Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 27.04.2024 @ 23:18:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 28.05.2007 @ 15:33:49 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
Chemik pisze:
Czy ktoś sie orientuje, czy Morgan coś pisze? Bo jego "strona internetowa" nic o tym nie mówi :)

Mówi mówi, tylko trzeba sobie to znaleźć. Ja w tej chwili jestem w 3/4 "Black Man", a autor już we wrześniu 2006, jak sam napisał, miał kilka rozdziałów "Land Fit For Heroes". Jak czytam coś takiego:

Cytuj:
the end result is looking darker and more noirish by the minute. This, I hope, will be a sword and sorcery tale whose most appropriate soundtrack would be the Rolling Stones singing Street Fighting Man


to nie mogę się doczekać :)

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28.05.2007 @ 20:55:08 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.12.2003 @ 13:45:04
Posty: 6932
Lokalizacja: urojone Trondheim za morzem
Chemik pisze:
WMK, a czemu nie od "MW"? Smaczkó parę Cię ominęło.

Bo w mojej bibliotece były tylko Upadłe anioły
:D

Zaraz szlag mnie trafi jaśnisty na ten niewłaściwy kod sesji. Ile można?:/

_________________
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.05.2007 @ 9:04:04 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Vanin pisze:
Mówi mówi, tylko trzeba sobie to znaleźć.

Tamta strona w moim poprzednim poście? Przeciez tam NIC nie ma...
Znalazłem tylko to. Brzmi interesująco. Napiszesz coś więcej, tylko bez spoilerów? :P

Vanin pisze:
Jak czytam coś takiego:
the end result is looking darker and more noirish by the minute. This, I hope, will be a sword and sorcery tale whose most appropriate soundtrack would be the Rolling Stones singing Street Fighting Man

... to brzmi to bardzo zachęcająco! Sword and sorcery? To będzie coś nowego ;)[/quote]

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.05.2007 @ 11:29:29 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
Chemik pisze:
Vanin pisze:
Mówi mówi, tylko trzeba sobie to znaleźć.

Tamta strona w moim poprzednim poście? Przeciez tam NIC nie ma...


W moim internecie jest... Co prawda może nie najnowsze informacje, ale jednak są. Wejdź sobie w zakładkę "Current" i masz. Nie najświeższe, ale zawsze coś. I fragment "Black Man" jest.
Chemik pisze:
Znalazłem tylko to. Brzmi interesująco. Napiszesz coś więcej, tylko bez spoilerów? :P


Masz notkę z amazona:
Cytuj:
One hundred years from now, and against all the odds, Earth has found a new stability; the political order has reached some sort of balance, and the new colony on Mars is growing. But the fraught years of the 21st century have left an uneasy legacy ...Genetically engineered alpha males, designed to fight the century's wars have no wars to fight and are surplus to requirements. And a man bred and designed to fight is a dangerous man to have around in peacetime. Many of them have left for Mars but now one has come back and killed everyone else on the shuttle he returned in. Only one man, a genengineered ex-soldier himself, can hunt him down and so begins a frenetic man-hunt and a battle survival. And a search for the truth about what was really done with the world's last soldiers. BLACK MAN is an unstoppable SF thriller but it is also a novel about predjudice, about the ramifications of playing with our genetic blue-print. It is about our capacity for violence but more worrying, our capacity for deceit and corruption. This is another landmark of modern SF from one of its most exciting and commercial authors.


Chemik pisze:
Sword and sorcery? To będzie coś nowego ;)

Kiedyś określał to jako noir fantasy :)

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.05.2007 @ 13:33:33 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Vanin pisze:
W moim internecie jest... Co prawda może nie najnowsze informacje, ale jednak są. Wejdź sobie w zakładkę "Current" i masz. Nie najświeższe, ale zawsze coś. I fragment "Black Man" jest.

To ja mam jakiś inny internet. Pod tamtym adresem jest tylko strona główna, bez możliwości wybru jakichkolwiek zakładek... Nic.

Vanin pisze:
Masz notkę z amazona/ciach/

To to samo, co zapodałem ;)
A ja pytam o wrażenia z tych 3/4 lektury "Black Man"

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.05.2007 @ 14:33:33 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
Chemik pisze:
Vanin pisze:
W moim internecie jest... Co prawda może nie najnowsze informacje, ale jednak są. Wejdź sobie w zakładkę "Current" i masz. Nie najświeższe, ale zawsze coś. I fragment "Black Man" jest.

To ja mam jakiś inny internet. Pod tamtym adresem jest tylko strona główna, bez możliwości wybru jakichkolwiek zakładek... Nic.

No to sobie zainstaluj Adobe Flash Player.

Chemik pisze:
Vanin pisze:
Masz notkę z amazona/ciach/

To to samo, co zapodałem ;)
A ja pytam o wrażenia z tych 3/4 lektury "Black Man"

Ja tam widziałem tylko link do fantasticfiction.co.uk.

A co do wrażeń, solidna rzecz, ale nie mogę się jeszcze zdecydować czy na poziomie Kovacsa czy lepsze. Zresztą, właśnie teraz zaczyna akcja przyspieszać.

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.05.2007 @ 15:03:40 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Vanin pisze:
Ja tam widziałem tylko link do fantasticfiction.co.uk.

No, i po klinknięciu, na "BM" jest rzeczona notatka ;)
AFP niby mam...

Vanin pisze:
A co do wrażeń, solidna rzecz, ale nie mogę się jeszcze zdecydować czy na poziomie Kovacsa czy lepsze. Zresztą, właśnie teraz zaczyna akcja przyspieszać.

Po 3/4 zaczyna przyspieszać? Nie brzmi to za ciekawie ;)
Ale, jeśli jest na poziomie Kovacsa, to będzie OK.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.06.2007 @ 15:06:58 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
Chemik pisze:
Ale, jeśli jest na poziomie Kovacsa, to będzie OK.

Po skończonej lekturze muszę ze smutkiem skonstatować, że Kovacsowi to nawet stóp nie może lizać:/

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.06.2007 @ 19:36:51 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Uuuu. To boli...

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.06.2007 @ 18:30:46 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Zaczęłam czytać Upadłe anioły. Które po 100 stronach podobają mi się o niebo bardziej od Modyfikowanego węgla. Natomiast bardzo dziękuję wydawnictwu ISA za przepiękny hard cover, dzięki któremu książka nie zmieści się w żadnej z moich torebek. Do momentu przeczytania będę nosić worek. Co za dekiel wydaje ksiązki w takim formacie?!

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.06.2007 @ 17:22:06 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 22.01.2004 @ 17:56:49
Posty: 100
Kkkara pisze:
Zaczęłam czytać Upadłe anioły. Które po 100 stronach podobają mi się o niebo bardziej od Modyfikowanego węgla. Natomiast bardzo dziękuję wydawnictwu ISA za przepiękny hard cover, dzięki któremu książka nie zmieści się w żadnej z moich torebek. Do momentu przeczytania będę nosić worek. Co za dekiel wydaje ksiązki w takim formacie?!


Hmm, akurat Upadłe Anioły były wydane również w miękkiej oprawie. Nic nie stało na przeszkodzie kupić pocketa. A ten dekiel to my.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.06.2007 @ 19:52:03 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Aaa... no i oberwałam :-)
Wiem, że były wydane. Problem jest taki, że ta ksiązka jest pożyczona od Wrzosia i jest to owo nieszczęsne wydanie hardcoverowe, które owszem - przepięknie wygląda na półce i nawet niewiele waży, ale do damskiej torebki nijak nie pasuje :-) Choć mnie zdarzyło się już i Baudolino w HC wozić ze sobą w pekapie, więc UA też wożę. Twarda jestem, a książka na to zasługuje.
Gdybym tę książkę kupowała, kupiłabym paperback. Nie ze względu na cenę, tylko na poręczność. Modyfikowany węgiel kupiłam sama i wybrałam miękką.

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.06.2007 @ 14:09:27 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
"Black Man" widziany w Londynie też jest wydany w hardcoverze, w identycznym, wielkim formacie jak u nas inne książki Morgana.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.06.2007 @ 19:27:30 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Co nie zmienia faktu, że format mi wyjątkowo nie odpowiada do czytania.

Tymczasem skończyłam Upadłe Anioły, które mnie wciągnęły bardziej niż Modyfikowany węgiel. Zdecydowanie klimat powieści bardziej trafił w mój gust. No i tematyka, poszukiwanie i odkrywanie obcych cywilizacji to dla mnie lepszy temat na książkę niż cyberpunkowy kryminał, za jaki uważam Modyfikowany węgiel.
Grzechy główne to schematycznośc bohatera i koszmarne tłumaczenie ( nie widziałam oryginału, ale kilka zwrotów brzmiało jakby tłumaczył je nie człowiek, a elektroniczny translator :/)

Dla mnie 8/10.

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04.07.2007 @ 19:21:57 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Pominąwszy pierwsze zdanie, podzielam wrażenie Kkkary w 100%. Choć, co do translatora użytego podczas tłumaczenia, to i MW doprowadzał mnie do pasji. Szczególnie nieumiejętnością odróżnienia płci postaci :-/.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group