Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 08.05.2024 @ 5:26:14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 07.11.2006 @ 16:09:01 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
Shadowmage pisze:
oprócz tego że jest w miękkiej okładce

O raju, więc jednak da się w miękkiej okładce? Być nie może...

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.11.2006 @ 16:15:55 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
EgzemplaŻe recenzenckie są w miękkiej. Czyli pewnie kilkadziesiąt sztuk na papierze toaletowym :)

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.11.2006 @ 17:37:42 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 22.01.2004 @ 17:56:49
Posty: 100
Egzemplarze recenzenckie to to druk cyfrowy.
Tradebooki zaczniemy wydawać od przyszłego roku (chyba).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.11.2006 @ 17:41:33 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
A skoro już jesteś - kiedy "Pan Światła"?

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.11.2006 @ 17:57:27 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2005 @ 15:31:12
Posty: 444
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno
Wg zapowiedzi pod koniec miesiąca. Na katedrze mamy już fragment :)

_________________
Katedra - portal o literaturze fantastycznej
Ględzenie Shadowa - mój blog


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.11.2006 @ 18:06:42 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Tarkus pisze:
A skoro już jesteś - kiedy "Pan Światła"?

Dziwne, ale w Merlinie już jest.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.11.2006 @ 18:16:00 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 22.01.2004 @ 17:56:49
Posty: 100
Tarkus pisze:
A skoro już jesteś - kiedy "Pan Światła"?


Już jest w hurtowniach i w niektórych księgarniach. Empik dostanie pewnie w przyszłym tygodniu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.11.2006 @ 18:17:08 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.10.2002 @ 11:51:20
Posty: 616
Lokalizacja: Niederzahden/Warschau
Palladyn pisze:
Dziwne, ale w Merlinie już jest.

Wczoraj jak właśnie u nich zamawiałem, podawali siedmiodniowy termin realizacji plus czas dostawy. Skoro dziś są te "24h", to chyba już mają.

_________________
Na pajęczynie wyrazów - barwy, zapachy i dotyk,
Łąki, pałace i ludzie - drżący Rzym mojej duszy -
Geometria pamięci przodków wyzbyta brzydoty,
Zwierciadło żywej harmonii diamentowych okruszyn.

- J.K.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.11.2006 @ 18:26:05 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Mrrrrrrrrr.... Dziś jest Dzień Dobrych Wieści. Dzięki :)

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.11.2006 @ 10:02:03 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
Grzegorz Szulc pisze:
Tradebooki zaczniemy wydawać od przyszłego roku (chyba).

Rany, ale po jaką cholerę? Przecież trade łączy w sobie wszystkie wady pocketa i HC...
Tark pisze:
kiedy "Pan Światła"?
Grzegorz Szulc pisze:
Już jest w hurtowniach i w niektórych księgarniach.

Skoro już o tym mowa, to drobna uwaga: zaraz po pierwszym rozdziale "Pana Światła" następuje spory flashback i przez większość książki akcja toczy się w przeszłości - dopiero w ostatnim rozdziale czas wraca do normy i następuje bezpośrednia kontynuacja początku. Piszę o tym na wszelki wypadek, bo ten przeskok nie jest wyraźnie zaznaczony - wielu czytelników go nie zauważało i potem się dziwiło, że nic nie rozumieją... :-)

_________________
I'm not dead yet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.11.2006 @ 23:36:29 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Grzegorz Szulc pisze:
Co wy tak z tymi hc. Przecież nie robimy tego tak sobie. Okazuje się że jednak jest te 1500 - 2000 osób które kupują tak wydaną książkę.

Hmmm... Czy mogę nieśmiało poprosić o jeden sensowny powód, dla którego nie można wydać książki najpierw w miękkiej okładce, a dopiero potem hard? Bo powyższy do takich zaliczyć nie można. Tym bardziej, że "Modyfikowany Węgiel" ukazał się najpierw w małym formacie i miękkiej okładce.
Niedawno kupiłem "Upadłe Anioły" w takim samy formacie i okładce- ale jestem znacznie opóźniony, jeśli chodzi o czytanie Morgana i można powiedzieć, że akurat miałem fuksa.
"SR" i "UF" też chcę kupić i posiadać. Bo lubię pewne książki mieć, a nie tylko je czytać. Chciałbym jak najprędzej, bo wiem, że te książki mi się będą podobać. Ale nie kupię, dopóki nie będzie miękkiego wydania. Prędzej pożyczę i oddam. Żeby było jasne- nie mam nic przeciwko twardym okładkom. Ale, na litość, bądźmy konsekwentni- jak powiedziało się małe, miękkie 'a', to nie można potem mówić "BE". :-)))
Pozdrawiam!
PS. Mały "strumień swiadomości" z siebie puściłem, więc niespójne te moje uwagi pewnie, ale tak mi się wreszcie jakoś zebrało... ;) jeśli gdzieś jestem niedoinformowany, to poprosze o korektę.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.11.2006 @ 3:32:03 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Chemik pisze:
Czy mogę nieśmiało poprosić o jeden sensowny powód, dla którego nie można wydać książki najpierw w miękkiej okładce, a dopiero potem hard?

Z takimi pomysłami to proszę spadać na drzewo czekać do wiosny, aż liście wyrosną ;-).

Natomiast co do meritum. Osobiście odpowiada mi HC, ale szczerze mówiąc, też nie rozumiem dlaczego nie możecie wypuścić na rynek równocześnie w obu formatach. Ja (i mnie podobni) i tak kupię w "twardym" wydaniu bo uważam, że jest w sposób widoczny, i dla mnie oczywisty, dużo lepszy od "miękkich". Porównajmy dla przykładu literacki rynek wydawniczy i gier komputerowych. Grzegorzu, czy wyobrażasz sobie, że najpierw wychodzi EK, a dopiero po roku gra bez dodatków? Bo ja jakoś nie bardzo. A skoro wprowadzenie na rynek podwójnego wydania, w tym samym czasie, sprawdza się w tamtym sektorze, to co stoi na przeszkodzie, żeby tak samo postępować z wydawanymi książkami? Takie porównanie jest (imho) tym bardziej uprawnione, że z tego co mówisz wynika, iż liczba sprzedawanych EK i HC jest podobna.

Podpisano: Palladyn zwolennik hardcoverów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.11.2006 @ 8:06:12 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2005 @ 20:47:37
Posty: 3223
Lokalizacja: mansarda
Czytam Upadłe anioły i się wkurrwiam. taki format to jest do postawienia na półce i cieszenia oka, ewentualnie przeglądania. Nie do czytania.

_________________
Brak emoticonów niekoniecznie oznacza, że powyższą wiadomość należy traktować poważnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.11.2006 @ 10:15:21 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2005 @ 15:31:12
Posty: 444
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno
GS to już niejednokrotnie tłumaczył... i całkowicie rozumiem jego podejście. Z marketingowego punktu widzenia zupełnie nie opłaca wydanie jednocześnie twardej i miękkiej oprawy, tak samo jak najpierw miękkiej a później twardej.Bo mając do wyboru dwie wersje, większość kupi miękką - ale jeśli jest tylko twarda,to zagorzali fani kupią ją i przepłacą, a reszta poczeka te 8 miesięcy (ja tak mam np. z Martinem, jego książki na zachodzie kupuję w hc, ale z innymi autorami spokojnie czekam aż wyjdą na miękko).
Co do MW - jak wydawali, to isa jeszcze nawet nie myslala o wydawaniu w twardej oprawie. A potem dla kolekcjonerow nadrobili. I tyle.

A tak na marginesie - skonczylem Zbudzone furie - fajne, a recka wkrotce.

_________________
Katedra - portal o literaturze fantastycznej
Ględzenie Shadowa - mój blog


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.11.2006 @ 12:32:12 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Shadowmage pisze:
GS to już niejednokrotnie tłumaczył... i całkowicie rozumiem jego podejście. Z marketingowego punktu widzenia zupełnie nie opłaca wydanie jednocześnie twardej i miękkiej oprawy, tak samo jak najpierw miękkiej a później twardej.Bo mając do wyboru dwie wersje, większość kupi miękką - ale jeśli jest tylko twarda,to zagorzali fani kupią ją i przepłacą, a reszta poczeka te 8 miesięcy

Czy marketingowy punkt widzenia zakłada również wkufienie potencjalnych kupujących? Zwróć uwagę, że wydawcy gier muszą się jeszcze liczyć z piractwem, ale jakoś nie wpadli na pomysł rozdzielenia czasowego EK od wersji podstawowej. Gdyby cena była jedynym argumentem to powinni sprzedawać dosłownie śladowe ilości wydań kolekcjonerskich. A sprzedają zwykle powyżej 1000 szt. czyli podobnie jak sprzedają się HC. A dzięki czemu? Bo miast zatajać, podkreślają ilość dostępnych egzemplarzy. Jaki problem napisać, że równocześnie z paperbackiem wydany zostanie, z myślą o bardziej wymagającym konsumencie jak i kolekcjonerach, hardcover, w limitowanej ilości egzemplarzy (np. 2000 sztuk). Więc argument, że jakoby więcej można zarobić na takim, jak dotychczasowe, podejściu do mnie nie trafia. Nie rozumiem takiego postępowania, którego jedynym celem jest sztuczne (bo wymuszone) podwyższanie liczby sprzedanych egzemplarzy hardcoverów. Gdyby GS zarabiał tylko na tych pierwszych, to wtedy jego podejście byłoby dla mnie zrozumiałe, ale tak? Owszem ze sprzedaży HC dzięki takiej polityce firmy wpłynie mu z ich tytułu więcej kasy. Ale ile straci na zrażaniu do siebie (czyt. do wydawnictwa) imho, znacznej rzeszy zdenerwowanych takim postępowaniem czytelników.
Choć z drugiej strony zawsze może paść przykład firmy z Redmond, która też zwykła "dymać" swoich konsumentów co w niczym nie przeszkadza jej robić finansowych kokosów na takiej polityce. Ale i tak nie rozumiem dlaczego wydawcy gier mogą wypuszczać dwie wersje równocześnie a ISA już nie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group