Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 14:27:35

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
Post: 02.03.2005 @ 11:08:54 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Widzę, że nie obędzie się bez tematu poświęconego temu ważnemu aspektowi literatury;)

Cóż, wbrew pozorom jestem estetką i wierzę w Piękno, Ład oraz Harmonię. Niestety niektóre wydawnictwa najwyraźniej nie podzialają tej pasji, w związku z czym bez skrupułów serwują czytelnikom książki opatrzone obrzydliwymi transparentnymi bohomazami, które prawodopodobnie mają za zadanie krzyczeć z daleka i przyciągać wzrok przechodniów po drugiej stronie ulicy. Może i jest racja w tym, że miłośnik danego autora kupi wolumin bez względu na jego wizualną szpetotę, neofita będzie się sugerować czymś innym, zaś osobie niezainteresowanej i tak jest wszystko jedno, niemniej trochę szacunku dla zmęczonych oczu odbiorcy by się należało... A wy co o tym sądzicie?;-))


Wypowiem się może co właściwie mam do okładki najnowszej Brzezińskiej. Ano to, że mi się nie podoba:> Owszem, ilustruje treść, ale jest IMHO po prostu nieestetyczna. Ohydne kolorki, nieładna kompozycja (postać ludzka wyrasta dokładnie pośrodku) i techniczne problemy z proporcjami. Szarka ma za dużą głowę, za wąskie ramiona i tułów, najwyraźniej krótkie nogi. No i buźkę ma brzydką jak sto nieszczęść, co się bynajmniej z opisem z książki nie zgadza:)

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Ostatnio zmieniony 16.03.2005 @ 11:58:42 przez Haletha, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.03.2005 @ 11:15:06 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.02.2003 @ 16:26:44
Posty: 1082
Lokalizacja: z tysiąca i jednej nocy
Ja uwielbiam twarde, jednokolorowe okładki. Najlepiej bez żadnych dodatków - sam tytuł i autor, ewentualnie jakiś mały, gustowny obrazek. Prosto, ładnie i estetycznie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.03.2005 @ 15:39:17 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.01.2005 @ 14:27:39
Posty: 27
Lokalizacja: z Marsa
To chyba naturalne, że pierwsza rzecz, na którą się zwraca uwagę to okładka książki. Najlepiej, jeżeli jest twarda (z wiadomych powodów). Ciekawe okładki posiadają książki z wydawnictwa RUNA. Mnie najbardziej do gustu przypadły okładki Super Nowej - ściślej dwie - "Narrenturmu" i "Bożych bojowników". Są jakieś takie... stylowe:)

_________________
Veni, vidi... i skopali mi dupe - Julek Cezar nowej ery!!!

Hey, Teacher, Leave Those Kids Alone! PINK FLOYD


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.03.2005 @ 17:05:51 
Offline
Adept

Rejestracja: 11.01.2005 @ 11:09:42
Posty: 327
Lokalizacja: B-stok
Ja z kolei , pierwszą rzeczą na którą zwracam uwagę jest nazwisko autora , a potem tytuł. Kwestia wyglądu okładki jest dla mnie bez znaczenia , bo liczy się przede wszystkim treść książki.
Jeśli już mam "bawić się" w ocenę okładki "Letni deszcz. Sztylet" to rzeknę tyle : choć może urodą nie grzeszy i jest brzydsza od "kielichowej" to jednak ma w sobie owo coś i jest bardzo klimatyczna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.03.2005 @ 17:32:14 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 24.04.2003 @ 10:59:37
Posty: 630
Moją uwagę zawsze zwracają okładki Kirby'ego. Są tak paskudne, że aż ładne;) No i cholernie treściwe;)

Jeśli chodzi o inne pozycje, to pamiętam, że zrobiła na mnie wrażenie (polska) okładka "Dworca Perdido".

A jeśli chodzi o tę z "Letniego deszczu. Sztyletu" to dla mnie nie jest najładniejsza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.03.2005 @ 17:40:32 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Pisałem już, że na okładki nie zwracam wielkiej uwagi? No to się powtórzę :) Jak coś kupuję, kieruję się nazwiskiem autora, tytułem, opiniami innych, itp., ale okładką nigdy. Co najwyżej po zakupie przyglądam się bliżej. Dopóki na Dukaju nie ma gołej baby ze smokiem, to jest dobrze :)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.03.2005 @ 18:35:52 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Hmm.. no to mam zagwozdkę. Z jednej strony, okładka mnie nigdy nie skusiła do kupna czegoś. Tak jak Sexbeer, zwracam uwagę na to, czyja jest książka, na tytuł, na treść. Nie na rysunki lub ich brak. A już na pewno nie na recenzje zamieszczane na tylniej stronie okładki ( one ma jakąś nazwe, prawda? nie pamiętam...)
A zagwozdka polega na tym, że faktycznie, kiedy juz książkę przeczytam, to się jej przyglądam. I ostatnio bardzo mi się podobały okładki do Packowej trylogii- takie niedopowiedziane. Nie umiem zwerbalizować tego, o czym myślę, ale mam nadzieję, że mnie zrozumiecie :)

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.03.2005 @ 18:41:45 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
kkkara pisze:
( one ma jakąś nazwe, prawda? nie pamiętam...)


Blurby. A okładka do Brzezińskiej, jak już wspomniałem, mi się nie podoba. Co nie zmienia faktu, że jakbym był fanem, to i tak bym kupił w ciemno :)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.03.2005 @ 18:52:14 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
O, własnie! Dzięki, Sexiu.
A co do okładek, to nie zmieniam zdania- ani mnie zachęcają, ani zniechęcają do zakupu. Choć niektóre wabią :D

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.03.2005 @ 19:41:04 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 14.01.2005 @ 23:25:59
Posty: 703
Lokalizacja: Srulin
Przywiązuję dosyć dużą uwagę do okładek. Najgorzej jest gdy zżera mnie zawiść, że okładki tej samej książki z innych krajów są o niebo lepsze. Nienawidzę okładek wydawnictwa od "Kodu Leonarda..." - takie same monotonne, niektóre po prostu okropne oraz okładki wydawnictwa Amber, które zawsze wpychają na pierwszą stronę testy w stylu" Pierwsze miejsce w Ameryce", "Megabestseller" i - najgorsze- " Niesamowita ksiązka bleble" - New York Magazine itp. Nigdy nie rozumiem po co mi pochwała jakiegoś dziennikarza amerykańskiego pisma. Niby pochwała z niebios.

_________________


Że tak powiem, każdy może.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.03.2005 @ 21:19:49 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
Ostatnio poraziła mnie okładka do "Zobaczyć Lankmar i umrzeć" by wydawnictwo SOLARIS.

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.03.2005 @ 21:21:57 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Poraziła w sensie? Odpowiedź uzasadnij :)

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.03.2005 @ 21:35:14 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 8:53:18
Posty: 578
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Mnie poraziła "lektóra" na odwrocie tej okładki. Co do szaty graficznej, jest po prostu brzydka, fakt, ale za to pasuje do treści ;-))
No i ten powalający zabieg z obrazkiem na grzbiecie - jeśli chce się mieć cały, trzeba kupić wszystkie tomy ;-)

_________________
"Bestsellery to świetne urządzenie: wiadomo jakie książki kupować i nie trzeba ich czytać."
Danny Kaye


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.03.2005 @ 22:20:22 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.12.2003 @ 22:10:20
Posty: 94
Lokalizacja: Warszawa
SOLARIS ma w ogóle byle jakie okładki. Uważam, że większość z nich jest w złym guście.

Staram się nie oceniać książki po okładce, ale miło jest mieć na półce coś ładnego także "zewnętrznie", a nie tylko "treściowo" ;) Lubię po prostu, jak książka ma ładną grafikę na okładce, a nie jakiś bohomaz. Jeśli zaś miałoby się jakieś szkaradztwo pojawić, to niech lepiej okładka będzie tak zaprojektowana jak u Clarke przy "Jonathan Strange i pan Norrell" - z prostotą.

Okładki RUNY podobają mi się mniej od okładek Fabryki Słów, ale tylko dlatego, że RUNA daje okładki zbyt ciemne jak na mój gust. Grafiki też nie zawsze trafiają w moje poczucie estetyki. Przy zakupie jednak nie kieruję się okładką w żadnym wypadku :)

_________________
Earth.
A biosphere.
A complex, subtly balanced life support system.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.03.2005 @ 22:34:13 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
Kkkara pisze:
Poraziła w sensie? Odpowiedź uzasadnij :)

Bardziej niż mierna grafika rodem z kiepściutkiej gry komputerowej z jakiegoś zatyłcza w Chinach (grafik musiał się spieszyć, bo na popołudnie przewidziana była kameralna egzekucyjka :]). Oczywiście wyszło bezdusznie.
Jestem na duże NIE.

Madda pisze:
Mnie poraziła "lektóra" na odwrocie tej okładki.

Mam przed sobą wydanie I (tom 1) z 2004 r. Nie ma na odwrocie żadnej "lektóry"...
Natomiast mierzi mnie stylistycznie : "Ułożone chronologicznie opowiadania układają się we wspaniałą, z niczym nieporównywalną sagę".

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group