Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 10.05.2024 @ 9:52:11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 82  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 17.02.2004 @ 23:43:26 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.10.2003 @ 16:48:01
Posty: 804
Lokalizacja: Pruszków
Właśnie do mnie dotarło co miałeś na myśli Tarkus:}(tak wiem szybki jestem:P).

Nie, miałem na myśli drastyczność scen. Jakość i wartości intelektualne mają sie dobrze:P. A co do tego czy "Grobowiec..." jest lepszy to nie wykluczam, ale uwierzę jak zobaczę:}. Muszę se skądś skombinować. Po za tym to chyba ZUPEŁNIE inne filmy (coś jak Władca Pierścieni i Piękny Umysł; nie można ich porównywać).

BTW robią Evangeliona z żywymi aktorami. Pozycja szczerbialu jako najgorszego filmu wszechczasów moim zdaniem zagrożona(chociaż w sumie to nawet on nie pobije aktorskiego Sailor Moon; Szczerbice żyją nie tylko w Polszcze:}).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.02.2004 @ 0:35:55 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Ysengrinn: <i>Ninja Scrol to przede wszystkim krwawa sieczka, choć mi sie akurat podobała:P</i>

Mnie też. Ale żeby od razu sieczka? Dla mnie było to fantasy ale wersji japońskiej, po prostu.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.02.2004 @ 2:59:45 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.02.2004 @ 21:51:06
Posty: 3244
Lokalizacja: London, UK
Cytuj:
Mnie też. Ale żeby od razu sieczka? Dla mnie było to fantasy ale wersji japońskiej, po prostu.


Początkowa scena na moście... rewelacja ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.02.2004 @ 13:38:24 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.10.2003 @ 16:48:01
Posty: 804
Lokalizacja: Pruszków
Cytuj:
Początkowa scena na moście... rewelacja ;)


Fakt niezła. Ale takiej odjechanej jak walka tego "kamiennego", Tesaia chyba, z oddziałem ninja to też coś wartego uwagi:P. I scena po tym:}.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.02.2004 @ 17:33:19 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.01.2004 @ 14:10:11
Posty: 181
Lokalizacja: Kraq
z mangi najbardziej podobał mi się "ghost in the shell", ale wtedy, kiedy oglądałem nie było ani polskiej wersji językowej, ani odpowiednich napisów. Na szczęscie odpowiednio znam angielski, poradziłem sobie, lecz bez tego.... to by było jak czarodziejki z księżyca :)))))

_________________
Elen sila lumenn` omentielvo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.02.2004 @ 21:42:12 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
Ysengrinn pisze:
Ja pisze:
z całym szacunkiem, ale Evangelion to może "Grobowcowi..." najwyżej buty czyścić. Nie ta liga.

Skoro oglądałeś tylko parę odcinków i nie oglądałeś Enda to raczej się nie masz prawa wypowiadać (ja zresztą też toteż milczę:}).

W zupełności wystarczyły mi te odcinki, które znam - na pierwszy rzut oka widać, że to zupełnie nie ta klasa. Na temat Enda faktycznie się nie wypowiadam, bo go nie widziałem, ale co do serialu z czystym sumieniem mogę powtórzyć: nie ta liga.
Ysengrinn pisze:
A jeśli chodzi o powód zrobienia Enda to było tak: serial okazał się sukcesem, więc mieli forsę na ekranizację wcześniejszej wersji scenariusza ostatnich dwóch odcinków. Poprzednio po prostu by ich nie było stać.

Ekhm... Mnie raczej chodziło o to, dlaczego nie było ich stać i jak wyglądała realizacja serialu z punktu widzenia finansowego i wizualnego :-> Słynna "Gainax School of Economics" :-PPP

No dobra, wyjaśnię: studio Gainax jest znane z tego, że bywa zupełnie nieodpowiedzialne finansowo i potrafi przejeść każde pieniądze w niewytłumaczalny sposób.
Przykład: "Wings of Honneamise" miał budżet w wysokości 8 miliardów jenów. Taka suma pozwala poszaleć z efektami nawet dzisiaj, a co dopiero w 1987 roku, gdy ten film powstawał. Mimo to efekty wcale nie olśniewają - film jest ładny, ale nie zachwycający.
Z Evangelionem (mam na myśli serial) było jeszcze gorzej - chłopaki dostali potężny budżet, który przejedli mniej więcej w połowie 26-odcinkowego cyklu. Efekt: ostatnie odcinki po bliższym przyjrzeniu się odstają wizualnie od poczatkowych, pojawia się mnóstwo powtórnie użytych klatek itd.
Scenariusz dwóch ostatnich odcinków serialu i powstanie "End of Evangelion" jest niejako konsekwencją powyższego :-)

_________________
I'm not dead yet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.02.2004 @ 13:14:31 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.10.2003 @ 16:48:01
Posty: 804
Lokalizacja: Pruszków
Alakhai - dobrze że mi wytłumaczyłeś o co ci chodziło, bo wcześniej cię opacznie zrozumiałem :P.

A jeśli chodzi o dwa scenariusze ostatnich dwóch odcinków to moim zdaniem po prostu i ten w serialu i ten w Endzie się jakby uzupełniają :P.
Cytuj:
W zupełności wystarczyły mi te odcinki, które znam - na pierwszy rzut oka widać, że to zupełnie nie ta klasa.

Powiedz mi jeszcze mniej więcej które odcinki oglądałeś, bo tam się nastrój diametralnie zmienia z odcinka na odcinek. Jedne wesołe i z żywą akcją, inne znowu nastawione na obserwację psychiki bohaterów i bardzo poważne. Mi się osobiście serial podoba za realizm psychologiczny. Ale że "Grobowca..." nie oglądałem to nie wiem jak tam było z czymkolwiek i się chyba już zamknę :P.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.02.2004 @ 21:41:12 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.10.2003 @ 20:00:11
Posty: 86
Lokalizacja: Uial Taur
michiru pisze:
Easnadh pisze:
Na urodziny mi koleżanka obiecała Cowboy Bebop TV, kinówkę

leee... dlaczego ja nie mam takich kolzezanek...?

Nio widzisz, taka to jestem szczodra, czego sie nie robi dla qmpeli :) Ale wyszedł z tego istny paradoks: ja mam CB (narazie 10 odc) od qmpeli z miasta, ona tez skąds ma, a teraz idzie dalej do Easnadh :)

A anime to w życiu bym nie spojrzała na Pokemona, Dragon Ball sie juz dawnom przejadł, taki tasiemiec i mordobicie, poniza poziom ale cóż, w Japonii jest duzy wybór i kazdy wybiera to co chce, tu nie mamy za bardzo takiej mozliwosci. Ostatnio ogladałam Wolf's Rain, przeswietny jest i OST nadzwyczajnie wpada w ucho, zainteresowało mnie CB, Chobits tez fajny... Troche tych tytułów jest ;]

_________________
--> Tu jest bardzo ambitny podpis <--


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.02.2004 @ 17:35:42 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
Ysengrinn pisze:
Powiedz mi jeszcze mniej więcej które odcinki oglądałeś

O rany, myślisz że pamiętam? Na pewno cztery pierwsze, dwa ostatnie i chyba ze dwa ze środka... Pamiętam, że w jednym z tych środkowych była akcja w wulkanie (chyba "Magmadiver" się nazywał), a w drugim był m.in. sen Tojiego i decyzja Shinjiego, że nie chce już być pilotem (bodajże "A Man's Fight).
Ysengrinn pisze:
tam się nastrój diametralnie zmienia z odcinka na odcinek. Jedne wesołe i z żywą akcją, inne znowu nastawione na obserwację psychiki bohaterów i bardzo poważne.

To całkiem jak w Cowboyu Bebopie :-) Tam też są zarówno odcinki czysto komediowe (np. rewelacyjne "Mushroom Samba" czy "Cowboy Funk"), jak i raczej poważne (np. "Sympathy For The Devil" czy "Waltz For Wenus").

_________________
I'm not dead yet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.02.2004 @ 22:07:40 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.10.2003 @ 16:48:01
Posty: 804
Lokalizacja: Pruszków
Cytuj:
O rany, myślisz że pamiętam?

Nie, ale piszę przecież że mniej więcej:}. "Magma diver" był fajny, ale odcinek przed nim(głowy nie dam, ale chyba dziewiąty) był zarąbisty. Walka Evangelionów z Aniołem do muzyki klasycznej to coś niesamowitego. Nie wiem co to było ale jakiś walczyk chyba:). Żałuj, że nie widziałeś:P.
Cytuj:
To całkiem jak w Cowboyu Bebopie :-)

Wiem, pamiętam:). Cowboy też jest super. "Mushroom Samba" to ten odcinek z pleśnią, która im się zalęgła w lodówce i chciała ich pozabijać:P? Mój ulubiony:}.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.02.2004 @ 2:42:37 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 22:26:02
Posty: 3269
Ysengrinn pisze:
to ten odcinek z pleśnią, która im się zalęgła w lodówce i chciała ich pozabijać:P? Mój ulubiony:}.

To akurat jest "Toys in the Attic" :-) Z tych komicznych mój ulubiony.

A z tych poważnych "Ballad of Fallen Angels" i "The Real Folk Blues". I "CB The Movie"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.02.2004 @ 21:45:25 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
Idy Greannmhor pisze:
Ysengrinn pisze:
to ten odcinek z pleśnią, która im się zalęgła w lodówce i chciała ich pozabijać:P? Mój ulubiony:}.

To akurat jest "Toys in the Attic" :-) Z tych komicznych mój ulubiony.

Zgadza się - "Toys In The Attic", czyli parodia Aliena (a tytuł odcinka zaczerpnięty z Aerosmith) :-)

BTW: jednym z wielu powodów, dla których tak lubię Cowboya Bebopa, jest właśnie zabawa z widzem w wykorzystywanie znanych motywów. Praktycznie każdy odcinek jest albo w całości wariacją na jakiś temat (np. "Toys In The Attic" czerpie pełnymi garściami z Aliena, "Black Dog Serenade" czerpie z "Con Air" a "Pierrot Le Fou" z Batmana), albo przynajmniej wykorzystuje pojedyncze elementy z różnych filmów, piosenek itd.
Tu i tu (a także tutaj - przy każdym odcinku są "References") można znaleźć dość długie listy nawiązań z całego cyklu, aczkolwiek nie są one kompletne - niedawno znalazłem motyw, którego na nich nie ma :-)

P.S. Chcecie zobaczyć, jak wygląda podręczny zbiorek anime (same oryginalne DVD) prawdziwego fana? Ano np. tak :-) Na szafce już mu się nie mieszczą, więc zaczął stawiać na podłodze :-))) Aha, zdjęcie jest sprzed mniej więcej pół roku, czyli do tej pory pewnie już powiększył kolekcję :-)

_________________
I'm not dead yet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.02.2004 @ 22:20:37 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Alakhai pisze:
P.S. Chcecie zobaczyć, jak wygląda podręczny zbiorek anime (same oryginalne DVD) prawdziwego fana?

Powinienem sfotografować moją kolekcję bootlegów :))))))))

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.02.2004 @ 23:51:26 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.06.2003 @ 18:15:38
Posty: 198
Lokalizacja: Ottawa, Canada
AKIRA - jest niewąntpliwie najlepzy z wzystkich filmow anime.

_________________
Earth-Girls Are Easy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.02.2004 @ 8:12:52 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:09:04
Posty: 1959
Lokalizacja: Wrocław
Alakhai pisze:
Tu i tu (a także tutaj - przy każdym odcinku są "References") można znaleźć dość długie listy nawiązań z całego cyklu, aczkolwiek nie są one kompletne - niedawno znalazłem motyw, którego na nich nie ma :-)
Czyli...? Ciekawam bardzo :)

Al pisze:
P.S. Chcecie zobaczyć, jak wygląda podręczny zbiorek anime (same oryginalne DVD) prawdziwego fana? Ano np. tak :-)
Oh, mon Dieu! Normalnie otaku jakich mało!

_________________
There are two types of people.
Those who are Scottish,
and those who wish they were.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 82  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group