Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.04.2024 @ 9:05:28

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 11.03.2005 @ 15:01:15 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Ezena pisze:
Ej, ta laska w środku faktycznie ma coś z Tarka ;))))))

Jaka laska? To w najlepszym przypadku enerdowska sportsmenka :)))

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.03.2005 @ 15:02:25 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
ja też myślałam, że to facet, dopóki nie otowrzyłam sobie obrazka w większym oknie:)

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.03.2005 @ 20:09:17 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 15.09.2004 @ 22:19:48
Posty: 583
Ezena pisze:
Ej, ta laska w środku faktycznie ma coś z Tarka ;))))))


Może odwrotnie - Tark ma coś z laski? Szczerze , to jak pierwszy raz zobaczyłem w avatarku jego zdjęcie , byłem pewien jego płci i nie była to ta płeć , którą ma on w istocie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.03.2005 @ 20:22:47 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.08.2003 @ 23:07:52
Posty: 1505
Gdybym był Tarkiem to bym napisał "metr ode mnie" :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.03.2005 @ 20:25:36 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 8:53:18
Posty: 578
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Ktoś, kto był "medium płci żeńskiej" chyba nie ma prawa się o to obrażać ;-))

_________________
"Bestsellery to świetne urządzenie: wiadomo jakie książki kupować i nie trzeba ich czytać."
Danny Kaye


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.03.2005 @ 20:26:55 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 22.05.2003 @ 18:43:57
Posty: 571
Naprawdę dobrą okładkę ma "Fabryka os" Banksa made by Sputnik Corp. czy coś w ten deseń (nie mam książki pod ręką). W 200% procentach powiązana z zawartością książki, co nie zdarza się nadmiernie często.

http://www.proszynski.pl/asp/fiszka.asp?ksiazka_id=449


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.03.2005 @ 22:05:26 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2002 @ 21:31:15
Posty: 2112
Lokalizacja: Warszawa
Blaireau pisze:
Haletha pisze:
Kolejny dowód na to, że FS choć nie zawsze dba o treść książek, ładnie je wydaje.

e, chyba tylko Pilipiuka. Bo dają ilustracje Keri.
Okładka do Packowej Linii Ognia jest tragiczna...

Normalnie się zaczerwieniłam :))) Dzięki.
Ale powiem Wam, że to co jest w Fabryce, jest zmienione w stosunku do oryginału i takie raczej nie zostanie. Człowiek, który się tym zajmuje stwierdził, że żeby zmienić lekko zabarwienie łatwiej mu będzie zaszarzyć wszystko a potem zakolorować w PSie. już z nim pogadałam i wytłumaczyłam, ze to iż okładka jest w odcieniach brązu wcale nie oznacza, ze nie jest kolorowa i można ją po macoszemu traktować. Teraz wygląda jak sprana koszulka.
Haletha pisze:
Na czarno-białych grafikach (rozumiem, trochę innych stylowo) ma bardzo niskie czoło i jakby większe usta. Ale to tak tylko;)
Ezena pisze:
Kompletnie się nie znam, ale to chyba zupełnie inna technika rysowania... Bardziej schematyczna?
Poza tym pewnie rysują z kalką ;)))

Bo to jest tak, ze w komiksie rysuje się 3 linie na krzyż i można przerysować wiele rzeczy (większe oczy, usta, nos) dzięki czemu postaci nie tyle są same do siebie podobne, co różnią się jedne od drugich. Narysowanie 2 razy tej samej twarzy realistycznie i z wyobraźni (nie korzystałam z fotek) nie jest wcale takie proste jak się wydaje ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.03.2005 @ 22:19:05 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Keri_Moore pisze:
Bo to jest tak, ze w komiksie rysuje się 3 linie na krzyż i można przerysować wiele rzeczy (większe oczy, usta, nos) dzięki czemu postaci nie tyle są same do siebie podobne, co różnią się jedne od drugich.

No zaraz mnie ^cenzura^ weźmie jak czytam takie bzdury. Kasiu nie wiem jaka jest Twoja znajmość kanonu komiksowego czy tez technik jego tworzenia. Ale to jest nieprawda. Może obecna na tym forum młoda nadzieja polskiego komiksu - Turucorp coś o tzw. strzegółach się wypowie. Czy o Szninklu można powiedzieć, że był robiony 3 liniami ? A te wszystkie rastry, półcienie. I tak dalej. A czy robiony w kolorze bezpośrednim "Skarbek", jeśli już zostaniemy przy Rosińskim pasuje do tej definicji ? Robienie komiksu to cholernie trudna i skomplikowana sprawa. Jest mnóstwo szkół i estetyk. Również hiperrealistyczna. I to jest złożony język. Bywa, że świetni rysownicy komiksów są równie znakomici w ilustracji książkowej ( Rosiński, McKean). Odwrotnie to nie działa. To bynajmniej nie jest wcale uboższe graficznie niż najlepsze nawet ilustracje książkowe. A IMVHO zdecydowanie bardziej bogate.

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.03.2005 @ 22:31:32 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2002 @ 21:31:15
Posty: 2112
Lokalizacja: Warszawa
Zamorano pisze:
Keri_Moore pisze:
Bo to jest tak, ze w komiksie rysuje się 3 linie na krzyż i można przerysować wiele rzeczy (większe oczy, usta, nos) dzięki czemu postaci nie tyle są same do siebie podobne, co różnią się jedne od drugich.
No zaraz mnie ^cenzura^ weźmie jak czytam takie bzdury.

Nie wiem Zamorano, ale mam wrażenie, że może znasz się na komiksie, ale na życiu to już nie bardzo ;)
Przede wszystkim nie podoba mi się, ze rzucasz "cenzurami" i mówisz osobie, która rysuje od 14 lat, ze wiesz lepiej. Imaginuj sobie, ze w kwestii technik i rysowania postaci charakterystycznych to ja prawdopodobnie wiem lepiej od Ciebie, A nawet jeśli nie wiem lepiej od Ciebie, Ty na pewno lepiej się ode mnie na tym nie znasz ;)


Ostatnio zmieniony 11.03.2005 @ 22:36:02 przez Keri_Moore, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.03.2005 @ 22:35:06 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
Jaka Nocta, co?
Chyba złość Cię zaślepiła conieco... Najpierw radzę przeczytaj z kim wdajesz się w dyskusję, albo co?

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Ostatnio zmieniony 11.03.2005 @ 22:36:44 przez Nocta, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.03.2005 @ 22:35:27 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2002 @ 21:31:15
Posty: 2112
Lokalizacja: Warszawa
Zamorano pisze:
Bywa, że świetni rysownicy komiksów są równie znakomici w ilustracji książkowej ( Rosiński, McKean). Odwrotnie to nie działa.

A i jeszcze tylko odnośnie tej kwestii. Zastanawiam się co by było, gdyby Ci panowie zaczęli odwrotnie, czyli od ilustracji. Toż pewnie już nie mieliby czego szukać w świecie komiksów! Bo wszakże to logiczne, ze w drugą stronę to nie działa - ich talent na zawsze zostałby stracony ;D
Nocta pisze:
Jaka Nocta, co?

Pardon, Macie tak podobne zdania w różnych kwestiach, ze czasem mi się tentegujecie ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.03.2005 @ 22:37:03 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 8:53:18
Posty: 578
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Rosiński ponoć zaczynał od ilustracji ;-)

_________________
"Bestsellery to świetne urządzenie: wiadomo jakie książki kupować i nie trzeba ich czytać."
Danny Kaye


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.03.2005 @ 22:48:23 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2002 @ 21:31:15
Posty: 2112
Lokalizacja: Warszawa
Madda pisze:
Rosiński ponoć zaczynał od ilustracji ;-)


Niech żyje Madda :))) I zdaje się również, ze komiksów też nie malował od razu w stylu Skarbka ;)))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.03.2005 @ 22:50:31 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Madda pisze:
Rosiński ponoć zaczynał od ilustracji ;-)


Nie ponoć, tylko na pewno, mam w domu książki z Klubu Siedmiu Przygód z jego ilustracjami. Do Szninkla czy Skarbka jeszcze mu trochę brakowąło :)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.03.2005 @ 22:53:43 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Keri pisze:
Nie wiem Zamorano, ale mam wrażenie, że może znasz się na komiksie, ale na życiu to już nie bardzo ;)

Litościwie nie skomentuję głębi Twej myśli lotnej:]
Cytuj:
Przede wszystkim nie podoba mi się, ze rzucasz "cenzurami" i mówisz osobie, która rysuje od 14 lat, ze wiesz lepiej. Imaginuj sobie, ze w kwestii technik i rysowania postaci charakterystycznych to ja prawdopodobnie wiem lepiej od Ciebie,

Po tym co napisałaś o komiksie to zwróciłem uwagę, że jednak o komiksie wiem lepiej (pod cenzurą było kuffica). O komiksie nie o Twej pasji. Bo jeśli ktoś tak kwituje wielość szkół graficznych, poetyk tej formy przekazu to się na komiksie nie zna. Albo zna sie słabiutko i wycinkowo. Niewiele rzeczy mnie tak irytuje jak takie niesprawiedliwe i oklepane banały. Może jeszcze text o polskich ułanach szarzujących na czołgi.
Keri_Moore pisze:
Zamorano pisze:
Bywa, że świetni rysownicy komiksów są równie znakomici w ilustracji książkowej (Rosiński, McKean). Odwrotnie to nie działa.

A i jeszcze tylko odnośnie tej kwestii. Zastanawiam się co by było, gdyby Ci panowie zaczęli odwrotnie, czyli od ilustracji. Toz pewnie już nie mieliby czego szukać w świecie komiksów! Bo wszakże to logiczne, ze w drugą stronę to nie działa - ich talent na zawsze zostałby stracony ;D

Rosiński zaczynał, on jest wyjątkiem. Ale robił to jako erzats komiksu bo mu nie było wolno robić komiksu. To jest kwestia czegoś co się określa terminami "rysunek narracyjny" czy "język komiksu". Po prostu dobry rysownik komiksu potrafi zrobić dobrą ilustracje ksiązkową. A dobry ilustrator musi się komiksu uczyć a napewno znać co nieco z jego osiągnięć czy typów.

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Ostatnio zmieniony 11.03.2005 @ 23:32:15 przez Zamorano, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group