Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 27.04.2024 @ 23:31:52

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 30.10.2006 @ 19:35:51 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2005 @ 20:47:37
Posty: 3223
Lokalizacja: mansarda
Mroczną wieżę wciska King gdzie tylko może i nie może. Tak, że wszystkie jego książki są ze sobą powiązane. Choćby przez złowrogiego Flagga.

_________________
Brak emoticonów niekoniecznie oznacza, że powyższą wiadomość należy traktować poważnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.10.2006 @ 20:38:58 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Podręcznikowy przykład to "Serca Atlantydów" a konkretniej część "Mali ludzie w żółtych płaszczach".

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.11.2006 @ 12:11:52 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2005 @ 20:47:37
Posty: 3223
Lokalizacja: mansarda
W MW7 na stronie 666 jest fragment o Susannah:
...Przerażenie poderwało ją na równe nogi. Błyskawicznie(...)obróciła się na pięcie, wyrywając rewolwer zza pasa.
Błąd w tłumaczeniu, czy tak ma być?

Błąd tłumacza. Ale na str. 581 jest wiernie za oryginałem:
Susannah zapomniała o cierpieniach minionej nocy. Odzyskała czucie w zziębniętych dłoniach i stopach.

_________________
Brak emoticonów niekoniecznie oznacza, że powyższą wiadomość należy traktować poważnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.12.2006 @ 15:54:43 
Offline
Krok od bana
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2006 @ 21:12:43
Posty: 95
Lokalizacja: Z Rivii
S. Kinga czytam od niedawna [przeczytałem pierwszy tom mrocznej wiezy oraz zieloną milę(świetna ksiązka)] ale King spodobał mi się bardzo i zamówiłem jeszcze 6 jego książek
I miałem je już czytać …. Gdyby nie lektury [ale na zbrodnię i karę Dostojewskiego też nie narzekam] ale jednak wolałbym Kinga no nic jednak trzeba poczekać ..potem jeszcze potop ale nic, nie po to się tu wypowiadam żeby opowiadać o swoich lekturach. Kinga uważam
Za pisarz pierwszej klasy i mimo, iż pisze przede wszystkim grozę to słyszałem ze jego powieści fantasy, a ma ich kilka w swoim dorobku też są świetne no nic pozostaje mi tylko szybko przeczytać lektury i wziąść się za Kinga.

_________________
we will see what can i do


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.12.2006 @ 1:15:44 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2005 @ 20:47:37
Posty: 3223
Lokalizacja: mansarda
VaXen, za ten post powinieneś dostać nagrodę im. Joyce'a, w kategorii luźny strumień świadomości... albo bana.

_________________
Brak emoticonów niekoniecznie oznacza, że powyższą wiadomość należy traktować poważnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.12.2006 @ 2:00:57 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
8jakis pisze:
VaXen, za ten post powinieneś dostać nagrodę im. Joyce'a, w kategorii luźny strumień świadomości... albo bana.

O dziwo, całkowicie się z tobą zgadzam (chyba po raz pierwszy w życiu).

VaXeN: to jest ostatnie ostrzeżenie. Albo zaczynasz pisać po polsku - z zachowaniem reguł składni, ortografii, interpunkcji itd. - i przede wszystkim z sensem, albo stąd wylatujesz. Twoich postów nie da się czytać, a ponieważ jedno ostrzeżenie już było, więc następnym razem będzie od razu ban. Howgh.

_________________
I'm not dead yet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.07.2007 @ 18:13:52 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Czytam sobie "Marzenia i koszmary", czyli zbiór dwudziestu kilku opowiadań - jako czytadło do poduszki może być, ale na razie nic nie powaliło mnie na kolana, a w większych ilościach robi się monotonne. Na plus wyróżnia się w zamierzeniu kiczowaty tekst o zombiakach oraz o facecie walczącym z olbrzymim palcem wyrastającym z umywalki. Ale mam nadzieję, że mistrz horroru, jeśli zasługuje na to miano, zaskoczy mnie czymś więcej.

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.07.2007 @ 18:22:10 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
Czytałem. Pamiętam tylko pierwsze opowiadanie - z samochodem.

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31.07.2007 @ 17:09:52 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
No i skończyłem. W dalszej części parę tekstów jest ciekawych - opowiadanie o Sherlocku Holmesie z przewrotnym zakończeniem czy pastisz chandlerowskiego kryminału (z obowiązkowymi grepsami), w którym u prywatnego detektywa zjawia się sam autor. Ale ogólnie tak sobie - jeśli odchudzić zbiorek o połowę myślę, że by tylko zyskał. 6/10

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04.12.2007 @ 1:06:18 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.04.2005 @ 18:27:02
Posty: 2816
Lokalizacja: duchem wciąż znad morza
Przebrnęłam w końcu przez ostatni tom "Mrocznej Wieży". Generalnie jest bardzo kiepściutko. Zgadzam się z 8jakis, że King pogubił sie w pomysłach i wątkach, w dodatku zgubił także klimat, który w pierwszych częsciach serii był obecny. W 7 tomie aż roi się od idiotyzmów, z których najbardziej irytujące były:
- cała historia Stephena Kinga,
- konfrontacja Mordreda z Rolandem - po tym jak była odwlekana w nieskończonośc, spodziewałam się czegoś lepszego,
- Patrick "Zaczarowany Ołówek" Danville i sposób w jaki Roland dostał się do Wieży,
- spotkanie Susannah, Eddiego i Jake'a na samym końcu książki - niepotrzebny i naciągany happy end.
Byłabym jednak niesprawiedliwa, gdybym nie wspomniała o fajnych elementach - parę fragmentów pod koniec Kingowi wyszło, np. ten z Dandelo. No i ostateczne zakończenie - czyli to, co Roland znalazł w najwyższej komnacie na szczycie Wieży - wydawało mi się w pierwszej chwili głupie, ale potem doszłam do wniosku, że to jeden z lepszych pomysłów Kinga w ostatniej części.
Dodam jeszcze tylko małe podsumowanie całego cyklu - pierwsza cześć dziwna, ale klimatyczna, dwójka, trójka i czwórka naprawdę fajne, piątka jakby ciut gorsza, ale wciąż się broni, szóstkę da się jeszcze przeczytać z rozpędu, za to siódemka to porażka :]

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.12.2007 @ 13:49:47 
Offline
Adept

Rejestracja: 11.01.2005 @ 11:09:42
Posty: 327
Lokalizacja: B-stok
Sexbeer pisze:
Czytam sobie "Marzenia i koszmary", czyli zbiór dwudziestu kilku opowiadań - jako czytadło do poduszki może być, ale na razie nic nie powaliło mnie na kolana, a w większych ilościach robi się monotonne. (...)


Jeśli nawet pozytywnie zaskoczy, to raczej nie w tej książce. :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.12.2007 @ 17:17:40 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.10.2007 @ 21:01:34
Posty: 35
a jest ktoś z was w trakcie lub po lekturze 'wszystko jest względne' ?
chciałabym się podzielić wrażeniami, bo szykowałam się na coś genialnego i się zawiodłam...

_________________
– Czy to jest książka antywojenna?
– Tak – odpowiedziałem. – Chyba tak.
– Czy wiesz, co mówię facetom, którzy piszą książki przeciwko wojnie?
– Nie. Ciekawe, co im mówisz.
– Mówię: Dlaczego nie piszesz książek przeciwko lodowcom?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.02.2008 @ 16:48:24 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.02.2008 @ 14:34:03
Posty: 8
Lokalizacja: Piła
Z kingowskich książek ostatnio ksończyłem "Carrie", "Lśnienie" i "Blaze'a". I o tym ostatnim chciałbym trochę tu napisać. King napisał tą ksiazkę w latach 70', jednak stwierdził, że nie jest zadowalająca i tak ją zostawił. Po trzydziestu latach jego sekretarka/agentka znalazła tekst tej powieści w zakurzonej piwnicy. King trochę przemodelował realia na współczesne i w takiej wersji ją wydał. Kniga opowiada o nierozgarniętym osiłku, z wielką dziurą (wklęśnięciem) w czole (ciężko mi było to sobie wyobrazić podczas czytania), który porywa dziecko dla okupu. Ponadto wciąż widzi ducha swojego zmarłego przyjaciela - innego bandyty, który wykorzystywał go do swoich celów. Summa summarum nie wiadomo czy to duch, czy też powikłania chorego umysłu tytułowego Blaze'a. Kniga krótka, przyjemna w odbiorze a nawet lekko wzruszająca. Polecam!

_________________
<i>"Jak na wojnie - tu pier***nie, tam pier***nie i znowu jest spokojnie"</i> Zoltan


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.05.2008 @ 16:15:44 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2008 @ 11:35:15
Posty: 2084
Lokalizacja: Las pod kontrolą Rady Puchaczy
Mroczna Wieża to jeszcze jeszcze , wśród multum pomysłów sporo sie Kingowi perełek trafiło (inna sprawa ze i zgrzytów też trochę nawymyślał) ale Komórka "the Cell" uch lekka męczarnia , pomysł dobry na 2-3 pierwsze rozdziały (ba nawet bardzo dobry) ale potem ........
Mimo wszystko pomysłowy to gość mimo ze komórka to jednak szmira dla kaski napisana.

_________________
U-hu, U-hu, U-hu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.02.2009 @ 12:36:53 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Skończyłam dzisiaj "Mroczną Wieżę" i ze zdziwieniem przyznaję, że mogło być gorzej. Po kiepściuchnym tomie VI oczekiwałam już wszystkiego, z najazdem UFO włącznie. Zapętlenie akcji pod sam koniec - wydaje mi się, że to był najlepszy pomysł na zakończenie, jaki King mógł mieć, bo zawsze urywanie powieści totalnej w jakimś miejscu będzie niosło niedosyt. Podobał mi się też pomysł z odwlekaniem zakończenia (chociaż i tak wiadomo, że nikt nie skończy czytać na epilogu, jeśli jest coś dalej).

Narzekania:
-kiepskie zakończenie wątku z Mordredem (po tylu fajerwerkach ciągnących się już od Calla można oczekiwać chyba czegoś więcej niż strzelanina przy ognisku?)
-niestety można z dużą prawidłowością wytypować, kiedy ka-tet zacznie ginąć i w jakiej kolejności
-rozwleczona końcówka
-dorabiane wątki po drodze (chociaż to jeszcze jakoś można przełknąć)
-Stephen King w powieści Stephena Kinga - wszystko inne zniosłam, ale tego nie :/
-szkoda Waltera, który pojawia się na początku, gdzieś znika na parę tomów, wraca pod koniec i właściwie nic z jego postaci nie wynika
-w ogóle King gubi gdzieś po drodze złych i to czasem w beznadziejny sposób. Nie podobał mi się tak samo motyw z Karmazynowym Królem
-Patrick dorzucony na samym wylocie powieści - na siłę i bez sensu, co to, jasna cholera, Zaczarowany Ołówek 2?

Pochwały:
-klimatyczne Ziemie (a już się bałam, że 7 tom to będzie tylko Njujork)
-wiem, że to tandeciarskie, ale nie czepiam się happy endu ka-tet. Już w momencie śmierci pierwszego członka drużyny (swoją drogą najbardziej wyrywająca serce scena w Mrocznej Wieży, a na pewno w czołówce: obok śmierci Jake'a w pierwszym tomie i może jeszcze Susan Delgado) wiedziałam, że jeszcze się spotkają. Jeśli nie w Wieży, to w jakimś świecie równoległym.
-Dandelo dobry, chociaż wytrawny czytelnik wyczuwa na samym wstępie, że coś tu śmierdzi (anagram nie jest taki trudny do odszyfrowania)
-część z Łamaczami i trzema buntownikami. Nie wiem, z której powieści jest Ted, ale chętnie przeczytam.

No i co ja mam zrobić? Nie stawiam końcowej oceny. Była cała masa potknięć, ale jak zamknięcie okładek w środku akcji jest nie do wykonania nawet o 5 nad ranem, to nie można napisać, że jest zła. King ożywił czary, jak w żadnej innej swojej powieści, jak udaje się tylko największym iluzjonistom prozy. No cóż. Jest cała masa lepszych książek, które odłożyłam bez większych emocji.

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group