Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 15.05.2024 @ 11:10:17

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 82  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 21.01.2004 @ 23:15:51 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
Wrzosio pisze:
Brakujące przecinki pewnie też powstawiał. ;)

Nie tylko przecinki ;-) Wstawiłem jeszcze polskie litery i poprawiłem błędy ortograficzne (2 szt.) :-)))

_________________
I'm not dead yet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.01.2004 @ 23:18:27 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:09:02
Posty: 602
Alakhai pisze:
Wrzosio pisze:
Brakujące przecinki pewnie też powstawiał. ;)

Nie tylko przecinki ;-) Wstawiłem jeszcze polskie litery i poprawiłem błędy ortograficzne (2 szt.) :-)))

Rotfl!!! Al, teraz to tylko robić magazyn, 'Mega Science-fiction' itp.

_________________
'when the bells ring twelve times in hell,
the bells ring twelve times in this town as well...'


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.01.2004 @ 23:20:55 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.10.2003 @ 20:03:01
Posty: 2786
Lokalizacja: Peninsula of Palm
To jest faszysta, nie wiedziałeś? ;PPP

_________________
I can be friendly when I desire to. Alas, desiring to be more intelligent does not make it so.
(Morrigan)

Nieśmiała Kraina Łagodności


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.01.2004 @ 23:24:03 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:09:02
Posty: 602
e tam faszysta od razu. Poeta, burżujko jedna. Kojarzysz ten tekst Wilde'a? 'A poet can survive anything but a misprint'?. Al jest poetą. A że poeta czasem jest faszystą (vide: Ezra Pound)...

_________________
'when the bells ring twelve times in hell,
the bells ring twelve times in this town as well...'


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.01.2004 @ 23:31:54 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
Ant pisze:
Al jest poetą.

No nie, zaraz się po prostu spłonię niczym penjonarka ;-) Różne już rzeczy o sobie słyszałem, ale tego jeszcze nie :-)
I to jeszcze z czyjej klawiatury to spłynęło... :-O

_________________
I'm not dead yet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.01.2004 @ 23:36:07 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:09:02
Posty: 602
Alakhai pisze:
Ant pisze:
Al jest poetą.

No nie, zaraz się po prostu spłonię niczym penjonarka ;-) Różne już rzeczy o sobie słyszałem, ale tego jeszcze nie :-)
I to jeszcze z czyjej klawiatury to spłynęło... :-O

No z mojej, a z czyjej.:) Zebyś jednak spłonął to dorzucę jeszcze bystrego i zakochanego w literaturze recenzenta:
http://www.wielkaoddzialowa.pl/?art,83 :))

_________________
'when the bells ring twelve times in hell,
the bells ring twelve times in this town as well...'


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.01.2004 @ 23:36:52 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
Gregolec pisze:
Vanin pisze:
Poza tym, z niejednych ust słyszałem o dziwnym wyniku głosowania na najlepszą powieść sprzed roku ("Narrenturm"). W powszechnej opinii

Co to jest "powszechna opinia" i co ona definiuje?

Powszechna opinia dotycząca "narrenturm" jest taka, że książka ta do najlepszych w dorobku Sapkowskiego nie może być zaliczona. Chociaż mnie i wielu osobom czytało się ja bardzo dobrze, to w wątku w którym komentowaliśmy poprzednią edycję Zajdli, nie było bodaj ani jednej osoby, która uznała że "Narrenturm" na tę nagrodę zasłużył. Przyznasz, że jak na forum poświęcone przecież w głównej mierze twórczości Sapkowskiego, jest to bardzo znaczące.
Gregolec pisze:
Vanin pisze:
również tutejszych forumowiczów nie zasługiwała ona na tę konkretną nagrodę. Tak więc, Zajdle wcale nie są doskonałe. Jest za mała próba, by ich wyniki w rzeczywistości odzwierciedlały poglądy nawet całego fandomu.

Bo nagroda Zajdla nie odzwierciedla poglądów całego fandomu, ale puentuje opinię osób obecnych na Polconie.

No to o jakiej "sprawiedliwości" w przypadku Zajdli mówimy?? Jeżeli z 800 obecnych na Polconie osób głosuje 200, świadczy to albo o tym, że nawet sam fandom ma nagrodę, mówiąc kulturalnie w nosie, albo o tym, że głosuje na nominowanych garstka osób, w większości pewnie rok w rok tych samych, zatem reprezentatywnośc tej nagrody jest bliska zeru.

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.01.2004 @ 23:43:23 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
Ant pisze:
Zebyś jednak spłonął to dorzucę jeszcze bystrego i zakochanego w literaturze recenzenta:
http://www.wielkaoddzialowa.pl/?art,83 :))

<płonie> ;-)))
Zresztą to jest moja recenzja, a nie wiersz - jeszcze nie powód, żeby mnie poetą nazywać. Bez przesady.

_________________
I'm not dead yet.


Ostatnio zmieniony 21.01.2004 @ 23:45:01 przez Alakhai, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.01.2004 @ 23:43:58 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.01.2004 @ 21:43:07
Posty: 99
Dzięki za poprawki Alakhai i przepraszam za zamieszanie.
Nigdy wcześniej nie korzystałem z takiego forum. Po naciśnięciu podgladu wyrzuciło mnie do rejestracji, więc już nie kombinowałem. Postaram się następnym razem dokładniej kontrolować tekst. Niestety polskich znaków raczej w nim nie będzie. Tak tu mam to poustawiane.
Wszelkie błędy i wypaczenia w tekście nie są celowym lekceważeniem przedmówców. Mam czasem naprawdę niewiele czasu na pisanie listów, więc robię to przeważnie w ostrym tempie, stąd brak dużych liter na początku zdań (lewa jest szybsza od prawej, los mańkuta).

_________________
wierze w zycie pozagrupowe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.01.2004 @ 23:46:50 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 31.01.2003 @ 23:25:42
Posty: 5668
Lokalizacja: Damaszek wzięty!
No problem, Alakhai z dziką rozkoszą wszystko popoprawia. Kocha to po prostu - a jak wiadomo "chcącemu nie dzieje się krzywda" :)))

_________________
W historii ludzkości, jak wiecie wszak o tym,
Ze szczęścia robiono przeróżne głupoty.
A ja dziś za jeżem wyruszyć chcę w pościg,
I jak go dopadnę... Wiadomo. Z radości!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.01.2004 @ 23:49:42 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
Robert J. Szmidt pisze:
Dzięki za poprawki Alakhai i przepraszam za zamieszanie.

Nie ma sprawy.
Robert J. Szmidt pisze:
Niestety polskich znaków raczej w nim nie będzie.

Już są :-)))
Robert J. Szmidt pisze:
stąd brak dużych liter na początku zdań

Już są :-)))
Lawrence pisze:
No problem, Alakhai z dziką rozkoszą wszystko popoprawia.

Nic dodać, nic ująć :-)))

_________________
I'm not dead yet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.01.2004 @ 23:51:07 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:09:02
Posty: 602
Alakhai pisze:
Zresztą to jest moja recenzja, a nie wiersz - jeszcze nie powód, żeby mnie poetą nazywać.

Ale czyta się jak poezję, nie wspominając o tym, że bardziej ją przypomina niż większość współczesnych wierszy... :) Dobra, dość wazeliny i off topicu...

PS. Odpowie mi ktoś jak to było z tymi nieszczęsnymi Kuzynkami? :)

_________________
'when the bells ring twelve times in hell,
the bells ring twelve times in this town as well...'


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.01.2004 @ 0:29:10 
Magdalaena pisze:
Vanin pisze:
Inne Pieśni. Zero konkurencji.
Exactly. Już jakiś czas temu to stwierdziłam. Bo jakąż mają konkurencję ? Nieporadne debiuciki z Runy ? Baniewicz ? Achaja 2, która nei dorasta jedynce do pięt ?

a co do opowiadań to niestety nie mam faworyta - wolę powieści i kupuję prawie wyłacznie książki a nie czasopisma


Nieporadne.. jakież to ujmujące. Domyślam się, że owe nieporadności od dechy do dechy Aśćka przeczytała? Zapewne. Zakładam też, że wobec nieporadności debiucików (co za styl!!!) i wielkości niezaprzeczalnej konkurencji, nie należy debiutów drukować wcale. Bo i po co? A może debiuty z innych Wydawnictw są poradniejsze? Ja mam propozycję dwóch pisarzy zostawmy, wielkich koniecznie i Zajdla im się przydzieli zamiennie. A debiuty do kosza. No dobra, pisarza i pisarkę, żeby było jak w sejmie po 50%. Ale debiuty i tak do kosza :>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22.01.2004 @ 0:43:35 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 31.01.2003 @ 23:25:42
Posty: 5668
Lokalizacja: Damaszek wzięty!
Ke? Chyba nam wojującą Niespodziankę do naszego Narrenturmu przywiało. Uspokój się, dziecko. Nie znasz kontekstów rozmowy, nie znasz upodobań dyskutantów, generalizujesz aż niemiło - i po co ci jako ten Philipp z Cannabisu się wyrywać?

_________________
W historii ludzkości, jak wiecie wszak o tym,
Ze szczęścia robiono przeróżne głupoty.
A ja dziś za jeżem wyruszyć chcę w pościg,
I jak go dopadnę... Wiadomo. Z radości!


Ostatnio zmieniony 22.01.2004 @ 0:44:12 przez Lawrence, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.01.2004 @ 0:43:53 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Ika, skąd tyle zjadliwości w Tobie? Przecież nikt nie twierdził, że debiutów drukować nie należy (albo nie wspierać debiutantów). Ot, po prostu poziom tego gatunku nie zawsze jest zgodny z oczekiwaniami czytelników, zresztą może to jest i tak, że popularność fantasy (uogólniając) zachęca nowych twórców do pisania (i dobrze), a że czasem nieporadnie im to wychodzi...takie jest prawo debiutanta. Ale czytelnik swoje prawa też ma i oczekuje, że wydawnictwo wyselekcjonuje, da te najlepsze debiuty a nie "poleci" na ilość. Może jestem niesprawiedliwa, ale nowości z Runy kilka razy znajomy z pracy mi podrzucał i ja także trochę się zniechęciłam. Bo oczekiwałam czegoś więcej. A może tylko trafiłam źle, bo miałam pecha? Ale od tegoż gatunku literatury od tamtego czasu trzymałam się na odległość kija, bo miałam wrażenie, że tylko naśladowcy, w dodatku kiepscy ostatnio piszą. Dopiero pod presją (;P) znajomych z tego forum zakupiłam Dukaja...i zamierzam przeczytać.

Nie wiem jak to jest, ale tak czy inaczej pewne sprawy wytłumaczyć można łagodniej, bez cierpkich uwag i przytyków ;-)

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 82  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group