Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.04.2024 @ 0:18:46

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna

Która z wymienionych Pań kandyduje do miana Pierwszej Damy Polskiej Fantasy?
Ewa Białołęcka 22%  22%  [ 24 ]
Anna Borkowska 4%  4%  [ 4 ]
Anna Brzezińska 28%  28%  [ 31 ]
Maja Lidia Kossakowska 25%  25%  [ 28 ]
Mirosława Sędzikowska 2%  2%  [ 2 ]
Agnieszka Hałas 0%  0%  [ 0 ]
Iwona Surmik 2%  2%  [ 2 ]
Krystyna Kwiatkowska 1%  1%  [ 1 ]
Anna Kańtoch 17%  17%  [ 19 ]
Liczba głosów : 111
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 14.10.2004 @ 15:01:54 
Offline
Normalny
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.03.2004 @ 0:09:35
Posty: 4595
Lokalizacja: Vindobona
Jakbyś mnie widział na żywo, nie zadawałbyś takich pytań. ;-)))))

_________________
A jutro znów pójdziemy na całość za to wszystko co się dawno nie udało za dziewczyny które kiedyś nas nie chciały za marzenia które w chmurach się rozwiało za kolegów których jeszcze paru nam zostało


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.10.2004 @ 15:07:54 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 03.10.2002 @ 7:28:55
Posty: 7594
Lokalizacja: Sośnia Góra
M. Aurelius pisze:
Jakbyś mnie widział na żywo, nie zadawałbyś takich pytań. ;-)))))


To jedno z najskrytszych marzeń Seksbeera - widzieć cię na żywo ;))

_________________
Pozdrawiam
Jacek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.10.2004 @ 15:08:55 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Ja chyba o czymś nie wiem :)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.10.2004 @ 15:46:40 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Nie offtopujcie ]:->

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.10.2004 @ 16:57:18 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.12.2003 @ 13:45:04
Posty: 6932
Lokalizacja: urojone Trondheim za morzem
mr.maras pisze:
"Jehannette" nie czytałem.

Ja czytałam. Zbiór ma kilka fatalnych wpadek - np. historię o Barbarze Radziwiłłównie. Ale opowiadania o lady Makbet i Joannie Szalonej są całkiem niezłe.

_________________
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.10.2004 @ 13:28:13 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Iwonę Surmik czytałam we dwóch fragmentach reklamowanych w książkach Brzezińskiej i Białołęckiej. Skojarzyły mi się z wynurzeniami bardzo młodej osoby (zdziwiłam się na widok zdjęcia autorki na stronie wydawnictwa), która marnuje czas pod empikową fantastyczną półką czytając wszystko jak leci (znaczy Warhammery i inne). Może i przemyślane technicznie, ale - dokładnie wbrew reklamie - niezbyt dojrzałe. Węszę banalną magiczną historyję o jakiejś feministce. A poza tym jak można mieć na imię Albana? Toż prawie jak Albania;)

Izabelę Szolc znam z trzech opowiadań. Pierwsze, z SF (z jakimś złotem w tytule), odrzuciło mnie prawie pod ścianę. Pseudopompatyczna grafomania o podejrzanym ładzie i składzie. A bohaterowie mieli okropne imiona;) Czytałam też opko o Radziwiłłównie - w porównaniu z tamtym jak niebo i ziemia, ale i tak niespecjalnie udane. Tylko tekst o francuskich wilkołakach zasługiwał na trochę uwagi. Nawet nie taki zły... Na "Jehanette" być może kiedyś się skuszę, ale raczej w wypadku wyjątkowego głodu na tekst zawierający dialogi.

Agnieszkę Hałas czytałam jedną. Zamierzam kiedyś więcej. Nie powiem, niegłupie całkiem...

A Kwiatkowska to kto? Nie Irena?;)


Zagłosowałam na Białołęcką. Lubię całokształt jej twórczości i chętnie poń sięgam, jak mi smutno.

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.10.2004 @ 14:23:05 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.10.2004 @ 13:36:13
Posty: 63
Haletha pisze:
Iwonę Surmik czytałam we dwóch fragmentach reklamowanych w książkach Brzezińskiej i Białołęckiej. Skojarzyły mi się z wynurzeniami bardzo młodej osoby (zdziwiłam się na widok zdjęcia autorki na stronie wydawnictwa), która marnuje czas pod empikową fantastyczną półką czytając wszystko jak leci (znaczy Warhammery i inne). Może i przemyślane technicznie, ale - dokładnie wbrew reklamie - niezbyt dojrzałe. Węszę banalną magiczną historyję o jakiejś feministce. A poza tym jak można mieć na imię Albana? Toż prawie jak Albania;)


Przeczytałam całość od dechy do dechy i powiem, że drugi tom bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. To tak naprawdę jest jedna powieść, zupełnie niepotrzebnie rozcięta na pół. Tak, właśnie zastrzeżenia mam techniczne - książka moim zdaniem na tym podziale straciła. A szkoda, bo to co w książce najlepsze, znalazło się w drugiej części.
Feminizmu się jakoś nie dopatrzyłam, ale to zapewne dlatego, że jakoś tak nie znam się na feminiźmie - więc nie mam kompetencji.

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.10.2004 @ 16:58:22 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.11.2002 @ 17:35:27
Posty: 322
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Zagłosowałam na Sędzikowską, bo bardzo mi się podobała książka "Z wizytą u wiedźmy/Gandziolatki". Z umieszczonych w ankiecie pań czytałam jeszcze z dużą przyjemnością 1,5 tomu i fajny cykl opowiadań o smoczycy Białołęckiej (reszta w planach), Kossakowskiej "Siewcę wiatru" z mieszanymi uczuciami. Jeżli chodzi o wiele rozsianych po gazetach publikacji pani Szolc, to nie przebrnęłam przez żadną... Z pozostałych pań część (Surmik, Brzezińską) znam ze słyszenia, a reszty nie znam wcale.

Przejrzałam "Fantasy". Z pań publikowano jeszcze Marzenę Kowalską, Magdalenę Strzelczyk, Grażynę Grzędowicz, Evę Snihur, Monikę Błądek, Joanne Kułakowską i Małgorzatę Wieczorek. Zaznaczam, że niektóre z tych pań to zapewne debiutantki. Poza tym, nie mam wszytskich numerów. A podaję tylko personalia, bo większości opowiadań nie przecztytałam, więc nie mogę się pokusić o ocenę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.10.2004 @ 22:56:33 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.10.2004 @ 13:36:13
Posty: 63
Yennefer_z_Vengerbergu pisze:
Przejrzałam "Fantasy". Z pań publikowano jeszcze Marzenę Kowalską, Magdalenę Strzelczyk, Grażynę Grzędowicz, Evę Snihur, Monikę Błądek, Joanne Kułakowską i Małgorzatę Wieczorek. Zaznaczam, że niektóre z tych pań to zapewne debiutantki. Poza tym, nie mam wszytskich numerów. A podaję tylko personalia, bo większości opowiadań nie przecztytałam, więc nie mogę się pokusić o ocenę.

Ciekawość, z wymienionych pań dwie znam jako recenzentki właściwie. Joanna Kułakowska, vel Trashka :) - to z pewnością sprawne pióro. Natomiast jeśli pani Wieczorek (o ile dobrze łączę nazwisko autorki opowiadań w Fantasy, z recenzjami tak sygnowanymi w Nowej Fantastyce) tak pisze opowiadania jak recenzje, to pozostaje mi się tylko cieszyć, że mam wyraźne braki w temacie.
Z tego co wiem w najbliższym czasie mają się ukazać debiutanckie zbiory opowiadań Magdy Kałużyńskiej, Ani Kańtoch i Mileny Wójtowicz. A ponieważ mam braki w temacie czasu wolnego również, nie jestem w stanie podać czy panie już publikowały wcześniej na łamach prasy, poza Mileną Wójtowicz, którą mgliście pamiętam z SF.

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.10.2004 @ 23:42:09 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.08.2003 @ 23:07:52
Posty: 1505
Yen pisze:
Przejrzałam "Fantasy". Z pań publikowano jeszcze (...) Monikę Błądek

O, znalazłem wreszcie. Jeśli ktoś życzy sobie poznać twórczość Moniki Błądek to zapraszam :))) Dla ludzi o mocnych nerwach ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.10.2004 @ 23:43:40 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Haletha pisze:
A Kwiatkowska to kto? Nie Irena?;)

Zobacz tu :
http://www.proszynski.pl/asp/autorzycd. ... or_id=1313

http://www.art.intv.pl/kwiatkowska.html

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.10.2004 @ 0:33:33 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Oti pisze:
Yen pisze:
Przejrzałam "Fantasy". Z pań publikowano jeszcze (...) Monikę Błądek

O, znalazłem wreszcie. Jeśli ktoś życzy sobie poznać twórczość Moniki Błądek to zapraszam :))) Dla ludzi o mocnych nerwach ;)
Czy ktoś już tego kiedyś nie podawał? Mam mgliste wrażenie. Niestety, niektórym się wydaje, że w tym gatunku łatwo jest pisać, może ze względu na "nierealną" tematykę....

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.10.2004 @ 0:40:53 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.10.2004 @ 13:02:04
Posty: 901
Lokalizacja: Aberdeen/Świnoujście
"Ból się odrodził. Ciemność zaległa."
"Odwróciła się i popatrzyła na poskręcane z żaru deski"
- to z cytatów. Dobre ;]


Kurde, a teraz głupio mi się zrobiło. Jak każdy coś tam sobie piszę i nie wypada jechać w ten sposób z koleżanką po piórku.

_________________
po przeczytaniu spalić monitor


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.10.2004 @ 9:54:38 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2003 @ 9:27:43
Posty: 1954
Lokalizacja: Brok
mr.maras pisze:
"Ból się odrodził. Ciemność zaległa."
"Odwróciła się i popatrzyła na poskręcane z żaru deski"
- to z cytatów. Dobre ;]
Kurde, a teraz głupio mi się zrobiło. Jak każdy coś tam sobie piszę i nie wypada jechać w ten sposób z koleżanką po piórku.

Bylbym jednak ostrożny. Od razu mowię, ze nie wypowiadam się na temat Moniki Błądek, bo nie czytałem. Ale wyrywajac zdania z kontekstu można zarżnąć każdą książkę - o czym zreszta pisal kiedyś Jacek Dukaj (o licznych sposobach na uwalenie tekstu).
Poza tym - o ile mi wiadomo to ta książka nie widziała redakcji. I jak sobie popatrzymy na ten drugi cytat (o deskach), to wystarczy dodać słówko "zwęglone" na przykład, żeby zdanie miało sens. Bo one będą poskręcane, co zresztą mogę sobie przez okno zobaczyć (wczoraj akrat sąsiadowi spaliła sie szopa).
Co do pierwszego cytatu - to bez zobaczenia kontekstu nie podejmowałbym się go oceniać.

_________________
"Nie mogę się doczekać śmierci Fabienne. Ramirez wstąpi wtedy do klasztoru i będzie się biczowal dyscypliną do konca swych nedznych dni, ale trudno już, byle tylko flaki jej wygniły i dupą wyciekły." (c) by Cintryjka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.10.2004 @ 10:16:28 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.10.2004 @ 13:02:04
Posty: 901
Lokalizacja: Aberdeen/Świnoujście
Właśnie. I dlatego głupio mi się zrobiło. Z drugiej strony materiał ukryty pod linkiem, na który zaprasza Oti rzeczywiście wystawia twórczości Monice Błądek nienajlepsze świadectwo.

_________________
po przeczytaniu spalić monitor


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group