Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 14:43:53

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
Post: 26.02.2010 @ 11:28:58 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Ala pisze:
Tarkus pisze:
...czyli można odpuścić. I dobrze, Kossakowska skończyła się jednak na opkach anielskich.
Raczej tak. Nawet to w antologii Packowej jakoś mi nie podeszło. W sumie, jak teraz powtarzam sobie opka, to szału też nie ma. Czyli to rzecz na raz.

To chyba najlepsze podsumowanie.
Zgadzam się z powyższymi wypowiedziami. Co do fabuły, to dodam, że IMO już "Siewca..." został fabularnie skaszaniony straszliwie. MLK skupiła się tam na beznadziejnym wątku Antykreatora, odpuszczając milion razy fajniejszy motyw odejścia Pana. I wyszło badziewie.
Nie kupuję, może pożyczę.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.02.2010 @ 14:17:39 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2008 @ 11:35:15
Posty: 2084
Lokalizacja: Las pod kontrolą Rady Puchaczy
Podpisuję się pod tymi opiniami, już nie pamiętam kiedy na kartach czytanej przeze mnie książki pojawiały się takie papierowe postacie w zasadzie czytam do końca tylko dlatego by przeczytać o śmierci możliwie największej liczby bohaterów.
W zasadzie te anioły przypominają bardziej kurczaki (są aniołami tylko dlatego bo mają skrzydła) niż istoty nadprzyrodzone czy fantastyczne którymi powinny być.
Fabuła to kaszanka, cieszą jedynie opisy walk, ale nie dlatego żeby były świetnie opisane ale dlatego że ta skrzydlata zgraja liczebnie się zmniejsza. To dziwnie brać na warsztat jedne z najbardziej, zdawałoby się ikon mitologii/religii i zrobić z nich pierzaste kurczaki-pierdoły, w dodatku bunt aniołów jest jakby skądś znany - może spróbujmy zgadnąć - biblia?
I nie dam głowy ale zdaję się Kołakowski opisał bunt Lucyfera - znacznie lepiej.

_________________
U-hu, U-hu, U-hu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.02.2010 @ 16:03:24 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
To akurat, że Kossakowska korzystała z mitologii religii, nie tylko z Biblii, to akurat żadna niespodzianka, całe nazewnictwo wzięła nasza pani archeolog z istniejących materiałów historycznych:) Co jej zresztą wcale nie pomogło.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group