo.... trzeci - klęska, porażka i katastrofa.
ech - planowałam kiedys kupić całość jak juz wyjdzie - dzis mam nadzeje, ze nikt nie wpadnie na pomysl aby mi to podarowac :)))

reasumujac - zapowiadalo sie tak dobrze....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.09.2005 @ 20:22:20 
Offline
Bloede Blath aen Laeke Dhromchla

Rejestracja: 17.10.2002 @ 11:59:59
Posty: 13943
Lokalizacja: ze stajenki
Bardzo bym chciała, żeby ktos mi podarował tom trzeci. Bo czuję, że sama kasy na to nie wydam :] Poza tym, dojrzewam do tego, żeby w ogóle trzeciego tomu nie czytac... Łoł, zmiany, zmiany, zmiany :))

_________________
ggadem lub emalią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.09.2005 @ 22:49:40 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Podarować może nie, ale pożyczyć jak najbardziej mogę :)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.09.2005 @ 19:38:47 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.12.2003 @ 13:46:37
Posty: 1670
Lokalizacja: Warszawa, mniej lub bardziej
Rany, ja, jak ta głupia, 3 tom kupiłam - teraz jest wymięty, jak diabli, bo juz nikt więcej nie kupił - każdy tylko pożyczał ode mnie...

_________________
For six months I couldn't sleep. With insomnia, nothing's real. Everything is far away. Everything is a copy of a copy of a copy.
~ Fight Club

Nowe miejsce w sieci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.09.2005 @ 20:01:02 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
E tam, ja kupiłam wszystkie trzy hurtem, hurtem przeczytałam, hurtem zapomniałam, nie zamierzam wracać, chyba że mnie pokręci do reszty, a takie rzeczy się zdarzają.
Dziś odkryłam u siebie na strychu powieść w kawałkach. Niektórzy mają powieści w odcinkach, ja mam w kawałkach, tzn. mam jakieś 60 % kartek. Powieść z lat młodzieńczych, nazywa się "Timur i jego drużyna"... Idę do właściwego topiku, a wy tu sobie o dupach rozmawiajcie... :)

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.09.2005 @ 21:03:32 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2004 @ 14:37:29
Posty: 1340
Lokalizacja: Z kontowni albo z nienacka
Ja moge podarować pół tomu drugiego i cały trzeci. Wyrzucić mi szkoda, a nikt tego nie chce zabrać. Za to mi tylko miejsce na półce zawala. Jak ktoś chętny, nie krępować się.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.09.2005 @ 6:59:31 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Ja za darmo nie oddam :) Nie to, zebym była materialistką, ale nikomu świadomie nie wsunę do ręki Achai ( na zasadzie: "Chcesz Achaję? Weź sobie"). Jak kupi, przeczyta i zapłacze nad lekturą, to na drugi raz nie będzie lekkomyślnie wydawał pieniędzy :)
Poza tym, musze sobie kupic jakiś regał na książki. A na pewno ze cztery półki :)

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.02.2006 @ 13:07:01 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 27.01.2006 @ 16:33:26
Posty: 41
Lokalizacja: Boat Town
Rzeczywiscie kazdy kolejny tom "Achaii" gorszy od poprzedniego.
Jednakże wszystkie czytało mi sie z przyjemnoscia:))
Zwróćcie jednak uwage ze Saga a nawet LOTR zaczynaja sie duzo lepiej niz koncza...taki juz los powiesci wielotomowych:(
IMHO postac Achaii jest duzo ciekawsza niz Ciri, a walki u Ziemiańskiego są dużo lepsze ,bardziej realistyczne i trzymające w napięciu niz wiedzminskie...mają taki westernowo-samurajski posmak:))

_________________
...Było smaszno i jaszmije smukwijne,
Świdrokrętnie na zegwniku węźały,
Peliczaple stały smutcholijne,
A zbłąkinie rykoświstąkały...
"Jabberwocky"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.02.2006 @ 15:18:03 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Z czystej, perwersyjnej ciekawości: 8legsFreak, dlaczego opis a uważasz za lepszy od opisu b? Odpowiedź uzasadnij.

Opis a
- Zabijałeś, świnio, te bezbronne dupy.
- O, kurde. Z baby zawsze wylezą w końcu sentymenty. A ty niby co robisz?
- Mówisz o tych trzech, co załatwiłam przed tobą? A ktoś ich tu zapraszał? Oni są z Arkach, czy jak?
- Przestań pieprzyć. Już?
- Już.
Rzucił się na nią, odbijając od słupa. Nawet oszołomiony był niesamowicie dobry. Uchyliła się, wyginając kręgosłup, i poczuła, jak zimne ostrze jego miecza, na szczęście na płask, przesuwa się po jej skórze na boku. Sama wyprowadziłą cios, ale tez się uchylił, gnój. Usiłował ciąć ją w nogi. Wbiegła na słup, odbiła się, robiąc obrót w powietrzu i wylądowała za jego pleacmi. Chwyciła za ramię, odwróciła go sobie przodem jednym ruchem ręki i wbiła mu miecz w płuca po rękojeść! Zwiotczał. Upadł na ziemię. Znieruchomiał.

Achaja, t. 2, s. 220-221

Opis 2
- Może chłopa którejs z was trza? - podszedł bliżej, wykonując obrzydliwe i niedwuznaczne gesty. - Wierę, takie jak wy ino przechędożyć zdrowo, a w mig się z perwersyi uleczą! Hola! Do ciebie mówię, ty...
NIe zdążył jej dotknąć. Szarowłosa zwinęła się jak atakująca żmija, miecz błysnął i uderzył, zanim jeszcze upuszczona cukrowa wata upadła na ziemię. Wąsacz zatoczył się, zagulgotał jak indor, krew z przeciętej szyi siknęła długim strumieniem. Dziewczyna zwinęła się ponownie, dopadła w dwóch tanecznych krokach, cięła jeszcze raz, fala posoki bryzgnęła na stragany, trup runął, piasek wokół niego momentalnie zrudział.

ChO, s.217

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1061 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group