Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 27.04.2024 @ 17:08:12

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05.10.2013 @ 23:04:51 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Nie odezwał się, szkoda :)

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.10.2013 @ 14:47:55 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
W polskim zwiastunie pod koniec chyba się odezwał? http://bestiariusz.pl/wiadomosci/film/10136/co-nieco-z-hobbita

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.10.2013 @ 18:53:02 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.08.2009 @ 9:59:17
Posty: 1553
Lokalizacja: Lawndale
W zwiastunie wypuszczonym bodajże w czwartek też gadał, i to całkiem sporo... i sugestywnie ;)

_________________
“I am a camera with its shutter open, quite passive, recording, not thinking.” - Christopher Isherwood.

"Nie wiem, nie orientuję się, zarobiona jestem." - Przysłowie ludowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.12.2013 @ 15:07:42 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 22:26:02
Posty: 3269
Czy tylko ja mam mieszane odczucia po obejrzeniu trailerów do "Pustkowia Smauga"? Wciąż nie moge pojąć, jak można było taką małą książeczkę rozwlec na 3 filmy? Przecież ja ledwo na pierwszej części wysiedziałam. I ta Tauriel. Zdaje mi się, że tylko dla Freemana i Smauga tę część obejrzę. Sama jestem rozczarowana takim nastawieniem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.12.2013 @ 9:12:12 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.08.2009 @ 9:59:17
Posty: 1553
Lokalizacja: Lawndale
Byłam, widziałam, jeszcze nie wiem, co myślę.
Spoiler:
Pierwsza scena rozbiła mnie na kawałki, ale to pewnie dlatego, że za często oglądałam pierwszą część "Władcy". Potem było... różnie. Większość filmu to, chcąc nie chcąc, wolna inwencja pana Jacksona, nie zawsze idąca w kierunku który rozumiem i doceniam. Ciekawa koncepcja Czarnoksiężnika. Fenomenalny Stephen Fry, ale ten to potrafiły zagrać nawet nogę od stołu.
No i smok. Smok był faaaajny.
Szczególnie kiedy zmienił kolor na legendarny :DD

_________________
“I am a camera with its shutter open, quite passive, recording, not thinking.” - Christopher Isherwood.

"Nie wiem, nie orientuję się, zarobiona jestem." - Przysłowie ludowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29.12.2013 @ 4:01:31 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Także byłem, także widziałem, jestem zachwycony.


Spoiler:
Zmiany dokonane przez Jacksona wpasowują się idealnie w klimat Śródziemia. Tauriel, która tak wzburzyła ortodoksyjnych fanów, nie jest niczym nowym: nawet w filmie była wszak Eowina, w Silmarilionie są jeszcze bardziej waleczne niewiasty - Haletha czy Luthien (ta ostatnia wprawdzie z łuku nie szyła ani mieczem nie machała, ale nie dość że zdołała pokonać Saurona, to jeszcze swoją pieśnią udało się jej uśpić półboga - beat this). Międzyrasowy wątek romantyczny to też nie pierwszyzna. Właściwie tylko wątek Barda mi nie podpasował - całe to gadanie o "wrogu państwowym", śledzenie i aresztowania skojarzyły mi się raczej z Wiedźminlandem niż Śródziemiem. Zresztą, panorama Esgaroth cholernie przypominała mi Wyzimę, nie wiedzieć czemu.

Wielkie brawa za Thranduila i jego wątek. I nie ze względu na thranduilowe szaleństwo, jakie rozpętały fangirls na tumblrze - jak już wspomniałem rok temu, postać Thranduila to najlepsze przedstawienie Tolkienowskiego elfa w filmach ever. Bardzo przypomina Thingola z "Silmarilionu" i pięknie zrywa z fałszywym stereotypem "wszystkie elfy w Śródziemiu są kryształowo dobre".

Sam Legolas też zmienił się na dobre, głównie dlatego że mało mówi. :>

Cała reszta to niemal wzorowa ekranizacja. Jak zwykle, cudowne krajobrazy. Pięknie zrealizowany pojedynek między Sauronem a Mithrandirem - bez fireballi, błyskawic i machania mieczami, tylko światło Valinoru i ciemność Angmaru. Momentami zgrabne mrugnięcia okiem do fanów książek, jak chociażby wprowadzenie Bolga i wyraźne podobieństwo między nim a Azogiem. (jestem nawet skłonny przymknąć oko na to, że w książce Azog zginął pod Morią) Zasadniczo mam tylko jeden poważny zarzut - sceny dziejące się w Samotnej Górze są ZDECYDOWANIE za długie. Bez mała połowę z nich można było wywalić bez szkody dla filmu.

Ale jako Tolkienowski nerd muszę wypomnieć mały drobiazg: w tłumie mignęły mi dwie czarnoskóre kobiety, a tymczasem nie ma bata, aby wśród mieszkańców Esgaroth znajdowali się Murzyni (przepraszam, Afroesgarothczycy). AFAIK, jedyną ciemnoskórą rasą Śródziemia są Swergowie (to ci od olifantów) żyjący daaaaleeeeko na południu, jeszcze za Haradem. Ich obecność na północy jest równie uzasadniona, co Zulusa w Biskupinie.

Also: czy tylko mnie zagonienie smoka do kuźni i zalanie go płynnym metalem skojarzyło się z trzecim Obcym?


Aha, ze smutkiem muszę stwierdzić, że piosenka podczas napisów końcowych jest badziewna. Szkoda, bo poprzednia była naprawdę dobra.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30.12.2013 @ 13:21:25 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
I second that. Narsilową opinię, znaczy. Też jestem zachwycony, bardziej niz pierwszą częścią. Mnie takoż zmiany o dziwo nie raziły niemal wcale, wątek Tauriel - o zgrozo - całkiem mi się podobał, a mrugnięcia okiem w rodzaju tekstu Gloina do Legolasa (Gimli, my lad) kwitowałem wybuchami śmiechu.

Jedyny (skromny) zarzut mam taki, że w odróżnieniu od pierwszej części, która była zgrabnie zamkniętą całością, w tym zakończenie jest dość wrednym cliff-hangerem.

A biorąc pod uwagę, że na koniec filmu mamy za sobą sporo ponad 80 proc. akcji książki, naprawdę ciekaw jestem co jeszcze Jackson zmieścił w trzecim filmie.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30.12.2013 @ 13:35:59 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Głównie Bitwę Pięciu Armii i wątek Nekromanty, I guess. Mam nadzieję, że zobaczymy też zdobycie Dol Guldur.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05.01.2014 @ 16:09:07 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Saul Zaentz [']

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05.01.2014 @ 19:07:39 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 22:26:02
Posty: 3269
Obejrzałam sobie jeszcze raz "Hobbita" i... chyba się starzeję. Ten film da się oglądać jedynie dla początku i dla zagadek i może zapowiedzi Smauga. No, jakoś jeszcze broni się wizyta w Rivendell i Radagast Bury, ale ledwo ledwo. No i orły, orły zawsze wyciskają mi łzy z oczu. Reszta jest po prostu nudna. Krajobrazy, no, owszem, piękne, ale ileż można. Praktycznie nic nowego w muzyce, wciąż te same ograne motywy. Za dużo CGI, zdecydowanie za dużo. Jestem rozczarowana. Jak "Władcę pierścieni" mogę oglądać po kilka razy, tak po "Hobbita" po raz kolejny nie sięgnę. Nie podoba mi się, że lokalną w sumie wyprawę pod Samotną Górę nadyma się do nie wiadomo jak ważnej wyprawy, co najmniej jak gdyby chodziło o zniszczenie pierścienia. Boję się iść na drugą część, ale już postanowione, bilet zarezerwowany. Boję się, że wyjdę w trakcie filmu i będę domagać się zwrotu pieniędzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05.01.2014 @ 20:21:36 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Miałam bardzo podobne odczucia, ale druga część podobno jest dużo lepsza. Mam nadzieję, bo się jutro wybieramy.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05.01.2014 @ 22:01:02 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Nie prawda. Druga część jest do bani tak samo jak jedynka. Doprawdy tą serię ratują tylko zdjęcia.

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05.01.2014 @ 23:06:32 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Pytanie kontrolne: a jak oceniasz Jacksonową trylogię?

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.01.2014 @ 18:22:02 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Narsil pisze:
Pytanie kontrolne: a jak oceniasz Jacksonową trylogię?
Kiepsko. Uważam, że niepotrzebnie sfilmowano trylogię WP a filmowanie Hobbita to już zwykły skok na kasę. I to Hobbita jako trylogii! Daje to właśnie efekt taki jak daje. Rozwlekłe i nijakie filmisko. Kilka smaczków i dobrych scen oraz te piękne widoki to IMO za mało. Przy czym zastrzegam, że Tolkiena darzę wielkim sentymentem i szacunkiem ale hiper fanem też raczej nie jestem.

Generalnie od "Dwóch Wież" zastanawiam się po co i dla kogo te ekranizacje. Odpowiedź: dla kasy i amerykanów. ;)

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.01.2014 @ 19:57:25 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Lhunbleidd pisze:
Generalnie od "Dwóch Wież" zastanawiam się po co i dla kogo te ekranizacje. Odpowiedź: dla kasy i amerykanów. ;)

No patrz pan. Nie jestem kasą ani Amerykaninem, a jestem nimi zachwycony. Może nie na tyle, żeby stawiać Jacksonowi gustowny ołtarzyk, ale blisko.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group