Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 08.05.2024 @ 22:57:17

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 16.05.2005 @ 16:55:45 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.12.2003 @ 13:45:04
Posty: 6932
Lokalizacja: urojone Trondheim za morzem
No dobrze, ale odróżniajmy książki, które kupujemy, bo chcemy je przeczytać, od książek, które co poniektórzy kupują, ponieważ ładnie wyglądają na półce.

_________________
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.05.2005 @ 17:01:04 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Oczywiście, jednak w kwestii kupowania, tu jestem w stanie zrozumieć niechęć niektórych do wyglądu książki stawianą ponad jej treść.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.05.2005 @ 17:06:02 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.12.2003 @ 13:45:04
Posty: 6932
Lokalizacja: urojone Trondheim za morzem
Dla mnie książka zmachrana i złachana to książka wielokrotnie czytana. Ergo, książka, która ma w sobie coś. Coś mądrego albo zabawnego albo refleksyjnego albo idiotycznie uciesznego. Książka godna przeczytania.
Inna rzecz, że mam kompeltnego Słowackiego i kompletnego Londona w bajernackich oprawach. I - nie wiedzieć czemu - inaczej je traktuję. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy wyciągnąć tom Słowackiego (granatowa oprawa, złote litery) i czytać go w wannie albo jedząc kisiel. Nie daj boże, gdybym ubrudziła...
No tak. Wyszło na to, że wygląd na mnie działa, tylko nie zdaję sobie z tego sprawy.
:)

_________________
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.05.2005 @ 17:12:22 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
O książkach "używanych" już tu były dyskusje. Są zwolennicy szacunku wręcz skrajnego, są tacy, do których i ja się zaliczam, którzy lubią też te zniszczone książki. Dlatego, że jak napisałaś, były czytane, a to wystawia im dobre świadectwo. A w przypadku książek z mojej domowej biblioteki, dochodzi jeszcze świadomość, że czytali je moi rodzice, często po wiele razy. Zaś niejedna ksiażka pochodzi z wydawnictw podziemnych i zdobyta została z dużym trudem. Takie, mimo kiepskiej czcionki i papieru, lubię bardzo:)

I coś jest w tym, o czym piszesz, opasłe tomiska, w sztywnych, eleganckich (nie tandetnych) okładkach traktuję nieco inaczej, ale może to troszkę kwestia treści? Tak wydane mam tylko bardzo poważne pozycje i juz samo to powoduje jakis szacunek. Takich, na przykład, "Dziadów" też bym do wanny nie wzięła;)

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.05.2005 @ 18:04:12 
Offline
Bloede Blath aen Laeke Dhromchla

Rejestracja: 17.10.2002 @ 11:59:59
Posty: 13943
Lokalizacja: ze stajenki
Ale Packa w kiblu czyta się fantastycznie, polecam :)))

_________________
ggadem lub emalią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.05.2005 @ 18:07:51 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
W kiblu ani tym bardziej wannie nie próbowałam, bo pożyczony, ale w łóżku też się dobrze czytało. To zapewne kwestia dobrego formatu i miękkich okładek;D

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.05.2005 @ 19:05:43 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2003 @ 9:27:43
Posty: 1954
Lokalizacja: Brok
Asl pisze:
Ale Packa w kiblu czyta się fantastycznie, polecam :)))

Poprosze Sexbeera żeby Ci podesłał trochę forumowej przypadłości, będziesz miała więcej czasu na czytanie:P
Upd.: Papier nie był zbyt szorstki? Farba ekologiczna i nie powoduje podrażnień?:)

_________________
"Nie mogę się doczekać śmierci Fabienne. Ramirez wstąpi wtedy do klasztoru i będzie się biczowal dyscypliną do konca swych nedznych dni, ale trudno już, byle tylko flaki jej wygniły i dupą wyciekły." (c) by Cintryjka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.05.2005 @ 19:22:02 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
pacek pisze:
Upd.: Papier nie był zbyt szorstki? Farba ekologiczna i nie powoduje podrażnień?:)

Te megalitery dla niedowidzących wystawały ponad sam papier i trochę działały jak papier ścierny (nie dla kogoś z hemoroidami), ale poza tym ok.

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.05.2005 @ 19:30:37 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
IMO jedno nie przeszkadza drugiemu. Kupuje książki dla treści. Ale lubię też książkę jako piękny przedmiot. Oczywiście to drugie nie jest główną motywacją przy zakupie. Ale np. "Szuańską balladę" kupiłem w nowym pieknym wydaniu na taniej książce , bo mi się jakość edytorska bardzo podobała :) Stary egzemplarz oddałem wujkowi :) Z drugiej strony irytuje mnie, że drugiego tomu wielbionego przez mnie cyklu Morgana nie ma w paperbecku, tylko drogi hardcover po polsku jest :] Cóż klasyczny przykład hybris :DDDDDDDDDDD

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Ostatnio zmieniony 16.05.2005 @ 19:36:43 przez Zamorano, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.05.2005 @ 19:33:20 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2003 @ 9:27:43
Posty: 1954
Lokalizacja: Brok
Vanin pisze:
Te megalitery dla niedowidzących wystawały ponad sam papier i trochę działały jak papier ścierny (nie dla kogoś z hemoroidami), ale poza tym ok.

Trzeba Asiołka przestrzec, żeby Morgana nie czytała w kiblu.

_________________
"Nie mogę się doczekać śmierci Fabienne. Ramirez wstąpi wtedy do klasztoru i będzie się biczowal dyscypliną do konca swych nedznych dni, ale trudno już, byle tylko flaki jej wygniły i dupą wyciekły." (c) by Cintryjka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.05.2005 @ 19:49:24 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
Morgan jest za duży żeby sobie nim podcierać. Ale literki mogą oczy wybić.

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.05.2005 @ 20:06:25 
Offline
Bloede Blath aen Laeke Dhromchla

Rejestracja: 17.10.2002 @ 11:59:59
Posty: 13943
Lokalizacja: ze stajenki
Kurde, wymyśliliście sobie to podcieranie.. Ja je czytam OCZAMI, nie dupą :)))

_________________
ggadem lub emalią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.05.2005 @ 20:07:54 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
Wracając do Morgana, to Wąsaty mnie nakręcił na "Woken Furies". Chyba sobie w czerwcu zamówię razem z "Olymposem" Simmonsa. Jedynie Ł5.99 za hc na pół roku przed polskim wydaniem.

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.05.2005 @ 20:10:46 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
Vanin pisze:
Pomijając to, że ty jesteś w ogóle specyficznym przypadkiem (nieuleczalnym na dodatek ;P) i twoje podejście do kupowania używanych zwłaszcza książek jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe

Wiesz, to nie jest tak, że ja używanych książek w ogóle nie kupuję... Owszem, raczej tego unikam, ale jeśli trafi się okazja (dobry stan i rozsądna cena), a dana pozycja jest chwilowo nieosiągalna w księgarniach, to czasem się skuszę - np. oba wzmiankowane tytuły White'a były właśnie z drugiej ręki.
Ba, raz się nawet skusiłem na książkę dość mocno sfatygowaną: szukałem "Trudno być bogiem" wszędzie, ale niestety wznowień od dawna nie było, za to moja lokalna biblioteka chciała swój egzemplarz oddać na makulaturę, bo nikt tego nie czytał... Oczywiście gromko zaprotestowałem, dzięki czemu oddali mi tę książkę za darmo :-DDD
Vanin pisze:
W opisanych przypadkach istotny były raczej stan i typ książki niż jej wygląd. Zwróć uwagę na co się Scypion skarżył - numerację na okładkach i napis "kolekcja GW". To się ma nijak do kryteriów, którymi ty się kierujesz.

A, rzeczywiście - takie detale akurat mam w nosie. Np. książki z serii "Fantasy Masterworks" i "SF Masterworks" też mają numerację na okładkach, co wcale mi nie przeszkadza posiadać jedynie kilku z nich.
Vanin pisze:
Alakhai pisze:
Hmm, wprawdzie z Zielonej Sowy mam chyba tylko "Fausta", ale zgadza się jedynie przyzwoita cena (niecałe 20 zł IIRC) - książka jest szyta i w twardej oprawie. W podobny sposób wypuścili też Szekspira i chyba coś jeszcze.

No to mamy na myśli coś zupełnie innego. Mnie chodziło o tą serię wydawniczą. Jednolita szata graficzna, klasyka literatury i przystępne ceny.

Rzeczywiście, myśleliśmy o dwóch różnych seriach - mnie chodziło o coś takiego.

PS: "tę".

_________________
I'm not dead yet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.05.2005 @ 12:24:46 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.10.2002 @ 11:51:20
Posty: 616
Lokalizacja: Niederzahden/Warschau
Przeklejam za pl.rec.ksiazki:

w dzisiejszej Wyborczej jest zdjęcie całej kolekcji. Po uwaznym wpatrzeniu sie mozna odczytać pozostałe tytuły.

11. Edgar Alan Poe "Opowiadania"
12. Henry James "Portret damy"
13. Emily Bronte "Wichrowe wzgórza"
14. Jan Potocki "Rękopis znaleziony w Saragossie"
15. Herman Melville "Moby Dick"
16. Robert Louis Stevenson "Doktor Jekyll i pan Hyde"
17. Henryk Sienkiewicz "Quo Vadis"
18. Oscar Wilde "Portret Doriana Graya"
19. Friedrich Nietzsche "Tako rzecze Zaratustra"
20. Charles Dickens "Klub Pickwicka"
21. Mary Shelley "Frankenstein"
22. Bolesław Prus "Lalka"
23. Walter Scott "Waverley"
24. Ernest Teodor Amadeusz Hoffmann "Opowieści [dalej nieczytelne, ale nie "fantastyczne"]
25. Stendhal "Czerwone i czarne"
26. Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz"
27. Aleksander Dumas "Trzej muszkieterowie"
28. Lew Tołstoj "Anna Karenina" tom 1
29. Lew Tołstoj "Anna Karenina" tom 2
30. Hans Christian Andersen "Baśnie"

Grzbiety ksiązek tworza napis
"Pro.Captu.Lectoris.Habent.Sua.Fata.Libelli.Terentianus.Maurus."


Coś pewnie sobie wybiorę, ale bez szaleństw raczej. ;-)

_________________
Na pajęczynie wyrazów - barwy, zapachy i dotyk,
Łąki, pałace i ludzie - drżący Rzym mojej duszy -
Geometria pamięci przodków wyzbyta brzydoty,
Zwierciadło żywej harmonii diamentowych okruszyn.

- J.K.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group