Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 13:43:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 939 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63
Autor Wiadomość
Post: 18.10.2013 @ 12:57:11 
Offline
Murderatrix

Rejestracja: 16.10.2003 @ 21:46:27
Posty: 3280
Lokalizacja: Ilion
Do prenumeraty NF na 2013 dodawali płytki DVD z zeskanowanymi numerami z 1982 - 2004. Nie wiem, czy to akcja jedno- czy więcejrazowa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.10.2014 @ 11:53:44 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Nie wiedziałem za bardzo, gdzie zapodać, tu chyba pasuje.
Pan Pisarz Udzielił Wywiadu.
Momentami nawet, nawet. Ale ogólnie:
<=

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.10.2014 @ 12:37:37 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Sapkowski bis, normalnie. Ciekawe ile zażądał za przywilej udzielenia wywiadu.

Z ciekawości, ktoś z obecnych zapoznał się z świeżo reaktywowaną "Magią i Mieczem"?

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.10.2014 @ 21:32:01 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Narsil pisze:
Sapkowski bis, normalnie.
Serio? W którym momencie? Wywiad jest głównie o podejściu do pracy oraz o tym że większość jego tekstów jest niedobra. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić alternatywną rzeczywistość, w której AS przyznaje, że napisał coś co uważa za niedobre...
Kompletnie nie znam Twardocha, nie czytałem ani jego powieści, ani niczego innego, ale na podstawie tego wywiadu określiłbym go jako normalnego gościa o bardzo pragmatycznym podejściu do życia. Co Wam się nie podoba?

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.10.2014 @ 21:45:08 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
A wiesz, gdzie mieszka Twardoch? ;)

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.10.2014 @ 21:58:14 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
@Ben-Adar --> to byś się sromotnie pomylił. Od początku do końca. Także w zakresie tego, co uważa za udane w swoim pisarstwie, a co nie. Jako udane wymienił najbardziej niestrawne i/albo bełkotliwe rzeczy ostatnich lat, pozbawione jakiejkolwiek wartości w tym pozaliterackiej.
Z nieco innej działki: pójść to telewizji śniadaniowej TVN poniżej jego poziomu (potem i tak się skusił, ciekawe ile płacą) ale wysłać tam swoją ślubną małżonkę, matkę dwójki swoich dzieci - nie ma sprawy. Poniżej jej poziomu to już nie było. Śledzę gościa od niemal 10 lat. Takie wolty światopoglądowe jakie pociskał, to ktoś nieżyczliwy mógłby nazwać hipokryzją.
Niebieski pisze:
A wiesz, gdzie mieszka Twardoch? ;)

Teraz to byś się (jak mówią starożytni Ślązacy) ciulnął, bo on to mieszka najprawdopodobniej w Warszawie (a gdzieżby indziej?) W Pilchowicach zostawił rodzinę i ją odwiedzał co weekend. Przynajmniej tak wyglądał stan na jakieś, say, pół roku wstecz.

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.10.2014 @ 22:58:52 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Nocta pisze:
to byś się sromotnie pomylił. Od początku do końca.
Znowu dałem się zmanipulować mediom? Nic nowego, jestem prosty chłopak z prowincji i nie znam się na ludziach.
Na szczęście w przypadku pisarzy niezbyt mnie obchodzi jacy są prywatnie, bo wódki z nimi nie piję, tylko czytam ich książki (tutaj na razie teoretycznie, ale niewykluczone że nadrobię), podobnie jak nie obchodzi mnie ile i w jakim stylu klnie szewc, o ile naprawi mi buty.
No i nie zmienia to wszystko faktu, że ten konkretny wywiad dla mnie, jako osoby nie znającej szerszego kontekstu, tworzy dobre wrażenie o podmiocie. (Poza tą wstawką o tej jakiejś telewizji śniadaniowej, co to miał nie iść ale jednak poszedł i potem żałował. Instant karma ;])

Nocta pisze:
Jako udane wymienił najbardziej niestrawne i/albo bełkotliwe rzeczy ostatnich lat, pozbawione jakiejkolwiek wartości w tym pozaliterackiej.
Twierdzi, że się z nich utrzymuje, a w takim wypadku pozaliteracka jest bezdyskusyjna ;)
A reszta pewnie kwestia gustu, z tego co pamiętam Gosia chwaliła Morfinę.

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.10.2014 @ 23:01:58 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Akurat z tego co kojarzę ze spotkania na Off Festivalu, to wspominał, że mieszka jednak na Śląsku. Ale ogólnie nie zrobił na mnie najlepszego wrażenia (mówię o spotkaniu, nie wywiadzie, bo z niego wyłania mi się obraz raczej bliższy odbiorowi Bena). A z książek czytałem tylko wczesne opowiadania, Sternberga i zacząłem Morfinę, więc za mało, by się autorytatywnie wypowiadać.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02.10.2014 @ 9:06:39 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
Nocta pisze:
Niebieski pisze:
A wiesz, gdzie mieszka Twardoch? ;)

Teraz to byś się (jak mówią starożytni Ślązacy) ciulnął, bo on to mieszka najprawdopodobniej w Warszawie (a gdzieżby indziej?)
Właśnie o Warszawę mi chodziło. :D
;)
Ben-Adar pisze:
Na szczęście w przypadku pisarzy niezbyt mnie obchodzi jacy są prywatnie, bo wódki z nimi nie piję, tylko czytam ich książki (tutaj na razie teoretycznie, ale niewykluczone że nadrobię), podobnie jak nie obchodzi mnie ile i w jakim stylu klnie szewc, o ile naprawi mi buty.
Coś w tym jest, choć kiedy obejrzałem niedawno na You Tube kilka spotkań z innym pisarzem, to zastanawiałem się, czy to ta sama osoba, która napisała Wiedźmina. ;)

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 939 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group