Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 10.05.2024 @ 2:49:52

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 649 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 20.01.2005 @ 19:47:31 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2003 @ 16:25:54
Posty: 7116
Lokalizacja: Ankh-Morpork naszego świata/...
Oh właśnie, Granica... zastosowałem na niej swoją metodę czytelniczą dzięki czemu przełknąłem w jedno popołudnie, zapamiętałem co trzeba po czym cisnąłem jak najdalej od siebie z pełmnym przekonaniem że wypełniłem nudny, potwornie nudny obowiązek.
A z polskiej literatury ( NIE poezji ) międzywojennej i tak najbardziej lubię Wiecha.

_________________
lɔlɔ̃... Mou lon, ogni agbe gne. Edji le djom!
Liga Niezwykłych Dżentelchamów + Brygada Malkawiańskich Cyklistów.

Gdy nastały jesienne dni
jeden drobny gest
zmienił widzenie świata


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.01.2005 @ 19:52:23 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.05.2003 @ 9:00:16
Posty: 3118
Lokalizacja: Wylęgarnia
Ja paru lektur nie zmoglam, ale nie było żadnej, ktora by mnie odrzuciła - no może Granica. To był dla mnie za duzy hrdcore:)))

A dzięki Ferdydurke miałam srednia 5 z polskiego na maturze:)))

_________________
Here comes Lightning down the street
While you just stand there talking
If I were you I'd start to move
And tell my story walking
About a hundred miles an hour!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.01.2005 @ 19:57:39 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
"Granica" i "Nad Niemnem" były najgorsze. NN zmęczyłem w jeden weekend, ale to było mocno traumatyczne przeżycie, przy "Granicy" bawiłem się podobnie. Choć muszę przyznać, że Nałkowska przydaje się bardzo na maturze, przynajmniej na tej starej. Niezbyt miło wspominam też "Wyzwolenie" Wyspiańskiego, ale to z tego powodu, że kompletnie nie rozumiałem, o co tam chodziło :)
Jeśli chodzi o pozytywy, to przede wszystkim "Rozmowy z katem". "Ferdydurke" też się podobało, choć odniosłem wrażenie, że Gombrowicz zupełnie nie miał pomysłu na zakończenie :) MiM czytałem już wcześniej, więc się nie liczy. No i w zasadzie całokształt lektur na fakultecie, ze szczególnym uwzględnieniem Marqueza.

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Ostatnio zmieniony 20.01.2005 @ 19:59:42 przez Sexbeer, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.01.2005 @ 19:58:00 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.09.2003 @ 13:24:37
Posty: 299
Lokalizacja: z dupy
"Lalka" - książka wspaniała, cudowna. Arcydzieło literatury światowej. Mój Top Ten absolutny. Muszę wrócic niedługo, bo dawno nie czytałem. Jak to mogło się komuś nie podobać?

Sienkiewicza nie lubiłem. Troche na jedno kopyta pisał, że tak się wyraże kolokwialnie - zawsze ktoś kogoś porywał.

Nie lubiłem równiez Mickiewiczów, Słowackich itd itp

_________________
"Zmiany, zmiany, zmiany "


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.01.2005 @ 20:00:43 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.11.2004 @ 16:51:23
Posty: 85
Lokalizacja: Plenery pełne róż
Ogólnie (ale chyba tylko dzięki temu, że uwielbiam czytać) to każda lektura przechodziła przez moje ręce, raz z przychylniejszym okiem, raz mniej. Lecz nie wiem czemu nie udało mi się dotrwać do końca "Krzyżaków", po prostu nie wiem. Raz jedyny wtedy sięgnąłem po opracowanie i wraz z nijaką wiedzą przebrnąłem omawianie. Za to do gustu, a przynajmniej pamiętam do dziś to "Fausta" i "Kamienie na szaniec" :]

_________________
"Daje wam gówno, ale jeśli się wam spodoba to zjedzcie kawałek. Obiecuję, że zapewni wam w przyszłości więcej wrażeń (perturbacje żołądkowe?!)."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.01.2005 @ 20:00:58 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2004 @ 14:37:29
Posty: 1340
Lokalizacja: Z kontowni albo z nienacka
Magdalaena pisze:
Zresztą co innego "nie chciało mi się i wolałem zrobić coś innego" (przynajmniej uczciwie), a co innego "nie byłem w stanie".


Moim skromnym zdaniem, w przypadku czytania książki te dwa stwierdzenia są synonimami. Tzn. pod warunkiem że to "nie chciało mi się" jest umotywowane tym, że książka była na tyle nudna, niezrozumiała że aż odrzucało i nie chciało się przez nią brnąć.

A mnie się"Granica" nawet podobała. I tak jak mówi Sex, na starej maturze bardzo mi się przydała.


Ostatnio zmieniony 20.01.2005 @ 20:03:44 przez syriusz, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.01.2005 @ 20:02:31 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Ja byłem ambitny i przeczytałem wszystkie lektury. Choć niektóre z oporami, vide wyżej.

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.01.2005 @ 20:35:24 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 20:49:36
Posty: 2406
Lokalizacja: Warszawa
Magdalaena pisze:
Zresztą co innego "nie chciało mi się i wolałem zrobić coś innego" (przynajmniej uczciwie), a co innego "nie byłem w stanie".
syriusz pisze:
Moim skromnym zdaniem, w przypadku czytania książki te dwa stwierdzenia są synonimami. Tzn. pod warunkiem że to "nie chciało mi się" jest umotywowane tym, że książka była na tyle nudna, niezrozumiała że aż odrzucało i nie chciało się przez nią brnąć.

IMHO "nie byłem w stanie" to wtedy jeśli zaszły okoliczności obiektywne - np. wydruk był nieczytelny, czytelnik niewidomy itp.
A poważny człowiek jest w stanie przeczytać nawet rzecz, która "była na tyle nudna, niezrozumiała że aż odrzucało i nie chciało się przez nią brnąć". W końcu w pracy ciągle trzeba czytać rzeczy, które aż odrzucają, a mimo to jakoś większość ludzi się zmusza. Porównaj sobie Potop z Ordynacją podatkową i zastanów się co wymaga większej determinacji ;-)

_________________
<b><i>Magdalaena</i></b>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.01.2005 @ 20:58:10 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2004 @ 14:37:29
Posty: 1340
Lokalizacja: Z kontowni albo z nienacka
Magdalaena pisze:
A poważny człowiek jest w stanie przeczytać nawet rzecz, która "była na tyle nudna, niezrozumiała że aż odrzucało i nie chciało się przez nią brnąć". W końcu w pracy ciągle trzeba czytać rzeczy, które aż odrzucają, a mimo to jakoś większość ludzi się zmusza. Porównaj sobie Potop z Ordynacją podatkową i zastanów się co wymaga większej determinacji ;-)

No tak, tylko że praca to nie to samo co szkoła.
Potop to bardzo ciekawa powieść, czytałem trzy razy. Ordynacja zapewne jest mniej ciekawa ;-), ale czytasz ją ponieważ musisz, za to Ci płacą.

Zresztą, nie tylko w pracy "współczynnik przymusu" jest większy. Obecnie na studiach czytam teksty o wiele trudniejsze niż np. Lalka którą odłożyłem, bo nie zmogłem. Teksty te nie dość że trudne, są czasem w dodatku cholernie nudne. Ale z nich mam kolokwia. To raz. Dwa, wiem że do czegoś mi się przydadzą.
Z lekturami w szkole jest inaczej. Zastanawia mnie to, dlaczego tak wiele osób narzeka na podobne utwory. Na dodatek, męczy się nad nimi, mając świadomość że przydadzą się im one tylko i wyłącznie do napisania matury. Wyjątkiem osoby zdające na polonistykę.

Apropo, czy to że zmusiłem siędo przeczytania beznadziejnych dla mnie "Szewców" a nie dałem rady z "Ferdydurke" czyni mnie człowniekiem niepoważnym ? ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.01.2005 @ 21:05:51 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tak ;P

Z jednolinijkowym itp. :)

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.01.2005 @ 21:27:43 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 20:35:02
Posty: 653
Lokalizacja: niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas...
micz pisze:
"Lalka" - książka wspaniała, cudowna. Arcydzieło literatury światowej. Mój Top Ten absolutny. Muszę wrócic niedługo, bo dawno nie czytałem. Jak to mogło się komuś nie podobać?

Sienkiewicza nie lubiłem.Troche na jedno kopyta pisał, że tak się wyraże kolokwialnie - zawsze ktoś kogoś porywał.

Micz, chyba bardzo Cię polubię. Ja również za Sienkiewiczem nie przepadam (zdaje się, że jesteśmy w mniejszości) a „Lalka” bardzo mi się podobała.
Co do lektur to miałam pecha (bądź szczęście, zależy jak na to patrzeć) chodzić do liceum, gdzie niewiele od nas wymagano i zakres lektur był mocno okrojony. Nie musiałam więc na szczęście czytać „Granicy” J. Ominęły mnie też MiM, a także „Zbrodnia i kara”... I bardzo dobrze, bo przeczytałam te książki nie z musu, ale dla własnej przyjemności.
A jedną jedyną lekturą, przy której zbuntowałam się i powiedziałam sobie: „Ja tego czytać nie będę” jest nieszczęsny „Pan Tadeusz”.Utknęłam na drugiej księdze... Do dzisiaj trochę mi wstyd.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.01.2005 @ 21:52:37 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.08.2003 @ 23:07:52
Posty: 1505
A ja Was oboje polubię :))) Aż ze wzruszenia dokończę wreszcie to opko z Fahrenheita :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.01.2005 @ 22:23:21 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2003 @ 9:27:43
Posty: 1954
Lokalizacja: Brok
anneke pisze:
Micz, chyba bardzo Cię polubię. Ja również za Sienkiewiczem nie przepadam (zdaje się, że jesteśmy w mniejszości)

Nie przejmuj się, Aniu. Lubię Cię mimo to:P

_________________
"Nie mogę się doczekać śmierci Fabienne. Ramirez wstąpi wtedy do klasztoru i będzie się biczowal dyscypliną do konca swych nedznych dni, ale trudno już, byle tylko flaki jej wygniły i dupą wyciekły." (c) by Cintryjka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.01.2005 @ 22:25:26 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2004 @ 14:37:29
Posty: 1340
Lokalizacja: Z kontowni albo z nienacka
Oti pisze:
A ja Was oboje polubię :)))


To już cały gang normalnie ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.01.2005 @ 22:27:19 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 @ 21:19:33
Posty: 4505
A ja lubię bardzo Sienkiewicza a z matury miałam dwóję:))) Nie ulegajmy stereotypom;)))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 649 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group