Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 16:41:53

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82  Następna
Autor Wiadomość
Post: 07.09.2015 @ 16:05:50 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Idy pisze:
Palladyn, gdzie kupiłeś za 26 zł?
W Publio. Dokładnie to za 26,90 ale dzisiaj już mają drożej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.09.2015 @ 17:01:06 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Chemik pisze:
Zobaczycie, to będzie poważny konkurent dla "Pamięci wszystkich słów". Bite 700 stron space opery, w dodatku nie - cyklu.


Czyta się znakomicie, zdecydowanie najlepsza książka z cyklu "Horyzonty Zdarzeń", ale jednak Wegner jest ciutkę lepszy. IMO oczywiście.


BTW: od samego początku męczyło mnie wrażenie, że skądś znam te klimaty. Później olśniło mnie - przecież to jest Warhammer 40k! Grimdark - jest. Magia jest: psionika w WH40K, innergia u Majki. Imperium pod wodzą nieśmiertelnego Imperatora - jest (well, u Majki to trochę inny rodzaj nieśmiertelności, ale jest). Panująca klasa szlachecka, religia spajająca Imperium w jedną całość, bezwzględne tępienie rebeliantów - obecne. Gwardia Imperialna jest, w postaci Legionów Obywatelskich. Hodowani do walki, nadludzcy i praktycznie zrośnięci ze swoimi pancerzami Space Marines są, tutaj nazwani kawalerzystami. Niekończąca się wojna spisków pomiędzy arystokracją, kapłanami i generalicją - jak najbardziej. Równie nieskończone gierki między bogami - są. Tak więc plusik za czerpanie z tak fajnego uniwersum. ;)

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.09.2015 @ 17:15:56 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
O! To najlepsza rekomendacja, kupiłem :)

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.09.2015 @ 18:30:33 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Przy czym Majka skillem pisarskim bije na głowę całą stajnię pisarzy GW razem wziętych. :P

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.09.2015 @ 20:17:30 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Bez urazy i szydery, ale to akurat żadna sztuka :) W Star Wars udzielał się Timothy Zahn, autor znany i uznany. Czy ktoś jego kalibru pisał dla GW?

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.09.2015 @ 15:14:08 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Przeczytałem i Chemik może być spokojny o swoje pieniądze, nie zażądam zwrotu ;-).

Dobra książka z rozczarowującą mnie końcówką, oraz czymś o czym wspominał niedawno Vramin (choć wtedy dotyczyło to Davida Cage), czyli takim napisaniem książki, w której autor nie pisze o rzeczach dla niego oczywistych pozostawiając tym samym odbiorcę lekko zagubionego (no i już na początku autor walnął babola dotyczącego spójności świata. Babol to może i niewielki, ale...). Jak dla mnie 7/10.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.09.2015 @ 15:25:31 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Chemik lubi polecać kalki, czasem nawet słabe kalki :) Np. "Wojna starego człowieka", którą się bardzo zachwycał, a która była taką kopią "Wiecznej Wojny", że Haldeman powinien Scalziego pozwać ;)

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.09.2015 @ 15:43:44 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Dla mnie to powieść 7/10 więc jest całkiem dobrze, ale z tym równaniem do ostatniej książki Wegnera to Chemik jednak jak dla mnie lekko przesadził. Tym niemniej nominacja do nagrody jest mocna i dla mnie przyjemnie orzeźwiająca, bo na placu boju pojawił się ktoś dla mnie nowy, kto za powieść/dwie (a ze świata HZ da się jeszcze coś wycisnąć) może okazać się naprawdę doby.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.09.2015 @ 20:31:40 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Vramin pisze:
Chemik lubi polecać kalki, czasem nawet słabe kalki :) Np. "Wojna starego człowieka", którą się bardzo zachwycał, a która była taką kopią "Wiecznej Wojny", że Haldeman powinien Scalziego pozwać ;)

Gdyby wszyscy mieli takie podejście, to na świecie istniałoby teraz ze 100-150 książek i z 50 filmów :)
Palladyn pisze:
(...) ale z tym równaniem do ostatniej książki Wegnera to Chemik jednak jak dla mnie lekko przesadził.

A wskażesz, w którym miejscu to zrobiłem?
Bo według mnie wskazałem tylko (i nadal podtrzymuję), że ta książka na pewno dostanie nominację do Zajdla '15. I uważam, że będzie się mocno liczyć w walce o nagrodę.
Nie dlatego, że jest lepsza (jeszcze nie czytałem, więc nie wiem, ale wątpię) niż PWS Wegnera, tylko dlatego, że byłem na ostatnich czterech Polconach i widziałem, jak to wygląda. I co ludzie mówią, jak wypełniają kartę do głosowania. Oraz którzy ludzie. Ponadto, skoro
Narsil pisze:
Czyta się znakomicie, zdecydowanie najlepsza książka z cyklu "Horyzonty Zdarzeń", ale jednak Wegner jest ciutkę lepszy. IMO oczywiście.

I pisze to duży fan RMW, to tylko utwierdzam się w opinii, że mogę mieć rację. Choć oczywiście we Wrocławiu za rok zamierzam głosować na Roberta.
No, myślę, że doprecyzowałem :>

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.09.2015 @ 20:01:32 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Palladyn, co to za niekonsekwencja?

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.09.2015 @ 23:00:57 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Na początku czytelnik uzyskuje wiedzę o świecie, w którym dzieje się powieść. Jedną z pierwszych wiadomości jest ta, z której wynika, że co do zasady współcześni ludzie nie wiedzą czym są symbole przedstawiające liczby i znaki alfabetu (tych używa się już właściwie tylko na uniwersytetach co powoduje, że zdecydowana większość ludzi powinna zareagować na nie tak jak my natknąwszy się niespodziewanie na pismo Indian - przypomnę, że mieli zapis sznurkowy, na którym robiło się supełki - czyli wzięliby je zapewne za jakąś ozdobę). Kilka stron później inni bohaterowie udają się na wzgórze, które nie będąc ważnym jako nazwę dostało tylko kilka liter i cyfr. Ten sam motyw wykorzystywany jest jeszcze ze dwa/trzy razy w trakcie powieści. Niby niedużo, niby pierdoła, ale po co było o tym pisać na wstępie skoro później autor widać zrezygnował z tego pomysłu? IMO błąd redakcyjny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.09.2015 @ 8:50:08 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Czytam sobie dalej, i początkowy entuzjazm nieco osłabł. Książka jest momentami przegadana, czasem zbyt schematyczna. Wciąż zasługuje jednak na mocne cztery z plusem.

Cytuj:
Np. "Wojna starego człowieka", którą się bardzo zachwycał, a która była taką kopią "Wiecznej Wojny", że Haldeman powinien Scalziego pozwać ;)


No ależ. To tak, jakby stwierdzić, że "Firefly" to taka słaba zrzynka z "Cowboy Bebop".

Cytuj:
O! To najlepsza rekomendacja, kupiłem :)


Opis podróży międzygwiezdnych przez innoświat:

"Wszystko zawsze rozgrywało się podobnie. Najpierw potworny hałas zwalał się na głowę, jakby tysiące głosów naraz próbowało wykrzyczeć cały swój żal do świata. Potem umysł atakowała chaotyczna mieszanka obrazów. Widział świat równocześnie oczyma dzieci, mężczyzn i kobiet. Starców i młodzieńców. (...) a przecież wszystko to stanowiło zaledwie preludium do prawdziwego piekła."

Jak dla mnie to idealne przedstawienie Warhammerowych wojaży przez Osnowę. A biorąc pod uwagę, że fanfikowe powieści to dla Majki nie pierwszyzna...

Cytuj:
uważam, że będzie się mocno liczyć w walce o nagrodę.
Nie dlatego, że jest lepsza (jeszcze nie czytałem, więc nie wiem, ale wątpię) niż PWS Wegnera, tylko dlatego, że byłem na ostatnich czterech Polconach i widziałem, jak to wygląda. I co ludzie mówią, jak wypełniają kartę do głosowania. Oraz którzy ludzie.


A co, Majka też ma tatę-tłumacza? :D

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.09.2015 @ 13:45:19 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Narsil pisze:
Cytuj:
Np. "Wojna starego człowieka", którą się bardzo zachwycał, a która była taką kopią "Wiecznej Wojny", że Haldeman powinien Scalziego pozwać ;)

No ależ. To tak, jakby stwierdzić, że "Firefly" to taka słaba zrzynka z "Cowboy Bebop".


Nie, zupełnie nie. Przede wszystkim Firefly nie było słabe, a "Wojna starego człowieka" tak.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.09.2015 @ 22:38:23 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Chemik pisze:
Narsil pisze:
Czyta się znakomicie, zdecydowanie najlepsza książka z cyklu "Horyzonty Zdarzeń", ale jednak Wegner jest ciutkę lepszy. IMO oczywiście.

I pisze to duży fan RMW, to tylko utwierdzam się w opinii, że mogę mieć rację.


... przy czym mój entuzjazm słabnie ze strony na stronę. Nie wiem, czy dam radę dokończyć.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.09.2015 @ 10:13:25 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Narsil pisze:
... przy czym mój entuzjazm słabnie ze strony na stronę. Nie wiem, czy dam radę dokończyć.

Dużo zostało?
BTW- Majka dostał Żuławia parę dni temu.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group