Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 27.04.2024 @ 15:31:14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 939 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 63  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 19.03.2004 @ 20:49:11 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
i to jest dobre podsumowanie :)
ja też mam dość na dziś - podobne objawy. Dziś odpoczywam

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.03.2004 @ 20:52:24 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Robert J. Szmidt pisze:
nie taki stary, Pacek ma pare latek wiecej a nadal jest (potwierdzone przez autorytety) mlodym autorem


Przy Lemie każdy jest młody :)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.03.2004 @ 12:39:16 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Niezadawno byłam na spotkaniu z jednym "młodym pisarzem" po sześdziesiątce :))))

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.03.2004 @ 12:49:31 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
ale był tylko "młody" czy może "młody obiecujący" ? :)))

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.03.2004 @ 12:52:09 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Głos młodego pokolenia:))

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.03.2004 @ 13:31:44 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
Młody gniewny? :)))))))

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.03.2004 @ 20:00:05 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 20:49:36
Posty: 2406
Lokalizacja: Warszawa
Jestem osobą głęboko nieusatysfakcjonowaną naszym rynkiem prasy fantastycznej.
Po pierwsze jeśli chodzi o tzw. newsy to kolorowy miesięcznik na starcie przegrywa z darmowym serwisem internetowym (Nowa Gildia, Esensja, władcapierścieni.pl).
Tak samo jest z recenzjami - mogę dostać za darmo całkiem dobrej jakości towar.
Pozostaje więc "mięsko" czyli felietony i opowiadania. I tu pojawia się problem, bo nie potrafię dopasować czasopisma do mojego profilu czytelniczego - lubię i czytam przeważnie fantasy bez sf, cyberpunku i horroru. Jeśli kupuję ksiażkę, to mogę dokonać wyboru - przeczytam notke reklamową wydawcy, recenzję i wiem z grubsza na co mogę liczyć.
A w gazecie zdaje się w 100% na redaktora.
Nie ma czasopisma, które zaspokajałoby moje gusta, nie ma nawet takiego którego próbowałoby wstrzelić się w konkretny gatunek. Nawet "Fantasy" które miałam w ręku nie miało w sobie mniej SF niż inne.
Owszem kupowałam przecenione gazetki i nie uważam tego za coś złego, jeśli już, to jest to problem wydawców (jak mogliśmy sie przekonać) i dystrybutorów a nie czytelników.
A już na pewno nie jestem gotowa płacić 6 czy 9 zł za gazetę, z której jedną trzecią już czytałam, a połowa reszty nie jest w moim stylu, podczas gdy za 20 zł mogę mieć na allegro książkę dopasowaną do moich upodobań, do której w dodatku mogę wrócić (co z gazetami w zasadzie mi sie nie zdarza).

_________________
<b><i>Magdalaena</i></b>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.03.2004 @ 21:27:30 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.01.2004 @ 21:43:07
Posty: 99
Wiesz, Magdaleno, to właśnie dzięki osobom takim jak ty, ten świat jest takim powalonym miejscem.
Bez urazy, będziesz kiedyś miała samochód, w nim radio. I pozbędziesz się go szybko, tak samo jak kiedyś torebki w tramwaju, mebli z domu, roweru z piwnicy. A wiesz dlaczego? Bo zawsze znajdzie się ktoś, dla kogo odkupienie ukradzionej rzeczy będzie problemem tego, komu ukradziono. Bo tolerujesz wokół siebie złodziei i złodziejstwo, dopóki ono nie dotknie właśnie ciebie.
Obyś kiedyś nie musiała przeżywać goryczy takich strat, a może wręcz odwrotnie, niech cię to dotknie i to wielokrotnie. Może wtedy zrozumiesz czyj to naprawdę problem.

_________________
wierze w zycie pozagrupowe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.03.2004 @ 22:02:59 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2003 @ 9:27:43
Posty: 1954
Lokalizacja: Brok
Magdalaena pisze:
Jestem osobą głęboko nieusatysfakcjonowaną naszym rynkiem prasy fantastycznej.

Nie Ty jedna zapewne. Ale wszystko wskazuje na to, że do jesieni będzie już na tym rynku pozamiatane. Zostanie niewiele.
Magdalaena pisze:
Po pierwsze jeśli chodzi o tzw. newsy to kolorowy miesięcznik na starcie przegrywa z darmowym serwisem internetowym (Nowa Gildia, Esensja, władcapierścieni.pl).
Tak samo jest z recenzjami - mogę dostać za darmo całkiem dobrej jakości towar.

Ok. Jesteś w tej dobrej sytuacji, że masz dostęp do sieci, zapewne stałkę, więc mozesz sobie spokojnie czytać. Nie musisz na modemie ściągać kilkumegowej Esensji albo czytać newsów na Gildii licząc nerwowo impulsy.
Ale takich jak Ty, fanów fantastyki z dostępem do sieci jest, jak można oszacować ok 5-7 tys. Wynika to dość jasno ze statystyk serwisów, jeśli odliczymy erpegowców, mangowców itd. Porównaj z nakłądami czasopism. Okaże się, zę jednak czasopisma docierają do większej liczby osób i w zupełnie inne miejsca.
Magdalaena pisze:
Pozostaje więc "mięsko" czyli felietony i opowiadania. I tu pojawia się problem, bo nie potrafię dopasować czasopisma do mojego profilu czytelniczego - lubię i czytam przeważnie fantasy bez sf, cyberpunku i horroru. Jeśli kupuję ksiażkę, to mogę dokonać wyboru - przeczytam notke reklamową wydawcy, recenzję i wiem z grubsza na co mogę liczyć.
A w gazecie zdaje się w 100% na redaktora.
Nie ma czasopisma, które zaspokajałoby moje gusta, nie ma nawet takiego którego próbowałoby wstrzelić się w konkretny gatunek. Nawet "Fantasy" które miałam w ręku nie miało w sobie mniej SF niż inne.

Był eksperyment pod tytułem Super Hiper Ekstra Fantastyka, sprofilowany na fantasy własnie. Zdechło biedactwo, i tak się zastanawiam, czy nie, między innymi, z powodów jak niżej.
Magdalaena pisze:
Owszem kupowałam przecenione gazetki i nie uważam tego za coś złego, jeśli już, to jest to problem wydawców (jak mogliśmy sie przekonać) i dystrybutorów a nie czytelników.

Żartujesz? Powiedz, żartujesz? Bo jeśli nie, jeśli uważasz, ze to problem dystrybutorów i wydawców, to idźmy dalej tropem Twojej argumentacji. Rozumiem, że w takim razie wszystko należy kupowac u pasera, a jeszcze lepiej bezpośrednio u złodzieja, wyjdzie jeszcze taniej. Bo to problem okradzionego, nabywca ma same korzyści.
No to zaproponuję jeszcze lepsze rozwiązanie - sami zacznijmy kraść. Chcesz, dam Ci adres Szmidta, dasz mu w łeb, zabierzesz kase i kupisz sobie pare ksiażek na allegro;) Wiem, to już nie tylko kradzież a rozbój, ale zawsze weselej, no nie?:)
Magdalaena pisze:
A już na pewno nie jestem gotowa płacić 6 czy 9 zł za gazetę, z której jedną trzecią już czytałam, a połowa reszty nie jest w moim stylu, podczas gdy za 20 zł mogę mieć na allegro książkę dopasowaną do moich upodobań, do której w dodatku mogę wrócić (co z gazetami w zasadzie mi sie nie zdarza).

Wiesz, to już Twój wybór. Zresztą podobnie, jak widać, myslała większośc czytelników, stąd spektakularna klęska Świnksa - bo kto by tej gazetki nie kupił mógł spokojnie wyrwać z niej dwie trzecie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.03.2004 @ 22:45:37 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 20:49:36
Posty: 2406
Lokalizacja: Warszawa
Magdalaena pisze:
Owszem kupowałam przecenione gazetki i nie uważam tego za coś złego, jeśli już, to jest to problem wydawców (jak mogliśmy sie przekonać) i dystrybutorów a nie czytelników.

Nawet nie wiedziałam że to co napisałam jest tak kontrowersyjne.
pacek pisze:
Żartujesz? Powiedz, żartujesz? Bo jeśli nie, jeśli uważasz, ze to problem dystrybutorów i wydawców, to idźmy dalej tropem Twojej argumentacji. Rozumiem, że w takim razie wszystko należy kupowac u pasera, a jeszcze lepiej bezpośrednio u złodzieja, wyjdzie jeszcze taniej. Bo to problem okradzionego, nabywca ma same korzyści.
No to zaproponuję jeszcze lepsze rozwiązanie - sami zacznijmy kraść. Chcesz, dam Ci adres Szmidta, dasz mu w łeb, zabierzesz kase i kupisz sobie pare ksiażek na allegro;) Wiem, to już nie tylko kradzież a rozbój, ale zawsze weselej, no nie?:)

Robert J. Szmidt pisze:
Wiesz, Magdaleno, to właśnie dzięki osobom takim jak ty, ten świat jest takim powalonym miejscem.
Bez urazy, będziesz kiedyś miała samochód, w nim radio. I pozbędziesz się go szybko, tak samo jak kiedyś torebki w tramwaju, mebli z domu, roweru z piwnicy. A wiesz dlaczego? Bo zawsze znajdzie się ktoś, dla kogo odkupienie ukradzionej rzeczy będzie problemem tego, komu ukradziono. Bo tolerujesz wokół siebie złodziei i złodziejstwo, dopóki ono nie dotknie właśnie ciebie.
Obyś kiedyś nie musiała przeżywać goryczy takich strat, a może wręcz odwrotnie, niech cię to dotknie i to wielokrotnie. Może wtedy zrozumiesz czyj to naprawdę problem.

Po pierwsze - naprawdę nie widzę zwiazku miedzy tym czy ktoś toleruje złodziejstwo, a tym czy pada jego ofiarą.

Po drugie - chodzi mi o to, że kupując gazetki na tanim stoisku w zyciu by mi nie przyszło do głowy, że jest to robione bez porozumienia z wydawcą. Oprócz wypowiedzi pana Szmidta na tym forum nie miałam żadnych sygnałów co do tego, że miałaby to być inna praktyka niz sprzedawanie tanich ksiażek na Koszykach.
Zresztą kupiłam też kiedyś w empiku pakiet przeterminowanych gazet z gratisami i nie wyglądało to na dokonae wbrew wydawcom.
Ilekroc kupuję coś w sklepie nie sprawdzam w jaki sposób sprzedawca nabył ten towar i czy na pewno uiścił producentowi czy dostawcy stosowną cenę.
Zupełnie inną i nieporównywalną jest sytuacja, w której sprzedawane są radia samochodowe czy komórki bez instrukcji, gwarancji czy ładowarek. Każdy rozsądny człowiek kupujac coś takiego musi liczyć sie z wysokim prawdopodobieństwem tego, że pochodzą one z kradzieży.
A pisząc, ze "nie uważam tego za coś złego" miałam na myśli, że słusznym wydaje mi się aby niekupione gazetki tzw. zwroty nie szły na przemiał tylko były sprzedawane po tańszej cenie.
pacek pisze:
Ok. Jesteś w tej dobrej sytuacji, ze masz dostęp do sieci, zapewne stałkę, więc mozesz sobie spokojnie czytać. Nie musisz na modemie ściągać kilkumegowej Esensji albo czytać newsów na Gildii licząc nerwowo impulsy.
Ale takich jak Ty, fanów fantastyki z dostępem do sieci jest, jak można oszacować ok 5-7 tys. Wynika to dość jasno ze statystyk serwisów, jeśli odliczymy erpegowców, mangowców itd. Porównaj z nakłądami czasopism. Okaże się, zę jednak czasopisma docierają do większej liczby osób i w zupełnie inne miejsca.

Toteż ja nie odsądzam rynku prasy fantastycznej od czci i wiary , tylko użalam sie nad tym, że mało na nim dla siebie znajduję.
pacek pisze:
Był eksperyment pod tytułem Super Hiper Ekstra Fantastyka, sprofilowany na fantasy własnie. Zdechło biedactwo, i tak się zastanawiam, czy nie, między innymi, z powodów jak niżej.

nie trafiło w moje łapki.

_________________
<b><i>Magdalaena</i></b>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.03.2004 @ 23:42:14 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.01.2004 @ 21:43:07
Posty: 99
Magdalaeno, jako prawnik powinnaś znać maksymę: nieznajomość prawa nie chroni od jego skutków (mam nadzieje, że nie przeinaczyłem), tym bardziej dziwne wydaje się twoje stwierdzenie, że czym innym jest tolerancja dla kradzieży a czym innym sam fakt kradzieży. Nie miejsce to i czas, żeby udowadniać, że jednak istnieją dość ścisłe zależności miedzy tymi dwoma czynnikami - dość powiedzieć, że Giuliani radykalizując działania i aktywizując społeczność NY zdołał ograniczyć przestępczość w tej metropolii i to znacznie.
Chodzi o coś zupełnie innego. Znając nasze wcześniejsze wypowiedzi, napisałaś to, co napisałaś, a my odczytaliśmy to jako pogardę dla prawa. Nie twój problem, tylko okradanego, tak dokładnie odebrałem twoje słowa. I zareagowałem tak, jak reaguję widząc napadanego człowieka - ostatnio na Pyrkonie :-)
Piszesz, że nie przyszło ci do głowy, że można sprzedawać kradzione rzeczy w majestacie prawa - a jednak. I powiem ci więcej, nikomu nie zależy na tym, żeby ten stan rzeczy zmienić. Nawet organom ścigania, co sprawia, że systematycznie rośnie sieć sprzedaży w drugim obiegu. Kiedyś był to margines, teraz, kiedy wiele pism sprzedaje zaledwie 3-4 tys. egz. to czasem i 30% całości.
Od następnego numeru na SF będzie napis informujący o tym, że nabywanie w zwrotach jest kradzieżą. Będziesz miała wyraźny sygnał, że nie dramatyzujemy :-)

_________________
wierze w zycie pozagrupowe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.03.2004 @ 0:05:10 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
Please, cool down everybody.
Pacek, szczególnie ty masz chyba skłonności do histerii, albo do reakcji przypominających histerię. Nie zamieniajmy tego miejsca w forum Onetu. Z całym szacunkiem. Rozumiem, że zależy ci na kasie, ale w takich właśnie okolicznościach warto zachować zimną krew.
Robert J. Sz. wyraźnie pisał, że idea sprzedaży w wyznacznych punkatach przeterminowanej prasy nie jest mu obca. Pisał wręcz, że ma takie punkty :) Nie zamieści więc ostrzeżeń, bo wtedy sam siebie by oskarżył :)
Niewątpliwie istnieje problem wybierania prasy, którą wydawcy przeznaczyli jednak na przemiał i jest to z całą pewnością nielegalne. Nasuwa się tu jednak przykłąd prohibicji na alkohol w USA, a jej skuteczność i rezultaty są chuba wszystkim wiadome.
Nikt nie zamierza bronić ludzi, którzy nielegalnie wybierają zwroty i sprzedają, jednakże nie jest rolą i zadaniem kupującego sprawdzanie, czy człowiek sprzedający mu gazetę zdobył ją nielegalnie czy też po prostu kupił w kiosku a potem mu się znudziła. Przyrównianie do komórek i radyj jest co najmniej nie trafione.
Panowie wydawcy, zastanówcież się, jakie rezultaty przyniesie wasza kampania,jeśłi taką rozpętacie. Zastanówcie się, czy nie wylejecie dziecka z kąpielą. W sumie, ja nei jestem zainteresowany całą ta sprawą, gazety kupuję w kiosku, ale to chyba w waszym interesie leży załatwienie tej sprawy zgodnie ze strategią win-win. Jesłi na wstępie zrazicie sobie waszych czytelników, to możecie od razu pozegnac się z biznesem. Tak tak, Panowie, o klienta trzeb adbać! :)
No, chyba że wyobrażacie sobie przyszłość zgodnie ze scenariuszem, w którym wprowadzone zostanie przymusowe kupowanie czasopism :)

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.03.2004 @ 0:06:07 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 20:49:36
Posty: 2406
Lokalizacja: Warszawa
Robert J. Szmidt pisze:
Magdalaeno, jako prawnik powinnaś znać maksymę: nieznajomość prawa nie chroni od jego skutków (mam nadzieje, że nie przeinaczyłem)
Jeśli już to kupowanie kradzionego jest paserką, a w dodatku w definicji tego przestępstwa (art. 292 par 1 kk) jest mowa o nabywaniu rzeczy "o której na postawie towarzyszących okloliczności powinien i może przypuszczać, że została uzyskana za pomocą czynu zabronionego". W moim poprzednim poście starałam się udowodnić, że w przypadku stoisk z tanią prasą nic nie daje powodów do przypuszczania, że czyjekolwiek prawa są naruszane.
Robert J. Szmidt pisze:
tym bardziej dziwne wydaje się twoje stwierdzenie, że czym innym jest tolerancja dla kradzieży a czym innym sam fakt kradzieży

W stosunku do całego społeczeństwa niewątpliwe, ale w stosunku do poszczególnych osób IMHO nie.
Robert J. Szmidt pisze:
Chodzi o coś zupełnie innego. Znając nasze wcześniejsze wypowiedzi, napisałaś to, co napisałaś, a my odczytaliśmy to jako pogardę dla prawa. Nie twój problem, tylko okradanego, tak dokładnie odebrałem twoje słowa. I zareagowałem tak, jak reaguję widząc napadanego człowieka - ostatnio na Pyrkonie :-)

Mnie z kolei zdenerowowało potępianie osób kupujących tanie gazetki, prawie jakby osobiście zakradały sie do kiosku i zabierały stamtąd prasę.
Nadal twierdzę, że jak najbardziej w porządku byłaby sytuacja gdyby wydawca sprzedawał zwroty po niższej cenie, a nie niszczył je.
Robert J. Szmidt pisze:
Od następnego numeru na SF będzie napis informujący o tym, że nabywanie w zwrotach jest kradzieżą. Będziesz miała wyraźny sygnał, że nie dramatyzujemy :-)

Obawiam się, że niestety nie nabędę go ani w kiosku ani na straganie :-(

_________________
<b><i>Magdalaena</i></b>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.03.2004 @ 0:18:55 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
Pacek, a pomyśl ilu "złodziei" podczytuje czasopisma w czytelniach bibliotek ;)

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.03.2004 @ 0:25:18 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 20:49:36
Posty: 2406
Lokalizacja: Warszawa
Brakuje tu tylko RAZa, który uważa, ze biblioteki powinny mu płacić tantiemy.

A empki i jego wygodne kanapki ? traffic i jego mieciutkie fotele. ?
Jeszcze kilka nieopatrznych wypowiedzi i wydawnictwo Egmont zażąda zakazania mi wstępu do tych miłych instutucji ;-)))))

_________________
<b><i>Magdalaena</i></b>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 939 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 63  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group