Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 19:17:24

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 939 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 63  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17.03.2004 @ 12:47:56 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Niejedna już dyskusja na forum (np. w pogadankach) zboczyła w stronę tekstów zamieszczonych w jakimś czasopiśmie; czy to recenzji, czy też felietonów, lub opowiadań. No i przydałby się jakiś temat poświęcony właśnie temu:)

A że jest to forum fantastyczne, warto porozmawiać o gazetkach poświęconych tej tematyce. Czytacie jakieś? Prym na naszym rynku wiedzie tu oczywiście "Nowa Fantastyka"; ja osobiście jej lekturę zakończyłam na pierwszym i ostatnim zakupionym z celach poznawczych egzemplarzu. Po prostu nie pasowała mi treść. Pół roku temu natomiast zainteresowałam się "Science Fiction", w którym pomimo "nierówności" zamieszczanych tekstów (dla przykładu ostatni numer: obok powszechnie cenionej Brzezińskiej jakaś koszmarnie grafomańska Szolc, którą przeczytałam tylko dlatego, że była krótka) udaje mi się znaleźć coś dla siebie. I kresowy kącik całkiem lubię, choć był ostatnio (może i nie bez racji) krytykowany:) Chyba jeszcze "Esensja" jest godna uwagi (może nawet kiedyś zacznę czytać). Coś jeszcze?

No to możemy sobie zacząć obgadywać pisma i pismaków:)

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.03.2004 @ 13:25:58 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kupuję "Nowa Fantastykę" od 1992 roku, pozwoliłem sobie nawet oprawić kilka roczników u introligatora , kiedyś pewnie wszystkie tam trafią. Po prostu lubię "NF", odpowiada mi jej układ, odpowiada szata graficnza, poziom merytoryczny, publicystyka. (Bez względu na to czy rednaczem jest Nakoniecznik czy Parowski). przygodę z fantastyką zacząłem zresztą od "Małej Fantastyki"- dodatku kwartalnego do "F". Moim marzeniem jest mieć kompet "F" i "NF" i mam nadzieję, że to zrealizuje. W ostatnich 2 - 3 latach jakby mniej świetnych opek w "NF", ale to chyba normalne, w kulturze taka sinusoida, zreszta ponoc uznanym autorom nie bardzo opłaca sie pisac opki :-) Kupuję tez dodatek do "NF" oraz "Super Fantastykę Powieść" - dają całe powieści , w peirwszym numerze bardzo cenione przeze mnie Mc Killip, plus opki Gaimana i Brzezińskiej , w drugim "Pierścień Duszy " Bujold ( czeka na swoją kolej do czytania) , mam nadzieję, że to się będzie dalej ukazywać w miarę regularnie , bo taki pomysł na powieść za 9, 90 bardzo mi sie podoba:-) Kupowałem też "SF" można tam było znaleźć świetne rzeczy ( Ziemiański, "Tańczący mnich" Ziemkiewicza, kilak niezłych rzeczy młodzi fantastycznej np. R. Dębski) , ale zarzuciłem, po pierwsze dlatego, że pomysł na tak szerokie udostępnienie łamów dla młodzi , spowodowało baaardzo rózny poziom poszczegółnych numerów- chyba trudno znaleźć taka liczpę tekstów na pzoiomi co najmniej dobrym co misiąc ( a poza opkami i kącikami Kresa nie bardzo jest co tam czytać, jesli idzie o publicystykę, jakby literatura nie przypasowała w danym numerze), po drugie nie ma co szaleć z "lub czasopismami" - "Kasa , misu , kasa":-)))))) Oczywiście "SF" życzę dobrze, czasem pewnie sobie nawet nowy numer kupię, ale raczej nie będę zbierał. Regularnie kupowałem i czytałem Fenixa , niestety był zszedł. To było świetne pismo, inne w chrakterze od "NF", ale lubiłem nie mniej , a może nawet bardziej."Bardzo mi odpowiadał "Nowy Talizman" rozprowadzany tylko przez niektóre księgarnie, ale zdechł, niestetość.Teraz kupuje "NF" i "Super Fantasykę Powieść" i raczej tak zostanie. Zastanawiam się czy tych pism nie jest teraz za dużo jak na tak niszowy rynek jak fantastyka szeroko rozumiana, w naszym kraju. A co chwila jakieś nowe startuje...

Haletha co do "wampirycznych opowieści" Szolc mamy widze podobne zdanie :-)

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Ostatnio zmieniony 17.03.2004 @ 16:12:15 przez Zamorano, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.03.2004 @ 15:10:33 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
Zamorano pisze:
Moim marzeniem jest mieć kompet "F" i "NF"

Jeśłi kiedyś okaże się, że nikt poza mną w rodzinie sie nei bedzie SF interesował, to coż...ma wszystkie numery od początku do '98. Będziemy w kontakcie :)

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.03.2004 @ 15:37:30 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
NF już nie kupuję, nie podchodzi mi. Nawet po zmianie naczelnego to jeszcze nie jest to, choć są zmiany na lepsze (kupiłem dwa czy trzy numery). Czuć rządy Parówy z tylnego siedzenia. SF kupuję regularnie od samego początku i choć rzeczywiście poziom opowiadań juz nie ten, co wcześniej (NURSie czytasz to?) to jednak w każdym numerze znajdzie się coś ciekawego. Przypadkiem wpadła mi w ręce SFera i przeżyłem miłe zaskoczenie - niby pismo o wszystkim i niczym, jak Fantasy (dno i metr mułu, omijam szerokim łukiem), ale znalazło się kilka dobrych opowiadań (Pacek oraz Pilipiuk - tym razem nie o Wędrowyczu), no i newsy SF&F oraz artykuły zupełnie do przyjęcia.

PS. Borsuku, masz może numer F z pierwszą częścia 'Gwiezdnego Tańca' Spidera i Jeanne Robinson? Bo jeśli tak, to musimy poważnie porozmawiać, ale to już na priv :)

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.03.2004 @ 15:57:49 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.02.2004 @ 22:32:38
Posty: 750
Lokalizacja: Stąd, skąd się nie wraca.
Dwa, trzy razy kupiłem Fantazy wydawane przez Click'a i więcej tego błędu nie zamierzam popełnić. Nie podoba mi sie i już.
A NF kupuje (nie bierzcie mnie za sknerusa albo Bóg wie kogo) na kramie w Katowicach ze starą prasą. Opowiadania się nie starzeją, a dużo idzie zaoszczędzić. A gdy są jakieś ciekawe nowości to i tak najczęściej dowiaduje się ze Zony. Więc nic nie trace. Tam ta gazeta kosztuje z 2-4zł. A w sklepie około 10zł. jeśli dobrze pamiętam.

_________________
Życie jest jak teatr.
Gdy rozpocznie sie spektakl, musisz w nim zagrać.

Zapraszm wszystkich na Ofcjalna Strone Teatru Poszukiwań Twórczych ADIAFORA
www.adiafora.novacom.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.03.2004 @ 16:00:07 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.07.2003 @ 21:25:45
Posty: 550
A ja żałuję, że "Film" się zmienił na gorsze. Jeszcze rok temu dał się czytać, i od tego czasu zaczęły się zmiany,głownie od naczelnego, ktory teraz znów się zmienił, i gazeta ma byc jak stara. Ale juz go przestałem kupować, jeśli warto to dajcie znać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.03.2004 @ 22:03:32 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.01.2004 @ 21:43:07
Posty: 99
Vramin pisze:
(NURSie czytasz to?)

Oczywiście. Wielki brat czuwa. Zgadzam się, przy takiej ilości tekstów trudno o jednolity poziom, ale i tam, gdzie tych tekstów mało, nie ma tak dobrze. Zauważ, że jak w NF nie trafili z dwoma, to praktycznie nic nie zostawało do czytania. Jak ja nie trafię z trzema, jest pięć (albo i czasem odwrotnie), ale jest. Natomiast co do poziomu, to weź pod uwagę i rozwagę, że na początku mieliśmy pełne szuflady zaległych tekstów, których nie było gdzie wydać, a dzisiaj większość piszących już się stara o książki lekceważąc sobie publikacje krótkich form w pismach - i to są kandydaci na literackie trupy. Rośnie też poziom oczekiwań odbiorców a autorzy nie pepesze, dobry pomysł przychodzi raz na rok a im dalej tym rzadziej.
Zamorano pisze:
Teraz kupuje "NF" i "Super Fantasykę Powieść" i raczej tak zostanie.

Raczej nie zostanie:-) Jeden z wymienionych tytułów już nie istnieje, a drugi, sądząc z wypowiedzi na spotkaniach podczas Pyrkonu lewituje w ciekawą stronę, która może ci się nie spodobać.
Emiel Regis pisze:
A NF kupuje (nie bierzcie mnie za sknerusa albo Bóg wie kogo) na kramie w Katowicach ze starą prasą. Opowiadania się nie starzeją, a dużo idzie zaoszczędzić.

Chwalisz się też publicznie tym, że jak ci brakuje na fajki to kradniesz w supermarketach? Jeśli nie wiesz o czym mówię, to informuję, że właśnie napisałeś, że okradasz wydawcę NF. BTW te stoiska już wkrótce sprawią, że będziesz musiał kupować tylko książki, bo przy tej skali okradania firm przy jawnej akceptacji społecznej i niemal ochronie policji, to tylko idiota będzie dalej ryzykował pieniądze na wydawanie.

pozdrawiam

_________________
wierze w zycie pozagrupowe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.03.2004 @ 22:06:39 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Panowie & Panie, jeśli ktoś ma wspomniany przez Vramina "Gwiezdny Taniec" to ja bym z przyjemnością się zapoznał. Na priw jakby co.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.03.2004 @ 22:09:41 
Offline
Murderatrix

Rejestracja: 16.10.2003 @ 21:46:27
Posty: 3280
Lokalizacja: Ilion
Robert J. Szmidt pisze:
a drugi, sądząc z wypowiedzi na spotkaniach podczas pyrkonu lewituje w ciekawą stronę, która może ci się nie spodobać.

Mianowicie? Obecna NF niespecjalnie mi się podoba, ale z sentymentu uporczywie ją kupuję. W jaką stronę może polewitować?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.03.2004 @ 22:09:50 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Robert J. Szmidt pisze:
Zamorano pisze:
Teraz kupuje "NF" i "Super Fantasykę Powieść" i raczej tak zostanie.

Raczej nie zostanie:-) Jeden z wymienionych tytułów już nie istnieje, a drugi, sądząc z wypowiedzi na spotkaniach podczas Pyrkonu lewituje w ciekawą stronę, która może ci się nie spodobać.

Jak się domyślam Super Fantastyka Powieśc padł chwalebnie na placu boju :-) Cóż chyba jednak zacznę kupować i zbierać "SF" częsciej :-)

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.03.2004 @ 22:26:48 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
A prorokowałem, że padnie, a prorokowałem :) "Sfinks" już chyba też zszedł, szkoda, bo to bardzo, khem, ciekawe czasopismo było ;)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.03.2004 @ 22:28:57 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
"Sfinks" - Sexbeer litości, analiza sceny z filmu "Zyleta", pół pisma o grach komputerowych :-)

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.03.2004 @ 22:30:58 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
No właśnie pisałem, że "khem, ciekawe", zapomniałeś jeszcze wspomnieć, jak kiedyś 100 stron przeznaczyli na poradnik do "Diablo 2" :) Ale dali jedno genialne opko Martina, to im trzeba przyznać.

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.03.2004 @ 22:33:18 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2003 @ 9:27:43
Posty: 1954
Lokalizacja: Brok
Zamorano pisze:
"Sfinks" - Sexbeer litości, analiza sceny z filmu "Zyleta", pół pisma o grach komputerowych :-)

E tam, tylko jedna trzecia o grach, jedna trzecia o filmie. Niestety, nie sprzedawali w kawałkach:>
Ale za to osiągnięcia szalonego składacza-daltonisty byłu godne uwagi. Na samej okładce z dziesięć fontów, każdy w innym kolorze. I felieton Oramusa, ciemnofioletowy na czarnym. Ale może to i lepiej, nie dało się czytać.

Pacek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.03.2004 @ 22:34:23 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Fakt :-) Dawali też np. fragment Pierumowa czy Auel na 80 stron, a cała książka się miesiąc później ukazywała :-) Trailer :-)

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 939 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 63  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group