Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 1:24:59

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 318 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 04.06.2005 @ 1:10:18 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 24.04.2003 @ 10:59:37
Posty: 630
Młodszym czytelnikom poleciłbym jeszcze opowieści ze Świata Dysku Pratchetta, czyli "Zadziwiającego Maurycego..." oraz "Wolnych Ciutludzi". Można je czytać niezależnie od całego cyklu, są prostsze w odbiorze (w sensie różnorakich aluzji) niż "zwykłe" części discworldu. Przy czym druga z wymienionych jest ciut bardziej dla dzieci niż pierwsza. IMHO:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.06.2005 @ 18:58:00 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 20:35:02
Posty: 653
Lokalizacja: niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas...
Dzięki, Macieju, myślę, że Pratchett to świetny pomysł. Niniejszym dziękuję też wszystkim za propozycje, uzupełniam listę i oddaję mojej mamie.

_________________
http://zabawki-anneke.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.06.2005 @ 18:55:22 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 15.09.2004 @ 22:19:48
Posty: 583
Alakhai pisze:
A co do Pilipiuka: jeśli ktoś czytał cokolwiek, co wyszło spod jego pióra (Wędrowycz, cykl o Kruszewskich, opowiadania - whatever), to powinien wiedzieć, że swoich poglądów na temat polityki, szkoły itd. wcale w swej twórczości nie ukrywa, a wręcz przeciwnie - dość intensywnie je propaguje.


Ależ wiem. Ale dla dobra ewentualnych czytelników przyda się wypunktowanie , co autor tych dzieł uważa za cele swojej twórczości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.06.2005 @ 20:39:38 
Offline
Myszowór

Rejestracja: 05.03.2005 @ 16:01:38
Posty: 922
Lokalizacja: spod lasu
Alakhai pisze:
PS: Z książek dla młodszych dzieci kojarzę mętnie jeszcze coś takiego jak "Felix, Net i Nika" Rafała Kosika - czytał to ktoś?

Czytałem. Chyba nawet gdzieś wspominałem o tym w którymś wątku - ale może mi się pozajączkowało... Całkiem dobra powieść. Trójka bohaterów, wśród których jest jedna dziewczyna z "niższych sfer" (w tym wypadku - odstająca od reszty pod względem stanu portfela, nie pochodzeniem, jak Hermiona) natrętnie się kojarzy z HP, ale to są przypadkowe zbieżności. W zasadzie jest to sf, ale mamy telekinezę i uroczy epizod z udziałem św. Mikołaja.
Irytuje za to komentarz na ostatniej stronie okładki - jakiś taki infantylny. I pomyśleć, że Kosik to człowiek z branży reklamowej...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.08.2005 @ 18:15:38 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
Cóż, fantastyka to nie jest, ale na pewno jedno z najpiekniejszych wspomnień z dzieciństwa. Nieznane przygody Mikołajka, które publikuje sobotni dodatek Gazety Wyborczej, gdyby ktoś jeszcze nie wiedział. Wkrótce ma się ukazać wydanie książkowe.

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.08.2005 @ 20:27:52 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 14.01.2005 @ 23:25:59
Posty: 703
Lokalizacja: Srulin
O rany, super :D. Właśnie sobie miałam przeczytać moją zbieraną kiedyś tak wytrwale kolekcję Mikołajków.

_________________


Że tak powiem, każdy może.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04.09.2005 @ 2:41:32 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2005 @ 20:47:37
Posty: 3223
Lokalizacja: mansarda
jak córka miała trzy lata bardzo lubiła Malińskiego "O diabełku, który nauczył się smiać" i cz 2 "O aniołku, który chciał nawrócic piekło"
teraz ma cztery lata i z wypiekami na twarzy słucha "Opowieści z narni" i Muminków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23.12.2007 @ 0:56:15 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 09.08.2007 @ 19:22:37
Posty: 36
Lokalizacja: Różnie bywa...
"Felixa..." czytałam, bardzo przyjemne.
Eddings na pewno (och, Silk, moja, swego czasu, wielka miłość).
Jeszcze np "Kosmiczny dom Larklight" Philipa Reeve. Teoretycznie kupione dla mego 7-letniego braciszka, ale porwałam i wyjątkowo mi się podobało. Oraz, dla starszych, duologia (na razie) Abarat Clive'a Barkera.
Jeszcze Nancy Farmer, Debi Gliori, Sylvia Waugh, Celia Rees. Dla fanów kultury japońskiej - "Saga rodu Otori" Lian Hearn, choć też nie dla najmłodszych.
Z innej beczki - ktoś wie, czy jest może planowane wznowienie Malloreonu, tak jak niedawno Belgariady ???

_________________
"Mam takie samo prawo publicznego robienia z siebie idiotki jak ktokolwiek inny"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23.12.2007 @ 8:43:08 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
Filka pisze:
Z innej beczki - ktoś wie, czy jest może planowane wznowienie Malloreonu, tak jak niedawno Belgariady ???

Pewnie w końcu wznowią tę serię - na Allegro pojedyncze egzemplarze osiągają całkiem spore ceny, aż mnie kusi, żeby sprzedać moje ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.12.2007 @ 15:52:45 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.12.2003 @ 13:46:37
Posty: 1670
Lokalizacja: Warszawa, mniej lub bardziej
Próbowałam leczyć mojego nieczytającego brata serią Kosika "Felix, Net i Nika", ale trudno mówić o sukcesie. Przeczytał 2 części i 1/2 III tomu, ale jakoś tak z musu, jak miał szlaban na komputer. Wcisnęłam mu kilka części "Serii Niefortunnych Zdarzeń". Ostatnio kupiłam mu "Pendragona", ale to ledwie tknął. Dałam za wygraną.

_________________
For six months I couldn't sleep. With insomnia, nothing's real. Everything is far away. Everything is a copy of a copy of a copy.
~ Fight Club

Nowe miejsce w sieci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23.12.2007 @ 22:56:38 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Lukas pisze:
Filka pisze:
Z innej beczki - ktoś wie, czy jest może planowane wznowienie Malloreonu, tak jak niedawno Belgariady ???

Pewnie w końcu wznowią tę serię - na Allegro pojedyncze egzemplarze osiągają całkiem spore ceny, aż mnie kusi, żeby sprzedać moje ;)


Plusem tego nowego wydania, byłoby przynajmniej jednolite tłumaczenie. W Belgariadzie nie raz i nie dwa zgrzytałem zębami na odmienne nazewnictwo :-/ (np. Myśliwy a Łowca). Z kolei i w tym nowym (mam z niego dwa pierwsze tomy, których mi dotąd brakowało) sam PWC kilku potknięć się nie ustrzegł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.12.2007 @ 2:03:08 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
Masz rację: Dar i Podarek, Dolina i Vale, jakieś jeszcze rozbieżności tam były... Już tak dawno temu to czytałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.12.2007 @ 11:58:55 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2005 @ 15:31:12
Posty: 444
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno
bardzo_czarny_kot-->Ty też masz takiego brata? Straszne, prawda? Nie mam pojęcia jak mógł się taki karzeł reakcji urodzić w rodzinie, w której wszyscy czytają, i to dużo. O tempora, o mores! :)
Wszelkie próby spaliły na panawce niestety - odrzuca wszelkie lektury - i rzeczy, na których się wychowałem, i obecną literaturę młodzieżową.
Że lektur nie czyta, to jeszcze bym był w stanie zrozumieć - ale w jego wieku są fajne - "W pustyni i puszczy", "Tomek Sawyer" etc.

_________________
Katedra - portal o literaturze fantastycznej
Ględzenie Shadowa - mój blog


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.12.2007 @ 12:01:49 
Phi, to ja mam takiego brata, ale już 15-letniego. Ostatnie, co czytał, to Ostatnie życzenie parę miesięcy temu. Zresztą, reszta rodzeństwa też raczej książek nie lubi. No, może jedna siostra - Potter, biografie Cobaina, kiedyś Narnię. I tyle.


Na górę
  
 
Post: 21.01.2013 @ 17:08:44 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.02.2009 @ 14:15:54
Posty: 656
Potrzebuję pomocy, a sprawa nie jest lekka. ;)
Mój 9-letni bratanek łyknął właśnie Hobbita i jest oczarowany. Młody molem książkowym jeszcze nie jest, ale trzeba chwytać okazję. A okazja jest, bo Młody właśnie zażyczył sobie "więcej i żeby było podobne". No i mam problem, bo:

Narnia jest "za babska", ale na upartego ujdzie,
Niekończąca się opowieść nie, bo "nudne to było w telewizji",
u Edith Nesbit jakby za mało krasnoludów i smoków,
na Martina (smoki!) zdecydowanie za mały,
Potter już był i się znudził.

Macie jakies pomysły? Jako ciotka chcę stanąć na wysokości zadania (zwłaszcza, że w Hobbicie miałam swój udział, ha!). ;)

_________________
pytania


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 318 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group