Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 27.04.2024 @ 20:52:30

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 547 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 13.02.2007 @ 18:28:25 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 @ 21:19:33
Posty: 4505
RyldArgith pisze:
Kiedy zacząłęm czytać, miałem dopiero 4 lata i nie zabierałem się za nic poważnego.

Nieee, serio? :D
Przepraszam, NMSP:D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.02.2007 @ 19:21:46 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 27.12.2006 @ 12:41:02
Posty: 158
Lokalizacja: Kraków
Moja przygoda z czytaniem zaczęła się... w sumie nie pamiętam kiedy, wydaje mi się, że zawsze trwała :) Jako mały bąbel zaczytywałam się w "Dzieci z Bullerbyn" i nic nie było w stanie oderwać mnie od książki :)

_________________
"... nie liczę godzin i lat, to życie mija nie ja..."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.02.2007 @ 12:19:43 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
Rohatel pisze:
Jako mały bąbel zaczytywałam się w "Dzieci z Bullerbyn" i nic nie było w stanie oderwać mnie od książki :)

Też tak miałem. Nie czytałem tego od lat, a pamiętam bardzo dobrze.
Tylko ten "babski" punkt widzenia Lisy fałszuje historię. Bo wiadomo, jak było naprawdę ;)

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.02.2007 @ 16:51:31 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.02.2007 @ 11:32:11
Posty: 8
Lokalizacja: z Jeziora
Jak zaczęłam czytać miałam chyba 5 lat. Wiecie - ksiazki z duzymi obrazkami - straszna frajda. Mama czytała jakies ksiażki bez obrazków i zastanawiałam się jak można czytać coś, w czym nie ma obrazków - strasznie nudne to musi być ;))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.03.2007 @ 22:14:32 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2006 @ 21:34:04
Posty: 33
Lokalizacja: z Nibylandii
Nie pamiętam pierwszej książki, mozna powiedzieć, że czytałam od kiedy tylko pamiętam. Rodzice mówili mi, że nauczyłam sie czytać bo nie miał kto ze mną usiąść wieczorem i zwyczajowo przeczytaqć książkę. Zostało mi tak do dziś.

_________________
Nietłukące się zabawki świetnie nadają się do tłuczenia innych zabawek.
_____________________

Kwiaty dziś na grób mych ideałów!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.03.2007 @ 23:56:40 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Wrzosio ale nie tu :) pisze:
Czy ja wiem czy należy od tego zaczynać? Ja fantastykę zaczałem czytać jako dziecko i raczej bym wtedy przez WP nie przebrnął. Miejscami jest nudny jak flaki z olejem (co nie znaczy, że go nie lubię).

No ja zacząłem od Hobbita, a przez to, sam przyznasz, trudno przebrnąć dorosłemu. Byłem wtedy w piątej klasie jeśli dobrze pamiętam. Potem wyszukałem w szkolnej bibliotece 'Władcę...' i pierwszy raz czytałem książkę non-stop. To znaczy przychodziłem ze szkoły, kładłem się i zaczynałem czytać aż do późnej nocy, z krótkimi przerwami na takie mało ważne czynności jak jedzenie itp ;) Pamiętam że to wydanie miało takie postrzępione marginesy bo wyrazy nie były dzielone na końcu wiersza.

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.03.2007 @ 14:17:41 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.06.2005 @ 16:28:29
Posty: 2847
Lokalizacja: spod samiućkich Tater/Krk
Ben-Adar pisze:
Wrzosio ale nie tu :) pisze:
Czy ja wiem czy należy od tego zaczynać? Ja fantastykę zaczałem czytać jako dziecko i raczej bym wtedy przez WP nie przebrnął. Miejscami jest nudny jak flaki z olejem (co nie znaczy, że go nie lubię).

No ja zacząłem od Hobbita, a przez to, sam przyznasz, trudno przebrnąć dorosłemu. Byłem wtedy w piątej klasie jeśli dobrze pamiętam. Potem wyszukałem w szkolnej bibliotece 'Władcę...' i pierwszy raz czytałem książkę non-stop. To znaczy przychodziłem ze szkoły, kładłem się i zaczynałem czytać aż do późnej nocy, z krótkimi przerwami na takie mało ważne czynności jak jedzenie itp ;) Pamiętam że to wydanie miało takie postrzępione marginesy bo wyrazy nie były dzielone na końcu wiersza.


Ja mniej więcej w tym wieku zabrałam się za "Władcę..." Żeby było ciekawiej udało mi się dostać tylko trzecią część, potem drugą i tym sposobem moja kolejność tomów wyglądała: trzeci - drugi - pierwszy - drugi - trzeci - "Hobbit". Pamiętam, że przez wszystkie sześć tomów :), przebrnęłam błyskawicznie i bardo mi sę podobały, choć nie mogę powiedzieć, że WP miał jakiś bardzo istotny wpływ na moje doświadczenia literackie.

_________________
A pogledaj što sam našao
prevrćući raj i pakao
Divlje kose, tamna oka dva
cvijet bez korijena, ples je sve što zna

Tko te k' meni poslao
da mi anđelima kvariš posao?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.03.2007 @ 15:51:51 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
A mnie się wydaje, że Tolkien ma znaczący wpływ na nasze wyobrażenia o fantastyce, jeśli czytamy go w dzieciństwie. Tak właściwie bowiem większość pisarzy fantasy jakoś się odnosi do tej mityczno-heroicznej wizji, a to naśladując, a to parodiując, a to nawiązując w inny sposób.

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.03.2007 @ 18:56:08 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
Ben-Adar pisze:
(...)'Władcę...' i pierwszy raz czytałem książkę non-stop. To znaczy przychodziłem ze szkoły, kładłem się i zaczynałem czytać aż do późnej nocy, z krótkimi przerwami na takie mało ważne czynności jak jedzenie itp ;)

Miałam bardzo podobnie, z tym że: nie pierwszy raz, nie ze szkoły i było to jakoś gdy miałam 23 - 24 lata, dokładnie nie pamiętam :)

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.03.2007 @ 19:37:28 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 27.12.2006 @ 12:41:02
Posty: 158
Lokalizacja: Kraków
Ben-Adar pisze:
No ja zacząłem od Hobbita, a przez to, sam przyznasz, trudno przebrnąć dorosłemu. Byłem wtedy w piątej klasie jeśli dobrze pamiętam.

Jeśli ja dobrze pamiętam, to Hobbit jest lekturą w piątej klasie, bo również czytałam tę książkę mniej więcej wtedy. Była to pierwsza moja powieść fantasy z prawdziwego zdarzenia - podobała mi się, jak na tamte dziecięce lata :) Hobbit jest bardzo dobry na wprowadzenie młodego człowieka w świat fantasy. Wcześniej czytałam jakąś książkę o jednorożcu, ale nie zainteresowała mnie ona na tyle, żeby sięgnąć po inne fantastyki. W przypadku tolkienowskiego Hobbita było inaczej. Ale drugi raz nie przeczytałabym go już :)

_________________
"... nie liczę godzin i lat, to życie mija nie ja..."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Moja przygoda
Post: 22.03.2007 @ 17:36:59 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2003 @ 22:28:44
Posty: 666
Ja w wieku 4 lat tak bardzo chciałem wiedzieć co będzie w telewizji, że nauczyłem się czytać program telewizyjny - podobno bardzo szybko. W przedszkolu byłem jednym z najpłynniej czytających dzieci (z przykrością stwierdzam, że w gimnazjum i liceum też...).

_________________
naukowo
palcem po mapie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.05.2007 @ 23:39:57 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.04.2007 @ 3:37:02
Posty: 47
Lokalizacja: Znad Wisły
meadwyn pisze:
A mnie się wydaje, że Tolkien ma znaczący wpływ na nasze wyobrażenia o fantastyce, jeśli czytamy go w dzieciństwie. Tak właściwie bowiem większość pisarzy fantasy jakoś się odnosi do tej mityczno-heroicznej wizji, a to naśladując, a to parodiując, a to nawiązując w inny sposób.



Swieta racja. Ze mna tez tak bylo, do poki nie dorwalam sapkowskiego. Ciagle lapie sie za to, ze czytajac jakakolwiek ksiazke porownuje ja do klimatu, stylu, humoru Mistrza. Przeklenstwo! Mam nadzieje, ze kiedys mi przejdzie..

_________________
Ruch jest wszystkim, cel jest niczym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.05.2007 @ 18:02:06 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.05.2007 @ 21:10:13
Posty: 8
Lokalizacja: Blaviken
sam nie wiem od czego zaczynałem tak naprawdę. ale na pewno były- Pan Samochodzik, seria Tomków i Winnetou jak objawienie- byłem chory na ospę i siedząc z musu w domu wszystkie trzy tomy(każdy po kilkaset stron) przerobiłem w 5 dni;) generalizując typy lektur w czasie- najpierw dla młodzieży, potem sensacja, a na końcu wsiąkłem w fantastykę i tak już pozstało na lata.

_________________
devils own


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.06.2007 @ 0:06:58 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.01.2007 @ 17:32:23
Posty: 215
Lokalizacja: z Cintry
Yarpen pisze:
Swieta racja. Ze mna tez tak bylo, do poki nie dorwalam sapkowskiego. Ciagle lapie sie za to, ze czytajac jakakolwiek ksiazke porownuje ja do klimatu, stylu, humoru Mistrza. Przeklenstwo! Mam nadzieje, ze kiedys mi przejdzie..


ehhh.. Ja też niestety tak mam. Kiedyś ja czytałam jakąkolwiek książkę, było mi niewymownie smutno, że nie napisał jej Mistrz. Byłaby wtedy barwniejsza. W ogóle to strasznie mi źle z tym, że Saga jest tak krótka. Wiem, przesadzam jest dość długa, ale nie dość jak dla mnie.:(

_________________
Tamtych słów, tych dziwnych słów, kłamałeś dobrze wiem, że ty też kochałeś mnie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.06.2007 @ 10:37:19 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Z tego się wyrasta;-). Zobaczysz potem, że jest masa równie dobrych książek i masa jeszcze lepszych niż Saga.

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 547 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group