Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 11:00:20

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 399 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kindle
Post: 08.02.2012 @ 20:06:44 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
Wątek równie dobrze mógłby być w sekcji spamowej, ale skoro sprzęt służy do czytania, to może lepiej dyskutować na jego temat tutaj.

Jako że dzisiaj Amazon dostarczył mi mojego Kindle (po 60 godzinach od zamówienia dotarł ze Stanów - szacunek), dołączyłem do grupy użytkowników, a wkrótce być może wyznawców. Początki trochę trudne, ale powoli jakoś zaczynam nad nim panować.

Na początek WRESZCIE, po 7 latach mogłem przerzucić ebooki kupione w fictionwise.com i wreszcie da się je jakoś czytać bez łzawienia oczu. A że w Virtualo aktualnie kilka promocji, to skorzystałem z oferty WAB i nabyłem 2 kryminały Lipnego. Na dostawę chyba chwilę poczekam...

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kindle
Post: 08.02.2012 @ 23:41:55 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Pytanie tylko jaki Kindle? I czy tylko Kindle? :) Fire jest do przyjęcia. Na zwykły czytnik to trochę szkoda kasy. IMO ;)

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kindle
Post: 09.02.2012 @ 11:15:48 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Przy wciąż trwającej promocji na Grouponie (tej samej, z której kupiłem swojego Kindle) zakup via amazon średnio się opłaca. Niemniej oboje z żoną sobie czytnik chwalimy, Gośka czyta aktualnie "Christine" Kinga i sobie nachwalić nie może wygody i lekkości :)

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kindle
Post: 09.02.2012 @ 11:54:43 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
Cóż, zakladam że za 400 zł przez Groupona można kupić model z reklamami (chyba że się mylę). A jeśli tak, to średnio mi to odpowiada (nie z powodu reklam bynajmniej).

Po jednym wieczorze z Kindlem zaczynam powoli rozumieć dlaczego posiadacze tego urządzenia czytają więcej - rzeczywiście jest bardzo wygodny. Mam nadzieję, że efekt nowości nie minie zbyt prędko, bo ostatnimi czasy mało czytałem i po prostu głupieję.

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kindle
Post: 09.02.2012 @ 11:57:16 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
A jak to z tym gruponem wygląda i o co kaman? :)
Księguję takie cosie w jednej firmie, ale jak to wygląda od strony klienta?

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kindle
Post: 09.02.2012 @ 12:00:25 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Vanin pisze:
Cóż, zakladam że za 400 zł przez Groupona można kupić model z reklamami (chyba że się mylę). A jeśli tak, to średnio mi to odpowiada (nie z powodu reklam bynajmniej).
A z powodu czego? Bo Kundel z reklamami i bez reklam nie rózni się niczym poza ceną.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kindle
Post: 09.02.2012 @ 12:23:41 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
No właśnie. Żeby jeszcze reklama była upierdliwa czy coś, ale ten pasek jest na tyle mały, że kompletnie się nie rzuca w oczy.

Dżib, na Grouponie (czy innym tego typu portalu) się rejestrujesz i kupujesz jak w każdym e-sklepie. Po zapłacie dostajesz na maila kupon upoważniający do skorzystania z oferty po zniżkowej cenie i albo drukujesz to sobie (w przypadku np. hoteli, restauracji itepe) albo wykorzystujesz kod z kupona (jak w przypadku na przykład zakupu Kindle właśnie). Zresztą przy każdej ofercie masz jasno wytłumaczone co i jak trzeba zrobić, żeby skorzystać z oferty. Wygodna rzecz, o ile nie masz pecha trafić na kogoś, kto źle oszacował ofertę i nie da rady jej zrealizować (casus tego chyba fryzjera, któremu zwaliło się na głowę coś pod tysiąc osób z grouponami :D ).

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kindle
Post: 09.02.2012 @ 12:28:45 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Dzięki. :) No to się tam wbijam i zaraz zamawiam. :D

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kindle
Post: 09.02.2012 @ 12:32:26 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
I oczywiście pod warunkiem, że masz rozeznanie w obowiązujących cenach. Bo słyszałem już opowieści, jak przygotowuje się ofertę dla Groupona (na podobnej zasadzie jak promocje w marketach elektronicznych) w taki sposób, aby cena była porównywalna lub nawet nieznacznie wyższa od wyjściowej. Groupon niby to sprawdza i zgadza się tylko na znaczące obniżki, ale jak masz np. unikalny produkt, to nie bardzo nawet mają do czego porównać.

Dżib, a Ty już nie masz Kundla aby?

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kindle
Post: 09.02.2012 @ 12:41:13 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Apacz pisze:
Dżib, a Ty już nie masz Kundla aby?
Mam 3G i K4 WiFi - pożyczone do sprawdzenia jak to się na co dzień sprawuje. Oczywiście okazało się, że to jest jedno z tych urządzeń, które można brac w ciemno - ale jakoś model 3G mi nie leży. Szkoda, że nie udało mi się pożyczyć Kindle Touch, bo tego modelu jestem najbardziej ciekaw.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kindle
Post: 09.02.2012 @ 12:50:00 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Apacz pisze:
Bo słyszałem już opowieści, jak przygotowuje się ofertę dla Groupona (na podobnej zasadzie jak promocje w marketach elektronicznych) w taki sposób, aby cena była porównywalna lub nawet nieznacznie wyższa od wyjściowej.
Na wykopie widziałem kilka takich sytuacji, dlatego grupona raczej unikałem.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kindle
Post: 09.02.2012 @ 12:50:38 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
Dżibril pisze:
Vanin pisze:
Cóż, zakladam że za 400 zł przez Groupona można kupić model z reklamami (chyba że się mylę). A jeśli tak, to średnio mi to odpowiada (nie z powodu reklam bynajmniej).
A z powodu czego? Bo Kundel z reklamami i bez reklam nie rózni się niczym poza ceną.

Jak napisałem, nie chodzi mi o reklamy. Doskonale sobie zdaję sprawę, że zachowuję się niezbyt fair (żeby tak to ująć), ściągając z sieci różne filmy i seriale. W przypadku oprogramowania od kilku lat już tego nie robię, bo albo wybieram darmowy zamiennik albo po prostu kupuję (i wcale nie jest tak drogo jak się okazuje).

Mając do wyboru legalnie sprzedany Kindle na Polskę za 517 zł (tyle łącznie zapłaciłem w amazonie), a wersję z reklamami, która przez Groupona kosztuje z wysyłką pewnie 417 zł, wybrałem model droższy. Ale nie będę się martwił czy polski pośrednik będzie istniał za 6 miesięcy jakby się coś wydarzyło, a serwis gwarancyjny amazona jest legendarny i załatwiając u nich samodzielnie dostanę nowego Kindle w try miga.

Ale to jest kwestia mojego indywidualnego wyboru - dla mnie różnica 100 zł nie jest tak istotna, natomiast mam większą satysfakcję. Dla większości jak sądzę, to dowód na moje wariactwo, albo kaprys. Jakby tego nie nazywać, jestem z wyboru zadowolony.

Przy okazji, nie polecam "Barocco" Lipnego. Trochę rozczarowujące, plus dodatkowo Virtualo popełniło jakieś błędy w konwersji na format mobi i w niektórych miejscach mam "j" albo "f" zamiast "t".

Czekam aż Runa wprowadzi mobi to wtedy nabędę Sagę o Twardokęsku i nową wiedźmę.

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kindle
Post: 09.02.2012 @ 12:55:06 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Vanin pisze:
Ale nie będę się martwił czy polski pośrednik będzie istniał za 6 miesięcy jakby się coś wydarzyło, a serwis gwarancyjny amazona jest legendarny i załatwiając u nich samodzielnie dostanę nowego Kindle w try miga.
A to gwarancje wtedy rozliczasz przez pośrednika? Ja bym od razu uderzył telefonicznie do Amazona - pod względem obsługi klienta oni są po prostu epiccy i nie robią większych problemów. Dla nich liczy się klient. :)

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kindle
Post: 09.02.2012 @ 15:17:58 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Lhunbleidd pisze:
Na zwykły czytnik to trochę szkoda kasy.
Moje zdanie jest takie: e-kartka nie nadaje się do niczego poza czytaniem, tablet nadaje się za to do wszystkiego poza czytaniem. Wybór jest kwestią ustalenia priorytetów. Osobiście wolę czytnik.

Dżibril pisze:
Vanin pisze:
Ale nie będę się martwił czy polski pośrednik będzie istniał za 6 miesięcy jakby się coś wydarzyło, a serwis gwarancyjny amazona jest legendarny i załatwiając u nich samodzielnie dostanę nowego Kindle w try miga.
A to gwarancje wtedy rozliczasz przez pośrednika? Ja bym od razu uderzył telefonicznie do Amazona - pod względem obsługi klienta oni są po prostu epiccy i nie robią większych problemów. Dla nich liczy się klient. :)
Mnie się wydaje, że do reklamacji wystarczy jakiś dowód zakupu i konto na Amazonie, bez różnicy czy kupiło się osobiście w sklepie, przez pośrednika z Allegro, czy z Groupona.

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kindle
Post: 09.02.2012 @ 15:25:54 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Ben-Adar pisze:
Mnie się wydaje, że do reklamacji wystarczy jakiś dowód zakupu i konto na Amazonie, bez różnicy czy kupiło się osobiście w sklepie, przez pośrednika z Allegro, czy z Groupona.
Pierwsze co należy zrobić po zakupie, to zarejestrować Kindle'a na koncie amazon. Co do dowodu zakupu to czytnik mógł być kupowany jako prezent i nie być powiązany z kontem zamawiającego (jest taka opcja przy zamawianiu) więc nie wiem czy będzie potrzebny. A sprzedawca po numerze seryjnym jest wstanie dojść komu sprzedał dany egzemplarz.
Choć dla pewności zrobiłem jak Vanin, kupiłem bezpośrednio w amazon i nie bawiłem się w pośredników.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 399 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group