Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 09.05.2024 @ 2:40:40

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 09.02.2005 @ 13:51:18 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.04.2003 @ 13:43:29
Posty: 21
Lokalizacja: Raczej z daleka;
No dobrze, mialam sie nie odzywac i tylko podczytywac, ale to mnie ruszylo.

<<Tym co Łysiak napisał o Ś.P. (przecież się ochrzcił) Jacku K. stracił u mnie bardzo wiele>>
A ja tym dwom Mistrzom - zgodnie, na jednej karcie - poswiecilam najdluzsze podziekowania, jakie pojawily sie kiedykolwiek w pracy magisterskiej z historii ogrodow na SGGW :(
I myslalam, ze wspolna cecha mistrzostwa w jezyku i uwielbienia dla sztuki i historii laczy pokolenia, style i poglady... Mozna polemizowac, ale obrzucac sie blotem?!

Czy ktos mialby link, namiary, cokolwiek na ten temat? Chcialabym wiedziec, co konkretnie napisal - a najwyrazniej cos mnie ominelo (moze to i lepiej, ale teraz juz i tak za pozno...)

_________________
...bo za oknem śnieżyca, chichoty i wycie...

Chwala trzykropkom!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2005 @ 13:51:26 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2004 @ 23:25:28
Posty: 1474
Lokalizacja: Shangri-La
wyjątkowo młody kot pisze:
Trudno jest pisarzowi oddzielić się od tworzonej przez siebie fikcji literackiej. Lecz przelewanie swojej niechęci na papier wydaje mi się jakieś takie... niskie. Ot, pokażę całemu światu, że to zła kobieta była.

Chyba lekka przesada...Mnie to wyglądało bardziej na chęć usprawiedliwienia się/wyjaśnienia pewnych spraw. Bo co mu ona zrobiła to wszyscy wiedzieli...A to zapewne bolało, szczególnie takiego macho :)
Oczywiście było w tym sporo ekshibicjonizmu, ale jakby Łysiak ( i każdy inny pisarz) nie był ekshibicjonistą w stopniu większym od przeciętnego to nigdy za pisarstwo by się nie zabrał.
Nb. Bo to zła kobieta była... :D

_________________
C'est grand malheur de ne pouvoir etre seul...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2005 @ 13:58:45 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Cholera a ja nic nie wiem :) Znaczy, z prywatnego życia Łysiaka to wiem tylko, że ma 3 dzieci ( córka i dwóch synów) , mieszka zdaje się na Saskiej Kępie, ma niekiepską kolekcję starodruków ( w tej liczbie najprawdopodbniej jedyny egzemplarz, pierwszej edycji drukiem "Trenów" Kochanowskiego) i starych opraw wydawniczych tudzież innych interesujących dzieł sztuki :)

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2005 @ 14:32:30 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2004 @ 23:25:28
Posty: 1474
Lokalizacja: Shangri-La
Wysłałem Ci PW, to co tam napisałem nie jest rzecz jasna żadną tajemnicą, ale osobiście uważałbym rozwijanie publicznie tego wątku za niesmaczne.

_________________
C'est grand malheur de ne pouvoir etre seul...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2005 @ 15:35:27 
Offline
Normalny
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.03.2004 @ 0:09:35
Posty: 4595
Lokalizacja: Vindobona
Arum_Lilly pisze:
Czy ktos mialby link, namiary, cokolwiek na ten temat? Chcialabym wiedziec, co konkretnie napisal - a najwyrazniej cos mnie ominelo (moze to i lepiej, ale teraz juz i tak za pozno...)

Fragment z Rzeczpospolitej kłamców, ze str 149-150:
"Przez całą drugą połowę lat 90-tych opluwał polski Kościół, "polski antysemityzm" i wszelkie "polactwo" hurtem. Wyemigrował do Australii tłumacząc że robi to dlatego iż nienawidzi Polaków. Tam udzielał prasie wywiadów w których wszystko co polskie (papieża, religię, patriotyzm) odsądzał od czci i wiary bez przerwy wałkując mantrę "polskiego antysemityzmu", (...) mało kto wie że ów wojujący Żyd pojednał się na wiedeńskim szpitalnym łóżku z chrześcijańskim Bogiem przyjmując wiarę katolicką, którą tyle lat ganił jak wredny kult. Tak na wszelki wypadek."

Nie zgadzam się z tezą że Statek jest antykobiecy. Opisuje kobiety jakie są a nie jakimi chciałyby być widziane. Podobnie jak Pani Bovary Flaubeta czy Lalka Prusa.
Osobiście myślałem że będzie ostrzejszy słuchajkąc różźnych wypowiedzi. Dla mnie przede wszystkim był nudny ;->

_________________
A jutro znów pójdziemy na całość za to wszystko co się dawno nie udało za dziewczyny które kiedyś nas nie chciały za marzenia które w chmurach się rozwiało za kolegów których jeszcze paru nam zostało


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2005 @ 15:38:45 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.12.2003 @ 13:45:04
Posty: 6932
Lokalizacja: urojone Trondheim za morzem
M. Aurelius pisze:
Opisuje kobiety jakie są a nie jakimi chciałyby być widziane. Podobnie jak Pani Bovary Flaubeta czy Lalka Prusa.

Raczej opisuje kobiety takie, jakimi je widzi. W przyczyny, dla których widzi je takimi - nie wnikam.
M. Aurelius pisze:
Dla mnie przede wszystkim był nudny ;->

Dla mnie takoż.

_________________
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2005 @ 16:05:50 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Coś mi się zdaje, że topic miast zmierza w kierunku tzw. draki :] A szkoda :D
Moja koleżanka po przeczytaniu "Statku" stwierdziła , że cały antyfeminizm ( zresztą zdaje się Łysiak czyni jakieś rozróżnieniena kobiety i feministki, nie żebym stosował podobną klasyfikację. Informacyjnie piszę :D) tegoż jest troszke mityczny . Slogan podbijący sprzedaż :DDD Z tej trylogii fantasmagorycznej ( tzn. formalnie to nie jest żadna trylogia, ale często się tak mówi) to wolę zdecydowanie "Kielich" i "Flet z mandragory".

Hal : z którego roku wydanie "Empirowego pasjansa" kupiłaś ?

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Ostatnio zmieniony 09.02.2005 @ 16:10:06 przez Zamorano, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2005 @ 17:38:31 
Offline
Normalny
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.03.2004 @ 0:09:35
Posty: 4595
Lokalizacja: Vindobona
Jeszcze o wykształceniu. Łysiak był w Rzymie dwa lata. U nas też już są szkoły gdize po otrzymaniu dyplomu z np. pedagogiki specjalnej w rok lub dwa kończysz studia podyplomowe informatyczne. Ale истинно гаварю вам, niewiele ma to wspólnego z informatyką. I skąd mam wiedzieć, że w jego wypadku tak nie było?

_________________
A jutro znów pójdziemy na całość za to wszystko co się dawno nie udało za dziewczyny które kiedyś nas nie chciały za marzenia które w chmurach się rozwiało za kolegów których jeszcze paru nam zostało


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2005 @ 17:52:50 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Marcus z szuana stajesz się Czekistą :DDDDDDD A skąd info, że był w Rzymie 2 lata ? Pytam z ciekawości :) ( gdzieś czytałem , że 3 ale mogło mi się coś pozajączkować ) I myślę, że to jaką katedrą na Polibudzie kierował (Historia Kultury i Cywilizacji na Politechnice Warszawskiej) też by warto wziąść pod uwagę, oceniając kompetencje w zakresie określenia "historyk sztuki" :) Możemy się bawić w dywagacje czy dyplom studiów podyplomowych znaczy tyle, żeby okreslenie "historyk sztuki" było uzasadnione, ale to juz będą dywagacje nie na temat :] Moim zdaniem określenie Łysiaka w ten sposób jest uprawnione. Bez przesady.

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2005 @ 19:21:19 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2004 @ 16:43:01
Posty: 289
Lokalizacja: Jelenia Góra
Zamorano pisze:
Moja koleżanka po przeczytaniu "Statku" stwierdziła , że cały antyfeminizm ( zresztą zdaje się Łysiak czyni jakieś rozróżnieniena kobiety i feministki, nie żebym stosował podobną klasyfikację. Informacyjnie piszę :D) tegoż jest troszke mityczny . Slogan podbijący sprzedaż :DDD ?

To ja jestem tą koleżanką :DDD
Moje "ŁYSIAK TOP FIVE"
1. MW
2. Wyspy Bezludne
3. Wyspy zaczarowane
4. Flet z mandragory
5. Francuska ścieżka
Ale nie wszystko czytałam. Z nowości "Kielich" jest bardzo, bardzo :)

_________________
Czy nie możemy sie modlić o coś dobrego, na przykład o precyzyjne bombardowanie ?

Paragraf 22

Za nóżki i o ścianę !!! Na pohybel idiotkom.


Ostatnio zmieniony 09.02.2005 @ 19:39:25 przez Olga, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2005 @ 19:24:37 
Offline
Myszowór

Rejestracja: 08.10.2004 @ 14:27:38
Posty: 970
Lokalizacja: Pohjola-dzika,smiercionosna Polnoc
Szczerze mowiac czekalem na dyskusje o p.Lysiaku na Forum. Wrecz dziwilem sie, ze jeszcze takowa nie miala miejsca. Lubie wczesne dziela WL. Ostatnio przypomnialem sobie "Szuanska ballade" ( byla jakims cudem w bibliotece) i fajnie sie czytalo - swit mnie zastal. Do "pozniejszego" Lysiaka zniechecily mnie , szczerze mowiac, jego wypowiedzi , ze tak sie brzydko wyraze, polityczne. Z zasady nawet nie czytalem recenzji.Ale narobiliscie mi smaku na np."Kielich" czy "Flet". Trzeba sie bedzie z panem Waldemarem przeprosic :)

_________________

Jestem Nikim, co umie tylko spac
Lunatykiem od odkladania spraw
Fanatykiem marzen


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2005 @ 19:43:01 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2003 @ 16:25:54
Posty: 7116
Lokalizacja: Ankh-Morpork naszego świata/...
Osobiście lubię wczesne książki ( skoro już generalizujemy, ale czasu mało... ) oraz MBC. Wiem, przytaczane tam anegdoty i informacje nie są może przełomowe dla historyków sztuki, ale nie każdy jest historykiem sztuki. A poza tym, mało które dzieło dotyczące malarstwa czyta się tak dobrze.

PS Jeśli chodzi o eeseistów, to czy ktoś tu jeszcze czytał eseje Paula Johnsona ? Na przykład te zebrane w książce "Do diabła z Picassem"? Nie żebym strasznie offtopicowal tudzież temat porywał, ale...

_________________
lɔlɔ̃... Mou lon, ogni agbe gne. Edji le djom!
Liga Niezwykłych Dżentelchamów + Brygada Malkawiańskich Cyklistów.

Gdy nastały jesienne dni
jeden drobny gest
zmienił widzenie świata


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2005 @ 19:47:09 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Zamorano pisze:
Hal : z którego roku wydanie "Empirowego pasjansa" kupiłaś ?

Z siedemdziesiątego siódmego. Na wewnętrznej stronie obwoluty jest fotka małego Łysiaczątka z szabelką:P

A ten antyfeminizm... Antyfeminizm na pewno (scena pogromu feministek jest świetna i popieram działania bohaterów:DD), ale może niekoniecznie jeszcze mizoginia. Szersze zapoznanie się z bibliografią zapewne zmieni mój pogląd w tej kwestii, ale na razie mam wrażenie, że to raczej osobisty pogląd bohaterów na kobiety. Bohaterowie mogą się mylić:) A przecież Noemi, Fergy i Barbara są zupełnie normalne i jakoś nie pokrywają się z dominującym w refleksjach Lance'a szablonem półinteligentnej "samicy". W "FzM" z kolei może i jest femme fatale, ale też nieschematyczna. Więc skoro bohater myli się co do niej, to może w ogóle myli się co do kobiet?:)


Acha: w "Kielichu" są błędy natury muzycznej:)

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2005 @ 19:53:31 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2004 @ 16:43:01
Posty: 289
Lokalizacja: Jelenia Góra
Haletha pisze:
A ten antyfeminizm... Antyfeminizm na pewno (scena pogromu feministek jest świetna i popieram działania bohaterów:DD), ale może niekoniecznie jeszcze mizoginia. Szersze zapoznanie się z bibliografią zapewne zmieni mój pogląd w tej kwestii, ale na razie mam wrażenie, że to raczej osobisty pogląd bohaterów na kobiety. Bohaterowie mogą się mylić:) A przecież Noemi, Fergy i Barbara są zupełnie normalne i jakoś nie pokrywają się z dominującym w refleksjach Lance'a szablonem półinteligentnej "samicy".

Owszem tak. Fergy, Barbara czy Noemi są OK. Faktem jest ,że jesli pojawiają się feministki w powieściach WŁ to strasznie przerysowane. Nie, żebym była femistyką. Zwracam uwagę na klisze :) A scena całkiem zabawna :) Choć nie wiem czy bez tego wątku "Kielich' nie byłby lepszy. Po prostu to jedyny moment takiej dosłowności w tej powieści :)
Cytuj:
Acha: w "Kielichu" są błędy natury muzycznej:)

Jakie ? :)

_________________
Czy nie możemy sie modlić o coś dobrego, na przykład o precyzyjne bombardowanie ?

Paragraf 22

Za nóżki i o ścianę !!! Na pohybel idiotkom.


Ostatnio zmieniony 09.02.2005 @ 20:06:29 przez Olga, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2005 @ 19:57:25 
Offline
Normalny
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.03.2004 @ 0:09:35
Posty: 4595
Lokalizacja: Vindobona
Filet, jest słabiszy od np. Limes inferior, a dotyczy podbnym problemów. Brak wprawy w socjal-fikcji. Zresztą Łysiak SF&F traktuje per noga, wydaje mu się, że to literatura łatwa do pisania, a jego próby - vide Łysiak fiction są nędzne.
Może i jestem czekistą. Wzięło się to od czasu gdy przeczytałem Lepszego (naście lat temu). Obrzydliwa wydaje mi się bohaterszczyzna faceta, który nigdy nie był przeszłuchiwany z intwerrogacją, nie otrzymał wilczego biletu, wyjeżdżał na stypendia. Jak to porównać z prawdziwymi bohaterami? :->

_________________
A jutro znów pójdziemy na całość za to wszystko co się dawno nie udało za dziewczyny które kiedyś nas nie chciały za marzenia które w chmurach się rozwiało za kolegów których jeszcze paru nam zostało


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group