Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 16.05.2024 @ 1:58:20

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 82  Następna
Autor Wiadomość
Post: 30.12.2009 @ 23:22:06 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.02.2009 @ 14:15:54
Posty: 656
Aż z ciekawości znalazłam zajawkę. No i niestety - to wersja japońska, a ja jakoś nie mogę przekonać się do większości japońskich aktorów (tej nikłej "większości", którą gdzieś tam widziałam). Czy też to oni nie potrafią mnie do siebie przekonać? ;]

Swoją drogą - ciekawe, czy to ja trafiam na drewnianych aktorów czy to raczej kwestia ich "nieeuropejskiej" mimiki i generalnie mojego nieprzyzwyczajenia.

_________________
pytania


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.01.2010 @ 9:32:31 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.07.2009 @ 8:29:31
Posty: 1250
Lokalizacja: Między słowami
Niestety "Hotaru no..." nie widziałam. Niestety, albowiem o anime słyszałam same dobre opinie.

Odgruzowuję się ostatnio w temacie anime i dobrze sobie wróżę ze względu na z nagła przybyły wolny wieczór. Do tej pory udało mi się dobrnąć do końca "wychodzonej" serii Naruto (jakby ktoś chciał linczować, to zapraszam via priv. Tu nie chce mi się tłumaczyć, dlaczego uważam, że zarówno anime jak i manga z tej serii w mojej opinii SĄ fajne), ale marzy mi się powrót do "Samurai Champloo", wykochanego Bebopa i "Peace Maker Kurogane". Bardzo chciałabym także odświeżyć GITSa 2.
Jakieś propozycje ciekawych serii na zabicie czasu?

_________________
"Mój instynkt się nie myli. To natura błądzi" :)
Jerome K. Jerome


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.01.2010 @ 11:30:22 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.10.2009 @ 14:25:43
Posty: 2556
Jeśli nie oglądałaś, to polecam "Seirei no moribito", o którym wspominaliśmy wcześniej, ja i sepulka ;]

_________________
KEEP CALM AND CALL BATMAN
Karma istnieje... i ma się zajebiście dobrze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.01.2010 @ 11:40:34 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.07.2009 @ 8:29:31
Posty: 1250
Lokalizacja: Między słowami
Dziękuję bardzo. Zapowiada się interesująco, a jeszcze do tego muzykę robił nie kto inny jak K.K (na którego twórczość na nowo - przez podane w MB linki - zachorowałam). :)

_________________
"Mój instynkt się nie myli. To natura błądzi" :)
Jerome K. Jerome


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.01.2010 @ 15:46:19 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.10.2009 @ 14:25:43
Posty: 2556
Właśnie skończyłem oglądać Shigurui – 12 odcinkowy serial umieszczony w klimatach japońskich samurajów. Serial opowiada historię dojo rodziny Kogan-ryuu.
I nie wiem jak mam opisać wrażenia. Żadnych super mocy, finezyjnych pojedynków, ale za to bardzo dużo krwi, bohaterowie wzbudzający odrazę, czasami zwykła sieczka ubrana w niesamowity przekaz. Wyśmienite wykonanie, rewelacyjna oprawa muzyczna. Muszę zaznaczyć, iż obraz do łatwych nie należy i osoby, które czują niesmak widząc wypływające trzewia nie powinny oglądać tego arcydzieła. Jak dla mnie 10/10 :)

_________________
KEEP CALM AND CALL BATMAN
Karma istnieje... i ma się zajebiście dobrze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.01.2010 @ 15:58:52 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.07.2009 @ 8:29:31
Posty: 1250
Lokalizacja: Między słowami
Zacznę sobie wypisywać podawane przez Ciebie tytuły. Przez "Seirei..." zdobyłeś sobie moje zaufanie ;)

_________________
"Mój instynkt się nie myli. To natura błądzi" :)
Jerome K. Jerome


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.02.2010 @ 9:51:03 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.10.2009 @ 14:25:43
Posty: 2556
W końcu znalazłem chwilę, aby skupić się na "Howl's Moving Castle". Nie sądzę, aby każdemu ta opowieść wpadła w oko, dla mnie zaś jest to kolejna bardzo dobra produkcja studia Ghibli. Świetnie narysowane anime, 5 postaci, które są bezbłędnie przedstawione, prezentują się bardzo ładnie. Dodatkowo każda z nich ma zupełnie inny charakter i swoje indywidualne cechy.
Moim ulubieńcem jest Calcifer - demon ognia zaklęty przez Hauru. W całą historię wpleciony wątek romantyczny, ciekawe czary, tylko muzyka czasami nie odpowiadała do wyświetlanego zdarzenia - ale co tam. Jak dla mnie 9/10.

_________________
KEEP CALM AND CALL BATMAN
Karma istnieje... i ma się zajebiście dobrze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.02.2010 @ 10:38:00 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Esther pisze:
Stink Bomb to historia jednocześnie przerażająca i zabawna, a główny bohater to dekiel jakich mało. ;) (...)Polecam obejrzeć całe Memories.
Tak z ciekawości sobie wyszukałem i spróbowałem obejrzeć. Stink Bomb właśnie. Poległem. Nie dałem rady po prostu. Rzadko się zdarza żebym nie dokończył jakiegoś filmu, ale to było tak absurdalnie i groteskowo nieprawdziwe, że nie mogłem. Lubię filmy, w które sprzedają mi absurd w sposób, który zachowuje pozory realności. Tak żebym mógł uwierzyć, że jest prawdopodobny.
W Stink Bomb limit mojej cierpliwości stanowiła scena, w której CAŁA japońska armia zmobilizowana zostaje do zadania, które JA potrafiłbym wykonać, że zacytuję jednego szyszkarza, "przy pomocy dwóch drągów i kabla". I, co jeszcze ciekawsze, armii się nie udaje.
Jeśli miała to być metafora, nie zrozumiałem. Jeśli miała to być scena sensacyjna, nie kupiłem. Ani się nie bawiłem, ani nie przeraziłem.
Pozytywne wrażenie zrobiła na mnie tylko niesamowita szczegółowość scenografii. Gdyby w ten sposób narysowano historię, która miałaby dla mnie jakikolwiek sens, byłbym zachwycony. A tak pozostałem z syndromem avatara i w dalszym ciągu nieprzekonany do zjawiska pt. anime. Przypuszczalnie na długo z możliwością na zawsze.

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.02.2010 @ 10:43:11 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.10.2009 @ 14:25:43
Posty: 2556
Ben, jeśli nie obejrzałeś do końca, to przegapiłeś najważniejsze, czyli zakończenie, które jest podsumowaniem całej Twojej wypowiedzi :)

_________________
KEEP CALM AND CALL BATMAN
Karma istnieje... i ma się zajebiście dobrze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.02.2010 @ 11:03:08 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Ben, ja też nie mogłem się przekonać do anime.
Ale potem obejrzałem "Grobowiec świetlików", "Ghost in the shell" (film i dwa sezony serialu), no i oczywiście "Cowboya B." :). Zamek Hauru też dawał radę.
A w pamięci mam jeszcze jeden serial, ale z Alem się dawno nie widziałem :/

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.02.2010 @ 11:16:22 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2004 @ 17:36:18
Posty: 3143
Lokalizacja: Khatovar
Stink Bomb absolutnie nie ma przedstawiać zdarzeń wiarygodnych. Ten film jest przerysowany do granic możliwości. I o to w nim chodzi, tylko tak można było uzyskać efekt, o którym mówiłam. Co chwila wybuchałam śmiechem, a jednocześnie wizja takich zdarzeń (jakkolwiek nieprawdopodobna) jest jednak straszna. Poza tym, ja kocham absurd! Szkoda, że nie obejrzałeś do końca, ominęło cię najlepsze. Chociaż być może i tak byś się nie przekonał. Pozostałe dwie części Memories są zupełnie inne, może źle, że wybrałeś akurat tę. Ale cóż, nie każdy przecież musi lubić anime! : )

_________________
- What do you do for fun, Esther?
- I run naked through the pages of the United States Criminal Code. [Boardwalk Empire]
Estheriada
Bierki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.02.2010 @ 11:34:46 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.10.2009 @ 14:25:43
Posty: 2556
Ben, anime są różne - nie polecam generalizować. Ja wiem, że większość produkcji kojarzy się z Pokemonami, Czarodziejkami z księżyca czy DragobBall. Ale spróbuj obejrzeć sobie np. Appleseed 1 i 2, Animatrix czy Cowboy Beebop - The Movie: Knockin' On Heaven's Door.
Ja obecnie czaję się na "HALO Legend" - w stylu Animatrixa, liczę, że się nie zawiodę.

_________________
KEEP CALM AND CALL BATMAN
Karma istnieje... i ma się zajebiście dobrze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.02.2010 @ 11:39:54 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Na podstawie tego "Halo" z konsol?

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.02.2010 @ 11:47:53 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.07.2009 @ 8:29:31
Posty: 1250
Lokalizacja: Między słowami
EinsteinX pisze:
Ben, anime są różne - nie polecam generalizować. Ja wiem, że większość produkcji kojarzy się z Pokemonami, Czarodziejkami z księżyca czy DragobBall. Ale spróbuj obejrzeć sobie np. Appleseed 1 i 2, Animatrix czy Cowboy Beebop - The Movie: Knockin' On Heaven's Door.
Ja obecnie czaję się na "HALO Legend" - w stylu Animatrixa, liczę, że się nie zawiodę.
Do tych tytułów dodałabym także "Ghost in the Shell" - wsio i serial Bebopa (bo film był spoko, ale moim zdaniem to w serii jest Moc ;)

Zaczęłam oglądać Full Metal Panic i na razie czekam na rozwinięcie akcji, starając się nie dać odstraszyć infantylizmem pierwszych odcinków (Friend uparcie twierdzi, że to jedna z najlepszych serii jakie oglądała. Tylko to sprawia, że jeszcze nie uciekłam z krzykiem).

To złudzenie czy jakoś połamałam to zdanie?

_________________
"Mój instynkt się nie myli. To natura błądzi" :)
Jerome K. Jerome


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.02.2010 @ 12:26:27 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.10.2009 @ 14:25:43
Posty: 2556
Dżibril pisze:
Na podstawie tego "Halo" z konsol?

Tak :) Tutaj więcej szczegółów.
Ainulindale pisze:
Do tych tytułów dodałabym także "Ghost in the Shell" - wsio i serial Bebopa (bo film był spoko, ale moim zdaniem to w serii jest Moc ;)

Tutaj też śmiało można polecić "Samurai Champloo" - dla mnie rewelka ;)

_________________
KEEP CALM AND CALL BATMAN
Karma istnieje... i ma się zajebiście dobrze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 82  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group