Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.04.2024 @ 16:16:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 409 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
Post: 29.05.2012 @ 9:10:18 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
A IMO wersja The National miażdży, głos Matta Berningera jest niesamowity.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.06.2012 @ 18:53:12 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Pierwsza część "Tańca ze smokami" za mną. Kurde.... no, na pewno jest lepiej niż w "Uczcie". Rozdziały poświęcone
Spoiler:
Theonowi
są świetne - nie myślałem, że z tej postaci da się jeszcze uciągnąć coś ciekawego. Chociaż to głównie zasługa Ramseya Snowa/Boltona, który jest tak, przepraszam za wyrażenie, popie.r.doloną postacią że nie da się go nienawidzić. Taki dorosły Joffrey.

Cholernie rozczarowały mnie rozdziały Tyrionowe. Czułem się jakbym czytał "Drużynę Pierścienia" - za dużo łażenia, za mało akcji. Tylko wielki kombek
Spoiler:
Joraha
ratuje sytuację, za to
Spoiler:
cudowne zmartwychwstanie Aegona
to IMHO żenada. Za to wątek Daenerys trzyma poziom - młoda królowa uczy się, że zbawianie świata od niewolnictwa i rządzenie nie jest takie proste. Plus, hormony zaczynają mącić w główce Targaryenównie - daje się wodzić
Spoiler:
Daariowi
za nos jak małe dziecko.

Ogółem, 4/5. Ale jednak lekki niesmak pozostaje - "Nawałnica..." ani "Starcie..." to to nie jest.

edit: hyh, walnąłem byka jak cholera i nikt mi nie wypomniał. uff. ;)

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Ostatnio zmieniony 15.08.2012 @ 14:03:14 przez Narsil, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.06.2012 @ 19:34:31 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2004 @ 17:36:18
Posty: 3143
Lokalizacja: Khatovar
Druga część jest trochę lepsza, tzn. więcej się dzieje.

_________________
- What do you do for fun, Esther?
- I run naked through the pages of the United States Criminal Code. [Boardwalk Empire]
Estheriada
Bierki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.06.2012 @ 22:04:07 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
A ja wziąłem na klatę te wasze zachwyty i zaczynam "Grę o tron". Bo czytanie tego w dobie serialu już nie jest mainstream ;) Oczywiście serialu także nie oglądałem więc jestem alternatywny do bólu. :D

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.06.2012 @ 22:55:47 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Od razu mówię, postaci w pierwszym tomie są sztampowe do bólu, dopiero od drugiego zaczynają się jako tako rozwijać.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.06.2012 @ 11:39:16 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Lhunbleidd pisze:
A ja wziąłem na klatę te wasze zachwyty i zaczynam "Grę o tron". Bo czytanie tego w dobie serialu już nie jest mainstream ;) Oczywiście serialu także nie oglądałem więc jestem alternatywny do bólu. :D



Uważaj, żeby Ci się latte na iPada, z którego czytasz nie wylała;-)

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23.06.2012 @ 19:14:31 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Dość... kontrowersyjna próba przypasowania bohaterów PLiO do charakterów D&D. Co najmniej w kilku miejscach wybitnie nietrafiona (c'mon, gdzie jest Stannis, będący wręcz uosobieniem "lawful"?)

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.07.2012 @ 11:06:17 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
"Asha nigdy nie podzielała wiary stryja Aerona, ale tej nocy mdliła się do Tego, Który Mieszka W Głębinach równie żarliwie co Mokra Czupryna" - ROTFL. :D

Drugi tom "TzS" po stu stronach zapowiada się znacznie lepiej niż pierwszy.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.07.2012 @ 23:37:01 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
I był znacznie, znaaacznie lepszy. Mam taką nadzieję, że
Spoiler:
Jon
faktycznie podzielił los ojca, ale coś czuję że nie ma tak dobrze.* :/ Zwłaszcza że
Spoiler:
jako "lord Snow" sprawował się IMHO beznadziejnie i jego zamordowanie wyszłoby Straży tylko na dobre... gdyby nie Stannis, który pewnie nie odpuści.


Podziwiam Martina za kreację postaci Ramsaya Snowa. Udało mu się stworzyć skuffysyna w stanie czystym, bez ani jednej pozytywnej cechy. Postać, która budzi wyłącznie odrazę przyprawianą lękiem, a nie śmieszność, jak to często bywa w wypadku takich "bedgajów". Dodatkowo, w życiu nie przypuszczałem, że będzie mi żal Theona Greyjoya.

Wątek Daenerys uważam za jeden z lepszych w całej sadze. Piękne studium upadku dziecięcych marzeń o tworzeniu utopii i zbawianiu uciśnionych. Świetny kontrast między "Nawałnicą..." gdzie Dany idzie jak (nomen omen) burza, wyzwalając kogo popadnie, a "Tańcem..." gdzie jej ideały zderzają się z brutalną i smutną rzeczywistością.

To tak na szybko, może uda mi się sprowokować dyskusję (Chemiku, słyszysz? ;P), to dodam coś więcej.

PS: Nadal mam wątpliwości co do pochodzenia Jona. Z jednej strony, jest wiele wzmianek i aluzji jasno sugerujących, że to dziecko
Spoiler:
Rhaegara i Lyanny
, z drugiej strony, ni cholery nie wygląda on na
Spoiler:
Targaryena


* najbardziej żenująca możliwość
Spoiler:
wskrzesza go Mellisandre - skądinąd wiemy, że czerwoni kapłani lubią wskrzeszać ludzi (Dondarrion, Cat)

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.07.2012 @ 14:09:18 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Narsil pisze:
coś czuję że nie ma tak dobrze

Faktycznie, ewentualność raczej mało prawdopodobna w świetle odpowiedzi Martina na pytanie jednego z dziennikarzy, który zapytał go dlaczego ubił wiadomo kogo ("Oh, you think he's dead, do you?"). Inna sprawa jak się z tego wywinie. IMHO najbardziej żenujące byłoby, gdyby się okazało, że brutusowe rany jednak nie były śmiertelne.

Narsil pisze:
Dodatkowo, w życiu nie przypuszczałem, że będzie mi żal Theona Greyjoya.

Same here. Na dodatek właśnie jego rozdziały (poza rozdziałami Davosa) czytało mi się w całym ADWD zdecydowanie najlepiej. A przeczytałeś już rozdział Theona z TWOW, udostępniony przez Martina na swojej stronie? Też miodzio.

Narsil pisze:
Wątek Daenerys uważam za jeden z lepszych w całej sadze. Piękne studium upadku dziecięcych marzeń o tworzeniu utopii i zbawianiu uciśnionych.

Tja, ślicznie, tylko gdyby to wszystko nie było jeszcze tak potwornie nudne. W zasadzie od początku tak miałem, ale w ADWD naprawdę musiałem wykorzystywać całą swoją siłę woli, żeby nie pomijać jej rozdziałów. :)
Na Westeros ktoś ostatnio przekonywał ile PLiO zyskuje, jeśli faktycznie nie czyta się rozdziałów Dany, w żadnym z tomów, wyjąwszy bodajże dwa czy trzy ostatnie z ADWD, stanowiące ponoć świetne resume całości jej rozdziałów. ;)

Narsil pisze:
Nadal mam wątpliwości co do pochodzenia Jona. Z jednej strony, jest wiele wzmianek i aluzji jasno sugerujących, że to dziecko
Spoiler:
Rhaegara i Lyanny
, z drugiej strony, ni cholery nie wygląda on na
Spoiler:
Targaryena

Nie wszyscy
Spoiler:
Targaryenowie wyglądali na Targaryenów, na przykład taki Bloodraven, żeby daleko nie szukać.
A Jon zwyczajnie wrodził się w matkę, tajemnicy nijakiej tu nie widzę.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.07.2012 @ 14:52:37 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Cytuj:
Tja, ślicznie, tylko gdyby to wszystko nie było jeszcze tak potwornie nudne. W zasadzie od początku tak miałem, ale w ADWD naprawdę musiałem wykorzystywać całą swoją siłę woli, żeby nie pomijać jej rozdziałów. :)


No patrz, a dla mnie to były jedne z ulubionych. Za to przy cebulowym rycerzu, Victarionie czy Ashy zieeeewałem. To samo z rozdziałami Tyriona w "TzS"

Cytuj:
Faktycznie, ewentualność raczej mało prawdopodobna w świetle odpowiedzi Martina na pytanie jednego z dziennikarzy, który zapytał go dlaczego ubił wiadomo kogo ("Oh, you think he's dead, do you?"). Inna sprawa jak się z tego wywinie.


No to pewnikiem będziemy mieli kolejnego zombiaka na służbie R'hlorra. Ech. :/

Cytuj:
A przeczytałeś już rozdział Theona z TWOW, udostępniony przez Martina na swojej stronie?


Yup. Miodzio indeed.

Spoiler:
Cytuj:
Targaryenowie wyglądali na Targaryenów, na przykład taki Bloodraven, żeby daleko nie szukać.


Spoiler:
Ale zaraz - czy Bloodraven nie był aby albinosem? Wtedy jego brak podobieństwa do reszty Targaryenów tłumaczyłby się wadą genetyczną, a nie dziedziczeniem po matce

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.07.2012 @ 15:25:28 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Narsil pisze:
Za to przy cebulowym rycerzu, Victarionie czy Ashy zieeeewałem. To samo z rozdziałami Tyriona w "TzS"

Zaraz, ziewałeś przy rozdziałach Davosa w ADWD? Serio? Również na tym, który rozgrywał sie w Białym Porcie? Rozdziałów Greyjoyów zwyczajnie nie lubię. Nawet nie tyle mnie nudzą, ile po prostu nie trawię ich bohaterów. Rozdziały Tyriona w ADWD były jeszcze nie najgorsze do momentu spotkania z Jorahem, potem faktycznie nuuuda, panie tego.

Narsil pisze:
No to pewnikiem będziemy mieli kolejnego zombiaka na służbie R'hlorra. Ech. :/

Jeszcze jest opcja Ducha (po cos ten prolog z Varamyrem i jego nieudaną próbą w końcu chyba był).

Narsil pisze:
Spoiler:
Ale zaraz - czy Bloodraven nie był aby albinosem? Wtedy jego brak podobieństwa do reszty Targaryenów tłumaczyłby się wadą genetyczną, a nie dziedziczeniem po matce

No dobra, Bloodraven był (w zasadzie jest) albinosem. Ale byli
Spoiler:
inni Targaryenowie nie posiadający srebrnych włosów i fioletowych oczu, nie pomnę teraz ich imion, ale przewijali się w opowiadaniach o Dunku i Jaju

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.07.2012 @ 15:45:06 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Cytuj:
Zaraz, ziewałeś przy rozdziałach Davosa w ADWD? Serio?


Serio, serio. Niby wydarzenia powinny być ciekawe, a jednak nie wzbudziły we mnie zainteresowania. To samo knowania Littlefingera w Dolinie Arrynów.

Z drugiej strony, spodobały mi się nowe POV - Barristan i Melissandre. Co prawda rozdziałów z ich punktu widzenia było niewiele (łącznie cztery, pięć?), ale zawsze to miła odmiana

Cytuj:
ale przewijali się w opowiadaniach o Dunku i Jaju


To jakieś osobne opowiadania? Oprócz "PLiO" z twórczości Martina znam tylko "Piaseczniki"...

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.07.2012 @ 16:10:01 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Narsil pisze:
To jakieś osobne opowiadania? Oprócz "PLiO" z twórczości Martina znam tylko "Piaseczniki"...

Owszem, Martin popełnił jak dotąd trzy nowelki, które są swoistym prequelem PLiO, akcja pierwszej z nich rozgrywa się w Westeros ok. 90 lat przed akcją Gry o tron, w czasach gdy rządzą tam Targaryenowie. Kolejne części przenoszą się chronologicznie o kilka lat do przodu. Opowiadanka opisują dość kluczowe wydarzenia z najnowszej historii Westeros z perspektywy prostodusznego rycerza i jego dość szczególnego giermka (nie napiszę więcej, żeby Ci nie psuć przyjemności). Pierwsza nowela, Błędny rycerz, tłumaczony też zdaje się jako Wędrowny rycerz, ukazała się w zbiorze Legendy, druga - Wierny miecz - w zbiorze Legendy II, a trzecia - Tajemniczy rycerz, nie jestem pewny czy w ogóle ukazała się po polsku (ja czytałem w oryginale). Teraz Martin pracuje nad czwartą, którą obiecuje skończyć przed Worldconem, czyli do końca sierpnia, a docelowo ma być zdaje się dziewięć nowel, doprowadzających akcję całkiem blisko do początków PLiO. Pod koniec trzeciej części Dunk i Jajo kierowali się na Północ, do Winterfell i zastanawiam się, czy z tych nowelek nie dowiemy się czegoś ciekawego na temat wydarzeń w tym zamku. :)
Generalnie czyta się to bardzo fajnie, choć napisane jest lżejszym językiem, takim jakby nieco bardziej bajkowym, no i przede wszystkim jest kopalnią wiedzy o historii Westeros, heraldyce, genealogii słynnych rodów i tak dalej. Pozycja obowiązkowa.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.07.2012 @ 19:32:36 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Cytuj:
Generalnie czyta się to bardzo fajnie, choć napisane jest lżejszym językiem, takim jakby nieco bardziej bajkowym, no i przede wszystkim jest kopalnią wiedzy o historii Westeros, heraldyce, genealogii słynnych rodów i tak dalej.


Ooo, to coś dla mnie. Jak przystało na tolkienistę, mam pie*dolca na punkcie poznawania tego typu elementów świata przedstawionego.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 409 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group