Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 09.05.2024 @ 11:45:50

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 82  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 22.02.2004 @ 13:37:14 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Nie widzieliście kolekcji mojego znajomego z podstawówki :)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.02.2004 @ 15:18:37 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 22:26:02
Posty: 3269
I wszystkie ma oryginalne, ten kolega, tak ? ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.02.2004 @ 15:31:42 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.10.2003 @ 16:48:01
Posty: 804
Lokalizacja: Pruszków
Cytuj:
P.S. Chcecie zobaczyć, jak wygląda podręczny zbiorek anime (same oryginalne DVD) prawdziwego fana? Ano np. tak :-)

Nadziany facio:). Ja jak za parę lat dostanę jakąś robotę to mnie może będzie stać na jakiegoś oryginała, na razie to by mnie zabili... Na razie to korzystam z kazy, pomocy kumpli i pewnego "sklepiku internetowego".
Cytuj:
AKIRA - jest niewąntpliwie najlepzy z wzystkich filmow anime.

Panie Istred, to jest narzucanie swojej opinii pozostałym:).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.02.2004 @ 17:24:40 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Idy Greannmhor pisze:
I wszystkie ma oryginalne, ten kolega, tak ? ;-)


A skąd. Ale za to jakieś 20 razy więcej :)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.02.2004 @ 19:59:54 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Istredd109 pisze:
AKIRA - jest niewąntpliwie najlepzy z wzystkich filmow anime.


Maleńko, oj maleńko widziałeś ;PP

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.02.2004 @ 20:31:12 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
Istredd109 pisze:
AKIRA - jest niewątpliwie najlepszy z wszystkich filmow anime.

Niewątpliwie do najlepszych to mu jeszcze duuużo brakuje :->>>
BTW: zauważyłem charakterystyczną rzecz. Jeśli ktoś jest początkujący i widział tylko kilka-kilkanaście najbardziej znanych anime, to najczęściej "Akira" mu się podoba. Natomiast jeśli ktoś widział już sporo i ma skalę porównawczą, entuzjazm do "Akiry" zwykle dość radykalnie maleje :->
Easnadh pisze:
Ja pisze:
Tu i tu (a także tutaj - przy każdym odcinku są "References") można znaleźć dość długie listy nawiązań z całego cyklu, aczkolwiek nie są one kompletne - niedawno znalazłem motyw, którego na nich nie ma :-)

Czyli...? Ciekawam bardzo :)

Mała podpowiedź: obejrzyj sobie dokładnie "Mad Maxy" (a konkretnie chyba "Mad Maxa 2"), a potem obie części "Jupiter Jazz" :-)
Ysengrinn pisze:
Nadziany facio :)

Eee tam, zaraz nadziany. Po prostu Mugs to Amerykanin, a tam stosunek zarobków do cen wygląda nieco inaczej niż w Polsce :-)
Aha, oprócz ponad 120 DVD z anime Mugs ma też ponad 50 DVD z nie-anime, których nie widać na tym zdjęciu :-)))

_________________
I'm not dead yet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.02.2004 @ 23:56:01 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.10.2003 @ 16:48:01
Posty: 804
Lokalizacja: Pruszków
Szanowny kolega Alakhai nie wspominał, że on jest amerykanin stąd mój komentarz:P.

BTW, co jeszcze zaliczasz do najlepszych, oprócz Cowboya i "Grobowca.."? Może cos tam oglądałem:).

Acha i ktoś tu wspomniał o Wolf's Rain. Oglądał ktoś jeszcze? Dzieło twórców Cowboya, może nie aż tak fajowe ale klasę ma;]. Zwłaszcza ciekawe, ze wszystkie napisy pisane cyrylicą i wogóle sporo rzeczy przypomina Rosję. A najciekawsze dla mnie postacie to Quent Yaiden, szeryf-alkoholik i Hubb Lebowski, policjant-alkoholik:).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.02.2004 @ 1:31:46 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 22:26:02
Posty: 3269
A czy jest coś nawiązującego do stylu "czarnego kryminału"?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.02.2004 @ 20:31:35 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
Ysengrinn pisze:
BTW, co jeszcze zaliczasz do najlepszych, oprócz Cowboya i "Grobowca.."?

Czy ja wiem... Lubię sporo różnych tytułów, a przy wymienianiu pewnie jak zwykle zapomniałbym o czymś ważnym :-)

Generalnie mogę polecić wszystko, co wyszło ze Studio Ghibli (głównie filmy Miyazakiego i Takahaty, chociaż nie tylko) i prawie wszystko ze studia Gainax. Bardzo ciekawe rzeczy wychodzą też spod ręki Satoshi Kona.
Co ja jeszcze lubię... Na przykład "Noir", "Gunnm", "Ghost In The Shell", całkiem niezły jest w sumie "Rurouni Kenshin" (zwłaszcza Tsuiokuhen)... Za dużo by wymieniać - w każdym razie wiele różnych rzeczy mi się podoba :-)
Mam na przykład taką krótką, pięciominutową anime pt. "She And Her Cat: Their Standing Points". Niezależna, czarno-biała produkcja, od początku do końca robiona przez jednego człowieka - Makoto Shinkai. Prościutka w formie i treści, ale mimo to strasznie fajna.
Ysengrinn pisze:
Wolf's Rain. Oglądał ktoś jeszcze?

Nie widziałem, ale słyszałem dość pozytywne opinie. Jak mi kiedyś wpadne w ręce, nie omieszkam rzucić okiem :-)
Idy pisze:
A czy jest coś nawiązującego do stylu "czarnego kryminału"?

"A Detective Story" z Animatrixa :-P

_________________
I'm not dead yet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.02.2004 @ 21:01:40 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.10.2003 @ 20:00:11
Posty: 86
Lokalizacja: Uial Taur
Ysengrinn pisze:
Acha i ktoś tu wspomniał o Wolf's Rain. Oglądał ktoś jeszcze? Dzieło twórców Cowboya, może nie aż tak fajowe ale klasę ma;]. Zwłaszcza ciekawe, ze wszystkie napisy pisane cyrylicą i wogóle sporo rzeczy przypomina Rosję. A najciekawsze dla mnie postacie to Quent Yaiden, szeryf-alkoholik i Hubb Lebowski, policjant-alkoholik:).

Uwazam ze to anime przypadłoby do gustu baaardzo szerokiej gamie otaku i tych innych, najwiekszym minusem jest to, ze nie ma za bardzo skąd dorwac tego anime, zwłaszcza po nałozeniu licencji. I ten OST i głosiki i te wszedobylskie ruskie napisy ;) Mnie tam najbardziej wciagają losy Kiby i paczki, Blue oraz Darcii. Polecam gorąco, kreska piekna, muzyczka urzekajaca i "nowa" nieprzetarta fabuła :)

Aha zapomniałam dodac ze z tej pasji nawet stronke zrobiłam :D

_________________
--> Tu jest bardzo ambitny podpis <--


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.02.2004 @ 22:52:44 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.10.2003 @ 16:48:01
Posty: 804
Lokalizacja: Pruszków
Cytuj:
Generalnie mogę polecić wszystko, co wyszło ze Studio Ghibli (głównie filmy Miyazakiego i Takahaty, chociaż nie tylko) i prawie wszystko ze studia Gainax.

Jeśli chodzi o Ghibli to oglądałem całkiem sporo, najbardziej spodobała mi się "Mononoke Hime" i "Laputa..."(ale Swift to się w grobie przewraca :P), teraz ściągam kazą Porco Rosso. Jeśli chodzi o Gainax to co sądzisz o FLCL(Furi Kuri)? IMHO very odjechana seria:).
Cytuj:
Mam na przykład taką krótką, pięciominutową anime pt. "She And Her Cat: Their Standing Points". Niezależna, czarno-biała produkcja, od początku do końca robiona przez jednego człowieka - Makoto Shinkai. Prościutka w formie i treści, ale mimo to strasznie fajna.

Nie dam głowy, ale w którymś Kawaiiu to dali chyba swego czasu, ale bez tłumaczenia więc niewiele z tego wyjąłem:(. Ten sam gościu zrobił "Hoshi no Koe". Też bardzo fajne i też nikt mu nie pomógł( no dobra, głównej bohaterce głos podłożyła jego narzeczona:P). Zdolny facet trzeba przyznać, podobno oprócz kota zrobił jeszcze jakiś filmik o chomiku, ale nie widziałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.02.2004 @ 19:22:33 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:09:04
Posty: 1959
Lokalizacja: Wrocław
Raaaany, Al, ja to nie Ty, ja nie mam stosów płyt od podłogi do sufitu ;)))))) Nie mam ani Mad Maxów, ani (jak na razie) CB. Poza tym nie mam siły kojarzyć faktów, za dużo nauki nam nawalili :/ Jak nie chcesz pozbawiać innych przyjemności zgadywania, to wal na priv :)

Aniu, weź pod uwagę moją fobię - wstawiaj przecinaki ;))

_________________
There are two types of people.
Those who are Scottish,
and those who wish they were.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.02.2004 @ 14:23:16 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
Ysengrinn pisze:
Jeśli chodzi o Ghibli to oglądałem całkiem sporo

Ja widziałem prawie wszystko - dziewięć mam własnych ("Grobowiec świetlików", "Księżniczka Mononoke", "Mój sąsiad Totoro", "Spirited Away", "Kiki's Delivery Service", "Laputa: Castle In The Sky", "Porco Rosso", "Nausicaä Of The Valley Of Wind" i "The Cat Returns"), a kilka innych widziałem u znajomych.
Ysengrinn pisze:
"Laputa..."(ale Swift to się w grobie przewraca :P)

Eee tam, zaraz przewraca - to się teraz postmodernizm nazywa :-P
Ysengrinn pisze:
teraz ściągam kazą Porco Rosso

Ale Kazaa się do anime kompletnie nie nadaje... Zainstaluj sobie lepiej DC++ albo BitTorrenta.
Ysengrinn pisze:
co sądzisz o FLCL (Furi Kuri)?

Cholera, właśnie FLCL jeszcze nie oglądałem... Ale już mi tyle osób zachwalało, że postanowiłem nadrobić ten brak - prawdopodobnie za kilka dni wreszcie to dostanę i wtedy się wypowiem :-)
Ysengrinn o \"She And Her Cat\" pisze:
Nie dam głowy, ale w którymś Kawaiiu to dali chyba swego czasu, ale bez tłumaczenia więc niewiele z tego wyjąłem :(

Ja mam ślicznego DVD-ripa z angielskim hardsubem :-) Wspominałem już, żebyś sobie zainstalował DC++? ;-)))
Ysengrinn pisze:
Ten sam gościu zrobił "Hoshi no Koe". Też bardzo fajne i też nikt mu nie pomógł

O, właśnie - "Hoshi no Koe", czyli "Voices Of A Distant Star". Kiedyś to oglądałem - zupełne inny klimat niż "She And Her Cat", ale też niezłe.
Ysengrinn pisze:
Zdolny facet trzeba przyznać, podobno oprócz kota zrobił jeszcze jakiś filmik o chomiku, ale nie widziałem.

No pewnie że zdolny - "Hoshi no Koe" podobno robił w domu na iMacu :-) Za to żadnego filmu o chomiku jego autorstwa nie kojarzę.
Easnadh pisze:
Al, ja to nie Ty, ja nie mam stosów płyt od podłogi do sufitu ;))))))

Ja też nie mam :-) Serio.
Easnadh pisze:
Nie mam ani Mad Maxów, ani (jak na razie) CB.

Cóż, ja mam wszystkie Mad Maxy i wszystkie CB :->>>

No dobra, nie będę cię dłużej męczył :-) Pamiętasz pozytywkę, którą Gren dostał od Viciousa na Titanie? AFAIR Mel Gibson miał podobną zabawkę - znalazł ją w rozwalonej ciężarówce i dał malcowi z bumerangiem.

P.S. Idy, twoja sygnaturka to 1 Kor 13, 11, czyli major Kusanagi - dobrze kojarzę? :-)

_________________
I'm not dead yet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.02.2004 @ 15:18:30 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.10.2003 @ 16:48:01
Posty: 804
Lokalizacja: Pruszków
Cytuj:
Cholera, właśnie FLCL jeszcze nie oglądałem... Ale już mi tyle osób zachwalało, że postanowiłem nadrobić ten brak - prawdopodobnie za kilka dni wreszcie to dostanę i wtedy się wypowiem :-)


Koniecznie obejrzyj:). Nie wiem ile przejedli forsy przy produkcji tego(:P), ale efekt jest niesamowity. Co do nawiązaniań internacjonalnych to kilka scenek z ostatniego odcinka żywcem wyjęta z South Parka:P.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.02.2004 @ 19:21:48 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:09:04
Posty: 1959
Lokalizacja: Wrocław
Alakhai pisze:
Pamiętasz pozytywkę, którą Gren dostał od Viciousa na Titanie?
Obrażasz mnie tym stwierdzeniem ;))))) Co jak co, ale odcinki "Jupiter Jazz" i wszystko, co chociaż po części wiąże się z Grenem - moim_ulubieńcem_nr_1 - pamiętam doskonale :)

_________________
There are two types of people.
Those who are Scottish,
and those who wish they were.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 82  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group