Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 12.05.2024 @ 23:41:33

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 18.05.2004 @ 11:53:14 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Co Wy nie powiecie :>> Awatar Levatii był tak oczobólny, że usunąłem go i wysłałem PW z informacją, że animowane są niedozwolone.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.05.2004 @ 15:31:34 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.03.2004 @ 9:43:57
Posty: 316
Lokalizacja: Warszawa
przepraszam, to było przypadkiem, szczerze powiedziawszy mialam go zapisanego na dysku i spojrzałam na niego w widoku "miniatury" wiec tam sie nie ruszał, a jako rasowa blondynka zapomniałam, że jest ruchomy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.08.2004 @ 14:15:05 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 17.07.2004 @ 0:52:31
Posty: 7
Lokalizacja: Biała Podl.
Wracając do tematu i zarzutów które stawiacie temu filmowi/filmom.
Po pierwsze - ktoś coś gadał, że nie ma znanych aktorów kina kung-fu itp. - a może po prostu wy ich nie znacie? Mówię tu głównie o Gordonie Liu (Johnny Mo, Pai Mei) który jest znany, tyle że nie w Polsce i chyba ogólnie w całej Europie. Do znanych aktorów (tylko już nie kung fu) należy przecież też zaliczyć Sonny'ego Chibę (Hattori Hanzo), który też na starym kontynencie coś nie jest znany, ale jednak..
Po drugie - drewnianość ruchów Umy. Ja przepraszam, ale w którym momencie ? Chyba jak szła przez parking po wydostaniu się z grobu. I nie jest to tylko moja opinia, czytałem opinie ludzi którzy naprawdę się na tym znają i nie potwierdzają tych zarzutów.
Na razie tyle, reszty zapomniałem...
Jeśli komuś druga część się nie spodobała, a pierwsza owszem, zalecam ponowne obejrzenie vol.2. Ja po pierwszym razie też byłem rozczarowany, ale z kolejnymi razami stwierdziłem nawet że jest lepsza od vol.1.
Ogólnie, według mnie, ten film przebija nawet Pulp Fiction, number Uno, i basta.
Ale to opinia fanatyka, który każdą część widział średnio już 5 razy i to nie koniec.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.08.2004 @ 14:23:29 
Offline
Regis

Rejestracja: 12.02.2004 @ 9:55:59
Posty: 1748
Mi też się dwójka o wiele bardziej podobała:-)) Było parę nudnych momentów, ale... Samo szkolenie mogłoby być zdecydowanie dłuższe...

_________________

Nawet gdybym ślepy chciał podążać w ciemności
Tylko wtedy wyjdę do Słońca
Kiedy Ty pójdziesz ze mną tak naprawdę do końca


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.08.2004 @ 15:13:21 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 17.07.2004 @ 0:52:31
Posty: 7
Lokalizacja: Biała Podl.
A i owszem, pozostaje pewien niedosyt, ale gdyby było dłuższe to klimat filmu mógłby się całkiem zmienić. Jak dla mnie to cały film był za krótki...A pomyśleć, że niektórzy jeszcze narzekają że go podzielili. Gdyby był całością, na pewno by dużo wycięli.No i jak to by wyglądało: samurajskie vol.1 do kupy z westernowym vol.2? Nijak sobie tego wyobraźić nie mogę, choć mistrz Tarantino pewnie by podołał...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31.08.2004 @ 17:35:19 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Właśnie, że zobaczymy.

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31.08.2004 @ 17:43:37 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Mistrz Tarantino już chyba nie wie co ze sobą zrobić :P

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31.08.2004 @ 21:00:20 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 17.07.2004 @ 0:52:31
Posty: 7
Lokalizacja: Biała Podl.
Ja tam się cieszę. Dzięki Sexbeer - znowu jest na co czekać, życie odzyskało sens :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01.12.2004 @ 9:44:07 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2004 @ 23:25:28
Posty: 1474
Lokalizacja: Shangri-La
Ten film to obraz stylizowany na wuxia.Filmy wuxia to specyficzny gatunek kina.W Chinach od ponad 2000 lat snuje się opowieści o szlachetnych wojownikach ( xiake). Są to w zasadzie opowieści fantasy...Walka w książkach czy filmach tego typu nie służy załatwianiu porachunków ( jak np. w "Kill Billu"), ale posiada przesłanie estetyczne i filozoficzne.Jest w tym pewna konwencja,umowność.Nie wszyscy to lubią.Zauważcie,że np. w "Hero" ( typowym filmie wuxia) nie było nawet widać krwi... "Kill Bill" nawiązuje do tego nurtu, choć Tarantino dodał do tego jeszcze mangowe wstawki, nawiązał do Dzikiego Zachodu...Wyszedł z tego taki konglomerat. Może się podobać może i nie...Mnie się w zasadzie podobał. Lubię wuxia. Mistrz z drugiej części filmu to typowy
bohater wuxia, niepokonany, dysponujący wręcz mistycznymi mocami :)

_________________
C'est grand malheur de ne pouvoir etre seul...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.12.2004 @ 23:57:37 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 17.07.2004 @ 0:52:31
Posty: 7
Lokalizacja: Biała Podl.
Navajero pisze:
Ten film to obraz stylizowany na wuxia.Filmy wuxia to specyficzny gatunek kina.W Chinach od ponad 2000 lat snuje się opowieści o szlachetnych wojownikach ( xiake).


W Polsce chyba mówi się na takie filmy po prostu "kino kategorii C" (chyba że malkontent ma kaca, to czasem i D albo jeszcze gorzej...) ;-)

Niedawno Mistrz Tarantino zapowiedział, że nowy film jaki kręci (opowieść o kung-fu) będzie cały w języku mandaryńskim. Czyli takim, w jakim mówił Pai Mei.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.12.2004 @ 0:18:48 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2004 @ 23:25:28
Posty: 1474
Lokalizacja: Shangri-La
Yahook pisze:
W Polsce chyba mówi się na takie filmy po prostu "kino kategorii C" (chyba że malkontent ma kaca, to czasem i D albo jeszcze gorzej...) ;-)

Filmy wuxia to np. "Hero" i "Przyczajony tygrys, ukryty smok", mnie się one podobały i na pewno nie jest to kino klasy "C". Oba zresztą zostały nagrodzone. Faktem jest, że to co zrobił Tarantino to hmm...specyficzne wuxia ;)
Yahook pisze:
Niedawno Mistrz Tarantino zapowiedział, że nowy film jaki kręci (opowieść o kung-fu) będzie cały w języku mandaryńskim. Czyli takim, w jakim mówił Pai Mei.

Mandaryński to główny język chiński oparty na dialekcie pekińskim. Mówi nim większość Chińczyków, więc nie jest to nic nadzwyczajnego. Tym bardziej, że pewnie będzie tłumaczenie... A jak nie, to najwyżej powiesz ; "qiung rang, wo bu ming bai" ( mandarin-"przepraszam, nic nie rozumiem") i wszystko będzie jasne :D

_________________
C'est grand malheur de ne pouvoir etre seul...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.12.2004 @ 1:01:37 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Navajero pisze:
Filmy wuxia to np. "Hero" i "Przyczajony tygrys, ukryty smok", mnie się one podobały i na pewno nie jest to kino klasy "C"


Filmy wuxia to także np. "Magiczna podróż dzieci karate" czy "Klasztor Shaolin" a to jest bez wątpienia kino klasy "C" :)) W przypadku tego pierwszego to nawet "Ź" ;)))

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.12.2004 @ 7:48:43 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2004 @ 23:25:28
Posty: 1474
Lokalizacja: Shangri-La
Tarkus pisze:
Filmy wuxia to także np. "Magiczna podróż dzieci karate" czy "Klasztor Shaolin" a to jest bez wątpienia kino klasy "C" :)) W przypadku tego pierwszego to nawet "Ź" ;)))

Nie, "Magiczna podróż" to nie jest wuxia. Nie każdy film "kopany" w którym bohater lata na poziomie stratosfery czy -ogólnie rzecz biorąc dysponuje nadnaturalnymi mocami to wuxia. Nie mam czasu teraz o tym pisać, ale aby zaliczyć film do tego nurtu, musi on spełniać jeszcze kilka innych kryteriów.

A "Klasztor" mi się podobał ;)

_________________
C'est grand malheur de ne pouvoir etre seul...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.12.2004 @ 12:26:44 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2003 @ 16:25:54
Posty: 7116
Lokalizacja: Ankh-Morpork naszego świata/...
Ze swojej strony dwa komentarze - mandaryński jest poza wszystkim względnie prosty, jesli chodzi o wymowę - w każdym razie, w porównaniu z kantońskim czy kilkoma innymi językami/dialektami Chin Południowych.

Druga sprawa dotyczy samych opowieści o bohaterach - armia chińsk awłaściwie odkąd można to stwierdzić opierała się na masach. Wiadomo, że w okresie Walczących Królestw, za dynastii Han ( nie mówiąc o wyprawie na Koreę za dynastii Sui na pocz. VII w. ) normą były armie kilkudziesięciotysięczne, w niektórych przypadkach zdarzały się armie liczące ponad sto tysięcy ( i to zweryfikowawszy wyolbrzymione przekazy historyków ). Biorąc pod uwagę, że z reguły zmobilizowanych żołnierzy wyposażano i szkolono pobieżnie jest całkiem możliwe że grupa wojowników naprawdę biegłych w sztuce walki mogła roznieść przeważającego liczebnie przeciwnika.

_________________
lɔlɔ̃... Mou lon, ogni agbe gne. Edji le djom!
Liga Niezwykłych Dżentelchamów + Brygada Malkawiańskich Cyklistów.

Gdy nastały jesienne dni
jeden drobny gest
zmienił widzenie świata


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.12.2004 @ 12:30:53 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Nie jestem aż tak przekonana co do prostoty mandaryńskiego. Języli, w których zły akcent zmienia znaczenie słowa nie są takie proste. uczyłam się kiedyś krótko mandaryńskiego, teraz przerzuciłam się na japoński:)

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 27  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group