Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 14.05.2024 @ 17:56:52

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 16.10.2006 @ 12:03:26 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.06.2003 @ 19:39:10
Posty: 12936
Lokalizacja: Wrocław
Zerrikanko, wszystko, co napisałaś, leje miód na moje serce i podpisuję się pod tym czterema łapami. :)))))))))

_________________
PCR, when you need to detect mutations
PCR, when you need to recombine
PCR, when you need to find out who the daddy is
PCR, when you need to solve a crime


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.10.2006 @ 15:49:47 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Bardzo podobne argumenty wysunąłem na obronę Snape'a na innym forum, czyli muszą one byc prawdziwe. Zwolennicy Severusa, łączmy się i rośnijmy w siłę! ;-)


Ja także podpisuję się oburącz, obunoż i obugłów pod tym co Zerrikanka napisała.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.10.2006 @ 16:54:36 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.04.2005 @ 18:27:02
Posty: 2816
Lokalizacja: duchem wciąż znad morza
Też bym chciała, żeby tak było, ale IMHO argument B nie ma sensu. Jakim cudem Dumbledore mógł być mniej wazny dla Zakonu niż Snape? Przecież to był ich przywódca, mega poteżny czarodziej, jedyny, którego bał się Voldi itp itd. Myślę, że trudniej znaleźć kogoś takiego niż nowego mistrza eliksirów. A podwójnym agentem ostatecznie mógłby zostać ktoś inny - jakoś możnaby to wykombinować. Przecież rozumując w ten sposób Zakon równie dobrze mógłby założyć, że pozwoli Snape'owi zabić każdego, byle Voldemort nie nabrał podejrzeń..
Osobiście liczę na to, że Rowling wymyśli mocniejsze uzasadnienie tego, że Snape jest jednak dobry (o ile jest) :]

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.10.2006 @ 16:56:39 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
A ja mam nadzieję, że jak już nie jest, to nie jest:P

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.10.2006 @ 17:51:21 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.12.2005 @ 18:58:44
Posty: 333
Lokalizacja: inąd prawda :)
No tak, ale był też niewyjaśniony wątek z ręką Dumbledore'a- tą niby uschniętą. Nie chciał powiedzieć Harry'emu, co to jest, chociaż ten pytał się o to kilka razy. Można więc wysnuć przypuszczenie, że było to coś śmiertelnego i Dumbl i tak długo by nie pożył, wolał więc zginąć z pożytkiem dla Zakonu, utrwalając jeszcze pozycję Snape'a przy boku Voldzia jako najwierniejszego Śmierciożercy. Poza tym w całej książce przewijało się to, jak Dumbledore w ostatnim czasie osłabł i się zestarzał. Może więc to jest to?
A wprowadzić innego podwójnego agenta nie byłoby tak łatwo- no bo kogo? Ile czasu szukaliby kogoś, kto całkowicie nie wzudziłby podejrzeń, i ile czasu zajęłoby mu uzyskanie takiej pozycji, jaką ma Severus (jeden z nielicznych, jak uważa Voldemort, który pozostał mu naprawdę wierny i przez cały czas, kiedy on nie był w mocy wykonywał krecią robotę w obozie wroga, w samym Hogwarcie)?

To tylko moje przypuszczenia, ale osobiście chciałabym, żeby na końcu okazało się właśnie coś takiego.
Cieszę się, że są na forum inni wierni fani Mistrza Eliksirów ;) Gdyby jednak okazał się od początku do końca zły to obraziłabym się na Rowling ;))

_________________
Children in the dark cause accidents
Accidents in the dark cause Children
:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.10.2006 @ 19:05:31 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.04.2005 @ 18:27:02
Posty: 2816
Lokalizacja: duchem wciąż znad morza
zerrikanka pisze:
Poza tym w całej książce przewijało się to, jak Dumbledore w ostatnim czasie osłabł i się zestarzał. Może więc to jest to?

A mnie się osobiście przez cały czas wydawało, że to umniejszanie mocy Dumbledore'a to tak dla zmylenia przeciwnika. Tym bardziej zdziwiła mnie ta jego dziwna śmierć pod koniec VI tomu.
zerrikanka pisze:
A wprowadzić innego podwójnego agenta nie byłoby tak łatwo- no bo kogo? Ile czasu szukaliby kogoś, kto całkowicie nie wzudziłby podejrzeń, i ile czasu zajęłoby mu uzyskanie takiej pozycji, jaką ma Severus (jeden z nielicznych, jak uważa Voldemort, który pozostał mu naprawdę wierny i przez cały czas, kiedy on nie był w mocy wykonywał krecią robotę w obozie wroga, w samym Hogwarcie)?

Nie wiem kogo. Ale myslę, że członkowie Zakonu coś by wykombinowali, z pewnością próbowaliby wszystkiego, żeby uniknąć głupiej i bezcelowej śmierci swojego przyjaciela i przywódcy. A zresztą - czy naprawdę był im wciaż tak bardzo potrzebny podwójny agent? W sumie i tak miała się juz zacząć otwarta wojna.. Nie wiem, IMHO bardziej logiczne byłoby założenie, że Snape spełnił już swoją rolę, wystarczająco pomógł Zakonowi i można go poświęcić niż poświęcanie Dumbledore'a. To takie bezsensowne - przez cały cykl Rowling kreowała go na superpoteżnego bohatera, będącego wsparciem dla Harry'ego i wszystkich czarodziei, tylko po to, żeby w VI tomie nagle zrobić z niego słabego staruszka i skazać na śmierć z ręki Snape'a. Wygląda to na tani chwyt, którego celem jest zaskoczenie czytelnika, ale z oceną poczekam do VII tomu ;)

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.10.2006 @ 19:43:54 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
A może to Dumbledore był podwójnym agentem, pracującym dla Voldemorta ? ;)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.10.2006 @ 20:38:43 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 @ 21:19:33
Posty: 4505
zerrikanka pisze:
A argumenty są takie, że gdy Voldemort wyznacza młodego Malfoya do zabicia Dumbledore'a, a Snape zostaje zmuszony do złożenia przysięgi Bloedgeas, wtedy może zginąć tylko albo Dumbl, albo Snape

Ale on nie został zmuszony. Zgodził się z własnej woli. I to wcale szybko o ile pamiętam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.10.2006 @ 20:41:07 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.06.2003 @ 19:39:10
Posty: 12936
Lokalizacja: Wrocław
Może lubi Malfoya, a wiedział, że gówniarz nie da rady?
Albo Dubledore tak naprawdę nie zginął i nie miał zginąć, a tylko Snape umiał to tak załatwić? ;)

_________________
PCR, when you need to detect mutations
PCR, when you need to recombine
PCR, when you need to find out who the daddy is
PCR, when you need to solve a crime


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.10.2006 @ 21:28:12 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.12.2005 @ 18:58:44
Posty: 333
Lokalizacja: inąd prawda :)
To wszystko tylko możliwe wersje, jak jest naprawdę, to tylko pani Rowling wie ;)
Anya pisze:
To takie bezsensowne - przez cały cykl Rowling kreowała go na superpoteżnego bohatera, będącego wsparciem dla Harry'ego i wszystkich czarodziei, tylko po to, żeby w VI tomie nagle zrobić z niego słabego staruszka i skazać na śmierć z ręki Snape'a.

Tego własnie za bardzo nie rozumiem. Zupełnie nagle niemal wszechmocny dyrektor Hogwartu stał się słabym, starym człowiekiem. Cóż, może to dla zmylenia przeciwnika, a może jakiś specjalny zabieg, a wyjaśni się dopiero w VII tomie. Na razie też mi się to podejrzane wydaje ;]
Vespa pisze:
zerrikanka:
A argumenty są takie, że gdy Voldemort wyznacza młodego Malfoya do zabicia Dumbledore'a, a Snape zostaje zmuszony do złożenia przysięgi Bloedgeas, wtedy może zginąć tylko albo Dumbl, albo Snape

Ale on nie został zmuszony. Zgodził się z własnej woli. I to wcale szybko o ile pamiętam.

Snape faktycznie się zgodził sam, źle napisałm, ale był wtedy sam na sam z Narcyzą i z Bellatrix, która mu nie ufała i podejrzewała. Przyjmując, że faktycznie jest tym agentem Dumbledore'a, raczej musiał się zgodzić, żeby go nie odkryły, nie nabrały podejrzeń, nie doniosły Voldemortowi etc.
Joanka pisze:
Może lubi Malfoya, a wiedział, że gówniarz nie da rady?

A to też możliwe :) W końcu zawsze go faworyzował, kto tam odgadnie motywacje Snape'a? ;))

_________________
Children in the dark cause accidents
Accidents in the dark cause Children
:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.10.2006 @ 23:54:29 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Akurat usunięcie Dumble jest sensowne fabularnie, bohater pozytywny musi stracić mentora-donatora, żeby móc działać sam. Harry nie może iść walczyć z Voldemortem nadal trzymając się ręki dyrektora. Rowling musiała go usunąć, tak jak Tolkien musiał sprzątnąć z drogi Gandalfa, a Lucas Obi-Wana.

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.10.2006 @ 18:11:09 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.12.2005 @ 18:58:44
Posty: 333
Lokalizacja: inąd prawda :)
Ale mi i tak szkoda :(
Tak samo jak przeżywałam odejście Obi-Wana i Gandalfa.
Dumbl dla mnie mógłby żyć aż do końca wojny i jeszcze dłużej, ucząc syna Harry'ego w Hogwarcie ;)
Tylko że Dumbledore i tak nie mógłyby pomóc Harry'emu- to on musi zabić Voldemorta, albo Voldemort zbije jego. Bezpośrednia pomoc nie wchodzi w grę.
Pod tym względem Snape byłby dużo bardziej pożyteczny- może chronić Pottera po cichu, będąc cały czas przy Czrnym Panu i ujawniając się dopiero w ostatniej chwili. A moc Dumbledore'a, jak już napisałam, nic by nie pomogła. To może być jakieś wyjaśnienie. Oprócz oczywiście utraty mentora-donatora.
Tak czy inaczej, Dumbledore musiał zginąć, a Snape jest dobry! :)

_________________
Children in the dark cause accidents
Accidents in the dark cause Children
:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.10.2006 @ 17:43:07 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.12.2004 @ 21:04:33
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa
Joanka pisze:
Przeczytałam Pottera VI. Ktoś ma ochotę podyskutować?

No ja już WRESZCIE mogę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.10.2006 @ 17:56:28 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
I jak wrażenia? Wszechobecne wątki miłosne mocno przeszkadzały?

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31.10.2006 @ 0:55:18 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Też mi wątki miłosne :P Kilka buziaków na krzyż :)))

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group