Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.04.2024 @ 21:02:17

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 377 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 08.02.2005 @ 23:39:29 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.10.2003 @ 20:03:01
Posty: 2786
Lokalizacja: Peninsula of Palm
Cintryjko, gdybyśmy były na syffie - oczywiście na szczęście nie jesteśmy - powiedziałabym, że bardzo mądrze wycięłaś wszystko, co nie pasuje Ci do tezy. Nie jesteśmy, więc poproszę tylko, żebyś przeczytała całą pożegnalną rozmowę Shirin z Crispinem raz jeszcze. A jeśli dalej będziesz się upierać, to chyba dojdę do wniosku, że z polskim tłumaczeniem jest coś nie tak bardziej, niż przypuszczałam. Bo w mojej wersji ze strony Crispina jest wszystko, od obrazy począwszy, na deklaracji przyjaźni skończywszy. Wszystko, poza zostawieniem Shirin jakiejkolwiek nadziei.

_________________
I can be friendly when I desire to. Alas, desiring to be more intelligent does not make it so.
(Morrigan)

Nieśmiała Kraina Łagodności


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.02.2005 @ 23:51:10 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Ja i upór?:)))) No co też ty insynuujesz:D Po prostu tak to odebrałam. Ty odebralaś inaczej, OK, w tym miejscu wykłócać się nie bedę, bo ni ma o co bić piany:) Tylko pokaż mi proszę to, co mianowicie wycięłam. Gdzie konkretnie Crispin mówi to swoje stanowcze nie? Otwórz mi oczy:D

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2005 @ 1:33:59 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Hm, skoro o interpretację dziewczyny chcą się bić w kisielu, muszę się za to zabrać ;))

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.02.2005 @ 18:10:45 
Offline
Murderatrix

Rejestracja: 16.10.2003 @ 21:46:27
Posty: 3280
Lokalizacja: Ilion
Cytuj:
Shirin: A chcesz, żebym pojechała z tobą na Zachód?
Crispin: Czasami tak, chcę - przyznał się, w takim samym stopniu przed samym sobą, jak przed nią. Wypowiedzenie tych słów przyniosło mu ulgę.

Crispin: Nie sprzedawaj jeszcze gospodarstwa. Moze będziesz chciała... odwiedzić swoją posiadlośc w zachodniej prowincji.

To mniej więcej tak, jakby powiedział: "Nie dzwoń, ja zadzwonię do ciebie. Ale w przyszłym tygodniu, bo teraz jestem trochę zajęty." :->>>

Nie powiedział: "Przyjedź".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.02.2005 @ 18:15:29 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.10.2003 @ 20:03:01
Posty: 2786
Lokalizacja: Peninsula of Palm
Cintryjka pisze:
Gdzie konkretnie Crispin mówi to swoje stanowcze nie? Otwórz mi oczy:D

To nie są słowa Crispina, ale mnie przekonują:
"You might be able to take me to bed for other reasons now."
He laughed. "Oh, my dear" he said. "Don't you think I-"
"I know. Don't. Don't say it. You couldn't think about... any of this when you came, for reasons I know. And now you can't for... new reasons, that I also know."
Prośba o niesprzedawanie posiadłości pada dopiero po tym dialogu i dla mnie jest właśnie deklaracją przyjaźni i troski, ale niczym więcej. Przy czym zdaję sobie sprawę, że chyba przyjdzie nam podpisać protokół o rozbieżności w tym przypadku ;)))

_________________
I can be friendly when I desire to. Alas, desiring to be more intelligent does not make it so.
(Morrigan)

Nieśmiała Kraina Łagodności


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.02.2005 @ 20:02:25 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Oh-reen pisze:
Przy czym zdaję sobie sprawę, że chyba przyjdzie nam podpisać protokół o rozbieżności w tym przypadku ;)))

Otóż to <podpisuje>:)

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.02.2005 @ 16:23:16 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
Jeśli ktoś jest zainteresowany, to dyskusja o Kayu właśnie toczy się na syffie (a Oh-reen zbiera baty za swoją recenzję "A Song for Arbonne" :->).

_________________
I'm not dead yet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.02.2005 @ 16:59:18 
Offline
Bloede Blath aen Laeke Dhromchla

Rejestracja: 17.10.2002 @ 11:59:59
Posty: 13943
Lokalizacja: ze stajenki
Oo, w domu poczytam. Na gracie nie mam siły :]

_________________
ggadem lub emalią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.02.2005 @ 19:43:50 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
Asl pisze:
Oo, w domu poczytam.

Tylko uważaj, bo głupi google indeksuje posty ze sporym opóźnieniem - przed chwilą pokazywał 40 postów w wątku, a jest już ponad 50.

(Wspominałem już, że grup dyskusyjnych nie da się czytać przez WWW, a jedynie słusznym narzędziem są czytniki? :->)

Aha, jeszcze coś. W "Fenixie" był kiedyś bardzo ciekawy wywiad z Kayem - zeskanowałem, skorygowałem, przerobiłem na HTML, a Beth Winter wystawiła w sieci - o, tutaj. Tylko uprzedzam: jeśli ktoś nie czytał "Fionavarskiego gobelinu" i/lub "Tigany", to niech lepiej tego wywiadu nie dotyka ze względu na liczne spojlery.

_________________
I'm not dead yet.


Ostatnio zmieniony 30.06.2005 @ 16:33:19 przez Alakhai, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.04.2005 @ 2:46:12 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2004 @ 18:20:43
Posty: 135
Lokalizacja: Ygrath
Whoa, jaki ładny wątek ja tu znalazłem :))))
Na razie mogę się wypowiedzieć tylko o FG, choć szczęśliwym posiadaczem Tigany już jestem. Ta powieść (jako całość) jest naprawdę znakomita, imho jedna z najlepszych w fantastyce i jedna z tych niewielu, przy których zastał mnie świt. Nie będę się tutaj rozpisywał w zachwytach - bardzo się cieszę, że ją odkryłem (zupełnie przypadkowo). Jednakowoż, zaserwowana przez autora razem z miodem łyżka dziegciu (czy może raczej kwasu siarkowego) sprawiała, że czytając w wiadomych fragmentach, starałem się tylko przebrnąć jak najszybciej przez tekst... Rzecz jasna mam na myśli wątki związane z Królem Arturem. Czy naprawdę nie dało się wymyślić czegoś innego? Szczególnie, że autor nie miał zamiaru umieszczania tych postaci od początku ani też składania hołdu legendzie w taki sposób - jak wynika z wywiadu (dzięki, Alakhai!), zrobił to, żeby jakoby "wypełnić lukę" w drugim tomie. To, że Jasnowidząca wzywa na pomoc nie kogoś innego tylko Artura można by jeszcze wybaczyć. No ale gdyby nie to, że nagle BUM PIERDUT! - i Jennifer STAJE SIĘ Ginewrą... To było za wiele jak dla mnie, biednego grunta. Bolało bardzo, bardziej niż śmierć Diarmuida. No ale poza tym chyba wszystko w tej powieści jest doskonałe ;-)))

_________________
Ostatnio edytowany przez Alakhai Wto Paź 17, 2006 14:29, edytowano w sumie 10 razy


Ostatnio zmieniony 15.04.2005 @ 14:21:51 przez grunt, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.04.2005 @ 2:54:15 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
grunt pisze:
(...)choć szczęśliwym posiadaczem Tigany już jestem(...)
O, zazdroszczę! Mam zamiar sobie kupić "Tiganę", ale na razie krucho z pieniędzmi u mnie, inne wydatki były pilniejsze. Na razie przeczytałem tylko "Sarantyńską Mozaikę" i wiem jedno: chcę więcej :)))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.04.2005 @ 8:20:09 
Offline
Bloede Blath aen Laeke Dhromchla

Rejestracja: 17.10.2002 @ 11:59:59
Posty: 13943
Lokalizacja: ze stajenki
Grunt, większość przeglądających ten wątek zna Kaya, ale mimo wszystko staramy się oznaczać spoilery. Byłbyś łaskaw?

_________________
ggadem lub emalią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.04.2005 @ 12:04:21 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.11.2003 @ 18:10:09
Posty: 1019
Lokalizacja: Wrocław
A ja jeszcze nic nie czytałam. Po waszych rekomendacjach jednak biję się o Gobelin na Allegro, trzymajcie kciuki, aukcja kończy się jutro. Warto było, prawda? Warto było postawić te 90zeta?

_________________
mijaj zdrów otwarte okna!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.04.2005 @ 14:29:54 
Offline
Adept

Rejestracja: 11.01.2005 @ 11:09:42
Posty: 327
Lokalizacja: B-stok
morfanien pisze:
A ja jeszcze nic nie czytałam. Po waszych rekomendacjach jednak biję się o Gobelin na Allegro, trzymajcie kciuki, aukcja kończy się jutro. Warto było, prawda? Warto było postawić te 90zeta?

Przepraszam bardzo... ILE ??? O bogowie... Za taką cenę - nie warto.
Gobelin to pierwsze dzieło Kaya , które niestety bardzo wyraźnie ustępuje jego następnym już wielkopomnym dziełom.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.04.2005 @ 14:31:28 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2004 @ 18:20:43
Posty: 135
Lokalizacja: Ygrath
Asl: Byłbym łaskaw. Ale czytając ten wątek od pierwszego do ostatniego posta napotkałem w nim tyle spoilerów, że moje dwa naprawdę nie robiły wielkiej różnicy. A biorąc pod uwagę, że ani Tigany ani Sarantyńskiej... jeszcze nie czytałem, to ja mogłem się czuć pokrzywdzony ;) Ale do nikogo nie mam pretensji, założycielka tematu wszak od początku mówiła że będą spojlery ;)

morfanien: wow, ja kupiłem wszystkie trzy za 28 złotych - polecam najazdy na centra taniej książki ;) Ale imho warto dać 90 pln za te książki - przecież taniej ich nie kupisz w księgarni.

_________________
Ostatnio edytowany przez Alakhai Wto Paź 17, 2006 14:29, edytowano w sumie 10 razy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 377 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group