Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 14.05.2024 @ 12:46:45

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 377 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 15.04.2005 @ 14:39:15 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.11.2003 @ 18:10:09
Posty: 1019
Lokalizacja: Wrocław
ASX76 pisze:
morfanien pisze:
A ja jeszcze nic nie czytałam. Po waszych rekomendacjach jednak biję się o Gobelin na Allegro, trzymajcie kciuki, aukcja kończy się jutro. Warto było, prawda? Warto było postawić te 90zeta?

Przepraszam bardzo... ILE ??? O bogowie... Za taką cenę - nie warto.
Gobelin to pierwsze dzieło Kaya , które niestety bardzo wyraźnie ustępuje jego następnym już wielkopomnym dziełom.

Ej no, sorry, ale wszędzie gdzie szukałam to nakład jest już wyczerpany. Postawiłam 90 zeta ale na razie ulicytowałam 66zł. Zobaczymy może na tym stanie. A postawiłam na Gobelin bo chyba warto zacząć rzecz od początku co?
I tak badełejem, co znaczy "wielkopomnym": ;pp
grunt pisze:
morfanien: wow, ja kupiłem wszystkie trzy za 28 złotych - polecam najazdy na centra taniej książki ;) Ale imho warto dać 90 pln za te książki - przecież taniej ich nie kupisz w księgarni.

No to gratuluję okazji. Ja szukałam już w takich tanich księgarniach, stoiskach z używanymi itd., i znalazłam tylko wyświechtany drugi tom. A tak to nic, posucha totalna. Na allegro można kupić nowe (tak deklaruje sprzedawca), własnie za ok 30zl za tom. Te co ja licytuję są już używane ale z tego co widać na focie całkiem przyzwoite.

_________________
mijaj zdrów otwarte okna!!


Ostatnio zmieniony 15.04.2005 @ 14:42:54 przez morfanien, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.04.2005 @ 14:41:58 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
Na razie jest 67, też chciałem zalicytować, ale teraz jak wiem, że jest 90 PLN to nie będę podbijał ceny, bo i tak więcej nie dam. Zaczekam na jakiś przypływ gotówki albo super okazję :)))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.04.2005 @ 14:43:56 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.11.2003 @ 18:10:09
Posty: 1019
Lokalizacja: Wrocław
Hihih... No proszę jak ładnie cię uratowałam. 67, to chyba własnie moje. Nie pamiętałam dokładnie :))

_________________
mijaj zdrów otwarte okna!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.04.2005 @ 15:12:24 
Offline
Adept

Rejestracja: 11.01.2005 @ 11:09:42
Posty: 327
Lokalizacja: B-stok
Fionavarski Gobelin oczywiście warto przeczytać , ale - na piersi Ishtar - raczej nie za cenę 90 zł za 3 książki w tylko dobrym stanie...
Nie lepiej zamiast od razu kupować najpierw poszukać w bibliotekach ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.04.2005 @ 15:30:20 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.11.2003 @ 18:10:09
Posty: 1019
Lokalizacja: Wrocław
Nie.
Kasy na książki mi nie żal. Kupujemy tyle innych pierdół za taką samą kasę. A już na pewno nie żal mi na książki, które mi się podobają. Przeczytałam ten wątek od dechy do dechy i ufam waszej opinii na temat Kaya. Zresztą nie tylko tutaj szukałam opinii. Poza tym lubie mieć swoje książki. Może powinnam inaczej sforumułować pytanie. Czy warto było wydać (zaznaczam, że jeszcze nie wygrałam aukcji, na razie jest 67, i wcale nie wiadomo czy dobiję do 90ciu) własnie na Kaya czy raczej powinnam kupić coś innego? A nie czy w ogóle warto kupować książki za taką kasę. Bo według mnie, jeśli dysponuję taką sumą i chce ją przeznaczyć na swoje przyjemności to lepiej ich spożytkowac nie mogłam. I proszę mnie tu nie atakować.

_________________
mijaj zdrów otwarte okna!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.04.2005 @ 16:35:18 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2004 @ 18:20:43
Posty: 135
Lokalizacja: Ygrath
Wychodzę z tego samego założenia. Ilość kasy jaką potrafię przetracić w diągu tygodnia na żarcie i takie tam mnie samego, biednego studenta ;-)) wprawia w osłupienie. A książka kupiona zostaje na półce :)

_________________
Ostatnio edytowany przez Alakhai Wto Paź 17, 2006 14:29, edytowano w sumie 10 razy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.04.2005 @ 16:39:10 
Offline
Adept

Rejestracja: 11.01.2005 @ 11:09:42
Posty: 327
Lokalizacja: B-stok
morfanien--->

Żadnego atakowania tu nie było - zadałaś pytanie , więc należało liczyć się z tym , że nie każda odpowiedź może okazać się zgodna z Twoimi oczekiwaniami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.04.2005 @ 16:48:30 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.11.2003 @ 18:10:09
Posty: 1019
Lokalizacja: Wrocław
Zwrot "i proszę mnie tu nie atakować" miał być asekuracją na przyszłe ewentualne komenty na tamat moich 90ciu zl ;)
Oczywiście, że po to zadałam pytanie aby otrzymać odpowiedź. Nie sądziłam jednak, że czyjeś odpowiedzi sprawią, że poczuję się jak naiwna idiotka. A Twoje święte oburzenie, ASX76, właśnie w takie mniemanie mnie wprowadziło, no to się trochę musiałam wypodszewić ;)))
Ze mną trzeba uważać. Jestem nadwrażliwa i zakompleksiona. Nigdy nie wiadomo jakim słowem można mnie boleśnie użądlić ;))) A jak mnie już ktoś ukłuje to piszczę bez opamiętania hłehłehłe...
grunt pisze:
A książka kupiona zostaje na półce :)

Otóż to!

_________________
mijaj zdrów otwarte okna!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.04.2005 @ 16:55:46 
Offline
Adept

Rejestracja: 11.01.2005 @ 11:09:42
Posty: 327
Lokalizacja: B-stok
grunt pisze:
Wychodzę z tego samego założenia. Ilość kasy jaką potrafię przetracić w diągu tygodnia na żarcie i takie tam mnie samego, biednego studenta ;-)) wprawia w osłupienie. A książka kupiona zostaje na półce :)


Nikt tego nie kwestionuje. Sam mam spory księgozbiór z którego jestem dumny i stale go powiększam.
Ale mówimy o konkretnych tytułach i pytanie brzmi : czy faktycznie Fionavarski Gobelin ( pierwsze i zarazem wyraźnie słabsze od innych dokonań literackich Kaya ) jest warte wydania nań około 90 zł ?
Ja uważam , że pieniądze można przeznaczyć na lepsze pozycje. To tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.04.2005 @ 16:58:56 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.11.2003 @ 18:10:09
Posty: 1019
Lokalizacja: Wrocław
ASX76 pisze:
Ja uważam , że pieniądze można przeznaczyć na lepsze pozycje. To tyle.

A masz na myśli pozycje tego autora? No to powiedz mi jakie, będę wdzięczna. I być może rzucę kolejną sumą (w końcu tyle mam tej kasy;).

_________________
mijaj zdrów otwarte okna!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.04.2005 @ 17:03:51 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
A nie kupiłabyś taniej zwyczajnie w księgarni? 'Władca cesarzy' np. na merlinie kosztuje 18,5 zł....

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.04.2005 @ 17:07:53 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.11.2003 @ 18:10:09
Posty: 1019
Lokalizacja: Wrocław
No tak i jest to jedyny Kay jakiego oferuje w tej chwili merlin. I jest to tom II innego cyklu. Ja chcę Gobelin :D:D:D
Przecież na pewno wiecie jak trudno to dostać. Na stronie Zysk-u pisze, że nakład wyczerpany. Nigdzie tego nie ma. Nawet tutaj w kupię/sprzedam Al obśmiewał wszystkich, którzy prubowali od kogos wydębić. :)))

_________________
mijaj zdrów otwarte okna!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.04.2005 @ 17:21:27 
Offline
Adept

Rejestracja: 11.01.2005 @ 11:09:42
Posty: 327
Lokalizacja: B-stok
morfanien--->

Dziękuję za ostrzeżenie - teraz już będę zwracał uwagę na to co bredzę.
Gdy jestem zainteresowany dokonaniem zakupu jakichś starszych pozycji na allegro ( których nie znam i nie wiem czy mi się spodobają ) to przeważnie nie ryzykuję wydawania sporej kasy bez przynajmniej podjęcia próby dotarcia do tej/tych pozycji w bibliotece ( jeśli jest to cykl - przynajmniej pierwszego tomu ) dzięki czemu można uniknąć ewentualnej przykrej niespodzianki.
To , że dana książka komuś się podoba , nie oznacza automatycznie , że mi również musi pasować ( nie piję akurat w tym miejscu do Gobelinu ) , a skoro istnieje możliwość przekonania się o tym bez uprzedniego wyciągania złociszy z sakiewki... Dlatego wspomniałem o bibliotekach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.04.2005 @ 17:27:18 
Offline
Adept

Rejestracja: 11.01.2005 @ 11:09:42
Posty: 327
Lokalizacja: B-stok
morfanien pisze:
A masz na myśli pozycje tego autora? No to powiedz mi jakie, będę wdzięczna. I być może rzucę kolejną sumą (w końcu tyle mam tej kasy;).

Bardzo proszę : "Tigana" ( dostępna w tej chwili na allegro ), "Pożeglować do Sarancjum" i "Władca Cesarzy". Niestety , więcej ( na razie ) w Polsce nie wydano ( oczywiście nie licząc trylogii "Fionavarski Gobelin" ). Książki są świetne.
P.S. Jak chcesz , to mogę rozejrzeć się za "Pożeglować do Sarancjum" - niedawno widziałem ją w Centrum Taniej Książki w B-stoku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.04.2005 @ 17:39:37 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.11.2003 @ 18:10:09
Posty: 1019
Lokalizacja: Wrocław
Wiesz ASX76, wiszę już jakiś czas na tym forum i choć w tematach o książkach rzadko zajmuję stanowisko to czytam bardzo uważnie opinie tutejszych forumowiczów. Po cichutku podbieram od nich rekomendacje, mam już nawet takie osoby, którym ufam bez zastrzeżeń, na których opinii się do tej pory nie zawiodłam. Liczę, że i tak będzie tym razem. Śledzę temat o Kay'u od dawna i wciąż odkładałam decyzję o tym żeby się zaopatrzyć wreszcie w jakąś pozycję tego autora z róznych względów. Przede wszystkim chciałam zacząć od początku czyli od Gobelinu. Nawet jeśli jest słabszy niż kolejne powieści Kay'a to chcę móc z radością obserwować ten postęp, który, jak i ty twierdzisz poczynił. Po drugie szukałam na różnych stronach w necie, snułam się po księgarniach i po sklepikach z używanymi ksiązkami i nic nie znalazłam. Albo nakład sie wyczerpał, alobo nie było Gobelinu, w sumie raz natknęłam się na II tom cyklu. Owszem, kosztował bodajże 9.5zl ale był w fatalnym stanie, no i nie był I :))) Wiem że faworytem jest Mozaika i Tigana. Ale uparłam się na Gobelin i tego dopnę. Znalazłam taką a nie inną ofertę na Allegro i zamierzam z niej skorzystać. Mam zaufanie do Allegro, stać mnie na to... no i któż mnie powstrzyma? :)))
ASX76 pisze:
morfanien pisze:
A masz na myśli pozycje tego autora? No to powiedz mi jakie, będę wdzięczna. I być może rzucę kolejną sumą (w końcu tyle mam tej kasy;).

Bardzo proszę : "Tigana" ( dostępna w tej chwili na allegro ), "Pożeglować do Sarancjum" i "Władca Cesarzy". Niestety , więcej ( na razie ) w Polsce nie wydano ( oczywiście nie licząc trylogii "Fionavarski Gobelin" ). Książki są świetne.

Jeśli Gobelin spełni moje oczekiwania to zpewnością sięgnę po następne. A nawet z wiekszą radochą skoro obiecujesz, że są lepsze :)))

Aha... a jak mi się nie spodoba to zawsze mogę sprzedać. Myślę że chętni się znajdą ;))) Może nawet tacy naiwni jak ja heheh...

_________________
mijaj zdrów otwarte okna!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 377 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group