Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 17:51:16

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 939 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 01.11.2006 @ 15:54:31 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.06.2003 @ 19:39:10
Posty: 12936
Lokalizacja: Wrocław
Wrażenia z nowej NF:
"Tk'tk'tk" - naprawdę świetne, Hugo w pełni zasłużona :))))))))
"Fleur de fur..." Tanith Lee - kolejne opowiadanie o niczym, z którego nic nie wynika, chociaż przeczytałam dzielnie do końca i bardzo się starałam zrozumieć. No nie zachwyca, nic nie poradzę, dla mnie czystej wody grafomania.
Dalej jeszcze nie czytałam, bo nie było prądu, właśnie włączyli, więc w te pędy przyleciałam tutaj. :]

_________________
PCR, when you need to detect mutations
PCR, when you need to recombine
PCR, when you need to find out who the daddy is
PCR, when you need to solve a crime


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.12.2006 @ 9:32:38 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Dal wiernych i zapalonych fanów - wywyad a ASem z najnowszej "Polityki", a w nim, dlaczego Sapkowski nie występuje w kolorowch pismach, czemu nie wtrącał się do ekranizacji i co sądzi o fanach :-)

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.01.2007 @ 13:19:21 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Niniejszym do "Science Fiction" powróciły felietony Kresa:)

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.01.2007 @ 15:37:38 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.06.2003 @ 19:39:10
Posty: 12936
Lokalizacja: Wrocław
Przewodasa szlag trafi. ;)

_________________
PCR, when you need to detect mutations
PCR, when you need to recombine
PCR, when you need to find out who the daddy is
PCR, when you need to solve a crime


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.01.2007 @ 2:24:54 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Będą mogli prowadzić wysublimowane polemiki na łamach :)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.01.2007 @ 14:28:29 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 22.05.2003 @ 18:43:57
Posty: 571
I to jeszcze zaocznie, KTL w NF, a Kres w SFFiH. Redakcje powinny wprowadzić taką opcję jak większość kolorowych tygodników: egzemplarz droższy z KTL-em i tańszy bez. Lub odwrotnie, bo ja bym był skłonny dopłacać za "bez".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.01.2007 @ 21:01:05 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Ja "felietony" przewodasa najchętniej wyrywałbym z NF, nie widzę żadnego powodu, którego NF uparcie na łamach trzyma.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.01.2007 @ 21:03:00 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
W nowej Fantastyce-WS jest dłuższy kawałek Luciusa Sheparda "Świetlista zielona gwiazda". Niby nic nadzwyczajnego, problem w tym, że ukazał się już parę lat temu jako "Jasnozielona gwiazda" w Sfinxie. Przez to 1/3 numeru mogę spokojnie wyrwać. Czuję się oszukany przez wydawcę :\

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28.02.2007 @ 16:12:57 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 20:35:02
Posty: 653
Lokalizacja: niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas...
Przeczytane z najnowszej NF:
Neil Gaiman, „Ja, Cthulhu” – bardzo mi się podobało. Opowiadanko oparte na prostym pomyśle, ale urocze i sympatyczne, no i przede wszystkim dobrze napisane, co w porównaniu z takimi np. „Skrzydłami orła białego” nie jest bez znaczenia.
No właśnie, te nieszczęsne „Skrzydła...”. Mam kłopot z tym tekstem, bo nijak nie mogę się połapać, czy autor pisał to na poważnie czy dla jaj. Liczne naiwności oraz nawiązanie wprost do Marka Twaina mogą świadczyć, że to jednak żart, ale żart powinien być zabawny, a to opowiadanie nie jest... Tzn. dla ścisłości jest, ale jakby nieintencjonalnie... Momentami opowiadanie wydaje mi się napisane w konwencji młodzieżowej (dość kiepskiej) przygodówki, takiej gdzie bohaterowie zachowują się, jakby z góry wiedzieli, że nic się im nie stanie – np. Erin i Ted, dowiedziawszy się, że właśnie znaleźli się w środku siedemnastowiecznej bitwy stwierdzają, że „przygoda może okazać się naszym fortem McHenry” czy jakoś tak. O tym, żeby się choć trochę wystraszyli czy choćby zaniepokoili nie ma mowy...
No i dialogi, bardzo niedobre dialogi... :(
„Odór krwawego antykwariatu” – pomysł niezły, początek też, ale im dłużej czytałam to opowiadanie, tym mniej mi się podobało. Natłok żartów, żarcików, nawiązań, parodii itp. raczej męczy niż bawi. Gdzieś w tym natłoku popiskuje prawdziwy humor, ale zbyt cicho, na dziesięć zamierzonych dowcipów wypalają może ze dwa, trzy... Choć z drugiej strony może i nie powinnam marudzić, bo nie jestem targetem takich opowiastek, za humoreskami nie przepadam, a już takich zwariowanych tekstów, gdzie nie liczy się bohater ani fabuła, tylko ciąg żartów, nie lubię w ogóle.

_________________
http://zabawki-anneke.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01.03.2007 @ 12:38:36 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Sexbeer pisze:
Będą mogli prowadzić wysublimowane polemiki na łamach :)

Nurtowało mnie to już od jakiegoś czasu, wreszcie się przemogłem i zapoznałem.
I tak sobie myślę, że Przewodasa chyba bardzo źli kudzie skrzywdzili mocno w dzieciństwie...

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.03.2007 @ 10:49:15 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Chciałam w tym miejscu wyrazic swoje zadowolenie z powodu działalności Rzepy. O froncie ideologicznym pisac nie zamierzam, natomiast Rzepa od jakiegoś czasu daje świetne zeszyty historyczne do zbierania. Uzbierałam juz Dzieje oręża polskiego, czyli bitwy z udziałem naszych dzielnych żołnierzy, a ostatnie dwa projekty do zbierania to Władcy Polski i cykl o najwazniejszych bitwach w historii świata.
Jakby ktoś się pytał, bitwy światowe wyszły w sobotę ( pierwszy zeszyt + segregator), a władcy wychodzą we wtorek ( ale juz były 3 odcinki).
Zeszyty są darmowe, dodawane do Rzepy.

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.07.2007 @ 12:53:16 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Najnowsza "NF" i świetne opowiadanie Vondy N. McIntyre "Małe twarze". Piękne, niesamowite i z niezwykłym wykreowanym światem. Mniami :)

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.09.2007 @ 0:12:10 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 08.11.2004 @ 18:07:07
Posty: 173
Lokalizacja: Poznań
Poznaniaków zapraszam do zapoznania się z nowym zinem:


"Zamiast" to czasopismo poznańskiej młodzieży, poświęcone głównie literaturze. Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych pisaniem opowiadań, wierszy, artykułów bądź pracą redakcyjną. Jeśli chcesz pomóc, napisz na zamiastpoznan@gmail.com.

Na stronie http://zamiast.wordpress.com możecie przeczytać wersję PDF zerowego, promocyjnego numeru.

Numer pierwszy znaleźć można w sklepie Wilczek (ul. Zielona 1).

_________________
Naród:
(fortissimo) Ustroju, gdzie jesteś?!!!
Ustrój:
(milczy)
Naród:
Ustrój nie odpowiada narodowi!

http://derepublica.blox.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.04.2010 @ 21:34:42 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Nabyłem dziś drogą kupna pierwszy numer polskiej edycji kwartalnika (tzn. w Polsce jest to kwartalnik) "Fantasy & Scence Fiction". Ponad 190 stron, cena 14,99 plnów. W środku opowiadania m.in. Ursuli LeGuin, Terry'ego Bissona, Carda, Chiny Mieville, Jeffreya Forda. Spory wywiad ze Stephensonem, eseje i felietony m.in. tegoż Stephensona, Johna Crowleya, Orbitowskiego i Jeffa Vandermeera. Mówiło się, że będą w premierowym numerze jakieś teksty Brzezińskiej, ale nie ma ani jednego. Wrażenia bardzo pozytywne. Wszystko to estetycznie, choć niedrogo wydane. Jako, że lubię dobre periodyki o fantastyce kibicuje Kosikowi i spółce. Z całego serca polecam. Mają swoją stronę internetową (na razie skromna):
http://www.fandsf.pl/

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02.04.2010 @ 8:18:22 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Hmmm, zaryzykuję :)
W numerze drugim ma być wywiad z G.R.R. Martinem- ciekawe, kiedy przeprowadzony? :P

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 939 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group