Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 08.05.2024 @ 22:38:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 08.02.2005 @ 21:34:48 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Mam u siebie w biblioteczce "Łysiak na łamach", to najpierwsze i czasem do tego wracam, bo to świetne felietony. Nabyłem tez dawno temu "Łysiak na łamach 2", ale ciupasem się tego pozbyłem, bo miałem wrażenie, że obcuję z jakimś zchn-owskim klonem Łysiaka, koszmar. Po jego beletrystykę nie miałem jeszcze okazji sięgnąć.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.02.2005 @ 21:35:26 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2003 @ 9:27:43
Posty: 1954
Lokalizacja: Brok
Cintryjka pisze:
Baniewicz którego mialam nieprzyjemnośc czytać (Pogrzeb czarownicy, zdaje się) był zdecydowanie bardzo niedobry, trudno o coś gorszego:>

Bo "Afrykanka" jest dla chłopców:P Dużo strzelaja...

_________________
"Nie mogę się doczekać śmierci Fabienne. Ramirez wstąpi wtedy do klasztoru i będzie się biczowal dyscypliną do konca swych nedznych dni, ale trudno już, byle tylko flaki jej wygniły i dupą wyciekły." (c) by Cintryjka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.02.2005 @ 21:35:58 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 @ 21:19:33
Posty: 4505
Zamorano pisze:
Nie przepadam za publicystyką polityczną Łysiaka, gdyż gniew bierze tam górę nad releksją. <ciach> Choć nie lubię tej książki, to to, że jest politycznie niepoprawna nie oznacza, że tam tylko bzdety czy skrajności.

Nie, nie, ale sposób prezentowania tych poglądów... Strasznie emocjonalny, zacietrzewiony, "jedyny słuszny"; ja akurat Łysiaka polubiłam za innego typu rzeczy (w sumie jego książek przeczytałam kilkanaście, więc oczekiwania zdążyłam sobie wyrobić).
Zamorano pisze:
Poza publicystyka polityczną , o której tu się dużo gada tutaj, a która jest marginesem jego twóczości wszak pisał o inne wspaniałe rzeczy

No pewnie:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.02.2005 @ 21:43:00 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
pacek pisze:
Cintryjka pisze:
Baniewicz którego mialam nieprzyjemnośc czytać (Pogrzeb czarownicy, zdaje się) był zdecydowanie bardzo niedobry, trudno o coś gorszego:>

Bo "Afrykanka" jest dla chłopców:P Dużo strzelaja...


I jeszcze pewnie zdradza w tańcu wszystkie sekrety swego ciała:P OK, w każdym razie wyraźnie nie dla mnie:> I koniec offtopu, bo mnie łysiakowcy zjedzą na surowo:)

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.02.2005 @ 21:44:10 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Vespa , a którą książkę Łysiaka lubisz najbardziej ? :) ( Ja "MW":))

A Łysiakowi zawdzięczam jeszcze "zaczadzenie" epoką napoleońską :) Któregoś razu kuzynka przyniosła do domu "Szuańską balladę ":D

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.02.2005 @ 21:48:56 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 @ 21:19:33
Posty: 4505
Też MW:))) I prawie na równi - "Flet..." i "Cesarski poker". Kurcze, Łysiak jest jedynym autorem książek historycznych, który nie przynudza* i którego w pełni chwytam. Choć oczywiscie mam świadomość, że jest w swoich osądach bardzo subiektywny.:)

*inna rzecz, ze nie jestem zbyt obeznana w tej kwestii bo niewielu innych czytałam;P


Ostatnio zmieniony 08.02.2005 @ 21:50:27 przez Vespa, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.02.2005 @ 21:49:06 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2003 @ 9:27:43
Posty: 1954
Lokalizacja: Brok
Cintryjka pisze:
I jeszcze pewnie zdradza w tańcu wszystkie sekrety swego ciała:P

Zaraz tam w tańcu...
A zeby nas nie zjedli za offtop - to Łysiak ma u mnie duży plus za opis kolejnych zamachów stanu, od puczu generałów, do puczu kaprali. I przemowienia kolejnych przywódców, ze szczególnym uwzględnieniem kaprala;)

_________________
"Nie mogę się doczekać śmierci Fabienne. Ramirez wstąpi wtedy do klasztoru i będzie się biczowal dyscypliną do konca swych nedznych dni, ale trudno już, byle tylko flaki jej wygniły i dupą wyciekły." (c) by Cintryjka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.02.2005 @ 22:15:57 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
http://radkowiecki.republika.pl/13-05-4.html
Tu refleksje Teklaka o książkach Łysiaka .

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.02.2005 @ 23:22:45 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Ale ja długo czekałam na taki temat... :)

Pierwsze primo: Z poglądami autora zgadzam się bardzo wybiórczo. I na tym zakończę swoje uwagi na ten temat, bo to wątek literacki.

Drugie primo: Zamorano, zapomniałeś o "Asfaltowym Saloonie". Dla mnie w absolutnej czołówce namberów łan (wygrywa "Flet", za nim "Milczące Psy", a potem w różnej kolejności "Statek", "Wyspy Bezludne" (z wyjątkiem części o ONym), podróżnicze i cała reszta). To upoetyzowanie Ameryki i książka ta jest dla mnie od daty jej przeczytania jedyną zachętą, żeby do USA kiedyś pojechać.

Trzecie primo: polityczne "bohaterówki" w stylu Dobry, Konkwista, Najlepszy - wybaczcie, panowie, ale to raczej dla dużych chłopców jest. Plus natrętna polityka, której z czasem u Łysiaka coraz więcej, z takim sobie skutkiem.

Czwarte primo: "Lepszy" to osobna kategoria. Generalnie nie znoszę pisania o samym pisaniu. Ale pisanie o unikaniu sankcji za pisanie jest wyśmienite.

Piąte primo: Może to moja ślepota, ale nikt nie wspominał jeszcze tu o "Cenie". Dla mnie jako konstrukcja fabularna wspaniałe, ale ma jedną wadę, o czym w primie 6.

Szóste primo: Bardzo denerwująca cecha WŁ, którą każdy po lekturze powyżej 10 książek odkrywa: powtarzanie. Kawałki o wyjmowaniu burdelu z kobiety et consortes wracają w kolejnych książkach z podziwu godną regularnością, czasem nawet całe partie "ripostowe". Tak samo wracają pewne klisze bohaterów, jak schemat starszego "krewnego/przyjaciela-filozofa i ironisty" czy "bohatera wilka-samotnika, o skrwawionych rękach, ale czystym sercu, przeciwko wszystkim". Za każdym razem ma to swój smak, jednak ta czkawka motywów z czasem coraz bardziej nuży.

Ufff, tyle jestem w stanie stworzyć na razie. Chętnie podyskutuję na zagadnienia powyższe (z wyjątkiem punktu 1) oraz inne.

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.02.2005 @ 23:32:59 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
meadwyn pisze:
Drugie primo: Zamorano, zapomniałeś o "Asfaltowym Saloonie". Dla mnie w absolutnej czołówce namberów łan (wygrywa "Flet", za nim "Milczące Psy", a potem w różnej kolejności "Statek", "Wyspy Bezludne" (z wyjątkiem części o ONym), podróżnicze i cała reszta). To upoetyzowanie Ameryki i książka ta jest dla mnie od daty jej przeczytania jedyną zachętą, żeby do USA kiedyś pojechać.

Polimeryzowabym :) Znaczy "Asfaltowy saloon" fajny. A nawet świetny.A nawet znakomity. I będzie niedługo wznowienie. Ale kudy mu do "Wysp bezludnych" , "Wysp zaczarowanych" czy nawet "Francuskiej ścieżki" . Ponoć taka rzecz o Hiszpanii istnieje w bardzo roboczej formie i może kiedyś pojawi się :) Oczywiście IMVHO A "Milczące psy" troszki nierówne. Znaczy zaraz nie rozumiem to w twym rankingu "łysiaków" gdzie jest "Asfaltowy salon" ? A co do mojej "prezentacji" to mocno powierzchowna oczywiście :) Ale gdybym ja otwierał temat to byłaby solidniejsza :DDDDDDDDDD
meadwyn pisze:
Trzecie primo: polityczne "bohaterówki" w stylu Dobry, Konkwista, Najlepszy - wybaczcie, panowie, ale to raczej dla dużych chłopców jest.

Phi , bo ty nie rozumiesz co to mit "dzikich gęsi" :) A raczej jako kobieta go nie czujesz ( znaczy tego mitu) :PPPPPPP
A Vramin to ma "Łysiak fiction" zbiorek :] Ech pomarzyć :]

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Ostatnio zmieniony 27.12.2005 @ 0:31:42 przez Zamorano, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.02.2005 @ 23:43:16 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Haletha pisze:
Jako neofitka pozwalam sobie założyć temat poświęcony Waldemarowi Łysiakowi i jego bogatej twórczości:) (...)
Dzięki Hal, narobiłaś mi smaka na powtórkę Łysiaka, obecnie na półce koło łóżka wylądował "Asfaltowy Saloon", jedna z moich ulubionych jego książek - dobrze, że jutro rano nie muszę się nigdzie spieszyć.
W zasadzie jedynie czytana na studiach "Łysiak na łamach" mnie nie zachwyciła, może to i z pośpiechu i nieco z przekory ;)

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.02.2005 @ 23:48:35 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
A jak ktoś nie wie o czy mowa to :
http://wyspywirtualne.webpark.pl/saloon.htm

już będzie miał jakieś pojęcie :)

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.02.2005 @ 23:57:44 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Ja dzięki tej książce zainteresowałam się Danikenem (ojciec był wniebowzięty;P) :)

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2005 @ 0:00:02 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
A ja już byłem po daenikentis :)) I nawet nie wiedziałem, ze EvD był w Polsce i że go tak paskudnie potraktowali.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2005 @ 0:05:49 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Zamorano, chodziło mi o to, że Saloon jest w mojej czołówce w ogóle, nie tylko wśród łysiaków. Wiem, jakoś nieskładnie ten ranking wyszedł, ale też to nie żaden sztywny ranking - czasem mi się odzywa stara sympatia i odkrywam książkę na nowo (nie tylko Łysiaka). Na przykład nigdy jakoś nie ciągnął mnie "Szachista". A tymczasem jakieś dwa lata temu przeczytałam go sobie przy okazji tematyki napoleońskiej na historii i tak mi się wpasował, że mam do tej powieści duży sentyment.

Co do Milczących Psów: owszem, są nierówne. Ja oceniam raczej na wyrost, niejako na podstawie tego, co mogło być napisane. Oceniam potencjał, jaki tam jest. Czy też był, bo już raczej końcówki się nie doczekamy...

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group