Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 08.05.2024 @ 21:49:54

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 15.11.2006 @ 19:28:29 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
A to też ciekawe - jedni czytelnicy mają prawo dzielić się zatem na "wybrańców" i tych mniej wybranych (ci od Morgana), a inni są już całkiem przyparci do muru przez wydawcę i - jak pisał Tarkus - są zmuszeni bezapelacyjnie do bycia "wybrańcami". Podobnie jak poseł Piłka dla powszechnego dobra społeczeństwa najlepiej uczyniłby prezerwatywy nielegalnymi, bo ma przekonanie, że zagrażają zdrowiu. OK, nie mam pytań i szanuję wolę wydawnictwa ISA w tym zakresie. Głosuję portfelem.

Nadal nie wierzę w coś takiego jak niespodziewane pomysły w obrocie gospodarczym. Albo raczej zgoda - wierzę. Ale ich wprowadzanie w życie jest efektem chłodnej kalkulacji (w którą wliczony mamy oczywiście element ryzyka).

Inni wydawcy również popełniają błędy edytorskie. Jedni mniej inni więcej. Szczególnie duży postęp w ostatnich latach zanotowałą tutaj Fabryka Słów. Choć oczywiście dalej co nieco się przytrafić może. Ale inni wydawcy (tego segmentu rynku, nie wychodzimy na wydawnictwa albumowe itp.) nie prezentują takich ambicji edytorskich i nie wołają sobie za swój produkt (bo tutaj dyskutujemy o książce jako o produkcie) tak wysokiej ceny. Za taką cenę świadomy konsument ma prawo wymagać i wymga więcej niż od innego wydawcy.

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.11.2006 @ 20:15:28 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Grzegorz wspomniał o strategii PR - otóż widzę, że ISA pragnie być wydawnictwem postrzeganym jako to z wyższej półki, dla zamożnych czytelników. I to jestem w stanie zrozumieć, choć rodzaj literatury jakoś nie bardzo pasuje do takiego wizerunku. Ale ok, elita wydawnicza, dobre wrażenie, ładne, trwałe książki. Rozumiem chyba, o co chodzi, ale, choć sporo wydaję na książki, jestem tym "klientem rozczarowanym". Najwyraźniej zaliczam się do mniejszości, której opinia nie wpływa na zyski, ale jako taki klient, czuję się rozczarowana. Jako osoba, która zawodowo zajmuje się PRem i marketingiem, dziwię się natomiast, że garstka zapaleńców potrafi skutecznie utrzymać wydawnictwo - upraszczając te zależności, rzecz jasna.

A żeby nie było marudzenia, że dyskusją o strategii wydawniczej zaśmiecam temat, byłam dziś w Empiku a tam nadal nie wiedzą, kiedy Furie pojawią się na półce. A szkoda, bo miałam czas na kawę.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.11.2006 @ 20:57:42 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wrzosio pisze:
Pozostaje mieć nadzieję, ze rynek zweryfikuje optymizm p. Szulca. Na ksiązkach wypożyczanych z biblioteki wydawnictwo raczej nie zarobi.
UPD. Kurde, na prawdę nie rozumiem jak można nie widzieć różnicy między rynkami zachodnimi a naszym, poziomem zarobków i wydatków.


Wrzosiu precyzyjnie rzecz ujmując między rynkami anglo - amerykańskimi, a naszym :)
Na innych rynkach Europy Zachodniej ten zwyczaj nie jest chwalić Pana obowiązującym standardem :)

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Ostatnio zmieniony 15.11.2006 @ 23:34:04 przez Zamorano, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.11.2006 @ 21:04:59 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2005 @ 20:47:37
Posty: 3223
Lokalizacja: mansarda
A dla mnie format jest bardzo ważny. Czytam głównie w tramwaju, metrze, autobusie. Dlatego lubię format, który się mieści w kieszeni.

_________________
Brak emoticonów niekoniecznie oznacza, że powyższą wiadomość należy traktować poważnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.11.2006 @ 21:11:33 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
Zamorano pisze:
Wrzosiu precyzyjnie rzecz ujmując między rynkami anglo - amerykańskimi, a naszym :)
Na innych rynkach Europy Zachodniej ten zwyczaj nie jest chwalić Pana obowiązującym standartem :)


No cóż, nie znam tamtego rynku a ze słów Szulca wynikało, ze jest tam standart.

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.11.2006 @ 21:24:48 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
8jakis pisze:
A dla mnie format jest bardzo ważny. Czytam głównie w tramwaju, metrze, autobusie. Dlatego lubię format, który się mieści w kieszeni.

Hmm.. Ja ostatnio w zasadzie też tylko tak czytam, ale jakoś nie miewam problemów z wyciągnięciem hc w metrze o 7.40. Z dwojga: hc czy tp, wolę hc, i choć wolałbym żeby były tańsze, to jak na książce mi zależy, cena i format nie są przeszkodą.

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.11.2006 @ 22:00:04 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 @ 21:19:33
Posty: 4505
Kurde, to pisze się "standart" czy "standard", bo już sama nie wiem? :>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.11.2006 @ 22:06:32 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
IMO "standard" ale mam wrażenie, że Wrzosio ma na myśli co innego ( acz nie wiem co.... )

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.11.2006 @ 22:41:29 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
Też miałem wątpliwości więc wzorowałem się na poscie Zamorano. :)

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.11.2006 @ 22:42:39 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2005 @ 20:47:37
Posty: 3223
Lokalizacja: mansarda
Vespa pisze:
Kurde, to pisze się "standart" czy "standard", bo już sama nie wiem? :>

Drugą formę, standart już dopuszczono.

_________________
Brak emoticonów niekoniecznie oznacza, że powyższą wiadomość należy traktować poważnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.11.2006 @ 22:47:47 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2004 @ 23:09:35
Posty: 2437
Lokalizacja: Z Tychów, tak a nie inaczej, przez mieszkańców zwanych
Źródła poproszę... mnie osobiście ta forma strasznie denerwuje. Jeżeli rzeczywiście przyjęto ją jako poprawną, chcę zobaczyć jakieś poważne źródło.

_________________
21. 04. 2006


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.11.2006 @ 23:41:53 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 @ 21:19:33
Posty: 4505
Czyli moja pamięć oraz słownik są ok.
:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.11.2006 @ 4:56:31 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
Grzegorz Szulc pisze:
Alakhai pisze:
Grzegorz Szulc pisze:
Tradebooki zaczniemy wydawać od przyszłego roku (chyba).

Rany, ale po jaką cholerę? Przecież trade łączy w sobie wszystkie wady pocketa i HC...

Pamiętasz naszą rozmowę w Katowicach? TB ma w/w wady i jedną zaletę -:))

Pamiętam, ale nadal to do mnie nie trafia :->
Grzegorz Szulc pisze:
A tak poważanie, to myślę o TB przy książkach których nie chcemy wydawać w HC, a jednocześnie w pokecie wyszłyby dwa tomy.

Hehehehe. Tydzień temu sprawiłem sobie wreszcie moją ulubioną dylogię Simmonsa ("Hyperion" i "The Fall of Hyperion") w oryginale. Miałem do wyboru dwie wersje paperbacka (to samo wydawnictwo Gollancz i ta sama szata graficzna): albo wielgachny trade, zawierający oba tomy razem, albo dwa osobne, poręczne pockety. Oczywiście wybrałem dwa osobne, poręczne pockety, bo wielgachnych i nieporęcznych cegieł serdecznie nie cierpię, niezależnie od tego, czy są w twardej, czy w miękkiej oprawie.
Grzegorz Szulc pisze:
Ale ja nie lubię poketa oprawionego na twardo. Może to nie jest argument zbyt przekonujący, ale tak właśnie jest.

Bardziej niezrozumiałego argumentu nie widziałem już od dawna. Mogę zrozumieć tłumaczenie się względami finansowymi, marketingowymi, prestiżowymi i czym tam jeszcze chcesz, ale swoim własnym, prywatnym upodobaniem? Dla kogo ty właściwie wydajesz te książki - dla siebie czy dla czytelników?
8jakis pisze:
Vespa pisze:
Kurde, to pisze się "standart" czy "standard", bo już sama nie wiem? :>

Drugą formę, standart już dopuszczono.

Jak zwykle bredzisz jak potłuczony. Jedyną uznawaną przez słowniki (ortograficzny, poprawnej polszczyzny i języka polskiego) formą jest "standard".

_________________
I'm not dead yet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.11.2006 @ 21:00:41 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Grzegorz Szulc pisze:
MW ukazał się na miękko jako pierwszy tylko dlatego że nie myślałem wtedy o wydawaniu HC.

Innymi słowy: "nie przypuszczałem, że "MW" sprzeda się tak, jak się sprzedał, ale skoro tak, to przy każdej następnej książce Morgana wszystkich uczynimy Wybrańcami. A przy okazji damy szansę tym, którzy bardzo chcieliby, a nie mogli zostać Wybrańcami (bo kupili "MW" w miękkiej), wydając "MW" w hc. A potem, to już ani jedni, ani drudzy nie będa mieli wyboru. I albo nimi będą, albo Morgana sobie pożyczą, tudzież zeskanują".
Przepraszam za sarkazm, ale w świetle dokładnego przeczytania całego wątku do tego miejsca takie wrażenie odnoszę...
Dziwię się, tym bardziej, że, jak pokazują inne wydawnictwa, można sprawić, iż i wilk będzie syty i czytelnik zadowolny.

Grzegorz Szulc pisze:
W przypadku Morgana kolejność zawsze będzie taka - pierwszy HC, a po dziewięciu lub dwunastu miesiącach miękki.

Panie Grzegorzu- trzymam za słowo. Ale... Kiedy to ukazały się "SR" w hc?
W każdym razie ja liczę, że i "SR" i "ZF" ukażą się kiedyśtam w miękkiej okładce i małym formacie.
PS. A tak poza tym, to do hc nic nie mam. Amen.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.11.2006 @ 1:51:18 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Chemik pisze:
Panie Grzegorzu- trzymam za słowo. Ale... Kiedy to ukazały się "SR" w hc?
W każdym razie ja liczę, że i "SR" i "ZF" ukażą się kiedyśtam w miękkiej okładce i małym formacie.

Co prawda nie jestem adresatem pytania, ale jednak pozwolę sobie udzielić odpowiedzi. "Siły rynku" w HC ukazały się w tym roku. Wiem bo jeden egzemplarz stoi u mnie na półce. No, chyba, że czegoś (ironii, szyderstwa) nie załapałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group