Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 08.05.2024 @ 10:16:24

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 558 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38  Następna

Kto lepszy: Sapkowski czy Tolkien?
Czas głosowania minął 30.11.2002 @ 20:53:51
A. Sapkowski 47%  47%  [ 17 ]
J.R.R. Tolkien 53%  53%  [ 19 ]
Liczba głosów : 36
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 22.11.2005 @ 23:40:38 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
8jakis pisze:
Imię róży nawet nie jest rasową powieścią


Co nie zmienia faktu, że arcydziełem :)
Żeby była jasność, książek Sapkowskiego również za arcydzieła nie uważam. Bardzo dobre - fakt, ale takie, żeby je przyszłe pokolenia zapamiętały wieki później, na razie nie. Choć wszystko jeszcze przed nim :)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.11.2005 @ 23:51:30 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 02.10.2005 @ 2:50:45
Posty: 121
8jakis pisze:
Imię róży nawet nie jest rasową powieścią

Oooo... Pytanie zadam zmodyfikowanym cytatem ;) Pyta Imię róży
Cytuj:
Więc, według ciebie, czym ja jestem? Kisielem z żurawiny? Kluczem dzikich gęsi odlatujących na południe w smutny, listopadowy poranek? Nie? Więc może cnotą utraconą u źródła przez cycatą córkę młynarza? No, 8jakis, powiedz mi, czym jestem. Nie widzisz, że aż się trzęsę z ciekawości?"

Ziarno prawdy - A. Sapkowski

_________________
Nigdy nie chciałem grać w tym durnym skeczu!
Zawsze chciałem...
być drwalem.
LUMBERJACK SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.11.2005 @ 8:48:56 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2005 @ 20:47:37
Posty: 3223
Lokalizacja: mansarda
W Klubie Dumas PR jest pokazane jak Dumas przerabiał twory innych na sztukę. To samo przydałoby sie z tworami Eco.

_________________
Brak emoticonów niekoniecznie oznacza, że powyższą wiadomość należy traktować poważnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.11.2005 @ 1:44:05 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Pozwolę sobie uprzejmie się nie zgodzić. Można Eco nie lubić, owszem, ale złym pisarzem nie jest.

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.11.2005 @ 15:44:05 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2005 @ 15:31:12
Posty: 444
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno
8jakis pisze:
W Klubie Dumas PR jest pokazane jak Dumas przerabiał twory innych na sztukę. To samo przydałoby sie z tworami Eco.


Oj nie zgodzę się, ja bym wolał raczej, by to Eco przerabiał książki innych ma małe arcydzieła. Choć fakt, nie każdemu sposób pisania tego autora odpowiada.

A skoro juz o powieściach historycznych mowa, to polecam "Żywe srebro" Neal Stephensona. Ma w sobie wiele z powieści Eco, a jednocześnie jest napisana w znacznie bardziej przystępny sposób. No i jest przesycona inteligentnym humorem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.11.2005 @ 16:06:03 
Offline
Bloede Blath aen Laeke Dhromchla

Rejestracja: 17.10.2002 @ 11:59:59
Posty: 13943
Lokalizacja: ze stajenki
No właśnie widziałam przedwczoraj w Empiku całą trylogię. Cena mnie nie poraziła, bo nawet nie spojrzałam ze strachu (wcześniej mnie poraziła cena "Wahadła Foucaulta" i nie chciałam ryzykować :P) Jeśli czyta to ktoś z mojej rodziny, albo ktoś, kto chce mnie obdarować ładnym prezentem to to wcale a wcale nie była żaluzja!

_________________
ggadem lub emalią


Ostatnio zmieniony 25.11.2005 @ 16:10:50 przez Asl, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.11.2005 @ 16:09:59 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2005 @ 15:31:12
Posty: 444
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno
Z tego co się orientuję, to w tej empikowej promocji "Żywe srebro" jest za 50 zł, więc całkiem przystępnie. Ja kupiłem za pełną cenę, ale nie żałuję. Książka (a w zasadzie trzy) jest tego warta. Nie mogę się doczekać następnego tomu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.11.2005 @ 17:16:22 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
Shadowmage pisze:
A skoro juz o powieściach historycznych mowa, to polecam "Żywe srebro" Neala Stephensona. Ma w sobie wiele z powieści Eco, a jednocześnie jest napisana w znacznie bardziej przystępny sposób. No i jest przesycona inteligentnym humorem.

Ma za to jedną dość poważną wadę: redaktora to ona niestety chyba nie widziała (mam na myśli redakcję już na poziomie oryginału). Bardzo lubię Stephensona, jego styl pisania i humor, ale "Żywe srebro" niestety jest przegadane, i to mocno. Pierwsza księga "Żywego srebra" ciągnie się jak smark po ścianie, w drugiej już jest lepiej, ale wciąż przydałyby się cięcia (trzeciej jeszcze nie czytałem). Sądząc po tym, co już znam i po opiniach znajomych, którzy już przeczytali cały Cykl Baroku, ciachnięcie ok. 1/4 objętości wyszłoby Stephensonowi tylko na dobre.

_________________
I'm not dead yet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.11.2005 @ 18:21:38 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Shadowmage pisze:
Z tego co się orientuję, to w tej empikowej promocji "Żywe srebro" jest za 50 zł, więc całkiem przystępnie. Ja kupiłem za pełną cenę, ale nie żałuję.


Na sztuki jest po 25 zł, więc nie jest źle. Też by przeczytać :)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.11.2005 @ 21:48:27 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.12.2003 @ 13:46:37
Posty: 1670
Lokalizacja: Warszawa, mniej lub bardziej
Jakbym kupowała wszystkie książki, które mam fantazję przeczytać, to bym bez butów chodziła. Jednak ważne jest upatrzenie sobie dobrej biblioteki, w której zaopatrują się we w miare nowe powieści. I portfel wdzięczny będzie...

_________________
For six months I couldn't sleep. With insomnia, nothing's real. Everything is far away. Everything is a copy of a copy of a copy.
~ Fight Club

Nowe miejsce w sieci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.11.2005 @ 16:15:34 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2005 @ 15:31:12
Posty: 444
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno
Alakhai pisze:
Ma za to jedną dość poważną wadę: redaktora to ona niestety chyba nie widziała (mam na myśli redakcję już na poziomie oryginału). Bardzo lubię Stephensona, jego styl pisania i humor, ale "Żywe srebro" niestety jest przegadane, i to mocno. Pierwsza księga "Żywego srebra" ciągnie się jak smark po ścianie, w drugiej już jest lepiej, ale wciąż przydałyby się cięcia (trzeciej jeszcze nie czytałem). Sądząc po tym, co już znam i po opiniach znajomych, którzy już przeczytali cały Cykl Baroku, ciachnięcie ok. 1/4 objętości wyszłoby Stephensonowi tylko na dobre.

A widzisz, dla mnie właśnie druga część wydaje się najsłabszą z całości - głównie dlatego, że jest w niej najwięcej akcji. Ja byłem zauroczony rozbudowanymi opisami, dialogami i licznymi dygresjami - rzeczami, które chyba podlegają wg Ciebie pod "przegadanie".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.12.2005 @ 15:11:37 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2004 @ 16:43:01
Posty: 289
Lokalizacja: Jelenia Góra
Ja co prawda mam za sobą tylko 60 stron pierwszego tomu "Żywego srebra", ale uważam, że to naprawdę wartościowa rzecz. I to, że akcja nie galopuje mam Stephensonowi za plus :) Lubię w tej powieści na razie własnie ten dygresyjny styl i świat. Świat, który można smakować po prostu :) Od czasu Dukaja i jego "Innych pieśni" nie czytałam w fantastyce książki gdzie autor wykreowałby tak intrygujący świat. IMVHO :)

_________________
Czy nie możemy sie modlić o coś dobrego, na przykład o precyzyjne bombardowanie ?

Paragraf 22

Za nóżki i o ścianę !!! Na pohybel idiotkom.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.12.2005 @ 15:24:02 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Al pisze:
Bardzo lubię Stephensona, jego styl pisania i humor, ale "Żywe srebro" niestety jest przegadane, i to mocno. Pierwsza księga "Żywego srebra" ciągnie się jak smark po ścianie, w drugiej już jest lepiej, ale wciąż przydałyby się cięcia


Nie ma zgody:) Taka "rozbuchana" narracja jest IMHO jak najbardziej celowa. Nieprzypadkowo cykl nazywa się barokowy. Ja nie odbieram jej jako wady,ale jako zaletę. Taka, jaka jest, pozwala pełniej smakować książkę i przedstawiiony w niej świat.

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.12.2005 @ 15:51:49 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2005 @ 15:31:12
Posty: 444
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno
Olga pisze:
Od czasu Dukaja i jego "Innych pieśni" nie czytałam w fantastyce książki gdzie autor wykreowałby tak intrygujący świat. IMVHO :)


Tylko jedna kwestia - to nie jest fanastyka. Nie ma z tym gatunkiem nic wspólnego. To jest pełnoprawna powieść historyczna, nie ma w niej żadnych elementów fantastycznych. A intrygujący świat? To jest nasz świat, historyczny. Może nieco ubarwiony, podkolorowany, ale prawdziwy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.12.2005 @ 15:58:28 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Znalazłam pomimo leżącej wyszukiwarki :)
Shadowmage, dyskusja o IP była już na tym forum:
tutaj- zaczeło się od Star Wars, Inne Pieśni są gdzieś od 4 strony chyba :)

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 558 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group