Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.04.2024 @ 2:17:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 318 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 07.02.2004 @ 0:42:31 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 20:49:36
Posty: 2406
Lokalizacja: Warszawa
Sexbeer pisze:
Trzeba było spalić, na strychu tylko miejsce zajmuje :)
Zawsze jest allegro ;-)
w którym ostatnio się rozsmakowałam i własnie idą do mnie (miejmy nadzieję) "Żmije i krety" i "Obrońcy królestwa" za jedyne 35 zł z wysyłką.

Powoli dojrzewam do sprzedania samej paru rzeczy.

_________________
<b><i>Magdalaena</i></b>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.02.2004 @ 0:45:50 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.02.2004 @ 1:27:58
Posty: 237
Lokalizacja: Kępno
tego nikt by chyba nie kupił.... Wrzosio! Tylko koszty wysyłki a Bg1 i BG2 bedą twoje .... (bg2 nie obiecuje ale myśle ze ten człowiek jest do tego zdolny...właściwie to jestem pewien)
jak przeczytasz to spalisz (ja nie mogłem)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.02.2004 @ 0:46:07 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
el pisze:
Wrzosio....chcesz to ci wyśle....


Eeee... wiesz, chyba podziękuję i postoję. :) Koszty wysyłki? Mogę sobie za darmo poczytać w Empiku albo w Trafficu... jak już przeczytam wszystko inne, łącznie z poradnikami. :)))
A Padington faktycznie jest fajny, no i gadający nieźdźwiadek to prawie fantastyka. :)

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.02.2004 @ 0:50:18 
Offline
Murderatrix

Rejestracja: 16.10.2003 @ 21:46:27
Posty: 3280
Lokalizacja: Ilion
Vivat Allegro! Do mnie idzie "Cryptonomicon" za 12 zł plus wysyłka i "Przemija postać świata" za 1 zł plus wysyłka, a jeszcze parę rzeczy pójdzie za chwilę. Jeeeee!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.02.2004 @ 1:06:06 
Offline
Bloede Blath aen Laeke Dhromchla

Rejestracja: 17.10.2002 @ 11:59:59
Posty: 13943
Lokalizacja: ze stajenki
I z tego wszystkiego zaczęłam czytać "Dzieci z Bullerbyn" w wannie :))

Aha, no i polecam jeszcze powiastki Roalda Dahla, m.in. "Wielkomilud" i... tu mam sklerozę. Tytuł jest dziewczęcym imieniem na M... i został w Hameryce nakręcony film na podstawie tej książki, o dzieczynce o zdolnościach magicznych. Martynka, Malwinka, no skleroza mnie dopadła...
Z pewną nieśmiałością także bym sie zastanowiła nad "Bajkami robotów" - ja to czytałam jako dzieciak :))

_________________
ggadem lub emalią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.02.2004 @ 1:07:15 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.01.2004 @ 18:37:04
Posty: 79
Lokalizacja: Far, Far North ;p
Właśnie miałem założyć podobny temat.
Czasami pilnuje dziecka kuzynki. Chłopak ma 6 lat i lubi jak mu się czyta. Co więc polecacie dla dziecka w tym wieku. Nie chce mu jeszcze czytać zbyt brutalnych powieści , w których jucha leje się strumieniami. A Pottera to on nie lubi (rezolutny skrzat z niego).

_________________
"...fly my ravens it's time to fly
and for me maybe to die"

R.I.P. Quorthon


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.02.2004 @ 1:12:58 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.02.2004 @ 1:27:58
Posty: 237
Lokalizacja: Kępno
Ciesz się...ja mam kuzynkę (3 lata) i musze się z nią bawić klockami albo czytać jej jakieś durne bajki które zna na pamięć i w połowie mi opowiada zakończenie (udaje ze nie znalem to się cieszy ze jest mądrzejsza ode mnie)
ale jakby dać ksiazke która by ja mogła rozwijać to bym jej mógł czytać cały dzien nawet..... ale ona woli bajke z króliczkiem a potem na dobre i na złe. klan, M jak Miłość. Ż jak Życie
takie pokolenie ....yyy znaczy sie taki rocznik

[to dziecko bezbłędnie rozpoznaje wszelkich bohaterów seriali którzy są np w gazetach czy programach pokrewnych nie tylko imię jeszcze jeszcze w jakim serialu jest... masakra, mózg zorany


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.02.2004 @ 2:40:49 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 1:25:21
Posty: 134
Lokalizacja: N 52°10'47'' E 20°58'40''
Oh - reen di Tigana pisze:
...A z rzeczy niefantastycznych seria o Mikołajku, chyba nikt o niej jeszcze nie wspominał, a dla mnie jest niezmordowanym dostarczycielem uśmiechu od lat już kilku ;))))


Tak, cała seria o "Mikołajku" autorstwa Sempe&Goscinny jest niesamowita - uwielbiam ją (Bunia - rulez!) ;-)
A z fantastycznych rzeczy polecam serię o "Czarnoksiężniku z Krainy Oz" L.F. Baum'a - książka mojego dzieciństwa.

pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.02.2004 @ 10:16:46 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.10.2002 @ 18:41:06
Posty: 1391
Lokalizacja: Wrocław
Lawrence pisze:
(...) i jest też mnóstwo ksiązek o czarodziejach, wożących się na popularności Pottera (...)


Skorzystam z tego cytatu i znowu złożę wyjaśnienie.
Przy okazji kolejnych ataków potteromanii różni "eksperci" wyowiadają się na jej temat. Pojawiają się wtedy głosy, że to dobrze, że dzieci to czytają, bo może się wciągną i siegną po coś ambitniejszego.
I właśnie o listę tych "ambitniejszych" książek mi chodzi. I to na dodatek wydanych niedawno. Nie chodzi mi o Dzieci z Bulerbyn, Mikołajka czy baśnie braci Grimm i Andersena, czy inny kanon To jest klasyka ale potteromaniak raczej po nie nie sięgnie.
Czy Pratchett nadaje się dla dzieci? Dla mładzieży gimnazjalnej napewno, więc lista się trochę wydłuży. :)
"Kryształowy Gryf" Andre Norton to nie nowość ale też się chyba nada. Ale też dla starszych.

A co z młodszymi klasami szkół podstawowych?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.02.2004 @ 10:17:25 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.02.2004 @ 1:27:58
Posty: 237
Lokalizacja: Kępno
Asl pisze:
"Bajkami robotów" - ja to czytałam jako dzieciak :))

eee Lem? Dzieci chyba by tego nie polubiły... Chociaż moge sie mylić...
Tego akurat nie czytałem... ale „Opowieści o Pilocie Pirksie” były jedną z niewielu lektur których nie skończyłem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.02.2004 @ 10:53:13 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 31.01.2003 @ 23:25:42
Posty: 5668
Lokalizacja: Damaszek wzięty!
O właśnie, Dione wspomniała Lymanna Franka Bauma i jego serię o czarnoksięzniku Ozie. Wymarzone dla niższych klas podstawówki, ja to dostałem jak miałem osiem lat czy coś koło tego. Pamiętam świetne rysunki Rychlickiego.
Aha, no i jest jeszcze Pagaczewski. I to nawet niedawno wznowiony - cała seria o Smoku Wawelskim i Baltazarze Gąbce. I Wojtyszko.

_________________
W historii ludzkości, jak wiecie wszak o tym,
Ze szczęścia robiono przeróżne głupoty.
A ja dziś za jeżem wyruszyć chcę w pościg,
I jak go dopadnę... Wiadomo. Z radości!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.02.2004 @ 11:54:01 
Offline
Bloede Blath aen Laeke Dhromchla

Rejestracja: 17.10.2002 @ 11:59:59
Posty: 13943
Lokalizacja: ze stajenki
Spojrzałam jeszcze raz na moją półkę z książkami dla dzieci i jeszcze jeden staroć rzucił mi sie w oczy. To chyba też klasyka jednak... Chodzi mi o "Takie sobie bajeczki" Kiplinga i wstęp do mitologii greckiej, czyli "Opowieści z zaczarowanego lasu" Hawthorne'a. Ale to chyba jest nie do dostania. Z nowszych rzeczy to może wierszyki i limeryki Leara, czyli "Dong co ma świecący nos" :) Czytałam to w wieku 9-10 lat (no dobra, Donga nie, ale pozostałe dwie owszem). I chyba dla młodszych dzieci nic więcej mi nie przycodzi do głowy... Dla tych nieco starszych to moze jeszcze "A w Patafii nie bardzo" Jacka Nawrota, ale też nie wiem, czy wydają toto jeszcze.

_________________
ggadem lub emalią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.02.2004 @ 13:23:46 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
Teraz sobie przypomniałem, to jest co prawda stare ale bardzo fajne, "Sobowtór profesora Rawy" Szklarskiego, lekkie młodzieżowe sf.

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.02.2004 @ 13:48:21 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Sexbeer pisze:
Łojezu, wróć, właśnie "Kolory" mi się podobały. A słabszy był sequel, "Schwytany w światła".

Powiem więcej: autor zarżnął świetny pomysł, niestety...
P.S. Mówiłem, że chętnie przeczytałbym jakąś dobrą space-operę?
(Coś w stylu Battle Dust, z wszelkimi elementami gatunku ;-))))))))
I nie więcej niż w trzech tomach. Kto mi coś poleci? ;-)

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.02.2004 @ 14:14:03 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.12.2003 @ 13:42:45
Posty: 3125
Lokalizacja: Szczecin
el pisze:
Ciesz się...ja mam kuzynkę (3 lata) i musze się z nią bawić klockami albo czytać jej jakieś durne bajki które zna na pamięć i w połowie mi opowiada zakończenie (udaje ze nie znalem to się cieszy ze jest mądrzejsza ode mnie)
ale jakby dać ksiazke która by ja mogła rozwijać to bym jej mógł czytać cały dzien nawet..... ale ona woli bajke z króliczkiem a potem na dobre i na złe. klan, M jak Miłość. Ż jak Życie
takie pokolenie ....yyy znaczy sie taki rocznik


To niezupełnie jest tak. Małe dziecki lubią proste bajki, rytmiczne, łatwe do powtórzenia. I bardzo lubią znane rzeczy- moja Aśka (2 latka) przed zaśnięciem chce wierszyk "Rzepka" (przykład). I 10 razy pod rząd. I sama cały wierszyk potrafi opowiedzieć. Dziecko w takiej sytuacji czuje się bezpieczne. Dotyczy to nie tylko książek, ale np. rozkładu dnia. Seriale- dziecko powiela zainteresowania rodziców, leci serial więc dziecko go ogląda, przyzwyczaja się, a jeszcze jak jest łatwo wpadający w ucho motyw muzyczny...
A co do rozwijających książek- nie spodziewaj się, że zainteresuje ją Dukaj lub Pratchett, to nie ten wiek.
A poza tym nigdy nie wiadomo co dla dziecka może być rozwijające. Zgadłbyś, że oglądania pogody. Od pogody (na TVN Meteo) właśnie zaczęłą się jej fascynacja (inaczej tego nie da się określić) cyferkami- a teraz perfekcyjnie liczy do 20. A także fascynacja mapami- wczoraj wzięłam atlas, mając dość już pogody w TV, a Aśka paluchem po mapie: Moskwa, Szczecin, Tunis, Włochy, Egipt.... Z dokładnościa do 2000 km. of course :)))

A co do książek dla dziecki: Muminki, Karolcia, cały Tomek Wilmowski, Nienacki, Mikołajek, muszę sprawdzić co stoi na półkach.....


Ostatnio zmieniony 07.02.2004 @ 14:32:00 przez Vea, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 318 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group