Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 6:40:28

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 409 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27.10.2014 @ 12:00:41 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Zdecydowanie zbyt oczywiste - Martinowi musiałoby się naprawdę nie chcieć, aby poszedł w tak prostackim kierunku. Wolałbym (równie mało prawdopodobny) wariant
Spoiler:
w którym Dany i Jon giną za miljony w walce z Innymi, a na tronie zasiada Stannis. :P

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.10.2014 @ 16:35:00 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 22.10.2014 @ 1:08:54
Posty: 48
Lokalizacja: Smocza Jama
Narsil pisze:
Zdecydowanie zbyt oczywiste - Martinowi musiałoby się naprawdę nie chcieć, aby poszedł w tak prostackim kierunku.


Ale czy mógłbyś wytłumaczyć, co rozumiesz przez określenie "prostacki"?
Bo dla mnie proste to są środki wyrazu Martina, tzn. ciągłe zwroty o 180 stopni, plus akcje w stylu "zabili go i uciekł".
A w wypadku tej konkretnej koncepcji dostrzegam przynajmniej jakiś sensowny wątek przewodni (ciągnący się przez całość serii) i odwołanie do konkretnej symboliki
Spoiler:
(chodzi mi o średniowieczne koło Fortuny).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.10.2014 @ 23:54:07 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.01.2005 @ 16:52:42
Posty: 4469
Lokalizacja: Lublin
Spoiler:
Ale przecież Snow nie żyje, stwierdził to sam mistrz AS ;)

_________________
"Max jest pijący, lubi rajdy samochodowe i ma polar z teleportem do browaru"
"A morał tej historii mógłby być taki: mimo że cukrowe to jednak buraki"
Nie jestem dobrym człowiekiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29.10.2014 @ 1:20:16 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 22.10.2014 @ 1:08:54
Posty: 48
Lokalizacja: Smocza Jama
Czyli na mój gust
Spoiler:
mistrz AS nie popisał się przenikliwością ;)


Jak myślisz:

Spoiler:
Dlaczego "Małpa w czerwonym" nagle tak łatwo porzuciła Stannisa i została przy Jasiu? Bo ja obstawiam, że Stannis był narzędziem służącym do tego, żeby ją bezpiecznie do niego przetransportować. Czyli w następnym tomie będzie "spektakularne" ozdrowienie Śnieżka :) Nie zdziwiłbym się, gdyby miecz od Mormonta okazał się bardziej historyczny, niż można przypuszczać.


Ale jasne - to tylko moja gdybologia ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30.10.2014 @ 10:50:59 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2012 @ 8:46:11
Posty: 43
Teoretycznie kilka ciosów nożem w plecy to w świecie Martina murowany wyrok śmierci, ale gdyby Jon miał tam zginąć to pobyt Melisandre na Murze byłby zwyczajnie bezsensowny. I ja obstawiam, że Jon w jakiejś postaci przeżyje przy pomocy mrocznej magii.

A jeśli chodzi o to, kto ostatecznie zasiądzie na tronie to moim zdaniem będzie to Littlefinger. On jest za cwany i zbyt nieprzewidywalny żeby odpuścić taką okazję. Jeszcze jakimś sposobem załatwi sobie odpowiednie urodzenie i dostanie to czego chce. I coś czuję, że wykorzysta do tego Daenerys.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30.10.2014 @ 12:34:42 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
I don't think so. Mam wrażenie, że Lord Friendzone przejedzie się na Sansie, biorąc pod uwagę, że w jej obecności myśli mniejszą z główek. Oczywiście, Martin może zasunąć motywem "ha, ha, ha, twoja zdrada nic mi nie zaszkodziła Sanso, od początku miałem Większy Plan i będę Panował Nad Światem!", ale to by było przegięciem nawet w wypadku tak przerysowanej postaci jak Littlefinger.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02.11.2014 @ 21:24:31 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2012 @ 8:46:11
Posty: 43
Ponoć Martin jakiś czas temu stwierdził, że zakończenie będzie trochę dobre i trochę złe. Więc zapewne można się spodziewać kogoś z Targaryenów w towarzystwie Lannistera lub - dalej będę się upierał - Littlefingera.
Chociaż i tak najfajniej by było gdyby koniec końców rządził Tyrion.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.01.2015 @ 22:56:25 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 22.10.2014 @ 1:08:54
Posty: 48
Lokalizacja: Smocza Jama
Jak dla mnie lepiej wypożyczyć w bibliotece. Przeczytasz raz, a później będzie miejsce tylko zajmować, bo wracać się nie chce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.01.2015 @ 23:39:05 
Offline
Dziad Rogaty
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 16:29:00
Posty: 19480
Lokalizacja: Wyspa
Carnal pisze:
Ponoć Martin jakiś czas temu stwierdził, że zakończenie będzie trochę dobre i trochę złe. Więc zapewne można się spodziewać kogoś z Targaryenów w towarzystwie Lannistera lub - dalej będę się upierał - Littlefingera.
Chociaż i tak najfajniej by było gdyby koniec końców rządził Tyrion.


Taaa, na Żelaznym Tronie zasiądzie zatem jakaś drugoplanowa postać, np. Bękart Boltona który okaże się nieślubnym dzieckiem Neda Starka albo Roberta Barethona (albo obu na raz), jego żoną zostanie Asha, a namiestnikiem Tyrion który okaże się jakimś bękartem Targaryennów. Smoki i resztę towarzystwa trafi szlag, a świat będzie świętował kolejne pozbycie się, tym razem pewnie definitywne, tych bestii. John Snow jest martwy, ale jako Zmiennoskóry będzie żył w ciele Ducha, Bran stanie się drzewem, a zaskoczeniem może być Rickonn o którym na razie ani słychu. Lannisterów się wybije a "całe złoto Castelly Rock" posłuży do spłaty długów dla banku z Braavos.

_________________
Hagar skończył się na Kill 'Em All


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.01.2015 @ 13:30:48 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Hagar pisze:
John Snow jest martwy

John Snow nic nie wie.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.01.2015 @ 9:24:54 
Offline
Dziad Rogaty
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 16:29:00
Posty: 19480
Lokalizacja: Wyspa
Teraz już wie, że jest drugim z rzędu Lordem Dowódcą odwołanym przez braci przy pomocy zaostrzonych kawałków stali...
OK. może zostanie martwym będącym po "dobrej stronie" i razem z równie martwym wujem B. Starkiem będzie jeździł na łosiu...;)

Tak w ogóle to po wielu tygodniach mordęgi przeczytałem wszystkie tomy które stworzył Pan Martin i jestem pod wrażeniem talentu, który z fabuły na jakieś dwa domy pozwolił mu wysmarować tomów bodajże siedem (bo są tomy w dwóch tomach ;). Już wiem na kim wzorował się Jackson robiąc z cienkiego Hobbita trzy filmy. Swoja drogą, gdyby HBO zdecydowała się na wierne przeniesienie na ekran całej PLiO to wyszłaby z tego kolejna Moda na sukces.

_________________
Hagar skończył się na Kill 'Em All


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.01.2015 @ 11:07:29 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Serio tak cię zmęczyła ta lektura? IMO nie jest tak źle. Ale oglądanie serialu przed przeczytaniem książki może chyba potęgować "uczucie rozwleczenia" powieści.

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.01.2015 @ 23:14:05 
Offline
Dziad Rogaty
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 16:29:00
Posty: 19480
Lokalizacja: Wyspa
Serialu nie oglądałem, a rozwleczona jest ponad miarę. Czym dalej od pierwszego tomu tym bardziej. Są fajne momenty i czasem człowiek czeka przez pół tomu (albo i przez cały ;), żeby dowiedzieć się co dalej, ale generalnie za dużo rzeczy bez większego sensu dla całej akcji. Czasami denerwował mnie często spotykany schemat rozdziału: "bla bla bla" przez prawie cały rozdział i "trzęsienie ziemi" w ostatnim akapicie, po czym "cisza" przez kolejne parę rozdziałów, albo i tomów.

_________________
Hagar skończył się na Kill 'Em All


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.01.2015 @ 22:20:40 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 22.10.2014 @ 1:08:54
Posty: 48
Lokalizacja: Smocza Jama
Bo najwyraźniej Martin jest niezłym scenarzystą. Za to pisarzem "takim se".
Faktycznie powinien był napisać w miarę rozsądną rzecz na trzy tomy. Po trzecim to już jest guma do żucia, która nie wie kiedy się urwać.
Jeśli fabuła serialu wyprzedzi książki i opowie całą historię, to nie wiem, czy będzie chciało mi się kupować następne tomy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.01.2015 @ 19:43:02 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2012 @ 8:46:11
Posty: 43
Przecież w takim tempie to on tego nie skończy nigdy. W planie jest 7 tomów a napisanie jednego zajmuje mu obecnie 5 czy 6 lat. A że to już leciwy jegomość to i tempo pracy będzie raczej jeszcze spadać.
A z tego co pamiętam to coś przebąkiwał o możliwym rozszerzeniu tej sagi do 8 tomów. Gdybanie gdybaniem ale uważam, że zakończenie będzie nam dane poznać wyłącznie na ekranie. Co mnie osobiście nie będzie satysfakcjonować ani trochę bo po prostu tego nie oglądam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 409 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group