Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.04.2024 @ 18:08:15

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141  Następna
Autor Wiadomość
Post: 07.01.2014 @ 13:17:31 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Mnie też się podobało. Może jestem mało wymagająca, ale część wizualna wynagrodziła mi wszystkie zgrzyty fabuły. Dwójka była na pewno dynamiczniejsza niż jedynka.

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.01.2014 @ 0:06:59 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.02.2009 @ 14:15:54
Posty: 656
Na szybko: Smaug był przepiękny! Nie tylko wizualnie; był też odpowiednio inteligentny, próżny, chciwy i złośliwy. Do tego fajnie wyglądał, gdy mu się rozżarzał brzuch; a poruszał się z właśnie taką gracją, jaką smok mieć powinien. Thranduil kradł każdą scenę, w której się pojawiał. W końcu mamy elfa, który jest naprawdę obcy, wcześniej tylko Jacksonowa Galadriela sobie z tym jakoś radziła.

Co do Tauriel mam jednak wątpliwości: absolutnie mi nie przeszkadzała (co mnie nawet trochę zdziwiło), ale nadal nie rozumiem - po co wprowadzono tę postać? Biega, fajnie się bije, ot, ładny i sympatyczny ozdobnik bez większej wartości dla fabuły (chyba, że ten cieniutki wątek romantyczny był naprawdę konieczny?). Nie ogarniam.

Z dalszych marudzeń, tych mniej poważnych: Legolas zrobił się podstarzały i pucołowaty, a Tauriel miała odrosty.;)
Z tych poważniejszych: rozumiem dynamikę, ale ta kamera mogłaby czasami trochę mniej latać, naprawdę całkiem lubię, gdy nie wszystko na ekranie jest jedną wielką zmazą. No i na litość boską,
Spoiler:
10 minut sceny z gigantycznymi pająkami? Tego się nie robi widzom z arachnofobią!


Poza tym Smaug był przepiękny, dziękuję za uwagę.

_________________
pytania


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.01.2014 @ 9:37:18 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
sepulka pisze:
No i na litość boską,
Spoiler:
10 minut sceny z gigantycznymi pająkami? Tego się nie robi widzom z arachnofobią!

Zgadzam się, musiałam zamknąć oczy... ;)

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.01.2014 @ 11:46:14 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
sepulka pisze:
Co do Tauriel mam jednak wątpliwości: absolutnie mi nie przeszkadzała (co mnie nawet trochę zdziwiło), ale nadal nie rozumiem - po co wprowadzono tę postać?

Efektem ubocznym było całkiem udane podkreślenie bezwzględności i "obcości" Thranduila.

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.01.2014 @ 12:58:38 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2004 @ 17:36:18
Posty: 3143
Lokalizacja: Khatovar
sepulka pisze:
Biega, fajnie się bije, ot, ładny i sympatyczny ozdobnik bez większej wartości dla fabuły (chyba, że ten cieniutki wątek romantyczny był naprawdę konieczny?). Nie ogarniam.

Z odsieczą przybywała chyba częściej niż Gandalf w jedynce. ; p

_________________
- What do you do for fun, Esther?
- I run naked through the pages of the United States Criminal Code. [Boardwalk Empire]
Estheriada
Bierki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.01.2014 @ 17:10:28 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.06.2005 @ 16:28:29
Posty: 2847
Lokalizacja: spod samiućkich Tater/Krk
A ja się muszę przyznać, że mnie nie porwało. Ładne i sympatyczne, ale jednak trochę zbyt długie i rozwleczone jak dla mnie. Akurat wątek romantyczny całkiem mi się podobał, "Hobbita" czytałam tak dawno, że nawet nie zauważyłam, że to dołożona postać. Chyba po prostu nie jestem targetem (od razu odpowiem na pytania kontrolne - WP bardzo lubię, ale też nie tak po całości, przede wszystkim trójkę, Tolkiena cenię, ale fanem przesadnym nie jestem).

_________________
A pogledaj što sam našao
prevrćući raj i pakao
Divlje kose, tamna oka dva
cvijet bez korijena, ples je sve što zna

Tko te k' meni poslao
da mi anđelima kvariš posao?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.01.2014 @ 20:49:11 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 22:26:02
Posty: 3269
Dało się obejrzeć. W domu, bo coś mi nieoczekiwanie wypadło w dniu wyjścia do kina. Niestety, wytrzymałam tylko 1,5 godziny, musiałam zrobić jednodniową przerwę, potem obejrzałam kolejne 40 minut, znów parogodzinna przerwa, no i w końcu udało się obejrzeć do końca. O czymś to, panie Jackson, świadczy. Wziąłby pan to pod uwagę? A, zapomniałam, ostatnia część już gotowa, czeka na premierę za rok (a dlaczego nie za pół roku?).

Jest lepiej. Smaug wręcz nieprzyzwoicie piękny, to najlepszy smok jakiego widziało kino. Dynamika wydarzeń lepsza niż w pierwszej części, ale byłoby jeszcze lepiej, gdyby wzięto pod uwagę:
- większość orków i walk z orkami (Azog również) do wycięcia
- wątek Tauriel do wycięcia (no, nijak nie wyobrażam sobie aż takiego romansu międzyrasowego, zresztą romansu tu tyle, co kot napłakał i to naciągniętego na siłę)
- połowa, o ile nie więcej, wątku Barda do wycięcia (aktor mi, niestety, wyjątkowo "nie podszedł", nie mój typ mężczyzny widocznie, no i grać na jednym wyrazie twarzy, nie wiem, czy do tego trzeba talentu czy wręcz odwrotnie).
Broni się mocno scena ucieczki w beczkach, od uruchomienia pochylni do wpadnięcia Bilba do wody. Tak, wiem, nic się prawie w tej scenie nie dzieje, a jednak. Gdyby cały film był taki, byłoby pięknie.
Thranduil rządzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.01.2014 @ 22:41:10 
Offline
Rębacz z Crinfrid

Rejestracja: 16.02.2004 @ 22:23:34
Posty: 1408
Idy pisze:
. Jak "Władcę pierścieni" mogę oglądać po kilka razy, tak po "Hobbita" po raz kolejny nie sięgnę.


...prawda? Ale że fachowiec klasy Jacksona nie wpadł, że przed efektami muszą być emocje i ciekawe, frapujące relacje? I że stwierdził, iż rozwlekanie braku tegoż na trzy długachne filmy to dobry pomysł?

Ładne, bardzo ładne...ale strata czasu i nerwów

_________________
I'm so far behind, I thought I was first


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.01.2014 @ 23:25:13 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
sepulka pisze:
Na szybko: Smaug był przepiękny! Nie tylko wizualnie; był też odpowiednio inteligentny, próżny, chciwy i złośliwy. Do tego fajnie wyglądał, gdy mu się rozżarzał brzuch; a poruszał się z właśnie taką gracją, jaką smok mieć powinien.
Smaug był piękny a Thranduil odpowiednio nieludzki. Sama historia też znacznie lepiej poprowadzona niż w pierwszej części, wreszcie było coś oprócz pięknych widoków.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.01.2014 @ 14:04:27 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Pustkowia Smauga obejrzane (notatka: wrzucić w empetrókowca "Abominations Of Desolation" Morbid Angel :) ) i tym razem wymysły szczena... to jest scenarzystów są moim zdaniem udane. Nie pamiętam za bardzo książki "Hobbit" i paradoksalnie wyszło mi to na dobre. Zwłaszcza że kiedyś byłem zdania że dobra ekranizacja musi być kropka w kropkę zgodna z książką i nie ma prawa być różnic. Ale jak w jedynce dodatki były sztucznym wydłużaniem fabuły, niczym interesującym a wręcz nudnym, tak tu pasują idealnie. Świetnie uzupełniają opowieść i tworzą łącznik z "Władcą Pierścieni". Nie nudziłem się na filmie ani chwili, a na poprzedniej części żałowałem że nie mam czegoś do czytania. Nawet Tauriel, do której przed filmem nastawiony byłem bardzo sceptycznie, dobrze wpasowała się w fabułę, a jej taniec z ostrzami od razu skojarzył mi się z wiedźmińskim tańcem z mieczem. To powinno podobnie wyglądać. Szkoda tylko że sama postać była jakby troszkę bezbarwna.

Smok był świetny. Słyszycie, partacze od Wiedźmina? Wy bando niedouczonych, leniwych skreślonych wulgaryzmów? Ruszał się tak gadzio, a jednak miękko i kocio, jak smok w "Granicy Możliwości". A gdy przez moment był taki jaki Villentretenmerth był przez cały czas, to aż żal się zrobiło. Ponoć mamy tak rewelacyjnych specjalistów, tak dobrych grafików, a jak przychodzi do smoka, to guma, brygada saperska, poziom gier z Amigi i womit. Widzieliście, przygłupy od FX? To obejrzyjcie jeszcze raz. I jeszcze raz. Aż się nauczycie. Albo zdechniecie próbując, co znając was jest bardziej prawdopodobne. Ale dość o naszych baranach, bo mi ciśnienie skacze. Głos smok miał świetny, choć wydawało mi się że tak jak w "Ostatnim Smoku" (tam też smok był lepszy niż w filmiszczu, ale cii) zobaczę w nim aktora podkładającego głos. Jak wtedy widziałem w smoku Seana Connery'ego, tak tu nie widziałem Benedicta Cumberbatcha. Przez ułamek ułamka jednej kwestii słychać było że to on, ale tylko wtedy. Nie jest to zarzut, sam smok jest świetny, tak obraz jak i głos (w przeciwieństwie).

Film nie ustrzegł się błędów logicznych albo niedopowiedzeń.
Spoiler:
Przede wszystkim Tauriel i athelas. Powiedziane było że "ręce króla mają moc uzdrawiania". Króla tak? Króla, a nie zwykłej elfki. No chyba że naprawdę jest kimś innym, ale na dziedzica tronu Gondoru mi nie wygląda, no i wiemy że to stanowisko jest zajęte. Do tego Legolas po ataku orków na Miasto Na Jeziorze goni ich przywódcę konno. Skąd wziął konia, skoro wcześniej było pokazane że podróżują z Tauriel pieszo?

Pokazuje też modne ostatnio wartości.
Spoiler:
Choćby motyw Tauriel i Kiliego. Widz widzi że są inni niż spotykane zwykle pary a jednak mają się ku sobie, na przekór ludziom, światu i zwyczajom. Gdyby poszli razem na jakąś paradę, albo wywiesili tęczową flagę, nawiązanie byłoby kompletne. Widać też że twórcy są antyalkoholowi, motyw z pijanymi elfami otwarcie pokazuje że "nie pij tyle, bo ci hobbit klucze od piwnic ukradnie". Kolejny film jasno mówiący że alkohol jest zły. Co ciekawe, choć krasnoludy palą, to o szkodliwości tytoniu czy innych fajkowych ziół nie ma ani słowa. Przypadek? ;)


Jednkowoż sam film, jako przygodowe kino fantasy sprawdza się rewelacyjnie. Akcja dzieje się szybko, nie ma dłużyzn, a wygląda świetnie. Czekam na trójkę, mając nadzieję że będzie bardziej jak dwójka niż jak jedynka.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.01.2014 @ 14:06:04 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
https://www.youtube.com/watch?v=cBlRbrB_Gnc
https://www.youtube.com/watch?v=C7q7WFMuxsg

Można? Można ;)

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.01.2014 @ 15:48:19 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
Leciałbym :)

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.01.2014 @ 21:53:49 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Spoiler:
Cytuj:
Choćby motyw Tauriel i Kiliego. Widz widzi że są inni niż spotykane zwykle pary a jednak mają się ku sobie, na przekór ludziom, światu i zwyczajom. Gdyby poszli razem na jakąś paradę, albo wywiesili tęczową flagę, nawiązanie byłoby kompletne.


Spoiler:
ROTFL! Wątek Tauriel i Kiliego to nieznacznie tylko przerobiony wątek Berena i Luthien (krasnolud w miejsce człowieka to główna różnica) o czym zresztą pisałem. Wątek stworzony przez samego Tolkiena. Czyli wynikałoby z tego, że ultrakatolicki profesor promował Wartości. :DDDD Ukryta opcja, kurteczka. :DDDD To samo zresztą z "antyalkoholizmem". :DDDD


Cytuj:
Smok był świetny. Słyszycie, partacze od Wiedźmina? Wy bando niedouczonych, leniwych skreślonych wulgaryzmów?


Pomijając już ile lat dzieli obie produkcje, myślę, że twórcy Hobbita mieli trochę więcej pieniędzy. ;>

Cytuj:
Przede wszystkim Tauriel i athelas. Powiedziane było że "ręce króla mają moc uzdrawiania". Króla tak? Króla, a nie zwykłej elfki. No chyba że naprawdę jest kimś innym, ale na dziedzica tronu Gondoru mi nie wygląda, no i wiemy że to stanowisko jest zajęte.


AFAIK,
Spoiler:
całe to gadanie o "rękach króla" to tylko gondorska legenda. Jeśli pamięć mnie nie myli, za pomocą athelas uzdrawiał już Glorfindel w "Drużynie Pierścienia"

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13.01.2014 @ 8:58:01 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.08.2009 @ 9:59:17
Posty: 1553
Lokalizacja: Lawndale
Narsil pisze:
Cytuj:
Przede wszystkim Tauriel i athelas. Powiedziane było że "ręce króla mają moc uzdrawiania". Króla tak? Króla, a nie zwykłej elfki. No chyba że naprawdę jest kimś innym, ale na dziedzica tronu Gondoru mi nie wygląda, no i wiemy że to stanowisko jest zajęte.


AFAIK,
Spoiler:
całe to gadanie o "rękach króla" to tylko gondorska legenda. Jeśli pamięć mnie nie myli, za pomocą athelas uzdrawiał już Glorfindel w "Drużynie Pierścienia"

Prawda, prawda.
Spoiler:
W filmowym "Władcy" Froda leczył, co prawda, Aragorn (bo Glorfindela wycięli), ale dla tego typu ran - ugodzenie morgulskim mieczem lub strzałą - powinien wystarczyć uzdrowiciel "typowy prosty". Legenda o "rękach króla" mogła też poniekąd uzasadniać, jakim cudem udało się Eowinę wyleczyć z tak ciężkich obrażeń, jakich doznała... Narsil, popraw mnie proszę, jeśli się mylę. :)

_________________
“I am a camera with its shutter open, quite passive, recording, not thinking.” - Christopher Isherwood.

"Nie wiem, nie orientuję się, zarobiona jestem." - Przysłowie ludowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13.01.2014 @ 9:51:47 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Narsil pisze:
Spoiler:
ROTFL! Wątek Tauriel i Kiliego to nieznacznie tylko przerobiony wątek Berena i Luthien (krasnolud w miejsce człowieka to główna różnica) o czym zresztą pisałem. Wątek stworzony przez samego Tolkiena. Czyli wynikałoby z tego, że ultrakatolicki profesor promował Wartości. :DDDD Ukryta opcja, kurteczka. :DDDD To samo zresztą z "antyalkoholizmem". :DDDD
Spoiler:
To może być nawet przerobiony motyw Aragorna i Arweny, ale z człowiekiem w miejscu krasnoluda. I jak człowiek jeszcze pasuje tak krasnolud nie za bardzo. Za bardzo się różnią i stąd ten żart :) No i nie profesor promuje Wartości a Jackson, w końcu w książkowym Hobbicie nie było Tauriel.
Narsil pisze:
Spoiler:
całe to gadanie o "rękach króla" to tylko gondorska legenda. Jeśli pamięć mnie nie myli, za pomocą athelas uzdrawiał już Glorfindel w "Drużynie Pierścienia"
To znak że czas książki powtórzyć :)

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group