Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.04.2024 @ 14:13:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 82  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 14.01.2004 @ 12:10:22 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
Nocta pisze:
PS. Pisałam o "Innych pieśniach" wczoraj w "Co czytacie..." s. 249, piąte od góry.

To brzmi strasznie.... s 249, piąte od góry :)

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.01.2004 @ 12:12:33 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Brzmi jak klasyczne Alakhai style :]

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.01.2004 @ 15:37:57 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.08.2003 @ 12:02:19
Posty: 356
Lokalizacja: Włocławek
"Inne Pieśni" właśnie czytam. I jestem pod wieeelkim wrażeniem. Cóż z tego, że kapnęłam się, o co chodzi po jakiś 100 stronach... tym fajniej. Ciekawym językiem pisana, oryginalna, daje do myślenia... a wyposażyłam się w nią niemal intuicyjnie - "macie cztery dychy, jedźcie i kupcie mi taką książkę, co się zwie "Inne Pieśni" - jeszcze nie wiedziałam o niej nic, Dukaja wcześniej nie czytałam, ale właśnie przez 'Pieśni' chciałam go poznać. No... i teraz wiem, że będę czytać go więcej, i wiecej ;)
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.01.2004 @ 16:04:28 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
Właśnie kupiłem nowe "Science Fiction" i jest lista opowiadań i powieści opublikowanych w 2003 roku, a pretendujących do nagrody Nautilus (swoją drogą zajefajne są nagrody dla głosujących).

I tak przeglądając listę opowiadań, stwierdziłem, że oddałbym głos na serię opowiadanek o Hamdirholm Świdziniewskiego. Nie dlatego, że to jakaś wysoka literatura, ale dlatego że rewelacyjnie się bawiłem podczas czytania.

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.01.2004 @ 17:14:00 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
Vanin pisze:
To brzmi strasznie.... s 249, piąte od góry :)

Gdybym to piąte nazwała po imieniu to pewnie brzmiałoby jeszcze straszniej :-)

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.01.2004 @ 19:05:47 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 24.04.2003 @ 10:59:37
Posty: 630
Na http://www.science-fiction.pl/ można znaleźć linki do regulaminów i utworów, na które będzie można głosować w ramach przyznawania Nautiliusa. A nagrody rzeczywiście nieziemskie planują;))

A tak w ogóle, to czy da się (albo któryś z murderatorów mogłby) zmienić nazwę tego topicu na "Zajdel i Nautilius 2003". Zakładając temat o tej drugiej nagrodzie kompletnie zapomniałem, a kto wie, czy nie okaże się ona bardziej wiarygodna od Zajdli.

A teraz dokładniej z linkami (jeżeli udało mi się je dobrze wyłapać;):

podstrona Nautiliusa:
http://www.science-fiction.pl/www/index.php
lista utworów:
http://www.science-fiction.pl/www/readingroom.php?file=Listautworow
Vanin pisze:
I tak przeglądając listę opowiadań, stwierdziłem, że oddałbym głos na serię opowiadanek o Hamdirholm Świdziniewskiego. Nie dlatego, że to jakaś wysoka literatura, ale dlatego że rewelacyjnie się bawiłem podczas czytania.

Kurde... Mam prawie że podobną opinię;) Tzn. czasami czegoś mi brakowało, może jakiegoś rozwinięcia... Ale za to moja przepona ledwo wyrabiała;))

A ile powstało narazie części? Ja w sumie przeczytałem trzy, czyli tyle ile na liście bibliograficznej Nautiliusa, ale może są już następne?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.01.2004 @ 22:26:19 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.10.2002 @ 18:41:06
Posty: 1391
Lokalizacja: Wrocław
Vanin pisze:
To niezupełnie tak. Głosowanie na Zajdla jest wielostopniowe, więc w którymś momencie głosy z jednej książki za sprawą głosujących muszą przejść na inną. Po drugie, o ile mi wiadomo, toczone są całe boje włącznie z prezentacjami dlaczego dana książka jest dobra, lub zła, prezentowane całe eseje, tymczasem książka się albo podoba, albo nie.

Z tego co mi wiadomo to "każdy" może złożyć tylko propozycję do Zajdla, z których wyłaniana jest pierwsza piątka. W takim razie "każdy" może uczestniczyć tylko w pierwszym etapie głosowania. Nie ma więc mozliwości, żeby wszystkie głosy przeszły z jednej książki na inną. Zajdel jest o tyle niesprawiedliwy, że o pierwszym miejscu decyduje elitarna grupa uczestników Polconu i tych, którym się chce wykupić akredytację.

Nautilus jest o tyle niesprawiedliwy, że żeby zagłosować trzeba mieć komórkę. :(
Cytuj:
Snipa znasz?

Teraz już tak. ;)

Co do głosowania to jak na razie mam tylko jeden typ na powieść, i jest to jak wspominałem "Mars". Co do opowiadań to czytam tylko SF i właściwie mój wybór ograniczy się do opowiadań tamże opublikowanych, ale typów jeszcze nie mam . Jakoś niewiele utkwiło mi w pamięci.

Nagrody skłonią mnie jednak do odświeżenia pamięci. ;))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.01.2004 @ 0:06:04 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
Maciej Popis pisze:
czy da się (albo któryś z murderatorów mógłby) zmienić nazwę tego topicu na "Zajdel i Nautilius 2003"

Da się (i mógłby) :-)

_________________
I'm not dead yet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.01.2004 @ 0:19:45 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 20:49:36
Posty: 2406
Lokalizacja: Warszawa
Avenne pisze:
"Inne Pieśni" właśnie czytam. I jestem pod wieeelkim wrażeniem. Cóż z tego, że kapnęłam się, o co chodzi po jakiś 100 stronach... tym fajniej.
I co ! już wiesz o co chodzi ?
Ja przeczytałam całość już jakiś czas temu i wcale nie jestem pewna o co naprawde w tej ksiażce chodziło (o ile miała jakiś sens poza opisaniem niesamowitego świata niesamowitym językiem).
Z moim znajomym w trakcie Sylwestra zgodziliśmy się, że IP w gruncie rzeczy przynależą bardziej do sf niż do fantasy. Nie pamietam już dokładnie jego argumentów (ten Sylwester) , ale mnie wyszło, że SF to lkiteratura bardziej o światach a fantasy bardziej o ludziach.

_________________
<b><i>Magdalaena</i></b>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.01.2004 @ 15:43:30 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.08.2003 @ 12:02:19
Posty: 356
Lokalizacja: Włocławek
Nie, póki co nie rozumiem "IP" tak naprawdę, nie skończyłam ich jeszcze :) Po 100 stronach mniej więcej pojęłam, co znaczą te wszystkie kratistosy, morfy, formy, demiurgosi - wokół czego kręci się ten ich świat - i... wciągnęła mnie ta książka, akcja. Nie próbuję nawet określać, do jakiego gatunku należy... Jest czymś, z czym jeszcze się nie spotkałam, łączy reflesje filozoficzne, humor, i to mi sie w niej podoba. Zobaczymy co będzie, gdy dobrnę do końca :)
Cytuj:
SF to literatura bardziej o światach a fantasy bardziej o ludziach.

a tu nie mam zdania. młoda jeszcze jestem i nieuświadomiona, a książek z tych gatunków nie przeczytałam aż tak wiele... być może tak jest.
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.01.2004 @ 15:46:43 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 11.11.2003 @ 10:56:50
Posty: 3
Lokalizacja: Szczecin
Zajdel: Dla mnie bezapelacyjnie "Inne Pieśni" Dukaja majstersztyk

_________________
Everything that has a beginning has an end.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.01.2004 @ 16:11:13 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.01.2004 @ 20:48:20
Posty: 92
Lokalizacja: z Empika
mi osobiscie wizualnie najbardziej odpowiadają ksiązki fabryki snów -miedzy tym wydawnictwem a innymi IMO jest duza przepasc ,poza tym pisarze z tego wydawnictwa tez sa dobrzy.A co do tematu to niestety nie czytalem Dukaja(okladka nie powala) ale bede musial sie zainteresowac nim skoro mowicie ze bardzo dobry. "Achaja" ogólnie mi sie bardzo podobala ,no ale nie moge glosowac skoro nie czytalem Dukaja i jeszcze paru innych itd.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.01.2004 @ 16:17:51 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
micz18 pisze:
mi osobiscie wizualnie najbardziej odpowiadają ksiązki fabryki snów -miedzy tym wydawnictwem a innymi IMO jest duza przepasc,

No. Zwłaszcza w dziedzinie edycji i korekty :)))
micz18 pisze:
poza tym pisarze z tego wydawnictwa tez sa dobrzy

No. Vide Dąbala :)))
micz18 pisze:
A co do tematu to niestety nie czytalem Dukaja(okladka nie powala)

Eeee.... jak dla mnie, to najbardziej wyczesana okładka na polskiej książce.
micz18 pisze:
ale nie moge glosowac skoro nie czytalem Dukaja i jeszcze paru innych itd.

No to co z tego? W ubiegłym roku ukazało się pewnie ponad dwadzieścia powieści i wątpię, że jest dużo osób, które przeczytały każdą z nich.

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.01.2004 @ 17:22:14 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.06.2003 @ 19:39:10
Posty: 12936
Lokalizacja: Wrocław
Vanin pisze:
No to co z tego? W ubiegłym roku ukazało się pewnie ponad dwadzieścia powieści i wątpię, że jest dużo osób, które przeczytały każdą z nich.
Taa, a pamiętacie, jak kiedys ktoś zagłosował na Battle Dust" w kategorii powieści? ;))))

_________________
PCR, when you need to detect mutations
PCR, when you need to recombine
PCR, when you need to find out who the daddy is
PCR, when you need to solve a crime


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.01.2004 @ 22:58:41 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 19.06.2003 @ 15:00:41
Posty: 27
Maciej Popis pisze:
A tak w ogóle, to czy da się (albo któryś z murderatorów mogłby) zmienić nazwę tego topicu na "Zajdel i Nautilius 2003". Zakładając temat o tej drugiej nagrodzie kompletnie zapomniałem, a kto wie, czy nie okaże się ona bardziej wiarygodna od Zajdli.

Mam poważne wątpliwości.

Wystarczy kilka większych imprez towarzyskich w odpowiednio licznym młodzieżowym gronie i paru obrotnych ludzi, posiadających dar przekonywania, żeby w stosunkowo krótkim czasie zapewnić dużą ilość "właściwych" SMSów z różnych numerów telefonicznych. Sądząc z postępowania twórców pewnego portalu interentowego, którzy na Polconie próbowali ławą głosów wymusić konkretny efekt głosowania (nie udało im się) - kombinowanie w niektórych grupach fanów już stało się nieledwie zinstytucjonalizowane. Dla takich ludzi Nautilius, na którego glosuje się przez SMSy, to po prostu wymarzona nagroda.

I niech ją sobie przyznają. Na zdrowie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 82  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group