Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 27.04.2024 @ 18:02:28

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 939 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 63  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 17.03.2004 @ 22:35:50 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
No bez przesady, Auel to maciupki kawałek był. Pierumow większy, ale to i tak wcześniej w necie krążyło, więc żadna rewelacja to nie była. A w ostatnim numerze puścili opko samego Jonathana Carrola :)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.03.2004 @ 22:36:15 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.01.2004 @ 21:43:07
Posty: 99
Zamorano pisze:
Jak się domyślam Super Fantastyka Powieśc padł chwalebnie na placu boju :-) Cóż chyba jednak zacznę kupować i zbierać "SF" częsciej :-)

Na to wygląda. I taka decyzja na pewno ci się opłaci. Im mniejsza ilość pism na rynku tym większy poziom sprzedaży i publikacji. Największą bolączką nadchodzących czasów jest rozwodnienie rynku. Niemcy zawsze tak robią wchodząc na jakiś rynek - przypomnij sobie ile Kuchennych blatów, Twoich blasków i cieniasów było jeszcze niedawno w kioskach, a każdy lepszy :-) Teraz sami robimy sobie to samo z fantastyką. Powstawanie nowych tytułów nie podniesie poziomu konkurencji, może jedynie sprawić, że ilość dobrych opowiadań na numer spadnie, bo autorzy idą tam, gdzie jest okazja, za co ich winić nie można. Gdyby były dwa rywalizujące o czytelnika tytuły, to miałbyś niezłe zestawy do czytania, polecam eksperyment - zbierz pisma z jednego miesiąca i zobacz sam.
Polixena pisze:
Mianowicie? Obecna NF niespecjalnie mi się podoba, ale z sentymentu uporczywie ją kupuję. W jaką stronę może polewitować?

Ja tam plotek nie będę rozsiewał ale jak sama redakcja przyznała wyniki sprzedaży są tak marne, że muszą szukać na siłę nowej drogi (jedną z nich jest nawalanie we wszystkich, ale jakby widzieli minę ASa mówiącego o artykule pana anonima, to by wiedzieli, że właśnie sobie strzelili sporego samobója:-). Na razie zdaje się (nie traktuj tego jako informacji oficjalnej) przeważa opcja redukcji części działów i rozbudowania tłumaczeń. Jesli to prawda IMO będą lewitować w stronę czegoś jak ten kwartalnik, który wygląda na próbnik, zwłaszcza patrząc na stosunkowo niskie nadziały jak na takie przedsięwzięcie. To brzmi może ciekawie, ale jak wspomnisz Asimova to może się okazać mocno chybione. Zwłaszcza, że budżet zmusi do kupowania średniaków.

_________________
wierze w zycie pozagrupowe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.03.2004 @ 22:37:50 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Robert J. Szmidt pisze:
Na to wygląda. I taka decyzja na pewno ci się opłaci.

Oczywiście zostało to napisane ze 100%-owym obiektywizmem, nie? ;)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.03.2004 @ 22:39:24 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.01.2004 @ 21:43:07
Posty: 99
Sexbeer pisze:
Oczywiście zostało to napisane ze 100%-owym obiektywizmem, nie? ;)

Obiektywne nie są nawet obiektywy kamer :-) ale subiektywnie z pewnością nie jest to truizm.

_________________
wierze w zycie pozagrupowe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.03.2004 @ 22:51:56 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pism jest za dużo , fantastyka w naszym kraju to nisza. Zgadzam się z rednaczem , to jest psucie rynku.

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.03.2004 @ 22:59:41 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.01.2004 @ 21:43:07
Posty: 99
Zamorano pisze:
Pism jest za dużo , fantastyka w naszym kraju to nisza. Zgadzam się z rednaczem , to jest psucie rynku.

Wielu wydawców nie wie nawet, co to badania rynkowe. to widać po tym, jak wchodzą na rynek z 50 000 nakładami, żeby pokonać barierę 80-90% zwrotów i zjechać po chwili do poziomu śladowego i trwać tak, przyciągając zarazem innych, którzy powielają błędy poprzedników:-)

_________________
wierze w zycie pozagrupowe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.03.2004 @ 23:17:44 
Offline
Murderatrix

Rejestracja: 16.10.2003 @ 21:46:27
Posty: 3280
Lokalizacja: Ilion
Robert J. Szmidt pisze:
IMO będą lewitować w stronę czegoś jak ten kwartalnik, który wygląda na próbnik, zwłaszcza patrząc na stosunkowo niskie nadziały jak na takie przedsięwzięcie. To brzmi może ciekawie, ale jak wspomnisz Asimova to może się okazać mocno chybione.

Uuuu, niedobrze to wygląda. Zawsze zaczynałam od felietonów i recenzji, a opowiadania zostawiałam sobie na deser (ostatnio zresztą rzadko trafiają się dobre kawałki - albo one są coraz słabsze, albo ja coraz bardziej rozgrymaszona). A teraz, kiedy wyrzucili felietonistów i jeszcze chcą coś redukować, pewnie już wiele do czytania nie zostanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.03.2004 @ 0:56:01 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Zamorano pisze:
(...) przygodę z fantastyką zacząłem zresztą od "Małej Fantastyki"- dodatku kwartalnego do "F"(...)

Ha, ha, nie tylko ty:-) Tata mi to kupował gdy mała byłam.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.03.2004 @ 8:11:05 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.02.2004 @ 21:51:06
Posty: 3244
Lokalizacja: London, UK
Fantastyka... chyba każdy od tego zaczynał; moja kuzynka ma chyba wszystkie numery. Pamietam, że jak byłem małym szczylem jeszcze, to najbardziej podobały mi się galerie, a jak już pojawiało się coś Hajime Sorayamy... ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.03.2004 @ 14:30:39 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Zamorano: <i>"Sfinks" - Sexbeer litości, analiza sceny z filmu "Zyleta", pół pisma o grach komputerowych :-)</i>

'Śfinks' nie był za fajny - za bardzo 'rozwodniony' tematycznie. Podobno badania rynku wykazały że jest zapotrzebowanie na pismo o wszystkim i niczym (literatura SF, SF jako takie, komputery, gry, nowinki technologiczne, newsy, felietony itd. itp.) ale imho tylko SFerze się w miarę sensownie udało. 'Śfinks' pada (o ile juz nie padł), 'Fantasy' ma zaplecze finansowe Bauera, choć nie wiem jak się sprzedaje.

psychopuls: <i>a jak już pojawiało się coś Hajime Sorayamy... ;-)</i>

Taa... Z któregoś konwentu przywiozłem cały album z jego pracami ;)

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.03.2004 @ 18:25:58 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
Vramin pisze:
Borsuku, masz może numer F z pierwszą częścia 'Gwiezdnego Tańca' Spidera i Jeanne Robinson? Bo jeśli tak, to musimy poważnie porozmawiać, ale to już na priv :)

pewnie że tak. Skończyłem regularnie kupować F w późnych latach 90tych. Do tamtej pory mam wszystkie numery, od pierwszwego, z Uczniem czarnoksięznika :)

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.03.2004 @ 18:35:35 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.02.2004 @ 21:51:06
Posty: 3244
Lokalizacja: London, UK
Sorayamy albumik mam, posiadam tez masę prac z netu, na dysku D ;))) Podobnie ma się rzecz z Borisem Valejo czy Gigerem, chociaż tego drugiego mam najwięcej - kilka albumów papierowych i reprodukcje osiąglne w necie.

Pamietacie jak w Fantastyce ukazywały się odcinkowo Funky Koval i Yans? Ech, to był klimat ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.03.2004 @ 14:50:06 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.02.2004 @ 22:32:38
Posty: 750
Lokalizacja: Stąd, skąd się nie wraca.
Robert J. Szmidt pisze:
Chwalisz się też publicznie tym, że jak ci brakuje na fajki to kradniesz w supermarketach? Jeśli nie wiesz o czym mówię, to informuję, że właśnie napisałeś, że okradasz wydawcę NF. BTW te stoiska już wkrótce sprawią, że będziesz musiał kupować tylko książki, bo przy tej skali okradania firm przy jawnej akceptacji społecznej i niemal ochronie policji, to tylko idiota będzie dalej ryzykował pieniądze na wydawanie.

Nigdy tak do tego nie podchodziłem. Myślałem że gazety zostały zakupione "legalnie" nie obniżając dochdu i kupowanie ich nie jest "okradaniem".
Dzięki za takie pouczenie. Koniec z tym. Będe musiał się obyć albo wreście zaczne kupować w kiosku.
Przepraszam producentów.:((

_________________
Życie jest jak teatr.
Gdy rozpocznie sie spektakl, musisz w nim zagrać.

Zapraszm wszystkich na Ofcjalna Strone Teatru Poszukiwań Twórczych ADIAFORA
www.adiafora.novacom.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.03.2004 @ 15:15:18 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Paranoja. Lepiej numery archiwalne, te które 'nie zeszły' przerobić na papier toaletowy? Rozumiem, że 'Tania książka' to też przestępstwo?

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.03.2004 @ 15:47:03 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.01.2004 @ 21:43:07
Posty: 99
Ezena pisze:
Paranoja. Lepiej numery archiwalne, te które 'nie zeszły' przerobić na papier toaletowy? Rozumiem, że 'Tania książka' to też przestępstwo?

Paranoja, zgadza się. Zwłaszcza jak popatrzysz na to tak - ilu z tych, którzy mogą kupić pismo literackie (w którym dodajmy nie ma materiałów aktualnych jeden dzień) za symboliczną złotówkę, zdecyduje się na kupowanie kolejnych numerów tego samego tytułu w pełnej cenie?
Prawda jest taka, że za kilka miesięcy nie będzie o czym dyskutować, jeśli ta tendencja nie ulegnie zmianie.
A teraz zadaj sobie pytanie, jak długo będziemy mogli utrzymywać tytuły, kiedy złodzieje będą sprzedawali więcej niż my sami? Bo z ceną poniżej kosztów druku nie zejdziemy, a oni spokojnie.
Pisząc złodzieje mam pełną świadomość co to słowo znaczy. Egzemplarze na tych stoiskach są wykradane ze zwrotowni firm dystrybucyjnych i wydawcy oraz autorzy nie mają z tego nic, prócz strat. Zgłoszenia na policję nie skutkują, bowiem sądy oddalają sprawy z powodu np. "niskiej szkodliwości społecznej czynu".

_________________
wierze w zycie pozagrupowe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 939 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 63  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group